Kalkulator bukmacherski z podatkiem – oblicz potencjalną wygraną w mgnieniu oka!

Data dodania: 17 marca 2023 r. / Aktualizacja: 22 grudnia 2023 r.
kalkulator bukmacherski z podatkiem

Temat obliczania wygranych na kuponach to kwestia stara jak świat! Wierzcie nam na słowo lub nie, natomiast najlepsi typerzy mają w swojej głowie kalkulator bukmacherski, dzięki któremu błyskawicznie potrafią oszacować opłacalność jakiegoś zakładu bukmacherskiego i ryzyko z nim związane. Nawet oni nie są jednak w stanie w ułamku sekundy obliczyć dokładnej wartości potencjalnej wygranej w zależności od liczby zdarzeń na kuponie, ani kwoty podatku od wygranej, jeśli wszystkie typy bukmacherskie okażą się poprawne. Od czego jednak macie nas?! Oddajemy w Wasze ręce w 100% darmowy kalkulator bukmacherski, który błyskawicznie pozwoli Wam obliczyć wygraną, podatki oraz yield typera. 

Kalkulator bukmacherski oblicz zysk i podatek

 • Zakład 1

 • x
 • Zakład 2

 • x
 • Zakład 3

 • x
 • Podatek obrotowy (12%)12,00 zł
 • Kwota do gry88,00 zł
 • Kurs całkowity3,75 x
 • Potencjalna wygrana330,00 zł
 • Zysk230,00 zł
 • Yield230,00%
 • Podatek dochodowy (10%)0,00 zł
 • Do wypłaty330,00 zł

Kalkulator bukmacherski – co to takiego?

Jeśli obstawianie wyników sportowych nie jest dla Was czymś nowym, to już o tym doskonale wiecie, natomiast jeśli dopiero debiutujecie jako typerzy, to za moment się dowiecie – kwota potencjalnej wygranej na kuponie jest kwestią tak skomplikowaną i uzależniona jest od tylu zmiennych, że nie sposób obliczyć jej na poczekaniu. Doskonale sprawdza się wówczas kalkulator bukmacherski, chociażby taki jak ten dostępny w naszym serwisie. Co to takiego?

W największym skrócie kalkulator bukmacherski to narzędzie pozwalające obliczyć wygraną i wszystkie kluczowe z perspektywy typera parametry na kuponie, tj. kwotę ewentualnej wygranej, kwotę podatku obrotowego, kwotę podatku od wygranej oraz yield gracza. 

Całość zajmuje kilka sekund, a po tym czasie gracz dostaje do ręki komplet informacji odnośnie opłacalności konkretnego kuponu i dopiero wówczas może podjąć optymalną decyzję i obstawić taki zakład bukmacherski, czy też nieco go zmodyfikować lub w ogóle z niego zrezygnować. 

Jak korzystać z kalkulatorów bukmacherskich? Instrukcja krok po kroku

Jak obliczyć wygraną na kuponie? Zasada korzystania z naszego kalkulatora bukmacherskiego jest banalnie prosta, a cały proces trwa kilka sekund. Wystarczy wypełnić następujące pola, a wszystko sprowadza się do kilku błyskawicznych kroków. 

 1. Podaj stawkę, za którą chcesz obstawić dany zakład. 
 2. Podaj liczbę typów na kuponie. 
 3. Wpisz kurs wszystkich typów. 

Gotowe! Wystarczy wpisać kilka danych, a kalkulator bukmacherski błyskawicznie przemieli komplet danych, a Ty dostaniesz do ręki kilka bezcennych informacji z punktu widzenia typera. Jakich konkretnie? Wymienimy i szczegółowo opiszemy je za moment.

Póki co musicie wiedzieć, że nasze kalkulatory bukmacherskie działają i pozwalają obliczyć wygraną na wszystkich zakładach bukmacherskich, tj. dla pojedynczych zakładów SOLO oraz wielokrotnych kuponów AKO (maksymalna liczba typów może wynieść aż 20 selekcji). Póki co nie jest uwzględniony zakład systemowy, natomiast nie wykluczamy, że w przyszłości uruchomimy również kalkulator zakładu systemowego. 

Kalkulator bukmacherski – szybki sposób, by obliczyć potencjalną wygraną (ale nie tylko!)

Oczywistym pytaniem, jakie w sposób naturalny nasuwa się w tym momencie jest – “Po co w ogóle miałbym korzystać z kalkulatorów zakładów bukmacherskich?”, albo “Czego dowiem się korzystając z kalkulatorów bukmacherskich?”. No cóż, korzyści z perspektywy typera jest całkiem sporo, a każdą z nich opiszemy za moment punkt po punkcie. 

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora bukmacherskiego? Dowiesz się z niego po kolei:

 • Ile wynosi kwota 12% podatku obrotowego na danym kuponie bukmacherskim?

