Jak obstawiać? Na czym polega obstawianie wyników sportowych?

Umiejętne rozpoczęcie przygody z zakładami bukmacherskimi jest niezwykle istotne. Nierozważna gra i szybka strata pieniędzy zrazić może bowiem absolutnie każdego. Jak zatem stawiać pierwsze kroki w świecie zakładów wzajemnych? Mamy dla Was kilka cennych wskazówek w postaci artykułów eksperckich. Poświęćcie małą chwilę na ich lekturę, a na pewno nie pożałujecie. Jak zastanawiacie się nad wyborem bukmachera zobaczcie koniecznie nasz ranking bukmacherów online .

Podstawowe rodzaje zakładów

Skuteczne obstawianie zakładów jest absolutnie niemożliwe bez posiadania choćby podstawowej wiedzy na temat pojęć, jakie można napotkać na swojej drodze podczas procesu tworzenia kuponu bukmacherskiego.

Lista takich określeń jest co prawda wyjątkowo duża, jednak my ograniczymy się wyłącznie do tych najważniejszych:

 • kursy bukmacherskie – jedno z podstawowych zagadnień w zakładach bukmacherskich od którego należy zacząć
 • 1X2 – najprostszy z zakładów sportowych (1 – triumf gospodarzy, X – remis, 2 – wygrana gości)
 • BTTS (z ang. both team to score) – aby taki zakład był rozstrzygnięty pozytywnie, to w danym meczu obie drużyny muszą strzelić przynajmniej po golu
 • dubel – kupon, na którym zamieszczono tylko dwa wydarzenia
 • DW (dokładny wynik) – gracz typuje konkretny rezultat spotkania np. 1:1, 2:0 bądź też 3:2
 • handicap – zakłady typu handicap polegają na odejmowaniu lub dodawaniu punktów bądź goli danej drużynie
 • powyżej/poniżej (over/under) – chodzi o to, by założyć się z bukmacherem, czy liczba goli w danym meczu przekroczy określoną wartość, czy też nie
 • singiel (solo) – kupon zawierający tylko jedno zdarzenie
 • trebel – kupon składający się ze trzech zdarzeń
 • DNB (zakład bez remisu) – gdy w spotkaniu padnie remis, to gracz, który zdecydował się na wybór takiego zakładu otrzyma zwrot zainwestowanej stawki

Wybór odpowiedniego bukmachera

Na rynku zakładów bukmacherskich aż roi się aktualnie od firm świadczących swoje usługi polskim klientom. W chwili tworzenia tego tekstu liczba takich podmiotów oscylowała wokół 24, ale część z nich nie rozpoczęła jeszcze oficjalnie swojej działalności nad Wisłą.

Co można powiedzieć o ofertach legalnych bukmacherów? Na pewno to, że są do siebie bardzo zbliżone. Odróżnia je w zasadzie tylko kilka konkretnych aspektów. Zaliczyć można do nich m.in.:

 • oferta powitalna
 • mnogość ofert
 • ofertę zakładów
 • niskie bądź wysokie kursy
 • obsługę płatności

Tak na dobrą sprawę to tylko i wyłącznie od konkretnego użytkownika zależy to, czym będzie się przy takim wyborze kierował. Dla jednego bowiem obstawianie meczy online nie może obejść się bez zakładów specjalnych, a inny zwraca uwagę wyłącznie na kursy bukmacherskie.

Na początku przygody z bukmacherką warto więc zastanowić się nieco mocniej nad swoimi priorytetami. Pozwoli to uniknąć niechcianych błędów i sprawi, że już zawsze legalne zakłady bukmacherskie będą się kojarzyć pozytywnie.

Niezbędnik gracza, czyli jak zacząć obstawiać?

Obstawiać zakłady bukmacherskie może każdy. Bez względu na status społeczny, zainteresowania czy też płeć. Skutecznie potrafią robić to jednak tylko nieliczni. I Wy możecie znaleźć się w takim wąskim gronie. Wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych reguł.

Oto garść zasad, jak zacząć obstawiać mecze:

1. Określ swój budżet do gry u bukmachera

W przypadku obstawiania zakładów bezwzględnym priorytetem jest ustalenie stawki już podczas wykonywania pierwszych czynności związanych z bukmacherem. Możliwości finansowe poszczególnych graczy są bowiem bardzo różne. Dla jednych wydanie 200 PLN na jeden kupon to błahostka, podczas gdy inni będą liczyć każdy grosz i z trudnością rozstaną się z 5 czy 10 PLN. Kluczowe jest więc określenie stawki na pojedynczy zakład i ścisłe trzymanie się tych ustaleń od pierwszego aż do ostatniego z zawartych kuponów.

2. Korzystaj z darmowych zakładów – freebetów

Jeszcze lepszym rozwiązaniem niż wykładanie nawet 10 zł jest freebet – czyli darmowy zakład, zazwyczaj bez depozytu. Kilku bukmacherów ma w swojej ofercie właśnie freebety, obwarowane jest to zazwyczaj brakiem możliwości wypłaty tej sumy na konto ale za to nie musimy nic wpłacać, żeby obstawić swój pierwszy zakład. 

