Legalni bukmacherzy w Polsce nasze typy

9 września 2020 r.

Znowelizowana ustawa hazardowa raz na zawsze zmieniła rynek bukmacherski w Polsce. Od dnia 1 kwietnia 2017 roku działalność na terenie naszego kraju mogą prowadzić wyłącznie te firmy, które uzyskają stosowne zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Czy zmiana ta dotknęła graczy w znaczącym stopniu? Oczywiście, że tak. Od tej pory każdy grający podczas zawierania zakładu zmuszony jest uiścić stosowny podatek, który uszczupla jego ewentualną wygraną. Jak wobec tego zmienił się rynek i jacy bukmacherzy okazali się największymi beneficjentami tej zmiany? O tym kilka słów w poniższym artykule.

Najlepsi legalni polscy bukmacherzy – lista TOP 3

Zestawienie podmiotów, które posiadają aktualnie zezwolenie na prowadzenie działalności w Polsce możemy znaleźć na tej stronie. Pośród tych kilkunastu firm możemy wyszczególnić trzy najważniejsze, które w ostatnim czasie mają największe grono klientów. Zacznijmy od najniższego stopnia podium:

3. forBET 

Zdobywca trzeciego miejsca to zdecydowanie najmłodsza firma w tym zestawieniu. Rozpoczęcie działalności forBET-a datuje się na sierpień 2016r. Bukmacher ten stawia w głównej mierze na funkcjonowanie w przestrzeni internetowej. Posiada rzecz jasna również punkty naziemne, jednak zdecydowanie większa część ich zysków pochodzi z działań online.

Tak błyskawiczny awans do krajowej czołówki forBET zawdzięcza bez wątpienia bardzo atrakcyjnej ofercie. Mnogość zakładów oraz wysokie kursy zawsze są dobrym wabikiem dla potencjalnych klientów.

Za plecami tego bukmachera czai się jednak kilka innych równie solidnych firm, stąd też zmiana na tej pozycji w najbliższym czasie jest bardzo prawdopodobna. Przeczytaj więcej o bukmacherze forBet.

2. Fortuna

Fortuna, a więc pierwszy podmiot, który uzyskał zezwolenie Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności online, jest naszym rynkowym wiceliderem.

Stabilna lokata na podium jest efektem wieloletniej obecności bukmachera na polskim rynku. Marka, jaką przez ten czas zdołała sobie wyrobić Fortuna sprawia, że z roku na rok grono jej klientów ulega znacznemu powiększeniu.

Użytkownicy korzystający z jej usług chwalą sobie przede wszystkim sprawnie działającą i intuicyjną stronę internetową, a także pomocny oraz działający w błyskawicznym tempie dział Obsługi Klienta.

Wedle wszelkich statystyk udziały Fortuny w rynku oscylują wokół 30%. Jest to wynik zdecydowanie godny pochwały, jednakże ich strata do lidera jest bardzo wyraźna. Czym wyróżnia się więc największy wygrany zmian wprowadzonych blisko 3 lata temu? Więcej informacji w akapicie poniżej. Przeczytaj więcej o zakładach bukmacherskich Fortuna .

1. STS

W 1997 roku na terenie Katowic podjęto decyzję o założeniu firmy bukmacherskiej noszącej nazwę Star-Typ Sport. Tam też powstał pierwszy punkt stacjonarny, który po dziś dzień jest ważnym aspektem działalności śląskiego bukmachera.

STS jako jedyna firma bukmacherska mająca swą siedzibę na terenie Polski zdecydowała się na ekspansję zagraniczną. Z uwagi na to, iż miało to miejsce w pierwszym kwartale 2019 roku, to ciężko na tę chwilę oczekiwać jakichś wyraźnych rezultatów tego kroku. Już sama decyzja pozwala sądzić, iż mamy do czynienia z naprawdę mocnym graczem.

Zasługą tak mocnej pozycji STS-a na rynku jest w dużej mierze jego oferta, jak również imponująca działalność na polu sponsorskim. Star-Typ Sport co prawda nie proponuje swoim graczom tak rozbudowanej oferty na poszczególne spotkania, jednak w kwestii chociażby wysokości kursów pozostałe podmioty zostawiane są daleko w tyle. Więcej o bukmacherze STS.

Podsumowanie

 

Czy w najbliższych latach przewidujemy jakieś zmiany w krajowej czołówce? Jak już wspomnieliśmy wcześniej jedyna roszada może dokonać się na najniższym stopniu podium, albowiem tuż za plecami forBET-a znajdują się takie uznane marki, jak Totolotek czy też Betfan.

Ogromną część polskiego rynku bukmacherskiego wciąż zajmuje tzw. szara strefa. Gracze narażając się na wysokie kary finansowe wciąż próbują bowiem korzystać z usług zagranicznych podmiotów.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Finansów z każdym kolejnym miesiącem ilość takich śmiałków powinna się jednak zmniejszać. Czy będzie tak w rzeczywistości i Ci najwytrawniejsi gracze na dobre przeniosą się do legalnych polskich firm?

Czas pokaże. Nam pozostaje trzymać kciuki za rośnięcie w siłę nawet tych najmniejszych bukmacherów, jako że nic nie wpływa tak na rozwój firmy, jak silna konkurencja.

Powyższe zestawianie zostało wykonane przez redakcję Obstawianie-Meczy.net, sprawdź również nasz ranking polskich bukmacherów tworzony poprzez głosujących graczy.

 

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.