Bukmacherzy bez podatku. Gdzie obstawiać zakłady bez podatku?

Data dodania: 8 lutego 2023 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.

Największą wadą rodzimego rynku bukmacherskiego jest podatek od każdego zawartego zakładu. Czy można mimo wszystko obstawiać zakłady bez przymusu jego uiszczania? Oczywiście, ale tylko pod pewnymi warunkami. Jakimi? Tego dowiecie się z niniejszego tekstu.

Czym jest podatek od zakładów wzajemnych u polskich bukmacherów?

Polscy ustawodawcy nie byliby sobą, gdyby każda dziedzina naszego życia nie byłaby konkretnie opodatkowana. I tak na mocy przepisów zawartych w Ustawie o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009 roku od każdego zawartego zakładu pobierany jest stosowny 12% podatek.

Jeśli więc gracz zdecyduje się stworzyć kupon za 100 PLN u jednego z legalnych polskich bukmacherów, to kurs ogólny takiego kuponu nie zostanie pomnożony razy 1, a właśnie 0,88, gdzie te 0,12 jest równe wyżej wymienionemu podatkowi.

Oczywiście 12% to nie jedyny podatek. Jeżeli wygramy większą sumę to dodatkowo oddamy 10% od wygranej. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule : Podatek od zakładów bukmacherskich.

Jeśli chcesz obliczyć podatek bukmacherski a nie lubisz skomplikowanych wzorów to skorzystaj z naszego darmowego kalkulatora bukmacherskiego z podatkiem.

Każdy obstawiający chciałby oczywiście uniknąć płacenia podatku. Zawsze bowiem lepiej wygrać więcej aniżeli mniej, prawda? Do niedawna wydawało się, że gra bez podatku dostępna jest tylko u firm zagranicznych. Na całe szczęście istnieje kilka rodzimych podmiotów dających taką możliwość. O kim dokładnie mowa? O tym w paru słowach w dalszej części artykułu.

Legalny bukmacher bez podatku

Aby opracować niniejsze zestawienie, przeanalizowaliśmy oferty wszystkich bukmacherów obecnych na polskim rynku. Oto efekty naszej pracy:

Totalbet bukmacher bez podatku

totalbetRynek bukmacherski nad Wisłą jest wbrew pozorom bardzo wymagający. Ilość podmiotów w stosunku do obstawiających jest dość spora, tak więc walka o każdego użytkownika bywa wyjątkowo zacięta.

Jednym ze sposobów na pozyskiwanie nowej rzeszy klientów są częste promocje. Legalny bukmacher Totalbet oferuje np. omawianą grę bez podatku. Właściwie jako jeden z nielicznych w Polsce proponuje on ją graczom na stałe.

By wygrane wzrosły o 14%, obstawiający musi:

 • stworzyć kupon AKO z min. 3 zdarzeniami za dowolną stawkę
 • kurs min pojedynczego zakładu musi wynosić przynajmniej 1.30

Co ciekawe gra bez podatku może się także łączyć z promocją TOTALbonus. W telegraficznym skrócie chodzi po prostu o to, że oprócz wspomnianych 14% bukmacher Totalbet dolicza także odpowiedni bonus za ilość zdarzeń umieszczonych na kuponie.

Maksymalnie można zatem zyskać nawet 127%! Brzmi imponująco, prawda?

Strona Totalbet

Zakłady bukmacherskie GO+bet bez podatku

Go Plus BetCzy mimo bardzo krótkiego stażu można zjednać sobie sympatię znacznego grona bukmacherskich zapaleńców? Ależ oczywiście, że tak. Trzeba tylko umiejętnie się do nich dostosować. Taką właśnie strategię przyjął GO+bet.

Firma z siedzibą w Warszawie również daje swoim użytkownikom możliwość zawierania zakładów bez konieczności odprowadzania podatku. Wystarczy tylko zastosować się do kilku prostych kroków:

 • zagrać kupon ako min trzy zdarzenia
 • kurs minimalny pojedynczego zakładu nie może być mniejszy aniżeli 1.25

Jak widać, warunki są jeszcze prostsze niż u konkurencji. Kluczową kwestią w batalii o klienta będzie więc zapewne oferta zakładów. O jej jakości musicie się jednak przekonać na własnej skórze.