3. Analizuj i zwracaj uwagę różne oferty bukmacherów

Zakłady bukmacherskie nieodłącznie kojarzą się ofertami zachęcającymi do obstawiania. Nie ma bowiem chyba lepszego sposobu na zwerbowanie nowych klientów aniżeli zaoferowanie im ciekawej oferty powitalnej.

Gdy dana firma w późniejszym czasie proponuje także interesujące oferty dotyczące np. gry bez podatku czy też zakładów bez ryzyka to znaczy, że zostanie w jej progach na nieco dłuższy okres, będzie na pewno wyjątkowo opłacalne.

Najpopularniejsze rodzaje zakładów to te dotyczące bezpośredniej wygranej jednej bądź drugiej drużyny, bądź też ewentualnego podziału oczek. W swojej ofercie musi je mieć każdy podmiot świadczący zakłady wzajemne. To bowiem rzeczy elementarne.

Co w przypadku, gdy obstawiającemu zamarzą się sportowe zakłady bukmacherskie na liczbę spalonych, ilość celnych podań czy też procentowe posiadanie piłki przez któryś z zespołów? Wtedy trzeba odnaleźć taką firmę, która tego typu propozycje będzie w stanie zaoferować? Na polskim rynku jest kilku takich podmiotów. Nie zapominajcie więc o uważnym analizowaniu ofert bukmacherskich.

4. Wybierz ulubioną dyscyplinę sportu do obstawiania

Jeśli żadne z wydarzeń sportowych w sezonie futbolowym nie umyka Waszej uwadze, to prawdopodobnie obstawianie wyników meczów piłki nożnej, a także inne zakłady związane z tą dyscypliną będą dla Was idealne.

Dla wszystkich, którzy chcą postawić zakład związany z siatkówką lub piłką ręczną i nie mają jednocześnie bladego pojęcia o aktualnych realiach tych konkurencji sportowych, mamy krótką i prostą radę – odpuście, bo może się to skończyć naprawdę źle.

5. Przetestuj obstawianie zakładów systemami

Nie każdy świeżo upieczony klient potrafi dobrze odnaleźć się w ofercie zakładów bukmacherskich. Wtedy z pomocą przychodzą najróżniejsze systemy gry. Oczywiście żaden nie daje pewności co do ostatecznej wygranej, jednak szczególnie na początku zabawy w obstawianie meczów powinno się przetestować przynajmniej kilka z nich. Zobacz jak obstawiać mecze systemem ?

6. Porównuj kursy bukmacherskie do obstawiania

Jeśli wybraliście już konkretną dyscyplinę, a także sprawdziliście metodą prób i błędów, które rodzaje zakładów będą dla Was najlepsze, to najwyższa pora, aby na tapet trafiła teraz analiza kursów bukmacherskich.

Chyba nie trzeba zbytnio tłumaczyć, jak ważne jest to, aby kurs interesującego Was zakładu był jak najwyższy. Niestety żaden polski bukmacher nie może pochwalić się najatrakcyjniejszą ofertą na wszystkie dyscypliny sportowe, stąd też zależnie od tego, czy obstawiacie piłkę nożną, czy też koszykówkę, to musicie koniecznie sprawdzić, u której z firm stworzenie kupony wypadnie najkorzystniej.

7. Stwórz historię obstawianych zakładów

Jeśli w typowaniu zakładów bukmacherskich towarzyszy Wam czarna bądź jak kto woli czerwona seria, to najprawdopodobniej najwyższa pora na zrobienie sobie chwilowej przerwy od gry.

Niezwykle pomocne w podjęciu decyzji o zaprzestaniu korzystania z usług firm bukmacherskich może być stworzenie swoistej historii obstawionych zakładów. U profesjonalnych graczy taka praktyka to niemal obowiązek. Podobnym krokiem pójdzie więc i Wy.

8. Kontroluj emocje w grze

Na sam koniec prawdopodobnie najistotniejsza z zasad, jaką warto się kierować, jeśli chce się skutecznie obstawiać mecze. Pamiętajcie, że obstawianie meczy wymaga całkowitego odstawienia emocji na bok. Jeśli Wasza ulubiona drużyna gra niebawem swoje kolejne spotkanie, to zasadne byłoby omijanie go szerokim łukiem. W przypadku takiego pojedynku na 99% nie bylibyście bowiem obiektywni.

Zawieranie zakładów u bukmachera nie jest prawdopodobnie dla Was również w przypadku, gdy nie potraficie trzymać nerwów na wodzy. Tego typu rozrywka nie wybacza choćby najmniejszych błędów.

9. Żeby obstawiać musisz mieć 18 lat

10. Pamiętaj że hazard może uzależniać

Najczęściej zadawane pytania na temat tego, jak obstawiać mecze

Które rodzaje zakładów będą dla mnie na początek najlepsze?

Na start należy zacząć obstawiać podstawowe zakłady trójdrogowe.

Jaki bukmacher ma najlepszą ofertę dla nowych graczy?

Bardzo atrakcyjnie z perspektywy nowego użytkownika przedstawia się m.in. oferta Fuksiarza.

Czy wysokie kursy powinny być głównym kryterium podczas wyboru bukmachera?

Zdecydowanie nie. Równie istotna jest szerokość oferty, mnogość promocji oraz jakość obsługi klienta. Dopiero po analizie tych kilku istotnych czynników należy podjąć odpowiednią decyzję.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 8)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.