Często podczas wszelkiej maści popularnych wydarzeń sportowych ktoś w towarzystwie rzuca hasłem, że dana drużyna musi zwyciężyć, gdyż ma ją na kuponie. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić Wam, czy tak w zasadzie jest tenże kupon i jakie rozróżniamy jego rodzaje.
Kupon bukmacherski to nic innego, jak papierowe bądź cyfrowe potwierdzenie zawartego zakładu. W przypadku gdy wszystkie spotkania, które zdecydowaliśmy się na nim umieścić zostaną rozstrzygnięte po naszej myśli, to rzeczą niezbędną do odebrania wygranej jest okazanie go w punkcie stacjonarnym.
Każdy kupon zawiera określoną ilość informacji.
Pośród tych najważniejszych możemy wymienić między innymi:
Jak już wspomnieliśmy wyżej, istnieją także cyfrowe wersje kuponów, jednak ich budowa nie różni się zbytnio niczym od papierowych odpowiedników. Poniżej kupon w wersji cyfrowej.
Podczas obstawiania zakładów bukmacherskich gracz tworzy zwykle jeden z kilku dostępnych rodzajów kuponów. O tym jak przedstawiają się te najpopularniejsze, przeczytacie poniżej:
Kupon SOLO to najprostszy z możliwych kuponów, jaki może stworzyć każdy gracz. Składa się on tylko z jednego zdarzenia. Z uwagi na niski kurs ogólny takiego kuponu staje się opłacalny wyłącznie w momencie obstawienia go za nieco większą stawkę. Prawdopodobieństwo pozytywnego rozstrzygnięcia jest tu dość spore i waha się od 33 do 50%. Procent ten jest zależny od tego, czy na kuponie został umieszczony zakład dwu czy też trzydrogowy.
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz w swoim życiu nie stworzył tak popularnej i uwielbianej „tasiemki”. Tak nazywany jest potocznie zakład akumulowany. Jak wygląda jego budowa? Składa się zwykle z kilkunastu przeróżnych zdarzeń. To co zostanie na nim umieszczone, zależy właściwie tylko od wyobraźni obstawiającego. W ten sposób jego kurs ogólny jest zawsze bardzo wysoki. Przekłada się to tym samym na spore wygrane.
Jest jednak jedno „ale”. Szanse na wygraną podczas zagrania takiego kuponu są stosunkowo niskie. Maleją zresztą z każdym kolejnym zdarzeniem do niego dodanym. Mimo tego kupony AKO wciąż pozostają zdecydowanie najczęściej obstawianymi przez graczy zakładów wzajemnych.
Kupon kombi to swoista bukmacherska wyższa szkoła jazdy. Co go wyróżnia na tle wyżej wymienionych kuponów? Tutaj w przypadku niepowodzenia jednego zakładu nie traci się szans na ostateczną wygraną.
Kupon KOMBI zbudowany jest z tzw. bloków. W każdym z tych bloków może znaleźć się dowolna ilość zdarzeń. Jest to zależne od woli obstawiającego. Od jego widzimisię uzależniona jest także liczba bloków.
Czy warto grać kupony KOMBI? Na to pytanie musicie odpowiedzieć już sobie sami metodą prób i błędów. Jak każda z metod obstawiania także ta powyższa wymaga od gracza elementarnej wiedzy bukmacherskiej. Pamiętajcie o tym!
Mimo dość prostych i klarownych reguł, jakimi rządzi się zawieranie i rozliczanie zakładów, postanowiliśmy opracować dla Was krótki poradnik. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane przez graczy pytania:
Czy jeśli zgubiłem kupon papierowy, to mimo wszystko bukmacher wypłaci mi wygraną?
Niestety nie. Potwierdzenie zawarcia zakładu w formie papierowej to warunek konieczny do odbioru wygranej.
Czy na kuponie mogą znajdować się wykonane przeze mnie notatki (np. adnotacje o wygranym spotkaniu)?
Oczywiście, że mogą. Istotnym jest jednak, aby nie zamazać kodu kreskowego, który znajduje się zwykle w dolnej części kuponu. Jest on bowiem konieczny do sprawdzenia stanu kuponu przez odpowiednią osobę w punkcie stacjonarnym.
U zdecydowanej części bukmacherów taka opcja jest możliwa. Aby być pewnym, należy zweryfikować tę informację na stronie internetowej firmy bukmacherskiej.
Niestety takie zdarzenie rozliczone zostanie po kursie 1.0, a więc tak, jakby w ogóle nie znalazło się na kuponie.
Najważniejszą czynnością jest jednak to, jak dobierzecie zdarzenia na Wasz kupon. Umiejętna analiza i doświadczenie to klucz do sukcesu. Więcej o tym opowiemy Wam w kolejnym artykule. Bądźcie czujni!
Serwis tylko dla osób 18+
Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.Oświadczenie
Betters