EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Eliminacje czas zacząć. Typujemy skład Polaków na mecz z Węgrami

Autor: Mateusz Adamek / Data dodania: 23 marca 2021 r. / Aktualizacja: 19 stycznia 2023 r.
Flaga Polski, szanse reprezentacji Polski w mundialu 2022

Przed nami debiut Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Pytań, jakie nasuwają się każdemu kibicowi futbolu w naszym kraju, jest przed tym meczem mnóstwo. My jednak skupimy się na wytypowaniu optymalnej wyjściowej jedenastki naszych Orłów. Zapraszamy do lektury.

Pewniak między słupkami u Paulo Sousy

Bramkarz to taka specyficzna pozycja w naszej narodowej reprezentacji, z którą zawsze mieliśmy kłopot bogactwa. Od kilkunastu lat mamy do czynienia z wieloma znakomitymi golkiperami, a kolejni selekcjonerzy mają prawdziwy ból głowy, jeśli chodzi o obsadę tego miejsca w składzie.

Paulo Sousa już w pierwszych wypowiedziach po objęciu stanowiska określi jednak jasno, że za jego kadencji pewniakiem między słupkami będzie Wojciech Szczęsny. Czy tę decyzję uważamy za słuszną? W aktualnej formie zdecydowanie tak.

Idzie nowe

Formacja 1-3-5-2 to coraz powszechniejszy system gry w europejskim oraz światowym futbolu. Nic zatem dziwnego, że prędzej czy później musiał on „dosięgnąć” także reprezentacji Polski. Co prawda poprzedni trenerzy na czele z Adamem Nawałką próbowali już podobnych rozwiązań, lecz niestety nie przynosiły one zamierzonych efektów. Teraz ma być zupełni inaczej.

W kadrze trenera Sousy niepodważalne pozycje w środkowej części formacji będą raczej należeć do Kamila Glika oraz Jana Bednarka. Jedyną niewiadomą wydaje się zatem obsada ostatniego miejsca w trzyosobowym bloku obronnym. Bieżąca dyspozycja powinna być kluczem przy kompletowaniu wyjściowej jedenastki, stąd też trzecim z obrońców powinien być naszym zdaniem Michał Helik.

Zawodnika biegającego po tzw. wahadle musi natomiast charakteryzować szybkość i wytrzymałość. Lewym wahadłowym na Węgry zostanie więc zapewne Arkadiusz Reca, a po prawej stronie ujrzymy Bartosza Bereszyńskiego.

Gdzie obstawić mecz reprezentacji ? Zobacz nasz ranking bukmacherów →

Mózg drużyny

Choć za zdobywanie bramek w znaczącym stopniu odpowiedzialna jest zwykle linia ataku danej drużyny, to prawdziwym mózgiem zespołu jest pomoc. To tam bowiem podejmowane są decyzje związane z konstrukcją akcji ofensywnych. Pomocnicy są także odpowiedzialni za destrukcję, a więc to do ich zadań należy przerwanie groźnych kontrataków drużyny przeciwnej.

Kto zatem będzie nosił na swych barkach ciężar przeciwstawienia się groźnym bratankom z Węgier? Pewniakami są Grzegorz Krychowiak jako ten bardziej defensywny z pomocników oraz Piotr Zieliński ustawiony bezpośrednio za dwójką napastników. 

Walka o ostanie miejsce rozegra się zapewne pomiędzy Mateuszem Klichem oraz Jakubem Moderem. Osobiście wolelibyśmy, aby znalazł się tam zawodnik Brighton, lecz znając życie swoją szansę od Paulo Sousy dostanie podopiecznych Marcelo Bielsy.

Wsparcie dla Lewego

Robert Lewandowski i długo, długo nic. Tak wygląda w tym momencie sytuacja w ataku naszej drużyny narodowej. Formacja 1-3-5-2 wymaga jednak tego, aby wystawiać do gry dwójkę napastników. Rodzi się zatem pytanie, który z graczy zasługuje aktualnie na to, by wystąpić przeciwko Węgrom ramię w ramię z najlepszym piłkarzem na świecie?

Według nas najbardziej zasłużył na to Karol Świderski. Szanse na jego występ są aczkolwiek równe zeru. Pozostaje zatem wybór pomiędzy Arkadiuszem Milikiem a Krzysztofem Piątkiem. Żaden z nich nie zachwyca formą. W kuluarach można jednak spotkać się z informacjami, wedle których ostatnie wolne miejsce w kadrze zajmie prawdopodobnie Arkadiusz Milik. Czy słusznie? To już oceńcie sami.

Prawdopodobny skład reprezentacji Polski na mecz z Węgrami:

skład reprezentacji Polski na mecz z Węgrami

Mamy wielką nadzieję, że debiut Paulo Sousy będzie dla naszej reprezentacji szczęśliwy. Nasz typ na końcowy rezultat? 1-2 dla Lewego i spółki, a więc powyżej 2.5 bramki. Więcej o zakładach over/under możecie przeczytać tutaj Under/over w zakładach bukmacherskich.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.