Progresja na remisy to popularny system bukmacherski, który przy odrobinie szczęścia pozwoli Wam regularnie zwiększać Wasz budżet na grę u bukmachera. Na czym polega ten system gry, jakie są jego zalety oraz wady, a także jak skutecznie obstawiać progresję na remisy? O tym wszystkim przeczytacie w naszym najnowszym poradniku typera.
Progresja remisowa to jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich. Jak sama nazwa wskazuje polega on na typowaniu remisów w wydarzeniach sportowych, a cała zabawa opiera się na tym, że po przegranym zakładzie stawka kolejnego kuponu zostaje podwojona, aż do momentu, w którym zwycięski typ pokryje z nawiązką poniesione wcześniej straty.
Schemat jest banalnie prosty. Gracz wybiera drużynę, której remisy będzie konsekwentnie typował i obstawia je aż do momentu trafionego zakładu (szczegółowy schemat zaprezentujemy w kolejnej sekcji). Urok tej strategii polega na tym, że niezależnie od tego, czy poprawny typ będzie miał miejsce na kuponie numer 2, 5, czy 9, to gracz i tak będzie w ogólnym rozrachunku na plusie.
Jakie konkurencje można typować z wykorzystaniem tej strategii? Z oczywistych względów na kuponach mogą lądować takie wydarzenia, w których jednym z końcowych scenariuszy jest opcja remisowa. Najczęściej takie zakłady dotyczą meczów piłkarskich, ale nie brakuje także typerów, którzy obstawiają remisy chociażby w hokeju na lodzie.
Zobacz także nasz poradnik: Jak obstawiać remisy?
Poniższa instrukcja odnosi się do meczów piłkarskich, które są najczęściej wykorzystywane przez typerów w kontekście progresji na remisy. W naszych wyliczeniach korzystamy z uśrednionego kursu na poziomie 3.00 (kursy na remis są zazwyczaj zdecydowanie wyższe), a także nie uwzględniamy 12% podatku obrotowego od stawki każdego zakładu (grę bez podatku umożliwiają najlepsi polscy bukmacherzy z rankingu legalnych operatorów).
Przykładowo – gracz obstawia remisy Widzewa Łódź, a jego stawka bazowa wynosi 1 PLN. Schemat progresji na remisy prezentuje się wówczas następująco:
Typowany przez gracza Widzew zremisował swoje spotkanie dopiero na 7. poziomie progresji. W tym okresie typer musiał zainwestować łącznie 127 PLN, a zwycięski kupon zagwarantował mu wygraną na poziomie 192 PLN, a zatem jego profit “na czysto” wyniósł 65 PLN.
Podstawowa wersja progresji na remisy zakłada podwojenie stawki kolejnych kuponów w przypadku niepowodzenia. To rzecz jasna nie jest jedyny możliwy wariant, a trzy najpopularniejsze rodzaje tej strategii bukmacherskiej prezentujemy poniżej.
Jeśli nie jesteście totalnymi debiutantami na rynku internetowych zakładów sportowych, to doskonale wiecie, że nie istnieją w 100% pewne systemy bukmacherskie, które byłyby gwarancją regularnych profitów do budżetu. Identycznie dzieje się w kontekście progresji na remisy, która posiada szereg zalet, ale można doszukać się także kilku minusów tej strategii. O jednych i drugich przeczytacie poniżej.
Dowiedz się więcej: Co to jest zakład bez remisu?
Kluczem do sukcesu podczas korzystania z progresji na remisy jest kurczowe trzymanie się obranej strategii oraz umiejętny wybór odpowiedniej drużyny do typowania remisów. Czym należy kierować się w trakcie selekcji zespołów, które będą gwarancją sukcesu w dłuższej perspektywie? My w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cztery poniższe parametry:
Patrząc z boku korzystanie z progresji na remisy jest bajecznie proste, a ta strategia nie sprawi problemów nawet totalnym debiutantom na rynku zakładów online. Gdyby jednak tak było w rzeczywistości, to wszyscy bukmacherzy z naszego rankingu błyskawicznie poszliby z torbami i ogłosili bankructwo.
Czym kierować się w pierwszych krokach podczas korzystania z progresji remisowej? Oto kilka przydatnych wskazówek na start:
Z jakimi opiniami wśród typerów spotyka się ten system typowania zakładów? W tym celu odwiedziliśmy losowe forum bukmacherskie, a kilka przykładowych komentarzy prezentujemy poniżej.
“Z progresją na remisy spotkałem się po raz pierwszy jakieś 10 lat temu. Wówczas myślałem, że to jest gwarancja wygranych, natomiast w rzeczywistości wcale nie jest tak różowo.”
“Radzę mądrze dobrać kwotę inwestycji na pierwszym progu progresji, gdyż później te kwoty rosną w zatrważającym tempie i nie każdy typer to udźwignie.”
“Moim podstawowym kryterium wyboru drużyn do progresji (gram zazwyczaj kilka, niezależnych od siebie ścieżek) jest to jak długo drużyna nie zremisowała meczu. To dla mnie znacznie cenniejsza informacja, niż statystyki remisów z poprzednich sezonów. Każdy w końcu remisuje.”
Słowem zakończenia i podsumowania – niewątpliwą zaletą tej strategii bukmacherskiej jest fakt, że wcześniej lub później progresja remisowa gwarantuje wygraną, natomiast pytanie brzmi, kiedy nastąpi ten zwycięski kupon i czy gracz zdoła udźwignąć konieczność inwestowania coraz większych stawek.
Jeśli czujecie się na siłach, aby podwajać kwotę inwestycji na kolejnych kuponach i nie przeraża Was konieczność stawiania naprawdę sporych kwot w przypadku serii niepowodzeń, to jest to z pewnością system, który warto przetestować w trakcie swojej przygody z internetowymi zakładami sportowymi.
To system bukmacherski, który opiera na zwiększaniu stawki po przegranych zakładach aż do momentu, gdy zwycięski kupon pokryje z nawiązką poniesione wcześniej straty.
Oczywiście nie istnieje w 100% pewna metoda gwarantująca profity do budżetu w dłuższej perspektywie. Warto jednak dokładnie przeanalizować poprzednie sezony oraz styl gry danej drużyny i sprawdzić, jak często mecze z jej udziałem kończą się podziałem punktów.
U każdego, który posiada aktualną licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Komplet takich firm poznasz odwiedzając nasz ranking legalnych bukmacherów, natomiast wybierając najlepszego operatora do progresji warto sprawdzić limity maksymalnych stawek i wygranych na kuponie, gdyż przy wysokich progach progresji kwoty mogą być naprawdę spore.
Serwis tylko dla osób 18+
Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.Oświadczenie
Betters