EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Dlaczego warto posiadać konta u kilku bukmacherów?

Autor: Mateusz Adamek / Data dodania: 5 października 2021 r. / Aktualizacja: 15 listopada 2023 r.
Obstawianie wyniku przez telefon komórkowy

Wiecie, co charakteryzuje doświadczonego typera? Fakt, iż posiada konta co najmniej u kilku bukmacherów. Jakie inne korzyści ma z tego tytułu i dlaczego jest to tak ważne w dzisiejszych czasach? O tym postaraliśmy się Wam opowiedzieć w kilku poniższych punktach. Serdecznie zapraszamy.

Wybór najkorzystniejszej oferty

Z wielkim smutkiem musimy stwierdzić, że nie powstał dotychczas żaden bukmacher, który byłby najlepszy we „wszystkim”. U jednego znajdziemy bowiem najbogatszą ofertę na piłkę nożną, a inny zaoferuje nam najwyższe kursy i najwięcej rynków np. na koszykówkę bądź też zakłady na skoki narciarskie. Jeśli zatem jako obstawiający nie zamykacie się na jedną konkretną dyscyplinę, to jedynym wyjściem na swobodną i bezstresową grę będzie właśnie wejście w posiadanie konta przynajmniej u dwóch różnych buków.

Oferty powitalne i promocje

Odkryciem Ameryki nie będzie fakt, iż dla bukmachera najprostszym sposobem na sprowadzenie w swoje szeregi nowych użytkowników jest zaoferowanie oferty na start. Kwoty oferowane przez kolejne firmy osiągają już w tej chwili niebotyczne rozmiary. Bardzo zyskowne z perspektywy gracza jest więc skorzystanie z wszystkich tych promocji. W taki sposób można zbudować sobie kapitał, który w późniejszym czasie zostanie wykorzystany na grę. 

Oprócz dodatków powitalnych wiele firm oferuje także cashbacki, środki bez depozytu czy też niezwykle popularne w ostatnim czasie godziny, czy też oferty bukmacherskie bez podatku. Rzecz jasna nie wszystkie z tych promocji znajdują się w ofercie jednego bukmachera. Jest to więc kolejny argument za tym, aby nie zamykać się na usługi wyłącznie jednej z firm.

Porównanie kursów

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących graczy jest lekceważenie nawet najmniejszych różnic kursowych. Ok. W przypadku kuponów SOLO czy też zwykłych dubli nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia. Nieco inaczej wygląda jednak już sytuacja podczas zakładów akumulowanych. Chcecie konkretnego przykładu? Proszę bardzo:

bukmacher X: 1.60 x 1.82 x 1.69 x 1.92 x 1.53 = 14.45

bukmacher Y: 1.58 x 1.80 x 1.64 x 1.88 x 1.48 = 12.97

Widać więc gołym okiem, że ewentualna wygrana przy płaskiej stawce 100 PLN (bez potrącenia podatku) różni się już o blisko 15 PLN. Dla jednego to mało, a dla drugiego gracza bardzo dużo. Jedno jest pewne. Konto wyłącznie u bukmachera Y w dłuższej perspektywie przyniesie więcej strat niż korzyści. 

Problemy techniczne

Niedawne problemy techniczne Facebooka, Instagrama czy też WhatsAppa pokazały dobitnie, jak bardzo współczesne społeczeństwo jest uzależnione od mediów społecznościowych. Niestety podobne awarie bardzo często zdarzają się wśród bukmacherów. Czasem chodzi tylko o prace konserwacyjne na konkretnej stronie, lecz sporadycznie mamy także do czynienia z poważnymi kłopotami, których naprawa trwa nierzadko po kilka bądź kilkanaście godzin.

Co jeśli podobna usterka pojawi się u ulubionego bukmachera tuż przed najważniejszymi meczami ligowymi? Wtedy jedynym ratunkiem jest skorzystanie z usług konkurencji. Posiadanie konta zaledwie w jednej firmie całkowicie zamyka nam drogę do założenia się o wyniki konkretnych starć.

Limity i ich unikanie

No i na koniec temat doskonale znany zwłaszcza tym, którzy grają nieco bardziej zawodowo. Nie musimy chyba nikogo uświadamiać, że z perspektywy bukmachera najlepszymi klientami są Ci gracze, którzy zostawiają u nich najwięcej gotówki. Taki klient obdarowywany jest często dedykowanymi dodatkami lojalnościowymi i tym podobnymi. Co jednak gdy o zakładach bukmacherskich ma się troszkę większe pojęcie i historia zagranych kuponów jest ciągle zielona? Wtedy bukmacherzy często decydują się na nałożenie na gracza specjalnych limitów.

Z taką sytuacją bardzo ciężko będzie się spotkać w przypadku dysponowania kontami w co najmniej kilku firmach. Wtedy ewentualne wygrane rozkładają się równomiernie po każdej z nich. Powodów do nałożenia limitów więc całkowicie brak.

Jeśli lektura powyższego tekstu dała Wam trochę do myślenia, to rozmyślacie pewnie teraz, który bukmacher będzie dla Was w tej chwili najlepszy. By ułatwić Wam podjęcie tej decyzji, podsyłamy nasz mały ranking. Tam odnajdziecie wszelkie możliwe informacje. Do następnego!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.