Custombet – czym jest i jak działa zakład na życzenie?

Autor: Mateusz Adamek / Data dodania: 22 kwietnia 2021 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
Obstawianie wyniku przez telefon komórkowy

Bogactwo ofert bukmacherskich jest w tej chwili tak duże, że fan właściwie każdej dyscypliny na świecie powinien znaleźć tam coś dla siebie. Mimo to bukmacherzy co rusz prześcigają się w pomysłach, aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług. Jednym z najnowszych wymysłów jest tzw. custombet.

Co to jest custombet?

Custombet to nic innego jak zakład, którego pomysłodawcą oraz twórcą zostaje sam gracz. Może on być zarówno pochodną istniejącego już zakładu sportowego, jak również odnosić się do dowolnej sfery życia społecznego, kulturowego bądź też politycznego.

Propozycja zakładu trafia później do samego bukmachera. On ocenia go pod względem wiarygodności oraz prawdopodobieństwa wystąpienia, a następnie ustala stosowny kurs.

Czy jego stworzenie jest bardzo skomplikowane? Ależ oczywiście, że nie. Przekonacie się o tym sami, dzięki kilku wskazówkom zawartym w kolejnym akapicie.

Jak stworzyć własny zakład na życzenie?

Tworzenie custombet-a różni się delikatnie od siebie w zależności od tego, u jakiego bukmachera tworzymy tenże zakład. Co do zasady firmy oferujące zakłady wzajemne udostępniają jednakże stosowny formularz, w którym to musimy zawrzeć najważniejsze informacje związane z zakładem na życzenie. Należą do nich m.in.:

  • datę wydarzenia
  • rodzaj wydarzenia
  • kategorię wydarzenia
  • opis zakładu

Najważniejszym podpunktem jest rzecz jasna opis zakładu. Najlepiej jest oczywiście zawrzeć w nim jak najwięcej szczegółów, gdyż zdecydowanie skróci to później proces jego weryfikacji przez bukmachera. Jak powinien wyglądać idealnie stworzony zakład? Oto kilka przykładów:

  1. Czy Robert Lewandowski zdoła pobić legendarny rekord Gerda Mullera?
  2. Czy w Polsce dojdzie do przyśpieszonych wyborów samorządowych?
  3. Czy Adam Małysz zawalczy dla federacji FAME MMA?

No dobra. Z tym ostatnim zakładem może delikatnie nas poniosło. Nie należy jednak wykluczyć, że bukmacher przyjąłby taką propozycję. Jak to sprawdzić? Najlepszym wyjściem będzie metoda prób i błędów. Wypełnijcie więc stosowny formularz na stronie internetowej bukmachera i przekonajcie się sami.

Którzy bukmacherzy oferują custombet?

Opcja zaproponowania własnego zakładu nieoficjalnie działa w zasadzie w odniesieniu do każdego legalnie działającego bukmachera w Polsce. Można dokonać tego, chociażby za pośrednictwem czatu z konsultantem. Prawdopodobieństwo tego, że nasza propozycja trafi do oficjalnej oferty jest jednakże równa zwykle zeru.

Inaczej ma się sytuacja w przypadku dedykowanych działów. Takowe można znaleźć np. w ofercie bukmachera BETFAN oraz eWinner. Są one doskonale widoczne już na stronie głównej.

betfan-bet

ewinner-custombet

Formularz zgłoszenia propozycji zakładu w Betfanie jest banalnie prosty. Wystarczy zamieścić treść proponowanego zakładu, a także podać adres e-mail, na który to otrzymamy wiadomość zwrotną od bukmachera. Poinformuje on nas w niej, czy zakład trafi do oferty głównej.

betfan-formularz

Nieco bardziej skomplikowany, lecz równie przejrzysty jest proces zgłaszania custombet-u na stronie internetowej eWinner-a. Bukmacher obliguje bowiem gracza do zawarcia praktycznie wszystkich potrzebnych informacji, o których wspomnieliśmy kilkanaście linijek wyżej. Która metoda składania propozycji jest bardziej przyjazna dla użytkownika? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy już Wam.

ewinner-formularz

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam