Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

23 lipca 2020 r.

Niezwykła popularność piłki nożnej na świecie sprawia, że bardzo często sięgają po nią również gracze zakładów bukmacherskich. Niestety robią  to zwykle po omacku i bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Jak więc obstawiać mecze piłki nożnej i jednocześnie czerpać z tego korzyści? O tym kilka słów w naszym dzisiejszym artykule.

Słownik podstawowych pojęć

Nim na dobre zagłębimy się w tematykę obstawiania meczów piłki nożnej, warto poznać kilka zwrotów lub też rodzajów typów, o których choćby elementarną wiedzę powinien mieć każdy miłośnik zakładów wzajemnych. Oto i one:

 1. 1x2 – zdecydowanie najpopularniejszy zakład odnoszący się do spotkań piłki nożnej. Zakładamy się w nim z bukmacherem o to, jaki będzie rezultat meczu. Zwycięstwo gospodarzy jest oznaczone jako 1, remis to x, natomiast gdy uważamy, że triumfować powinni goście, to obstawiamy 2.
 2. Under/over – w tym pojęciu zawierają się typy na ilość bramek, kartek lub rzutów rożnych. Poniżej danej liczby to under, a powyżej over.
 3. Handicap – zakład stosowany często przez graczy w sytuacji, gdy jeden z zespołów jest zdecydowanym faworytem rywalizacji. Od końcowego wyniku tej drużyny odejmowana jest wtedy określona liczba goli.
 4. Strzelec bramki – tutaj nie ma zbyt wiele do wyjaśniania. Obstawiamy czy dany zawodnik zostanie strzelcem bramki.
 5. Dokładny wynik – zakład zarezerwowany raczej dla bardziej doświadczonych graczy. Typy na dokładny wynik meczu mają zwykle bardzo atrakcyjne kursy, jednak ich obstawianie musi być poparte mozolną i przemyślaną analizą.

Dekalog obstawiania meczów piłki nożnej

Jeśli zapamiętasz choć sześć z dziesięciu przedstawionych poniżej rad, a połowę z nich zaczniesz stosować podczas obstawiania, to będzie to nasz mały sukces. Uwierz nam, że dzięki nim będziesz zdecydowanie bliżej wygranych i na Twojej twarzy pojawi się uśmiech. Nic bowiem tak nie poprawia humoru, jak dodatkowy przypływ gotówki.

 1. Obstawiaj to, co lubisz – jeśli jesteś miłośnikiem koszykówki, to szukaj typów na kosza. Gdy uwielbiasz oglądać mecze piłki nożnej, to obstawiaj tylko te zakłady, które jej dotyczą. Podstawowym warunkiem czerpania przyjemności z obstawiania jest typowanie tych dyscyplin, którymi na co dzień się interesujemy.
 2. Porównuj kursy – w przestrzeni internetowej znajdziesz mnóstwo porównywarek kursów, dzięki którym możesz wybrać właśnie tego bukmachera, który w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia interesującego Cię zakładu zapewni Ci najwyższą wygraną. Po co dać zarabiać tym, których kursy nie są dla nas atrakcyjne?
 3. Ustal swój budżet oraz stawkowanie– to w zasadzie jedno z najistotniejszych „przykazań” tego dekalogu. Kurczowe trzymanie się ustalonych stawek na pojedyncze zakłady, a także niewychodzenie poza ramy sztywnego budżetu pozwolą Ci z pewnością więcej zyskiwać na obstawianiu, aniżeli tracić.
 4. Unikaj zbyt wielu meczów na kuponie – obstawianie popularnych tasiemek, to dobry pomysł na zapewnienie sobie sporej dawki emocji podczas oczekiwania na rozstrzygnięcia kolejnych spotkań. Jeśli jednak chcesz osiągać podczas obstawiania jakieś profity, to radzimy Ci raczej skupić się na typowaniu mniejszej ilości zdarzeń. Masz wtedy większe prawdopodobieństwo osiągnięcia końcowego sukcesu.
 5. Ulubione drużyny – nierzadko można spotkać się z sytuacją, gdy zespół mający za sobą pasmo 10 zwycięstw z rzędu nagle ponosi porażkę ze zdecydowanie słabszą ekipą. Trzeba zatem uważnie przyglądać się historii bezpośrednich pojedynków pomiędzy konkretnymi drużynami. Czasem bowiem jeden zespół zupełnie drugiemu „nie leży”.
 6. Arbiter też człowiek – chyba każdy z nas przypomina sobie choćby jedno spotkanie, którego wynik został wypaczony przez sędziego. Analizując zatem konkretny mecz, warto przyjrzeć się bliżej osobie jego rozjemcy. Jedni arbitrzy pozwalają bowiem na bardzo ostrą grę, a inni zaś nawet najmniejszy faul karzą z miejsca napomnieniami.
 7. Sezonowe pułapki – jeśli możecie, to unikajcie obstawiania meczów na początku oraz w ostatniej fazie sezonu. Formy drużyn w pierwszych kolejkach ligowych, to zwykle wielkie niewiadome. Podobnie jest pod koniec rozgrywek. Często spora część zespołów nie ma już o co walczyć i decyduje się odpuszczać poszczególne mecze. Może to być dla Was wielką pułapką.
 8. Ani zimno, ani gorąco – gra przy 40 stopniowym upale, czy też kopanie piłki, która za chwilę może zamarznąć podczas lotu. J Logicznym jest, iż warunki atmosferyczne mogą czasem wpłynąć na wynik meczu. Należy więc brać na nie poprawkę podczas obstawiania i śledzić prognozy pogody na czas, w którym rozgrywane będzie spotkanie, o którego rozstrzygnięcie założyliście się z bukmacherem.
 9. Nie kieruj się emocjami – Twoja przygoda z zakładami bukmacherskimi nie będzie niestety wyłącznie pasmem zwycięstw. Gdy więc zdarzy Ci się przegrać kilka kuponów pod rząd, to nie próbuj za wszelką cenę się odegrać. To pierwszy krok ku uzależnieniu i przegraniu wszystkich środków, które przeznaczyłeś sobie wcześniej na obstawianie.
 10. Płatne typy to zło – choćby nie wiadomo jak źle wyglądała Twoja historia obstawiania na przestrzeni ostatnich tygodni, to za żadne skarby nie daj się nabrać oszustom oferującym płatne typy. Ich wiedza na temat zakładów wzajemnych jest często bardzo znikoma, a jedynym celem jest naciąganie innych grających.

