EURO 2024 📅 godz. 21:00 14-07-2024

Kursy i typy na mecz Hiszpania - Anglia

Betclic jak obstawiać i grać?

Data dodania: 30 stycznia 2023 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
jak obstawiać w betclic

Betclic to bukmacher o długoletniej historii. Kilkanaście lat temu z uwagi na zmianę przepisów podatkowych firma ta opuściła polski rynek. W roku 2019 zaliczyła udany powrót, a systematyczny podbój rodzimego rynku w jej wydaniu trwa po dzień dzisiejszy. Czy aby obstawiać w Betclic potrzeba nadludzkich zdolności? Garść informacji na ten temat w niniejszym tekście.

Jak założyć konto w Betclic?

Założenie nowego konta u bukmachera Betclic ogranicza się w zasadzie do kilku podstawowych kroków. Wykonać może je w zasadzie każdy, kto w chwili rejestracji ukończył osiemnasty rok życia.

betclic-glowna

Sama strona internetowa Betclic-a zdaje się być naprawdę przyjazna dla użytkownika. Zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Przeciętnego gracza powinna przede wszystkim interesować rozwijana lista z kilkunastoma różnymi dyscyplinami sportowymi do wyboru, która znajduje się po lewej stronie portalu. O tym, jak dotrzeć do interesującego nas zakładu w dalszej części niniejszego tekstu. 

Niezbyt skomplikowany proces rejestracyjny należy rozpocząć od odnalezienia charakterystycznej ikony „Zarejestruj się”. Tradycyjnie jest ona umieszczona w prawym górnym roku strony internetowej bukmachera.

rejestracja u bukmachera betclic

Betclic

Po zlokalizowaniu ikony, a następnie kliknięciu w nią, oczom zainteresowanych powinien ukazać się bardzo intuicyjny panel rejestracyjny. Panel ten składa się z trzech kolejnych kroków, w których to licencjonowany bukmacher Betclic wymaga od użytkownika podania takich danych jak:

(pierwszy krok)

 • imię i nazwisko

 • datę urodzenia

 • adres e-mail

(drugi krok)

 • PESEL

 • adres zamieszkania

 • miasto i kod pocztowy

 • numer telefonu

Po ich uzupełnieniu pozostaje wykonanie kroku trzeciego, polegającego rzecz jasna na przesłaniu do bukmachera skanu dowodu tożsamości oraz uzupełnieniu informacji odnośnie rachunku bankowego. Do czasu weryfikacji w posiadaniu użytkownika jest konto tymczasowe.

Pozytywna weryfikacja tych wrażliwych danych jest równoznaczna z tym, że konto gracza przekształca się w konto stałe, a sam klient może rozpocząć obstawianie meczów na stronie i aplikacji mobilnej Betclic.

weryfikacja betclic

źródło / Betclic

Jak dokonać pierwszego depozytu u bukmachera Betclic?

Z uwagi na ekscytację związaną z rejestracją nowego konta u bukmachera, czas, który upływa od momentu utworzenia konta aż do chwili zawarcia pierwszego kuponu jest zwykle wyjątkowo krótki.

By rozpocząć w Betclic obstawianie, należy oczywiście wpłacić depozyt.

Miejsce związane z obsługą finansową konta jest oznaczone dość wyraźnym czerwonym plusem na białym tyle. Podobna strategia ma miejsce na wielu innych stronach internetowych bukmacherów działających w Polsce. Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że przeoczenie tego plusa jest w zasadzie niemożliwe.

doładowanie konta betclic

Źródło / Betclic

Użytkownik ma do wyboru kilka różnych metod zasilania konta. Z informacji zawartych na stronie bukmachera wynika, że Betclic daje możliwość wpłaty depozytu poprzez:

 • Apple Pay

 • BLIK

 • karta płatnicza Visa i MasterCard

 • paysafecard

 • Przelewy24

 • Skrill

Na potrzeby niniejszego tekstu skorzystaliśmy z systemu płatności Przelewy24, wpisując jednocześnie dedykowany kod promocyjny OMNET.

Pieniądze w kwocie 20 PLN wpłyneły na konto gracza stosunkowo szybko. Teraz pozostało więc tylko wertować ofertę bukmachera, aby odnaleźć najciekawsze zakłady przedmeczowe oraz zakłady live.

suma doładowania betclic

Źródło / Betclic

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w Betclic?

Powiedzmy to sobie szczerze. Lwia część obstawiających grających wyłącznie rekreacyjnie skupia swoją uwagę na zakładach związanych z piłką nożną. To właśnie ta dyscyplina sportu odgrywa więc główną rolę w ofertach większości legalnych bukmacherów. Nie inaczej jest także w przypadku Betclic-a. Rozwijamy po lewej stronie zakładkę Piłka nożna.

betclic-pilka-nozna

Nas jako zadeklarowanych fanów Roberta Lewandowskiego zdecydowanie najbardziej interesują oczywiście propozycje związane z drużyną FC Barcelony. W tym celu po rozwinięciu kategorii piłka nożna przeszliśmy do podkategorii La Liga. 

betclic-oferta-la-liga

Tym razem po środku strony ukazała się oferta spotkań 20. serii gier La Liga, zawierająca m.in. starcie pomiędzy Dumą Katalonii a Sevillą. Kliknięcie w niniejszy pojedynek pozwoliło zapoznać się z imponującą liczbą aż 348 różnych zdarzeń.

Jako że kurs na wygraną Blaugrany w tej potyczce nie należał do zbyt zachęcających, to postanowiliśmy poszukać czegoś nieco bardziej interesującego.

betclic-lewandowski

Wybór padł oczywiście na zakłady związane z ewentualnymi trafieniami kapitana reprezentacji Polski. Znalezienie odpowiedniej podstrony nie należało do najtrudniejszych, gdyż została ona stosownie opisana nazwą „Strzelec„.

betclic-lewandowski-2

Podstawowy zakład na przynajmniej jednego gola Lewego wydał nam się zbyt prosty, stąd też decyzja o pójściu krok dalej. Postanowiliśmy założyć się z Betcliciem, iż nowy idol katalońskich kibiców trafi do siatki rywali z Andaluzji dwa bądź więcej razy.

Ostatnią z czynności poprzedzających finalne zawarcie zakładu zostało już tylko wpisanie w stosowną rubrykę konkretnej kwoty. W naszym przypadku było to oczywiście wspomniane 20 PLN.

kupon-betclic

Wprawne oko zauważyło pewnie, iż w końcowym kroku gracz ma do wyboru pomiędzy trzema różnymi rodzajami kuponów. Na czym polega rozbieżność pomiędzy każdą z tych opcji? Oto krótkie zestawienie, które może wiele wyjaśnić:

 • kupon pojedynczy (singiel) – znajduje się na nim wyłącznie jeden zakład
 • kupon akumulowany (AKO) – kupon, na który składa się minimum dwa zdarzenia, jego kurs ogólny rośnie wraz z liczbą kolejnych, pojawiających się na nim spotkań
 • kupony systemowe – to swoista kombinacja dwóch poprzednich rodzajów kuponów, istnieje w nich możliwość pomyłki przy odpowiednim rozpisaniu zakładów

Interesuje Was pewnie, co było dalej? Czy piłka nożna jest rzeczywiście dyscypliną, którą najlepiej obstawiać? Śledźcie uważnie nasze kolejne artykuły. Tam pojawi się z pewnością wiele innych, równie istotnych informacji. Do następnego!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam