EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Cash out w zakładach bukmacherskich co to?

Data dodania: 12 września 2023 r. / Aktualizacja: 9 października 2023 r.
Jak działa Cash Out w bukmacherce

Choć byśmy bardzo tego chcieli, to obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów nie zawsze idzie po naszej myśli. Taki już urok tego rodzaju rozrywki. Czy istnieje sposób, dzięki któremu mimo wszystko możemy ograniczyć ewentualne straty? Naturalnie. Jest to tzw. funkcja cash out. Sprawdźmy, jak z niej skorzystać i które firmy w tej chwili ją oferują.

Czym jest i jak działa cash out?

Jak w najprostszy z możliwych sposobów opisać czym jest cash out? Z angielskiego zwrot ten oznacza po prostu wypłatę. W zakresie zakładów wzajemnych cash outem nazywamy natomiast funkcję pozwalającą na wcześniejsze zamknięcie zakładu.

Gdy gracz zdecyduje się skorzystać z opcji cash outu, otrzymuje odpowiednią część ze swojej ewentualnej wygranej. Jej wysokość zależy w głównej mierze od tego, ile nierozstrzygniętych zdarzeń pozostało jeszcze na jego kuponie. Zazwyczaj wyjściem z zakładu są objęte kupony SOLO oraz AKO, również w trybie live, jak i przedmeczowym.

Cashout w superbet

Co niezwykle istotne propozycja zamknięcia kuponu, a także sama kwota oferowana przez bukmachera bardzo dynamicznie się zmieniają. Warto mieć to na uwadze, by nie przegapić dogodnej okazji.

Zobacz także czym się różni Cash back od Cash out w zakładach bukmacherskich 

Który bukmacher ma cash out?

Każdy szanujący się bukmacher posiada w tej chwili w swojej ofercie funkcję cashout. Zasady jej działania bywają jednak bardzo różne. Oto najważniejsze informacje odnośnie poszczególnych form przedwczesnego zamknięcia zakładu:

BUKMACHERWARUNKI
Betclicwydarzenia zaliczane do tego rodzaju promocji oznaczone są specjalną ikoną
Betcrisczęściowy cashout oraz automatyczny
Betfanzdarzenia prematch oraz live za wyjątkiem zakładów systemowych
Bettersdostępna jest opcja częściowego cashoutu i automatycznego cashoutu
BetXsposobność wypłaty jedynie części zainwestowanej stawki
Etotomożliwość zawarcia na jednym kuponie zarówno zakładów przedmeczowych, jak i live
forBETkupony AKO i SOLO z oferty przedmeczowej oraz na żywo (za wyjątkiem kuponów zagranych z salda innego niż depozytowe oraz zakładów systemowych)
FortunaEarly cash-out dostępny jest w zakładach SOLO i AKO, w ofercie prematch i LIVE
Fuksiarz

skorzystanie z cashout jest możliwe tylko wtedy, kiedy możliwa wygrana jest wyższa, niż stawka, za którą zawarto zakład

GO+betkilka różnych opcji cashoutu w zależności od ustawionego wcześniej limitu oraz stawki
LVBETdotyczy kuponów oznaczonych jako singiel oraz kombi
STSwszystkie najpopularniejsze zakłady z wyłączeniem Maxikombi i Bezpiecznego zakładu
Superbetcashout dostępny wyłącznie na zakłady zawarte z konta depozytowego
Totalbet

proponowana kwota pojawia się dopiero po kliknięciu w ikonę „Sprawdź cashout”

Funkcja cash out u polskich bukmacherów

Z opcji cash out możecie w zasadzie skorzystać bez względu na to, u jakiego bukmachera posiadacie konta. Zdecydowana większość z nich oferuje bowiem podobne udogodnienie. W zależności od konkretnej firmy cash out różni się tylko małymi szczegółami. Jakimi? O tym na paru przykładach w poniższym zestawieniu:

STS cash out

STS

Sprawdź Cash out w STS

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Lider polskiego rynku zakładów bukmacherskich nie może sobie pozwolić na bycie gorszym od największych konkurentów. Tak naprawdę cash out STS był jedną z pierwszych tego typu funkcji w naszym kraju.

Gracze stawiający zakłady Maxi Kombi, a także Ci zawierający Bezpieczny Kupon muszą pamiętać o tym, że w ich przypadku STS cash out niestety nie obowiązuje.

Cash out Superbet

Superbet

Sprawdź Cash out w Superbet

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Zakłady bukmacherskie Superbet już od jakiegoś czasu starają się być o krok przed wszystkimi. Podobnie ma to miejsce także, gdy mowa o funkcji cashout. Metody zamykania kuponów istnieją bowiem aż trzy. Oto ich krótka charakterystyka:

  • wyświetlona kwota – tylko kwota wyświetlona na ekranie monitora czy też smartfona może zostać wypłacona; jeśli podczas zamykania kuponu ulegnie ona zmianie to cash out nie zostanie dokonany

  • dowolna kwota – cashout będzie zrealizowany, nawet kiedy kwota się zmieni; klient akceptuje każdą zmianę

  • +/- 10% – kupon przedmeczowy bądź live zostanie wypłaty, o ile tylko kwota nie urośnie lub nie zmaleje o więcej niż 10%

Cash out Betclic

Betclic

Sprawdź Cash out w Betclic

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Możliwość wcześniejszej wypłaty zainwestowanych środków oferuje również Betclic. U tego bukmachera istnieje opcja cash outu także wtedy, gdy jego kwota jest niższa od stawki, za jaką uprzednio postawiło się swój kupon.

