EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Jak zostać zawodowym graczem w zakładach bukmacherskich?

Data dodania: 7 kwietnia 2020 r. / Aktualizacja: 26 września 2022 r.
Profesjonalny gracz obraca dużą ilością pieniędzy

Czy istnieje ktoś taki, jak zawodowy gracz zakładów bukmacherskich? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, a jest – to kim jest taki gracz i co musi umieć, by grać zawodowo? A po drugie gdzie i dlaczego obstawiają profesjonalni gracze? Jeśli zastanawiasz się, czy warto to robić – przeczytaj nasz artykuł o największych wygranych.

Gracz zawodowy, czyli kto?

Zacznijmy od definicji. Gracz zawodowy jest osobą, która potrafi wykorzystać do obstawiania zakładów własną wiedzę, intuicję i zaawansowane narzędzia oraz metody, które są pomocne w osiągnięciu nadzwyczajnych rezultatów, czyli wygranych. Gracz zawodowy potrafi więc zarabiać na zakładach przez bardzo długi czas. Dzieje się tak, ponieważ posiada opanował kilka zasadniczych elementów w swojej profesji. Sukces zawdzięcza przede wszystkim dobrej organizacji, odpowiedniemu doświadczeniu i wiedzy. Wszystko to składa się na 80% sukcesu w zakładach bukmacherskich.

Poza tym potrafi wykorzystać najbardziej przydatne narzędzia, jakimi są:

 • agregatory informacji,
 • programy z danymi statystycznymi,
 • modele statystyczne,
 • porównywarki kursów,
 • programy do trading, których zadaniem jest wspomaganie szybszego obstawiania zakładów,
 • arkusze Excel,
 • programy sztucznej inteligencji,
 • konto u betbrokera.

Gracze zawodowi posiadają pewne wspólne dla nich wszystkich cechy osobowości. Gracz zawodowy jest kompetentny. Po drugie lubi rywalizację. Nie jest mu straszna analiza. Posiada łatwość w podejmowaniu trafnych decyzji. I jest psychicznie odporny na stres.

Jak otrzymać status gracza zawodowego?

Otrzymanie statusu gracza zawodowego to bardzo duży sukces. Oznacza osiągnięcie wyższego poziomu w zakładach bukmacherskich. Jest to status niezbywalny. Zyskując jeden raz ten status, nie można go w żaden sposób. Kto decyduje o statusie gracza zawodowego? Może to być test bukmacherski, społeczność bukmacherska, sam bukmacher lub sam gracz. Test wiedzy bukmacherskiej pozwala zorientować się, co gracz wie, a czego jeszcze powinien się nauczyć. A posiadanie zaawansowanej wiedzy o zakładach przybliży gracza do statusu gracza zawodowego. Po wypełnieniu testu algorytm przyznaje status i może podać odpowiednie linki do artykułów, z którymi trzeba się zapoznać. Społeczność bukmacherska to doskonałe miejsce na wymianę informacji, nawiązywanie znajomości i poszerzenie wiedzy o zakładach. Tutaj też można zyskać określoną renomę. Bukmacher może niespodziewanie obniżyć limity stawianych kwot. Wtedy oznacza to, że najprawdopodobniej w jego ocenie jest się  graczem zawodowym. Status przyznają maklerzy lub traderzy, gdy zauważą, że gracz posługuje się na przykład pewnymi metodami, które pomagają mu w osiągnięciu korzystnych wyników z gry. Bukmacher traktuje takiego gracza jako konkretnego przeciwnika. Teraz można już tylko osiągnąć kolejny poziom, a to jest możliwe poprzez opanowanie odpowiednich umiejętności, do których należy między innymi: zarządzanie kapitałem, czasem, panowanie nad emocjami czy trading. Wszystko to prowadzi do otrzymywania regularnych zarobków z obstawianych zakładów. Status gracza zawodowego można przyznać samemu. Gdy w ciągu 6 kolejnych miesięcy gracz zarabiał minimum 1000€ miesięcznie. Graczy zawodowych jest niewielu. Ich liczba nie przekracza 5%, ponieważ są najlepszymi z najlepszych.

