Jak obstawiać boks? Poradnik początkującego typera

Data dodania: 24 sierpnia 2020 r. / Aktualizacja: 14 grudnia 2020 r.

Gracze, którym zdecydowanie nie po drodze z piłką nożną często szukają alternatywnych sportów, których obstawianiem mogliby się zająć. Jedną z takich dyscyplin może być bez wątpienia boks. Co zatem każdy użytkownik powinien wiedzieć o pięściarstwie zanim na dobre rozpocznie proces zakładania się z bukmacherem o wyniki konkretnych walk? O tym kilka słów poniżej.

Krótka historia boksu

rękawice-bokserskie-na-ścianieBoks zwany również walką na pięści jest jednym z najstarszych sportów, który znany był już Cesarstwie Rzymskim oraz Starożytnej Grecji. Walki, które się tam odbywały często niestety kończyły się śmiercią.

Na rok 1719 datuje się narodziny boksu w formie podobnej do tej, z jaką mamy do czynienia obecnie. To wtedy w Londynie James Figg założył swoją własną akademię boksu. Ten sam człowiek jest zresztą uważany za pierwszego w historii mistrza Anglii w pięściarstwie.

Ponad 100 lat później także w Wielkiej Brytanii wprowadzono zasadę walki w rękawicach, co spowodowało, iż reguły pojedynków bokserskich przyjęły bardzo podobny wymiar do tych, które znamy w czasach teraźniejszych.

Przez wiele lat ringi bokserskie były miejscem, gdzie odbywały się naprawdę krwawe i widowiskowe spektakle. Pięściarstwo miało także w swojej historii wielu niepokonanych mistrzów, których walki rozpalały umysły widzów do czerwoności.

W tym artykule pochylimy się jednak nad zupełnie innym aspektem tego sportu, a mianowicie nad możliwością jego obstawiania. Czym zatem warto się kierować, gdy chcemy zacząć zakładać się z bukmacherem o wyniki bokserskich pojedynków? Odpowiedź w poniższym akapicie.

Podstawowe zakłady na boks

Każda dyscyplina sportowa zawarta w oferta bukmacherów ma to do siebie, iż posiada różnorodną ofertę zakładów. W przypadku boksu nie jest ona co prawda zbyt obszerna, jednak nawet w niej każdy gracz może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Wśród najczęściej spotykanych propozycji znajdują się więc zakłady na:

  1. Zwycięzcę pojedynku – zakład, którego zasad nie musimy chyba objaśniać. Obstawiamy, który z pięściarzy na przestrzeni całej rywalizacji okaże się lepszy. Co ciekawe w przypadku tej propozycji występuje również zakład na remis. Walki bez rozstrzygnięć zdają się bardzo rzadko, jeśli jednak takowe się przytrafią, to jest równoznaczne z bardzo dużą radością po stronie obstawiającego.
  2. Zwycięzcę rundy – zakład analogiczny do pierwszego, obejmujący jednak wyłącznie konkretną rundę. Idealnie sprawdza się szczególnie podczas obstawiania zakładów na żywo, w sytuacji gdy zaobserwujemy zmęczenie jednego z zawodników.
  3. Długość walki (ile potrwa rund) – taki rodzaj zakładu możemy porównać np. do obstawiania liczby goli bądź też rzutów rożnych. Typujemy zatem czy walka potrwa powyżej lub też poniżej określonej liczby rund.
  4. Sposób zakończenia pojedynku – często zdarza się, iż walki kończą się w wyniku dyskwalifikacji albo nokautu. To właśnie w przypadku tego zakładu będziemy mogli się o to założyć z bukmacherem. Taka propozycja jest dość popularna np. w pojedynkach pomiędzy wysoko dwoma rywalami, z których jeden uchodzi za zdecydowanego faworyta.

Garść porad jak obstawiać boks

Na końcowy wynik walki bokserskiej bardzo często składa się wiele pozornie mało znaczących czynników. Przed rozpoczęciem obstawiania konkretnej walki należy przede wszystkim zerknąć do statystyk dotychczasowych występów obu pięściarzy. Nierzadko jeden z zawodników jawi się jako specjalista w kończeniu walk przed czasem, a drugi natomiast może szczycić się imponującym bilansem, w którym nie ma śladu porażek.