Strona GO+bet

Zakłady bukmacherskie bez podatku – oferty zakładów bukmacherskich

Brak wystarczającej odwagi u pozostałych polskich bukmacherów bądź też po prostu rozsądne gospodarowanie swoimi środkami. Prawdziwych powodów, dla których tylko dwie rodzime firmy proponują swoim klientom grę bez podatku na stałe, tak naprawdę nie znamy. Możemy się tylko domyślać.

Na całe szczęście istnieje jeszcze przynajmniej kilka podmiotów, które do swojej oferty dorzucają taką formę pomocy graczowi. Niestety tylko okresowo. Mimo to warto tych bukmacherów zapamiętać, gdyż jest to na pewno gest dobrej woli. A takowe bez wątpienia należy chwalić.

Happy Hours w Fortunie

fortunaHappy Hours to promocja, która zdecydowanie ubogaca ofertę bukmachera Fortuna. Jest ona dostępna już od dość długiego czasu, ale z kronikarskiego obowiązku przytoczymy wszystkim zainteresowanym jej najważniejsze warunki:

 • w zależności od konkretnej odsłony promocji Happy Hours obejmuje zakłady przedmeczowe oraz zakłady live
 • wymagane jest co najmniej trzy zakłady na kuponie
 • minimalny kurs zdarzenia 1.30
 • stawka min. 2 PLN
 • tylko kupony AKO

Istotnym faktem jest na pewno to, że od jakiegoś czasu Fortuna pozwala obstawiać bez podatku zakłady bukmacherskie na żywo. Jak długo potrwa taki stan rzeczy? Tego nie wie nikt. W razie jakichkolwiek zmian będziemy Was o nich na bieżąco informować.

Strona Fortuny

Bukmacher eWinner bez podatku

eWinnerAż trzy odrębne promocje dotyczące gry bez podatku oferuje eWinner, co jest chyba swoistym rekordem na polskim rynku zakładów wzajemnych. Te promocje to kolejno:

 • NBA bez podatku 24/7
 • e-sport bez podatku 24/7
 • wirtualne poniedziałki bez podatku

Można rzec, że bukmacher stara się trafiać w gusta kilku odrębnych grup docelowych. Wydźwięk takich działań jest chyba wyjątkowo pozytywny, gdyż ciężko doszukać się jakichś krytycznych opinii na temat eWinner-a pośród rankingów oceniających legalne zakłady bukmacherskie.

Już same nazwy poszczególnych promocji dają wyraźny sygnał, czego tak naprawdę dotyczą. Przejdziemy więc bezpośrednio do krótkiego omówienia zasad każdej z nich.

Strona Ewinnera

NBA bez podatku 24/7

No dobra. Tutaj nazewnictwo może być nieco mylące. Bez podatku można bowiem obstawiać nie tylko te kupony, na których znajdują się spotkania z amerykańskiej NBA. Promocja dotyczy wszystkich zakładów na koszykówkę. Tradycyjnie AKO musi się składać z co najmniej trzech zdarzeń. Na kuponie minimalny kurs pojedynczego zdarzenia to 1.30.Dodatkowo na stronie internetowej bukmachera widnieje informacja, że do promocji zaliczają się zakłady systemowe, zakłady z ofert specjalnych (m.in. Custom Bet oraz Wielkie Kursy), wypłacone przez cash-out, a także te umożliwiające zwrot stawki.

E-sport bez podatku 24/7

Sporty elektroniczne to dziedzina cieszącą się olbrzymią popularnością. Nic więc dziwnego, że eWinner włączył do swojej oferty grę bez podatku także na e-sport.Każdy, kto chciałby ominąć wysoki podatek, musi w tym przypadku oczywiście stworzyć kupon zawierający przynajmniej trzy zdarzenia, gdzie kurs każdego z nich to co najmniej 1.20. Zakłady systemowe oraz te z oferty Wielkich Kursów nie zaliczają się do promocji.

Wirtualnie poniedziałki bez płacenia podatku

Dla fanów zakładów wirtualnych bukmacher eWinner również przygotował coś specjalnego. Jak więc widać gołym okiem, żadna część klientów nie powinna narzekać na pominięcie.Już na wstępie należy zaznaczyć, że tym, co zdecydowanie wyróżnią tę promocję, jest fakt jej obowiązywania wyłącznie w jeden dzień tygodnia tj. poniedziałek.

