Co oznacza zakład 1×2?

Zajmujesz się grą w zakładach wzajemnych, a nie wiesz co oznacza zakład 1x2? Jak najszybciej przestań obstawiać, bo skończy się to dla Ciebie bardzo źle. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, to przeczytaj z uwagą poniższy artykuł. Wyjaśnimy Ci w nim pokrótce, co oznacza zakład 1x2.

Czym jest zakład 1x2?

Zakład 1x2 jest podstawowym i jednocześnie najpopularniejszym rodzajem zakładów znajdujących się w ofercie każdej firmy bukmacherskiej w Polsce oraz na świecie. Jest to jeden z tzw. zakładów trzydrogowych, a więc takich, w których możliwe są trzy końcowe rozstrzygnięcia. Są to kolejno:

1 – zwycięstwo gospodarzy

x – remis

2 – zwycięstwo gości

Widzicie więc, że mimo dość tajemniczej nazwy taki rodzaj zakładu jest banalnie prosty. Podczas jego obstawiania macie 33 % na wygraną, a to rzecz jasna z uwagi na to, iż jak wspomnieliśmy już wyżej, wybrane wydarzenie może zostać zakończone na trzy sposoby.

Zakład 1x2 – przykłady

Zgodnie z tradycją każdy z zakładów omawianych na naszym portalu musi być poparty stosownym przykładem. Podobnie będzie także tym razem. Jako wzór posłuży nam grudniowy szlagier La Liga pomiędzy Realem a Atletico.

zakład-1x2-etoto

Zapewne z uwagi na rozgrywanie spotkania na własnym obiekcie delikatnym faworytem tej potyczki według bukmachera eTOTO był Real Madryt. Gdybyście zdecydowali się postawić na wygraną Królewskich, to tym samym Wasz wybór padłby na tzw. „1” z tajemniczego skrótu 1x2. Analogicznie decyzja o postawieniu na Atletico oznaczałyby zaznaczenie „2”. Założenia się z bukmacherem o remis w przytoczonej batalii pozwolimy sobie nie omawiać, z uwagi na oczywistość tego zdarzenia.

Plusy i minusy zakładów 1x2

Znaczna część graczy umieszcza na swoich kuponach zakłady 1x2, które posiadają bardzo niskie kursy. Nazywane są one potocznie „pewniaczkami”. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu mamy dla Was jedną radę. Unikajcie tego typu zakładów. Często są one przysłowiowymi pułapkami, a przy okazji ich opłacalność równa się zwykle zeru.

Kiedy więc warto korzystać z zakładów, które przybliżyliśmy Wam w powyższym artykule? Wyłącznie wtedy, gdy triumf wybranej drużyny „okraszony” jest atrakcyjnym kursem. W takim przypadku na kuponie może znaleźć się skromna ilość zdarzeń. A jak wiadomo im mniej dobrze wyselekcjonowanych typów, tym większa szansa na wygraną. Pamiętajcie o tym!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.