Jak mówi pewne znane wszystkim przysłowie „Nie od razu Rzym zbudowano”. Pamiętaj zatem, że zdobyta wiedza i doświadczenie prędzej czy później zaprocentują. Nawet jeśli na początku swojej przygody z obstawianiem meczów nie będziesz osiągał profitów, to bądź cierpliwy. Wszystko przyjdzie z czasem.

Zawarcie zakładu

Mając na uwadze olbrzymią popularność piłki nożnej, bardzo często zdarza się, iż pierwszym zakładem obstawionym przez świeżo upieczonych graczy jest zakład na piłkę nożną. Brak doświadczenia może często skutkować nieodwracalnymi błędami. Co zrobić, aby się przed nimi uchronić? Poświęcić chwilę na lekturę naszego poradnika. W kilku zdaniach przedstawiamy Wam w nim proces zawarcia premierowego zakładu. Zachęcamy do rzucenia okiem.

zakład-na-piłkę-nożną-totalbet-logowanie

Bukmacherem, z którego usług korzystaliśmy podczas tworzenia tego artykułu był Totalbet. Podmiot ten mimo krótkiej obecności na polskim rynku zdążył wyrobić sobie już dość dobrą markę. Głównie dzięki atrakcyjnym kursom i bardzo atrakcyjnej ofercie. Tu możesz zobaczyć jak wygląda proces rejestracji w Totalbet.

Pierwszym krokiem po wejściu na stronę bukmachera jest rzecz jasna zalogowanie się na swoje konto gracza. W tym celu należy kliknąć w specjalną ikonę „Zaloguj”, znajdującą się w prawym górnym rogu.

Wybór-ligi-mistrzów-forbet

Nie ma chyba na świecie kibica piłki nożnej, którego nie interesowałyby rozgrywki Ligi Mistrzów. Nasz wybór co do kategorii, z której będzie pochodził nasz premierowy zakład, był zatem oczywisty.

wybór-zdarzenia-do-obstawienia-forbet

Pośród spotkań dostępnych w dniu opracowywania poradnika najciekawiej zapowiadało się starcie pomiędzy ekipami RB Lipsk oraz Manchesteru United. Zarówno podopieczni Juliana Nagelsmanna, jak i gracze z czerwonej części Manchesteru bardzo pragnęli bowiem awansu do 1/8 finału Champions League.

kurs-meczu-totalbet

Potyczka na niemieckim obiekcie była drugim pojedynkiem pomiędzy tymi zespołami na przestrzeni kilku tygodni. W pierwszej odsłonie zdecydowane zwycięstwo odniosły Czerwone Diabły, gdyż udało im się zaaplikować swoim rywalom aż pięć bramek. Tym tropem poszliśmy także podczas drugiego spotkania, stąd też nasz wybór padł na zakład mówiący o tym, iż w meczu padnie powyżej 2,5 bramki.

kupon-liga-mistrzów-totalbet

Krokiem zwieńczającym krótki proces zawarcia pierwszego zakładu jest zwykle chwila wpisania stawki, za która zdecydowaliśmy się zagrać. Dobrze, aby ta kwota pozostawała na stałym, niezmienionym poziomie. Dla tych z Was, którzy spędzili kilka minut na lekturze całego powyższego tekstu jest to jednak sprawa oczywista.

Jeśli chcielibyście kolejnych wydań naszego poradnika, to dajcie znać przy pomocy oceny pozostawionej poniżej. Zdopinguje nas to z pewnością do jeszcze cięższej i bardziej wytężonej pracy.

Kursy wydarzeń na żywo piłki nożnej u bukmachera Fortuna

Trwa ładowanie danych...

Kursy bukmacherskie Betfan nadchodzących meczy piłki nożnej

Trwa ładowanie danych...
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 6)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.