Co oznacza zakład 1×2?

Data dodania: 21 grudnia 2020 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
zakład 1x2 na telefonie

Zajmujesz się grą w zakładach wzajemnych, a nie wiesz co oznacza zakład 1×2? Jak najszybciej przestań obstawiać, bo skończy się to dla Ciebie bardzo źle. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, to przeczytaj z uwagą poniższy artykuł. Wyjaśnimy Ci w nim pokrótce, co oznacza zakład 1×2.

Czym jest zakład 1×2?

Zakład 1×2 jest podstawowym i jednocześnie najpopularniejszym rodzajem zakładów znajdujących się w ofercie każdej firmy bukmacherskiej w Polsce oraz na świecie. Jest to jeden z tzw. zakładów trzydrogowych, a więc takich, w których możliwe są trzy końcowe rozstrzygnięcia. Są to kolejno:

1 – zwycięstwo gospodarzy

x – remis

2 – zwycięstwo gości

Widzicie więc, że mimo dość tajemniczej nazwy taki rodzaj zakładu jest banalnie prosty. Podczas jego obstawiania macie 33 % na wygraną, a to rzecz jasna z uwagi na to, iż jak wspomnieliśmy już wyżej, wybrane wydarzenie może zostać zakończone na trzy sposoby.

Zakład 1×2 – przykłady

Zgodnie z tradycją każdy z zakładów omawianych na naszym portalu musi być poparty stosownym przykładem. Podobnie będzie także tym razem. Jako wzór posłuży nam grudniowy szlagier La Liga pomiędzy Realem a Atletico.

zakład-1x2-etoto

Zapewne z uwagi na rozgrywanie spotkania na własnym obiekcie delikatnym faworytem tej potyczki według bukmachera eTOTO był Real Madryt (kurs 2.40).

Pamiętaj ! Im niższy kurs na daną drużynę tym większe prawdopodobieństwo wygrania spotkania przez tą drużynę (przynajmniej według bukmachera), a co za tym idzie, jeżeli obstawimy Real Madryt (kurs 2.40) jako faworyta i Real wygra to nasza wygrana będzie mniejsza niż w przypadku obstawienia Atletico Madryt (kurs 3.25) oczywiście jeśli Atletico by wygrało

Gdybyście zdecydowali się postawić na wygraną Królewskich, to tym samym Wasz wybór padłby na tzw. „1” z tajemniczego skrótu 1×2. Analogicznie decyzja o postawieniu na Atletico oznaczałyby zaznaczenie „2”. Założenia się z bukmacherem o remis w przytoczonej batalii pozwolimy sobie nie omawiać, z uwagi na oczywistość tego zdarzenia.

Gdzie grać zakłady 1×2 ?

  • 1. miejsce w rankingu
  • Duży wybór zakładów

Plusy i minusy zakładów 1×2

Znaczna część graczy umieszcza na swoich kuponach zakłady 1×2, które posiadają bardzo niskie kursy. Nazywane są one potocznie „pewniaczkami”. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu mamy dla Was jedną radę. Unikajcie tego typu zakładów. Często są one przysłowiowymi pułapkami, a przy okazji ich opłacalność równa się zwykle zeru.

Kiedy więc warto korzystać z zakładów, które przybliżyliśmy Wam w powyższym artykule? Wyłącznie wtedy, gdy triumf wybranej drużyny „okraszony” jest atrakcyjnym kursem. W takim przypadku na kuponie może znaleźć się skromna ilość zdarzeń. A jak wiadomo im mniej dobrze wyselekcjonowanych typów, tym większa szansa na wygraną. Pamiętajcie o tym!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 6)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
STS

Gdzie obstawiać zakłady 1X2?

SPRAWDŹ