EURO 2024 📅 godz. 21:00 14-07-2024

Kursy i typy na mecz Hiszpania - Anglia

BTTS w zakładach bukmacherskich – co to znaczy?

Data dodania: 9 stycznia 2021 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
BTTS-obie-drużyny-strzelą

Monotonia podczas obstawiania zakładów bukmacherskich nie jest wskazana. Wielu osobom z biegiem czasu nudzi się bowiem gra na zwycięstwo którejś z drużyn, a także zakładanie się z bukmacherem o to, czy w meczu padnie trzy gole bądź więcej.

Coraz więcej osób stara się zatem wplatać na swoje kupony bukmacherskie alternatywne rodzaje zakładów. Jednym z najbardziej popularnych jest BTTS. Co on oznacza? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Co to jest BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego zwrotu „both teams to score”. Jego polski odpowiednik to „obie drużyny strzelą”. Wśród ofert bukmacherskich możemy znaleźć dwa rodzaje tego zakładu:

  • TAK
  • NIE

obie-drużyny-strzelą-gola

W pierwszym przypadku nasz zakład zostanie rozstrzygnięty pozytywnie jeśli obie ekipy biorące udział w rywalizacji zdobędą przynajmniej po jednej bramce.

obie-drużyny-strzelą-gola-nie

W opcji numer dwa tylko jeden zespół może natomiast znaleźć drogę do bramki przeciwnika.

Jak grać BTTS?

Nie ma oczywiście gotowej recepty na to, kiedy warto zakładać się z bukmacherem o to, czy obie drużyny zdobędą bramkę. Pomocna może okazać się dogłębna analiza. Na co więc zwracać uwagę podczas obstawiania zakładu BTTS? Oto kilka krótkich wskazówek:

  1. Styl gry zespołów – gdy naprzeciw siebie stają drużyny, które mogą pochwalić się imponującym bilansem bramkowym, to bardzo prawdopodobne jest, że także wybranym przez nas spotkaniu uda im się strzelić co najmniej po jednym golu.
  2. Forma ofensywnych graczy – żadną tajemnicą nie jest fakt, że zdobywanie bramek leży w gestii graczy ofensywnych. Jeśli więc da się zauważyć na przestrzeni kilku ostatnich meczów, że napastnikom daleko jest od optymalnej formy, to założenie się z bukmacherem o to, że obie drużyny nie zdobędą gola, będzie zdecydowanie odpowiedniejsze.
  3. Sytuacja kadrowa – znaczące braki w podstawowych składach rywalizujących ze sobą zespołów mogą diametralnie zmienić obraz gry. Śledzenie informacji o ewentualnych kontuzjach czy zawieszeniach jest więc czynnością obowiązkową.
  4. Historia bezpośrednich starć – zdarzają się takie pary drużyn, które podczas bezpośrednich spotkań zapewniają kibicom wielką dawkę sportowych emocji. Są też takie, które lubią bezbramkowe remisy. Przed obstawieniem zakładu BTTS warto więc rzucić okiem na historię dotychczasowych starć.

Gdzie grać zakłady BTTS ?

  • Doskonały do BTTS
  • Duży wybór zakładów

Czy obstawianie BTTS się opłaca?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Często kursy wystawiane przez bukmacherów na zakład „both teams to score” są bardzo atrakcyjne. Gracze skuszeni perspektywą wysokich wygranych decydują się dodać je do swoich kuponów. W przypadku kiepskiej analizy przedmeczowej mogą się one jednak okazać sporą pułapką.

Naszym zdaniem należy jednak brać je pod uwagę, gdyż w sytuacji pojedynku dwóch równorzędnych ekip są zdecydowanie mniej ryzykowne aniżeli obstawianie, że któraś z drużyn będzie zwycięzcą meczu.

Jeśli chcecie kolejnych artykułów wyjaśniających podstawowe pojęcia bukmacherskie, to zostawcie po sobie poniżej ślad w postaci oceny. Do następnego!

Ocena artykułu
4.9/5 (głosów: 11)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
Betclic

Jaki bukmacher do BTTS?

SPRAWDŹ