Bukmacher a zawodowi gracze – rywalizacja?

Bukmacher nie jest i nigdy nie będzie instytucją charytatywną. Bukmacherzy oferując zakłady, chcą na nich zarobić odpowiednie pieniądze. Gracze zawodowi, którzy dysponują odpowiednią wiedzą, a także narzędziami, mogą im pomieszać szyki i przede wszystkim wyrządzić poważne straty finansowe.  Dlatego bukmacherzy za nimi nie przepadają i zazwyczaj ograniczają ofertę zakładów tylko do graczy rekreacyjnych, którzy grają, bo lubią. Bukmacherzy są dobrymi psychologami. Wzorce zachowań nie stanowią dla nich tajemnicy, a na ich podstawie potrafią określić, czy ktoś gra tylko i wyłącznie dla przyjemności, czy także w celu osiągnięcia konkretnego zysku. Zniechęcenie graczy zawodowych jest więc celem bukmachera. Jednym sposobem jest nałożenie określonych limitów stawek. Niektórzy bukmacherzy weryfikują dokładnie tożsamość lub szukają powodu, by graczowi zawodowem po prostu zamknąć konto.

Jakie są rodzaje graczy zawodowych?

Każdy bukmacher zna doskonale swoich graczy i chętnie przypisuje im informacje, a także określone etykietki. Tak więc graczy zawodowych bukmacher dzieli na kilka grup, co nierozerwalnie wiąże się z ich limitowaniem. Gdy normalny gracz może postawić na zakład 100€, to gracz zawodowy tylko już połowę tej kwoty. Jakie są najbardziej popularne grupy wśród graczy zawodowych?

 • gracze surebetów. Są najbardziej limitowani. Przeważnie mogą mieć limit na poziomie 1% stawki normalnego gracza.
 • gracze niechciani, którzy obstawiają ustawiane mecze. Oni również są limitowani do ok. 1%.
 • Oszuści, którzy obstawiają zakłady po rozstrzygnięciu wydarzenia lub tacy, którzy potrafią wykorzystać błędy w oprogramowaniu. Oni są limitowani do ok. 10%.
 • uczestnicy syndykatu. Taki gracz obstawia zakład razem z innymi graczami. Mają limit do na poziomie 10-20%.
 • smarty to mądry gracz. Taka osoba wykorzystuje valuebet. Jego limit waha się zwykle między 20 a 70%. Może to być limit ogólny lub np. na daną dyscyplinę. Wysokość zależy od bukmachera.

Jak nie zostać uznanym za gracza zawodowego?

Gdy bukmacher uzna gracza za zawodowego, to zwykle zabawa się u niego kończy.  Wtedy pozostaje założenie konta na inną osobę (niezgodne z regulaminem danego bukmachera) lub poszukanie innego bukmachera, by nadal pomnażać swój kapitał. Czy istnieje sposób na to, by nie zostać szybko zlimitowanym, a pozostać graczem zawodowym? Jest jeden sposób – najpewniejszy. Trzeba udawać swoim zachowaniem gracza rekreacyjnego, czyli zasadniczo zabawa polega na ograniczaniu zachowania, które mogłoby wskazywać na profesjonalistę.

Jak to zrobić?

Po pierwsze należy wystrzegać się grania błędów bukmachera, zwłaszcza na dopiero co założonym koncie.

Po drugie pod żadnym pozorem nie wolno grać za całość środków.

Po trzecie należy stopniowo zwiększać stawki.

Po czwarte powinno się wybierać przede wszystkim zakłady na żywo.

Po piąte należy zawsze monitorować stan konta u bukmachera.

Po szóste warto postawić na zwiększenie mianownika playbacku.

Po siódme – dobrze jest widziany ujemny bilans konta.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.