Fortuna cash out

Fortuna

Sprawdź Cash out w Fortunie

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

W przypadku zakładów bukmacherskich Fortuna opisywana w niniejszym artykule funkcja nosi nazwę Early cash out. Klienci mogą z niej skorzystać zarówno online, jak i w punktach naziemnych. Dotyczy zakładów przedmeczowych oraz live, które znajdują się na kuponach SOLO i AKO.

Cashout w Fuksiarzu

Fuksiarz

Sprawdź Cash out w Fuksiarzu

Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Więcej niż jeden nierozstrzygnięty mecz, wszystkie pozostałe zdarzenia muszą być trafione, a także stawka kuponu musi być niższa niż ta, którą potencjalnie można wygrać. Takie trzy proste warunki musi spełnić każdy marzący o wykorzystaniu funkcji cashout w Fuksiarzu. Oczywiście to wszystko na kuponach SOLO i AKO w zakładach przedmeczowych, jak również na żywo. 

Kiedy warto skorzystać z funkcji cash out?

Zakłady wzajemne mają to do tego, że już podczas obstawiania kuponu gracz musi pogodzić się z ryzykiem utraty swoich środków. Gdy jednak nadarza się okazja do uratowania choćby niewielkiej części zainwestowanej kwoty, to jak najbardziej warto z takiej okazji skorzystać.

Wcześniejszą wypłatę wygranej poleca się na pewno rozważyć w sytuacji, kiedy to na kuponie pozostało nam już tylko jedno zdarzenie, a drużyna, której triumf obstawiliśmy jest dla rywala tylko tłem.

Opcja cash out przyda się również wtedy, gdy do naszego kuponu omyłkowo dodaliśmy nie to spotkanie, które pierwotnie chcieliśmy. Zbieżność nazw drużyn zdarza się bardzo często. Wcześniejsze zamknięcie zakładu to ogromna szansa na uniknięcie blamażu i odzyskanie mniejszej bądź większej części stawki.

Jeśli na podglądzie kuponu widzimy, że w jednym ze starć zawodnik faworyzowanego zespołu zszedł z boiska z czerwoną kartką, to może oznaczać to ostatni dzwonek na jakąkolwiek reakcje. Za chwilę przede wszystkim cash out u bukmachera może być niedostępny, a także jego kwota lada chwila będzie prawdopodobnie poniżej progi opłacalności.

Cash out – podsumowanie

Reasumując, czy warto korzystać z funkcji cash out, którą to proponują w tej chwili praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy? Patrząc z perspektywy gracza początkującego na pewno tak. Na tym etapie przygody z zakładami bukmacherskimi pomyłki są nieuniknione. Wtedy dzięki zamknięciu zakładu masz pewną wygraną.

U nieco bardziej doświadczonych typerów wcześniejsze rozliczenie bywa zwykle całkowicie nieopłacalne. Można wręcz rzec, że taka opcja powoduje rozleniwienie wśród grających. Po co bowiem skrupulatnie analizować, jeśli za kilka chwil można zamknąć kupon w przypadku niepowodzenia?

Jak widzicie, jednoznacznej odpowiedzi na przydatność cash out nie ma. O jego użyteczności musicie się zatem przekonać na własnej skórze.

FAQ

Co to jest cash out?

Cashout to funkcja, dzięki której gracz ma możliwość zamknięcia kuponu jeszcze przed zakończeniem wszystkich zakładów, jakie się na nim znajdują.

Jacy bukmacherzy oferują cash out?

Na ten moment właściwie wszystkie czołowe firmy bukmacherskie w Polsce posiadają w swojej ofercie taką funkcję.

Kiedy korzystać z funkcji cash out?

Przede wszystkim w sytuacjach, w których pozytywne rozstrzygnięcie ostatniego zakładu na kuponie jest bardzo niepewne. W szczególności gdy potencjalna wygrana może być naprawdę duża.

Czy cash out jest stale dostępny w ofertach bukmacherów?

Niestety nie. Bukmacherzy mają całkowitą dowolność w stosowaniu funkcji cash out. Zwykle proponują go użytkownikowi tylko wtedy, gdy może im się to opłacać.

Który z bukmacherów posiada najlepszy cash out?

Podlega to indywidualnej ocenie każdego z graczy. Warto zatem przetestować działanie tej funkcji u kilku bukmacherów i wyrobić sobie własne zdanie.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.