EURO 2020 – na co stać reprezentację Polski w piłkarskich Mistrzostwach Europy?

Data dodania: 1 lipca 2020 r. / Aktualizacja: 23 maja 2023 r.
Stadion piłkarski

Do inauguracji przeniesionych na rok 2021 mistrzostw Starego Kontynentu pozostało niespełna 12 miesięcy. Mimo iż wiele może się zmienić przez ten długi okres czasu, to postaraliśmy się ocenić szansę naszej reprezentacji narodowej na tej jakże prestiżowej imprezie. Zapoznajcie się z naszą krótką, subiektywną analizą. Zapraszamy do lektury.

EURO 2020 – szanse Polaków według bukmacherów

Wielkie imprezy sportowe od zawsze były i będą prawdziwym eldorado dla firm bukmacherskich. To właśnie wtedy bukmacherzy osiągają bowiem największe zyski.

Postanowiliśmy więc przyjrzeć się, jak szanse Polaków na EURO 2020 ocenia bukmacher STS. Oto efekt naszych badań:

 • wyjście z grupy – 1.50

 • odpadnięcie w fazie grupowej – 2.50

 • awans do ćwierćfinału – 3.75

 • awans do półfinału – 12.50

 • udział w finale – 35.00

 • wygrana w turnieju – 100.00

 • Robert Lewandowski królem strzelców – 20.00

Analizując powyższe kursy możemy dostrzec pewną prawidłowość. Wysoka wartość kursu na awans do ¼ finału pokazuje, iż bukmacher STS nie wierzy zbytnio w powtórkę sukcesu naszych reprezentantów ze wspaniałego EURO 2016. Czy podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają im na nosie i wyrównają bądź poprawią ten wynik?

Powtórka z EURO 2016?

Wśród głosów wielu ekspertów ze świata piłki nożnej przewijają się zdania twierdzące, iż Lewego i spółkę stać na powtórzenie bądź też poprawę wyniku z EURO 2016 odbywającego się na francuskich boiskach. Czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy?

Mimo wrodzonego patriotyzmu naszym zdaniem niestety nie jest. Jak pokazała lwia część dotychczasowych spotkań, jakie reprezentacja Polski rozegrała pod wodzą pochodzącego z Truskolasów szkoleniowca, mimo usilnych starań ciężko dostrzec w tej drużynie monolit oraz ekipę gotową do walki o najwyższe cele.

Lewy, ufam Tobie

Nie odkryjemy Ameryki, jeśli stwierdzimy, iż dyspozycja całego zespołu uzależniona jest od aktualnej formy Roberta Lewandowskiego. Miniony sezon Bundesligi pokazał na szczęście, że popularny RL9 jest jak wino. Im starszy tym lepszy.

Niestety bardzo naiwnym jest pokładać całą nadzieję w jednym zawodniku. Doskonale wiemy, iż piłka nożna jest sportem zespołowym i do pełni sukcesu potrzeba umiejętności oraz chęci pozostałych dziesięciu graczy znajdujących się na boisku.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że do 14 czerwca 2021r. doczekamy się wreszcie „przestawienia” w głowie Piotrka Zielińskiego, Krzysztof Piątek przypomni sobie swoją grę z czasów występów w Genoi, a Kamil Glik wraz z Janem Bednarkiem stworzą formację defensywną, która nie dopuści do naszej bramki żadnego napastnika drużyny przeciwnej.

Na ten moment naszym zdaniem maksimum możliwości tej kadry to wyjście z grupy. Każdy inny wynik powinien być według nas rozpatrywany w kategorii sukcesu.

Faworyci EURO 2020

 • Anglia – 6.0
 • Belgia – 6.0
 • Francja – 6.0
 • Niemcy – 8.0
 • Holandia – 8.0
 • Hiszpania – 8.0
 • Włochy – 12.50
 • Portugalia – 20.00

Tyle za każdą postawioną złotówkę na zwycięstwo poszczególnych drużyn płaci w tej chwili bukmacher STS. Kursy te w zasadzie w niewielkim stopniu odbiegają od szans, jakie na triumf każdemu z zespołów daje nasz redakcyjny skład. Oto nasza trójka faworytów, którą wyłoniliśmy po burzliwych i długich negocjacjach:

Anglia

Gdy w 2016r. zdecydowano się powierzyć stery w reprezentacji Anglii Garethowi Southgate’owi, to wielu bardzo sceptycznie podchodziło do tej decyzji. Zarzucono mu skromne doświadczenie i nikły warsztat trenerski. 49-latek dzięki swoim poczynaniom przez te cztery lata zamknął jednak usta wszystkim krytykom. Rozpalił jednocześnie w kibicach Synów Albionu nadzieje, iż kolejnym krokiem po półfinale EURO 2016 będzie triumf w następnej edycji europejskiego czempionatu.

Francja

Obecność w tym gronie aktualnych Mistrzów Świata nie powinna nikogo dziwić. Popularni Tricolores mogą sobie przecież pozwolić na wystawienie co najmniej kilku równorzędnych jedenastek. Podczas meczu finałowego EURO 2016 musieli uznać wyższość reprezentacji Portugalii i wiele wskazuje na to, że tym razem będą chcieli udowodnić, do kogo należy aktualnie miano najlepszej piłkarskiej reprezentacji na świecie.

Włochy

Drużyna, która naszym zdaniem może być czarnym koniem nadchodzących mistrzostw. Roberto Mancini zdołał wreszcie zrobić porządek w kadrze po swym nieudolnym poprzedniku, a jego podopieczni z meczu na meczu prezentują coraz lepszą formę. Jak pokazują przedstawione powyżej kursy, bukmacherzy nie wierzą raczej w sukces Squadra Azzurra, jednak powiedzmy sobie szczerze, czy ktokolwiek z Was typował jako faworytów EURO 2004 reprezentację Grecji?

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.