Pierwszą informacją, którą “wypluje” nasz kalkulator bukmacherski będzie kwota 12% podatku od obrotu na kuponie. Musicie bowiem wiedzieć, że ustawa hazardowa narzuca na legalnych bukmacherów z polską licencją obowiązek potrącania 12% podatku od stawki każdego zakładu. Przykładowo – jeśli zamierzacie obstawić jakiś kupon za 10 PLN, to stawka netto wyniesie zaledwie 8,80 PLN, natomiast już na starcie bukmacher pobierze podatek o wartości 1,20 PLN. Stawka 100 PLN oznacza podatek 12 PLN, stawka 1000 PLN to podatek 120 PLN, itd., itd. Nasz kalkulator bukmacherski sprawi, że w mgnieniu oka poznasz kwotę, którą bukmacher potrąci od pierwotnej stawki na kuponie. Tu przeczytasz więcej o podatku od zakładów bukmacherskich.

 • Ile wyniesie stawka netto kuponu po potrąceniu 12% podatku obrotowego?

Z naszym kalkulatorem bukmacherskim w ciągu kilku sekund dowiesz się, ile wyniesie stawka netto Twojego kuponu po potrąceniu 12% podatku obrotowego. Sprawa jest łatwa w przypadku stawek rzędu 10, 100 lub 1000 PLN, jak w powyższych przykładach. Jednak obliczyć stawkę netto przy inwestycji np. 348 PLN już tak łatwo nie jest, a dzięki naszemu kalkulatorowi chwilę później dowiecie się, że realna stawka kuponu to 306,24 PLN. 

 • Ile wynosi całkowity kurs łączny kuponu?

Całkowity kurs kuponu to iloczyn wszystkich kursów składowych. Sprawa jest dziecinnie prosta w przypadku zakładów SOLO, jednak każdy kolejny typ na kuponie sprawia, że kwestia komplikuje się coraz bardziej i bardziej. System naszego kalkulatora bukmacherskiego poradzi sobie z tym błyskawicznie i obliczy łączny kurs kuponu nawet wówczas, gdy dodacie do niego 20 selekcji o różnych kursach. 

 • Jaka jest kwota potencjalnej wygranej na kuponie?

Idźmy dalej. Kolejną informacją, którą uzyskasz dzięki naszemu kalkulatorowi bukmacherskiemu będzie maksymalna kwota potencjalnej wygranej na kuponie. Przykładowo dowiesz się chociażby, że obstawiając 3 typy po kursach X, Y i Z za stawkę S wygrana na kuponie wyniesie np. 1874,55 PLN. 

 • Ile wyniesie zysk netto?

Powyższa potencjalna wygrana na kuponie to jedno, z kolei zysk netto to zupełnie inna kwestia. W największym skrócie zysk netto to wysokość wygranej po odjęciu zainwestowanej stawki, czyli tak naprawdę to, co zostaje graczowi “na czysto”.

 • Ile wynosi yield kuponu?

Jednym z bardziej skomplikowanych, a przy okazji jednym z najistotniejszych terminów w bukmacherskim słowniku każdego typera jest yield. Czym jest yield? Definicja głosi, że jest to wyrażony w procentach stosunek zarobku gracza do poniesionych przez niego wydatków. Przekładając to na język polski wskaźnik yield wyraża, czy obstawiane przez gracza zakłady są opłacalne i czy pozwolą mu wypracować zauważalne profity do budżetu w dłuższej perspektywie. Yield można rzecz jasna obliczyć ręcznie podstawiając dane do dość skomplikowanego wzoru, natomiast znacznie szybciej zrobicie to z naszym kalkulatorem bukmacherskim. 

W tym artykule dowiesz się więcej czym jest Yield w zakładach bukmacherskich

 • Ile wyniesie kwota 10% podatku od wygranej?

Legalni bukmacherzy w Polsce są zobligowani ustawą hazardową do pobierania dwóch podatków od graczy. O pierwszym, 12% podatku obrotowym już wiecie, z kolei drugim jest 10% podatek bukmacherski od wygranej na pojedynczym kuponie powyżej 2279,99 PLN. A zatem od każdej wygranej złotówki powyżej tej kwoty zapłacicie 10% podatku, a dokładną wartość pieniężną poznacie w mgnieniu oka wykorzystując nasz kalkulator bukmacherski z podatkiem. 

 • Jaką kwotę gracz może wypłacić?

Ostatnia informacja dostępna w naszym kalkulatorze bukmacherskim to ostateczna kwota, jaką wypłacicie na danym kuponie. Uwzględnia ona wszystkie podatki oraz inwestycje i wyraża wartość, która zostanie wypłacona graczowi, jeśli wszystkie jego zakłady bukmacherskie na kuponie okażą się prawidłowe. 

