Gdzie oglądać mecze Ligi Mistrzów?

Data dodania: 11 marca 2023 r. / Aktualizacja: 11 marca 2023 r.
Gdzie oglądać Ligę Mistrzów UEFA ?

Champions League to bez wątpienia najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie w Europie. Zastanawiacie się, gdzie oglądać Ligę Mistrzów? Nie wiecie, czy Liga Mistrzów transmisja jest dostępna także przez internet? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w niniejszym tekście.

Gdzie oglądać mecze Ligi Mistrzów w TV?

Transmisje Ligi Mistrzów to nadal jedne z najbardziej łakomych kąsków na rynku praw telewizyjnych. W grudniu ubiegłego roku UEFA sprzedała np. prawa marketingowe oraz telewizyjne do Ligi Mistrzów na lata 2024-2027 za niebagatelną sumę 15 mld euro! W porównaniu do wcześniejszej umowy zarobek Unii Europejskich Związków Piłkarskich wzrósł aż o 40%!

Polscy kibice są już przyzwyczajeni od kilku dobrych lat, że Liga Mistrzów dostępna jest na kanałach Polsat Sport. Aktualnie obowiązujące porozumienie daje stacji Zygmunta Solorza możliwość relacjonowania najbardziej prestiżowych klubowych zmagań w Europie do końca sezonu 2023/2024.

Wybrane mecze Ligi Mistrzów wszyscy zainteresowani obejrzą również na antenach TVP oraz TVP Sport. Telewizja Polska ma sposobność pokazywać dokładnie jedno spotkanie w każdej kolejce rozgrywkowej.

Liga Mistrzów: transmisje online

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie posiada w swoim domowym zaciszu dostępu do telewizora. W takich przypadkach, aby obejrzeć Ligę Mistrzów, potrzebne jest dobre łączne internetowe. Dzięki niemu można oglądać wszystkie mecze Champions League bez najmniejszego problemu. Uprzednio konieczne jest jednak wykupienie specjalnego dostępu Canal + online bądź też Polsat Box Go.

Cena tego pierwszego wynosi aktualnie 59 PLN. Dostęp do pakietu Polsat Box Go to natomiast koszt 50 PLN.

Co ciekawe istnieje jeszcze zupełnie darmowa opcja. Mowa tu oczywiście o stronie internetowej lub też mobilnej aplikacji TVP Sport. Jak już jednak wcześniej wspomnieliśmy, w tym wypadku transmisje meczów Ligi Mistrzów mamy niejako z góry narzucone (jedno spotkanie w każdej kolejce). Mając dostęp do Canal + online lub Polsat Box Go wybór meczu to absolutna dowolność.

Czy da się oglądać Ligę Mistrzów u bukmacherów?

Serie A, Ligue 1, Bundesliga, czy też La Liga. Aby obejrzeć mecz jednej z tych czołowych europejskich lig piłkarskich, wystarczy posiadać konto u jednego legalnych polskich bukmacherów.

W tym momencie stream online z wymienionych rozgrywek zapewniają swoim użytkownikom między innymi Betclic, Fortuna oraz STS. Czy można więc liczyć na to, że któryś z bukmacherów zapewni także relacje z Ligi Mistrzów UEFA? Na ten moment niestety nie.

Wiąże się to najprawdopodobniej z dość sporymi kosztami, które polskie firmy najzwyczajniej w świecie nie są w tej chwili gotowe ponieść. Jak będzie w przyszłości? Czas pokaże.

Zobacz również kursy i typy na mecz Ligi Mistrzów Napoli – Atalanta

Liga Mistrzów UEFA walczy o kibica

Kibic piłkarski właściwie z roku na rok staje się coraz bardziej wymagający. Osoby skupione wokół blokowanego projektu Superligi doszli do tego wniosku już jakiś czas temu. Zdaje się, że po przysłowiowy rozum do głowy poszli także włodarze UEFA.

To już pewne, że w rozgrywkach Ligi Mistrzów od sezonu 2024/2025 nastąpi bardzo znacząca zmiana. Liczba uczestników wzrośnie z 32 do 36. Drużyny będą rywalizować ze sobą w tzw. modelu szwajcarskim. Oznacza to, że wszystkie zespoły znajdą się w jednej dużej tabeli. Na każdą z nich będzie czekało dokładnie osiem spotkań. Nowy format Ligi Mistrzów UEFA nie przewiduje starć rewanżowych.

Osiem najlepszych zespołów z tej rundy rozgrywek uzyska bezpośredni awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ekipy z miejsc 9-24 stoczą natomiast zażarty boje w barażach.

Czy spotkania Ligi Mistrzów i same rozgrywki zyskają coś na tych zmianach? O tym przekonamy się dopiero w praktyce. Szacunek organizacji UEFA za podjęcie walki z pomysłodawcami Superligi się jednak oczywiście należy. Jesteśmy bardzo ciekawi, kto wyjdzie z tej swoistej wojny o kibica w charakterze zwycięzcy.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.