Jak wyglądają natomiast same warunki promocji? Oto krótka lista:

 • trzy zdarzenia wyłącznie z oferty virtuali
 • wymagania co do stawki zakładu oraz minimalnego kursu nie istnieją
 • brak możliwości zamknięcia kuponu

Gra bez podatku bukmachera eWinner ma więc wyjątkowo dużo odsłon. Można się jednak spotkać z opinią, że dużo lepszym wyjściem byłoby oferowanie graczom takiej gry na całą dostępną ofertę, a nie tylko na konkretne dyscypliny. Czy jest to zdanie zgodne z prawdą? Wydaje się, że zdecydowanie tak.

Wirtuale bez podatku w Superbet

SuperbetMożliwość obstawiania zakładów bez podatku ma bukmacher Superbet. Promocja dotyczy wspomnianych kilka zdań wcześniej sportów wirtualnych, choć w ofercie tej firmy sporadycznie pojawiają się także podobne akcje na konkretne duże wydarzenia sportowe.

Kryteria akurat tej konkretnej promocji są banalnie proste, gdyż wystarczy znaleźć na stronie bukmachera bądź w jego aplikacji ofertę popularnych wirtuali i wybrać z niej co najmniej trzy zdarzenia. Bez dodatkowych ograniczeń kursowych. Proste jak drut, prawda?

Strona Superbet

Oferta powitalna bez podatku

W ostatnim czasie kilka firm mocno skonfigurowało swoją ofertę powitalną. Ku uciesze grających znaczna większość pozwala teraz obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku. Co prawda tylko przez pewien okres po rejestracji, ale zawsze to coś.

LVBET bez podatku

LVBET bukmacher oferuje np. taką odmianę promocji dokładnie przez 33 dni od momentu założenia konta. Warunkiem gry bez podatku są przede wszystkim legendarne już trzy zdarzenia na kuponie. Kupon AKO min 2.40 to już natomiast wymóg stosunkowo rzadko spotykany, gdyż zwykle mowa jest o kursie pojedynczego zakładu.

Sama promocja dotyczy zakładów przedmeczowych oraz live, co także jest już w zasadzie standardem. Gdy spełni się wszystkie powyższe kryteria, to procentowy podatek pójdzie w przysłowiowe zapomnienie.

Strona LV Bet

Gra bez podatku w forBET

forbetZakład bez ryzyka 100% do kwoty 1000 PLN, bonus 100% od drugiego depozytu do 2000 PLN oraz 30 dni gry bez podatku. Tak licencjonowani bukmacherzy, a konkretniej forBET próbują zachęcić nowych użytkowników do skorzystania z ich oferty.

Trzy zdarzenia i kurs pojedynczego zakładu wynoszący 1.30 to w zasadach promocji w zasadzie tradycja. ForBET w odróżnieniu od konkurencji oprócz zakładów przedmeczowych oraz live pozwala jednak także obstawiać kupony z sekcji sportów wirtualnych. Jest to opcja stosunkowo rzadko spotykana, a więc na pewno warto ją docenić.

Brak wielkich udziwnień. Obwarowania, które nawet mało doświadczony użytkownik jest w stanie spełnić bez najmniejszego wysiłku. I tak to powinno wyglądać. To bukmacher ma walczyć o gracza, a nie na odwrót, czyż nie?

Strona Forbet

Czy gra bez podatku u bukmacherów online jest legalna?

Takie pytanie pojawia się na pewno w głowie wielu entuzjastów zakładów wzajemnych. Odpowiedź na nie jest jednak bardzo krótka i prosta. Jak najbardziej tak! Obstawianie zakładów sportowych bez podatku jest w Polsce legalne.

Kluczem do powodzenia takiej formy tworzenia kuponów bukmacherskich i ich późniejszego grania jest rzecz jasna dobra wola konkretnego buka, po prosty bukmacher dopłaca wysokość podatku jaką gracz musi oddać fiskusowi. Na całe szczęście w Polsce to już coraz częstsza sytuacja. Oby z biegiem czasu podobną przyjemność graczom sprawili wszyscy licencjonowani bukmacherzy. Oj, piękne to by były czasy!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.