Całkiem sporo informacji, jak na tak niewiele danych, które musisz uzupełnić oraz jak na tak mało czasu, który musisz poświęcić na uzupełnienie formularza, prawda? Od tej pory zakłady bukmacherskie online i kwoty wysokich wygranych na poszczególnych kuponach nie będą miały przed Wami żadnych tajemnic!

Zalety korzystania z kalkulatora bukmacherskiego

Jeśli do tej pory nie przekonaliście się, co do korzyści płynących z korzystania z kalkulatora zakładów bukmacherskich, to poniżej macie wszystkie zalety tego narzędzia w pigułce. Mniej doświadczonym typerom przypominamy jedynie, że korzystanie z tej usługi jest w 100% darmowe, obliczeń można dokonywać w mobilnej wersji na ekranie smartfona, a korzystanie z kalkulatora nie wymaga żadnej rejestracji, ani podawania danych osobowych.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora bukmacherskiego? Kilka głównych korzyści wymieniamy poniżej. 

 • Urządzenie jest w 100% darmowe  
 • Można z niego korzystać na smartfonach (póki co brak aplikacji mobilnej)
 • Nie ma potrzeby rejestracji  
 • Bardzo intuicyjna obsługa
 • Błyskawiczne obliczenia
 • Porównanie ofert
 • Obliczenie potencjalnej kwoty
 • Wiedza na temat kwoty podatku obrotowego  
 • Wiedza na temat podatku od wygranej  
 • Otrzymujesz informację na temat yieldu 
 • Obliczenie wygranej i ostatecznej wypłaty 

Niska marża = wysokie kursy zakładów = atrakcyjny yield i potencjale wygrane w dłuższej perspektywie

Co to jest marża bukmacherska? Po dokładne wyjaśnienie odsyłamy Was do jednego z naszych poradników typera, natomiast w największym skrócie jest to prowizja, jaką bukmacher pobiera od graczy za organizowanie, obsługiwanie i rozliczanie zakładów sportowych. 

U najlepszych bukmacherów taka marża może wynieść ok. 2-3% i wówczas mówimy o atrakcyjnej prowizji z perspektywy typera, jednak firmy o nieco słabszej reputacji pobierają niekiedy 10% lub więcej. Generalna zasada jest bajecznie prosta – im niższa kwota marży, tym wyższe kursy bukmacherskie i tym bardziej okazałe zyski na każdym kuponie. A przecież o to w całej zabawie chodzi, prawda?

Jak w prosty sposób obliczyć marżę bukmacherską ? Sprawdź nasz kalkulator marży bukmacherskiej

Jak zostać skutecznym typerem? Zwiększ swoje szanse na profity w dłuższej perspektywie

Istnieje mnóstwo sposobów, aby cieszyć się przyjemną i bezpieczną grą u bukmachera w dłuższym okresie czasu. Oczywiście, ostatecznie wszystko sprowadza się do wysokiej skuteczności typów oraz umiejętnego doboru stawek, ale istnieje kilka sposobów, aby przechytrzyć bukmachera i zdobyć nad nim handicap. 

Pierwszym z nich jest korzystanie z darmowych ofert (nie tylko tych dla nowych graczy). Istnieje bowiem szereg opcji, które umożliwiają grę bez 12% podatku obrotowego (tak zwani bukmacherzy bez podatku), dzięki czemu stawka, a w konsekwencji potencjalna wygrana na kuponie prezentuje się znacznie okazalej. 

Kolejną strategią, która może okazać się bardzo skuteczna w dłuższej perspektywie jest rejestracja konta u kilku operatorów z czołowych pozycji rankingu bukmacherów. Gracz automatycznie otrzymuje dostęp do szerokiej oferty zakładów, mnóstwa ofert, ale także ma możliwość typowania swoich kuponów po najwyższych kursach na polskim rynku. 

Kalkulator zakładów systemowych – co to takiego?

Na czym polegają zakłady systemowe? Zakład systemowy to rodzaj kuponu, na którym nie wszystkie typy muszą okazać się prawidłowe, żeby zagwarantować graczowi wygraną na kuponie. Zakład systemowy sprawia, że na kuponie mogą być 2, 3 lub więcej błędnych typów, a zakład sytemowy i tak będzie zwycięski. Oczywiście kalkulator zakładów systemowych nie będzie wtedy pokazywał tak imponującej wygranej, jaka miałaby miejsce w przypadku 100% skuteczności, jednak zawsze to lepsze niż nic. 

Póki co pomijamy zakłady systemowe i oddajemy w Wasze ręce tradycyjny kalkulator bukmacherski pozwalający obliczyć wygraną i podatki w zakładach bukmacherskich (zakład pojedynczy SOLO oraz wielokrotny AKO)

Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 4)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.