Co oznacza DNB w zakładach bukmacherskich?

Przy pierwszym kontakcie bukmacherskiego laika z zakładami wzajemnymi część zwrotów stosowanych przez bukmacherów może wydawać się nieco dziwna i skomplikowana. Jednym z takich wyrażeń jest DNB. Co oznacza ten skrót i gdzie najczęściej można go spotkać? O tym kilka słów poniżej.

Na czym polega DNB?

DNB to skrót od angielskiego zwrotu „draw no bet”. W tłumaczeniu na język polski oznacza to „remis nie ma zakładu”. DNB spotykany jest w przypadku zakładów trzydrogowych, a więc takich, gdzie istnieje możliwość trzech różnych rozstrzygnięć tj. wygrana gospodarzy, remis bądź też wygrana gości.

Jeśli więc na naszym kuponie znalazł się zakład DNB, a spotkanie zakończyło się remisem, to na nasze konto gracza otrzymamy zwrot zainwestowanych środków.

DNB – przykład

Aby dokładnie zrozumieć mechanizm działania zakładu DNB, zaprezentujemy Wam go na pewnym przykładzie. Naszym wzorem będą ostatnie derby Krakowa, które 4 grudnia 2020r. odbyły się przy Kałuży w Krakowie. Zaprezentowane poniżej zakłady wraz z kursami pochodzą od bukmachera Totalbet:

remis-nie-ma-zakładu

Przyjmijmy, że nasza stawka wynosi równe 100 zł. W przypadku gdy zdecydowaliśmy się postawić na zwycięstwo Cracovii, to nasze wygrane wyglądały następująco:

  • wygrana Cracovii – 128 zł (po potrąceniu podatku)
  • remis – zwrot stawki
  • wygrana Wisły – przegrany zakład

Gdy taką samą kwotę przeznaczyliśmy na zakład związany z triumfem Wisły, to wygrane prezentowały się w poniższy sposób:

  • wygrana Cracovii – przegrany zakład
  • remis – zwrot stawki
  • wygrana Wisły – 224 zł (po potrąceniu podatku)

Widzimy więc jak na załączonym obrazku, że w obu sytuacjach nie był brany pod uwagę wynik remisowy. On zawsze w przypadku wyboru zakładu DNB oznacza zwrot zainwestowanych środków.

Czy warto grać zakłady DNB?

To pytanie często można spotkać na wszelkiej maści grupach tematycznych bądź forach skupiających graczy trudniących się obstawianiem. Jak zwykle nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Korzystanie z niego ma swoje plusy oraz minusy.

Zakład DNB można zdecydowanie polecić graczom, którzy są dopiero na początku swojej przygody z bukmacherką. Decydując się na jego wybór, ograniczają w znacznym stopniu ryzyko związane z nieprawidłowym wyborem zwycięzcy. Jeśli faworyt przystępuje do meczu osłabiony, to istnieje przecież duże prawdopodobieństwo, że może spisać się poniżej oczekiwań.

W sytuacji gdy jesteśmy w 100% pewni triumfu wybranej przez nas drużyny nie warto jednak decydować się na zakład DNB. Bukmacherzy oferują bowiem wtedy znacznie niższe kursy aniżeli w przypadku zwykłego zakładu. Aby nie być gołosłownym publikujemy dla porównania kursy nieuwzględniające zakładu DNB:

ramis-kurs

Decyzję pozostawiamy w Waszych rękach. Przypominamy jednocześnie, że jeśli chcecie więcej podobnych artykułów, to koniecznie pozostawcie po sobie ślad w postaci oceny poniżej!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.