Czy bukmacher może zablokować konto? Jak postępować w takiej sytuacji?

Data dodania: 18 grudnia 2023 r. / Aktualizacja: 18 grudnia 2023 r.
Blokada konta

Każdy legalny operator przykłada ogromną wagę do przestrzegania przepisów prawa oraz wcześniej przyjętego regulaminu. Jeśli robicie coś wbrew którejś z widniejących tam zasad, niemal na pewno spotka Was kara. Jedną z tych najsurowszych jest blokada konta. Sprawdźmy, kiedy bukmacher może tego dokonać i jak podobnych nieprzyjemności uniknąć.

Najczęstsze przyczyny blokowania kont

Jak wygląda zestawienie obejmujące najczęstsze powody blokowania kont u bukmachera? Oto i one:

Użytkowanie konta założonego na inną osobę

Dziadek, tata, mama lub starszy brat. Prawdziwą plagą wśród graczy są próby rejestracji konta na jednego z członków rodziny. Nie ma się co łudzić, że bukmacher nie odkryje takiej próby obejścia regulaminu. Pytanie nie brzmi czy w ogóle to zrobi, ale kiedy tego dokona. 

Brak pełnoletniości

Aktualnie obowiązująca ustawa hazardowa mówi jasno, iż tylko pełnoletni osobnik może zawierać zakłady wzajemne online oraz w punktach stacjonarnych. Bukmacher ma więc prawo zablokować Twoje konto, jeśli odkryje, że jakimś cudem udało Ci się obejść ten przepis prawa.

Posługiwanie się kilkoma kontami jednocześnie

Legalni bukmacherzy akceptują wyłącznie korzystanie z jednego konta na jeden adres IP. W sytuacji gdy wraz z bratem lub siostrą zdarza Wam się od czasu do czasu zawrzeć jakiś zakład, to prędzej czy później doczekacie się blokady. Takie działanie będzie bowiem odebranie jako posługiwanie się kilkoma kontami jednocześnie.

Ryzykowne przelewy bankowe

Duże pieniądze przelane z innego konta bankowego niż to przypisane do konta gracza to wręcz proszenie się o kłopoty. Typer musi absolutnie unikać takich działań, gdyż bukmacher odbiera to zwykle jako próbę prania brudnych pieniędzy. Nie trzeba chyba zbytnio tłumaczyć, że zamknięcie bądź blokada konta może się okazać w takim przypadku najmniejszym z problemów, jakie czekają ostatecznie na użytkownika. 

Próby wyłudzania ofert powitalnych

Oferta powitalny działa na wyobraźnie klientów. Im jego kwota jest wyższa, tym chętnych na odbiór zdecydowanie więcej. Zgodnie z regulaminem jeden gracz może go otrzymać tylko raz. Mimo to użytkownicy starają się obejść te przepisy na milion różnych sposobów. Ich próby kończą się jednak zwykle fiaskiem, a ich jedynym wynikiem jest zamknięcie konta.

Nieprzestrzeganie zasad forum dla graczy bądź czatu

Chamstwo to coś, co zdecydowanie należy piętnować. Może zatem zdarzyć się, że konto zostanie zablokowane za niewłaściwe zachowanie podczas korzystania z bukmacherskiego czatu. Dzieje się tak jednak tylko w ekstremalnych okolicznościach. Najczęściej w ramach tzw. straszaka bukmacher decyduje się zawiesić konto.

Na jak długo bukmacher może zablokować dostęp do konta?

Wbrew pozorom bukmacher może zablokować konto gracza za prawdziwą błahostkę. Od wielkości takiego przewinienia zależy zwykle sama kara za nie. 

Jeśli bukmacher uzna, że wykonana czynność nie była zbyt poważna, to ogranicza dostęp do konta na kilka godzin. W tym czasie konsultant stara się wyjaśnić całą sprawę i w razie pozytywnego zakończenia uruchomić takie konto ponownie jeszcze tego samego dnia.

Brak załączenia czytelnego dowodu tożsamości podczas rejestracji sprawia nierzadko, że firmy bukmacherskie nie pozwalają na pełny dostęp do konta. Gdy podobna sytuacja ma miejsce w weekend bądź święta, to czas oczekiwania na wyjaśnienie sprawy potrafi wzrosnąć nawet do 2-3 dni.

Konto zostanie zablokowane także w przypadku zwlekania z dołączeniem stosownych dokumentów lub też braku uzupełnienia rachunku bankowego. Zdarzały się sprawy, w których to blokada trwała nawet od tygodnia do dwóch lub trzech.

Bukmacher ma pełne prawo zablokować konto na stałe, jeśli tylko uzna, że działania gracza nie są zgodne z prawem oraz obowiązującym regulaminem. Niestety mimo bardzo jasnych zasad takie sytuacje zdarzają się bardzo często.

Blokada konta u bukmachera. Jak jej uniknąć?

W naszym kraju bardzo popularne zdaje się być stwierdzenie „przezorny zawsze ubezpieczony”. Czy można je zastosować również do kwestii blokady konta u bukmachera? Ależ naturalnie! Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji bądź też ograniczyć ryzyko ich wystąpienia do absolutnego minimum, warto stosować się do kilku podstawowych zasad:

  • graj w sposób odpowiedzialny
  • regulamin bukmachera jest jak prawo, którego nie należy łamać
  • zachowuj się kulturalnie na czacie gracza lub też dedykowany forum

Czy można odwołać się od sytuacji, w której bukmacher blokuje konto?

Paradoksalnie naruszyć jeden z podpunktów regulaminu jest dużo łatwiej aniżeli później odwołać się od nałożonej blokady. Gracz ma jednak pełne prawo nie zgadzać się z decyzją podjętą przez bukmachera.

Każda zakłady bukmacherskie posiadające zezwolenie Ministerstwa Finansów posiadają stosowny dział zajmujący się takimi odwołaniami. Po jego złożeniu, a więc do czasu wyjaśnienia sprawy nie ma co liczyć na odzyskanie dostępu do konta gracze.

Na całe szczęście zdarzają się jednakże przypadki, w których takie odwołanie przynosi zamierzony skutek. Czy tak będzie akurat w Waszej sytuacji? Tego zaręczyć Wam nie możemy, ale spróbować na pewno warto.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.