Istotne jest również prześledzenie aktualnej formy zawodników. Bokserzy mają to do siebie, iż często podczas swojej kariery miewają okresy, w których ciężko wypracowana forma pozwala im pokonać praktycznie każdego przeciwnika. Warto więc sprawdzić jak przebiegały przygotowania obu pięściarzy i rzucić również okiem na to, jak wygląda ich forma fizyczna.

Czasy teraźniejsze pozwalają nam na swoiste uczestnictwo w przygotowaniach zawodników. Znaczna większość bokserów relacjonuje swoje treningi w mediach społecznościowych. Dzielą się oni również z fanami swoimi problemami oraz przeszkodami, jakie często napotykają podczas przygotowań. Takie informacje wbrew pozorom mogą być niezwykle cenne w kontekście mentalnego nastawienia do walki. Nie bez powodu w świecie sportów walki zwykło się mawiać, iż niektóre pojedynki wygrywa się głową, a nie ciałem.

Ostatnim i najważniejszym czynnikiem tego, jak obstawiać boks jest rzecz jasna odpowiednia strategia. Bez określenia stawkowania oraz orientacyjnego budżetu nie ma co w ogóle zaczynać swojej przygody z zakładami bukmacherskimi. Weźcie sobie tę radę do serca, a zapewniamy Was, że nie pożałujecie.

Zawarcie zakładu

Mimo olbrzymiej popularności mieszanych sztuk walki, boks wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem obstawiających. Chcecie się dowiedzieć jak zawrzeć pierwszy zakład na boks? Poświęćcie chwilę na lekturę naszego poradnika.

Noblebet-logowanie-zakład-na-boks

Zaczynamy od zalogowania się na naszym koncie bukmacherskim. Na potrzeby tego krótkiego tekstu skorzystaliśmy z oferty Noblebet-a, o którym więcej możecie przeczytać w tym linku.

Noblebet-wybór-dyscypliny-zakład-na-boks

Jako że tematem naszego dzisiejszego poradnika jest boks, to konieczne było znalezienie tej dyscypliny pośród oferty bukmachera. Standardowo jest ona dostępna w formie listy w lewej części strony internetowej.

Noblebet-wybór-walki-zakład-na-boks

Pojedynkiem, z którego pochodził postawiony przez nas zakład jest walka pomiędzy Saulem Alvarezem a Callumem Smithem. Stawką tego starcia był pas mistrza świata organizacji WBA w kategorii super średniej.

Noblebet-wybór-zakładu-na-boks

Po wejściu w szczegóły tej potyczki naszym oczom ukazało się kilka możliwych zakładów do wyboru. Wśród nich możemy wymienić m.in. :

  1. Rynki główne – zakłady na zwycięzcę walki.
  2. Suma rund – zakłady na powyżej bądź poniżej określonej ilości rund w pojedynku.
  3. Sposób zwycięstwa – zakłady na to, czy walka skończy się przez nokaut, dyskwalifikację bądź decyzję sędziowską.
  4. Inne – między innymi zakłady na to, w której rundzie skończy się walka, czy potrwa pełen dystans, a także ile rund wygra każdy z zawodników.

Noblebet-kupon-zakład-na-boks

My zdecydowaliśmy się założyć z bukmacherem o to, iż Saul Alvarez pokona swojego rywala poprzez nokaut, nokaut techniczny lub też w wyniku dyskwalifikacji swojego angielskiego przeciwnika. Zdarzenie to było opatrzone kursem 1.71. Po pomnożeniu go przez stawkę oraz odjęciu stosownego 12% podatku w rubryce „Potencjalna wygrana” mogliśmy ujrzeć kwotę, o jaką ewentualnie moglibyśmy się wzbogacić.

Te kilka prostych kroków doprowadziło nas do zawarcia pierwszego zakładu na boks. Jeśli chcielibyście poradników dotyczących obstawiania innych dyscyplin sportowych, to zostawcie po sobie znak w postaci dobrej oceny. Dopinguje nas to do działania i daje siłę na tworzenie kolejnych ciekawych artykułów.

Kursy na żywo walk bokserskich w Fortunie

Trwa ładowanie danych...

Kursy bukmacherskie Betfan na najbliższe walki bokserskie

Trwa ładowanie danych...
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.