Betgames – co to jest i czy jest to legalne?

Data dodania: 18 lutego 2021 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
karty-betgames-zakłady

Klient zakładów bukmacherskich to osoba dość wymagająca. Dogodzić jest jej niezwykle trudno. Firmy oferujące zakłady wzajemne prześcigają się więc w pomysłach, jak zachęcić do korzystania ze swoich usług kolejne rzesze klientów. Na niezwykle interesujący pomysł wpadł jakiś czas temu STS, który wprowadził do swojej oferty tzw. Betgames. Czym to tak w zasadzie jest i czy jest to w pełni legalne? Tego dowiecie się z kilku poniższych akapitów.

Co to jest Betgames?

Pod tajemniczą nazwą Betgames kryją się trzy bardzo popularne gry karciane. Są to kolejno:

  • wojna
  • poker
  • bakarat

Wojna to najprostsza z gier dostępnych w serwisie. Polega na pojedynku pomiędzy graczem a krupierem. Każdy z uczestników otrzymuje po jednej karcie, a właściciel tej o większej wartości zostaje zwycięzcą konkretnego rozdania.

Zobacz również nasz bukmacherski ranking →

Poker oferowany w Betgames występuje w najpopularniejszej odmianie, a więc Texas Hold`em. W Pani krupier rozdaje każdemu z sześciu graczy po dwie karty, a na stole rozkłada kolejnych pięć. Triumfatorem jest ten, który po wyłożeniu na stół ostatniej z kart posiada najmocniejszy układ.

Bakarat to ta z gier, o której większość z Was słyszy zapewne po raz pierwszy. W rozgrywce udział bierze dwoje graczy. Każdy z nich ma do dyspozycji otrzymuje dwie bądź trzy karty. Są one widoczne od samego początku gry. Nadrzędnym celem jest zebranie kart, których wartość będzie wynosiła dziewięć punktów. Dwa takie same wyniki równają się remisowi. Gdy ilość zdobytych punktów będzie większa niż 10, to liczba uzyskanych oczek będzie tożsama z drugą cyfrą wyniku (w przypadku uzyskania 14 punktów nasz wynik wyniesie 4). W bakaracie rozgrywka trwa nie więcej aniżeli trzy rundy. 

Jak zawrzeć zakład w Betgames?

W celu otrzymania dostępu do Betgames konieczne jest zalogowanie się na swoje konto gracza. Po dokonaniu tego należy odszukać w górnej części strony internetowej bukmachera zakładkę o nazwie Betgames.

betgames-sts

Gdy to uczynimy naszym oczom powinien ukazać się widok zawierający listę dostępnych gier karcianych.

betgames-sts-strona-główna

My zdecydowaliśmy się wybrać legendarnego pokera, tak więc przeszliśmy na podstronę dedykowaną tej grze, którą w tym konkretnym przypadku reklamowała Pani z damą oraz królem kier.

kupon-poker-betgames-sts

Kolejną czynnością jest już założenie się z bukmacherem o rezultat konkretnego rozdania. Na załączonym obrazku widzimy jak Pani krupier miesza karty przed rozpoczęciem rozdania. W tym momencie po raz pierwszy możemy zawrzeć zakład, lecz robimy to „w ciemno”, gdyż nie wiemy jeszcze, jakie karty trafią pod każde z pól oznaczonych numerami od 1 do 6.

sts-zakłady-na-poker-na-żywo

Po rozdaniu wspomnianych kart mamy już pewien pogląd na całą sytuację. Widzimy, iż najlepszą pozycję startową ma pole numer dwa, albowiem jeszcze przed rozłożeniem dodatkowych pięciu kart znajduje się tam as oraz walet.

poker-betgames-sts-roznanie-kart

Poker nie bez powodu zaliczany jest jednak do gier hazardowych, co pokazuje idealnie dalszy przebieg zdarzeń na stole. Pole numer dwa po rozdaniu przez Panią krupier czterech kolejnych kart całkowicie straciło szansę na końcowy triumf. My obserwując przebieg zdarzeń na stole zdecydowaliśmy się postawić na to, że w którejś z kombinacji padnie tzw. trójka.

poker-betgames-sts-roznanie-pozostałych-kart

Jako ostatnia na stół trafiła dziesiątka, tak więc nasz zakład okazał się przegrany. Zwycięski okazał się typ na dwie pary, który zresztą „okraszony” był najwyższym kursem.

Zakłady Betgames podobnie zresztą jak zakłady bukmacherskie związane z piłką nożną czy też koszykówką cechuje spora losowość. Należy o tym bezwzględnie pamiętać jeszcze przed zawarciem pierwszego z zakładów. Przyda się także wiedza na temat obstawianej rozgrywki. O ile zasad wojny nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, o tyle reguły jakie obowiązują w pokerze oraz bakaracie radzimy sobie zdecydowanie przypomnieć.

Czy Betgames jest legalne?

Ustawa hazardowa z dnia 1 lipca 2017r. jasno określa, iż gry hazardowe online stały się w Polsce całkowicie nielegalne. Zakaz ten nie dotyczy tylko kasyn, które znajdują się pod kontrolą państwa. Innymi słowy rządzący dali sobie monopol.

Mimo iż Betgames do złudzenia przypomina grę w kasynie, to w rzeczywistości jest to jedynie symulacja. Gracz sam nie uczestniczy w karcianej rozgrywce, a jedynie obstawia wynik konkretnej partii, za której wynik odpowiada bukmacher. Taki proces praktycznie niczym nie różni się od zwykłego obstawiania wyników sportowych, a więc wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam