EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Kalkulator marży bukmachera – oblicz prowizję pobieraną przez Twój serwis

Data dodania: 7 kwietnia 2023 r. / Aktualizacja: 22 grudnia 2023 r.
kalkulator marży bukmachera

Marża bukmachera to kluczowa kwestia z perspektywy typerów, którym marzą się regularne wygrane w dłuższym okresie czasu. Bez atrakcyjnej z punktu widzenia graczy marży bukmachera typerowi trudno będzie wypracować profit, przez co jego gra pozbawiona będzie większego sensu i na pewno nie zagwarantuje mu dobrej rozrywki, a przecież głównie o to chodzi. Dlatego też oddajemy w Wasze ręce błyskawiczny i w 100% darmowy kalkulator prowizji bukmachera, który pozwoli Wam nie tylko w mgnieniu oka wyliczyć marżę bukmachera, ale i ocenić, czy dane kursy bukmacherskie są wartościowe i posiadają spore value. 

Kalkulator marży w zakładach bukmacherskich

 • x
  Prawdopodobieństwo: 80,00%
 • x
  Prawdopodobieństwo: 22,99%
 • x
  Prawdopodobieństwo: 65,79%
 • x
  Prawdopodobieństwo: 22,22%
 • x
  Prawdopodobieństwo: 15,15%
 • Prawdopodobieństwo łącznie102,99%
 • Marża bukmachera2,99%
 • Twój bukmacher ma naprawdę niskie marże.

Marża bukmachera – co to takiego?

Zanim pochwalimy się naszym kalkulatorem marży bukmachera oraz pozostałymi kalkulatorami bukmacherskimi, które oddajemy w Wasze ręce w naszym portalu, warto byłoby na wstępie wyjaśnić, czym jest marża bukmachera i dlaczego jest to tak ważny z perspektywy typerów element oferty legalnego operatora. Znacznie bardziej szczegółowo opisujemy to zagadnienie w jednym z naszych poradników typera, dlatego w tym miejscu uczynimy to w maksymalnym skrócie. 

A zatem – co to jest marża bukmacherska? W największym możliwym uproszczeniu marża bukmachera to prowizja, którą każdy serwis pobiera przy okazji każdego zakładu. Po co? To dość oczywiste, dla zysku! Marża bukmachera gwarantuje bowiem firmie profity w dłuższej perspektywie niezależnie od skuteczności graczy i wyników poszczególnych zakładów bukmacherskich. 

Jak obliczyć marżę bukmachera?

Rzecz jasna legalni bukmacherzy nie podają na swojej stronie informacji odnoszących się do wysokości pobieranej marży bukmacherskiej, dlatego typerzy, którzy pragną mieć świadomość kwoty prowizji pobieranej na kuponach muszą ją obliczyć sami. Jak tego dokonać i jak wyliczyć marżę bukmachera? Istnieją dwa warianty. 

Pierwszym jest obliczenie marży bukmachera na własną rękę, czyli podstawienie danych i kursów do wzoru. Jest to wariant bardzo skuteczny i precyzyjny, jednak przy okazji dość czasochłonny, gdyż gracz musi dokonać obliczeń na własną rękę, a doskonale zdajecie sobie sprawę, że bardzo często to właśnie czas jest czynnikiem na wagę złota w kontekście “złapania” wartościowego kursu. 

Dlatego też znacznie bardziej komfortowy jest drugi wariant obliczenia marży bukmacherskiej, a mianowicie nasz w 100% darmowy kalkulator prowizji bukmachera. Czemu ta strategia jest znacznie bardziej opłacalna z perspektywy graczy, którym zależy na regularnych i wysokich wygranych? Ponieważ jest A) błyskawiczna, B) precyzyjna oraz C) szalenie łatwa! Szczegóły korzystania z naszego kalkulatora marży bukmacherskiej znajdują się poniżej. 

Kalkulator marży bukmacherskiej – oblicz prowizję w ciągu kilku sekund!

Obliczenie marży bukmachera z wykorzystaniem naszego kalkulatora jest bajecznie proste, a wszystko sprowadza się do wpisania kilku danych, zaś efekt obliczeń, czyli marża bukmachera dostępna będzie dosłownie sekundę później. Jak skorzystać z naszego kalkulatora bukmacherskiego? Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Odwiedź serwis Obstawianie-Meczy, a następnie podstronę z kalkulatorem bukmacherskim. 
 2. Wybierz rodzaj zakładu, odnośnie którego chcesz obliczyć wielkości marży pobieranej przez danego bukmachera. 
 3. Wpisz kursy w odpowiednie pola kalkulatora bukmacherskiego. 
 4. Chwilę później otrzymasz gotowy wynik i dowiesz się, czy marże oferowane przez konkretny serwis są atrakcyjne z perspektywy gracza, czy też kursy oferowane w danej firmie nie mają nic wspólnego z value

Jak działa nasz kalkulator marży bukmachera? Zakład dwudrogowy, czy może trzydrogowy?

W trakcie konstruowania naszego kalkulatora marży w zakładach bukmacherskich naszym głównym celem było to, żeby uczynić obliczanie marży bukmachera jak najmniej skomplikowanym. Bez zbędnej skromności możemy się pochwalić, że efektem naszych starań jest błyskawiczny i szalenie prosty w obsłudze kalkulator prowizji pobieranej w kontekście każdego zakładu bukmacherskiego. 

Stało się tak dlatego, że do minimum ograniczyliśmy liczbę danych potrzebnych do obliczenia najniższej marży, a wszystkie informacje jakie są potrzebne, aby obliczona została marża bukmacherska to rodzaj zakładu oraz kursy. Łatwiej się nie da!

Co do kursów bukmacherskich, to chyba nawet dla mniej doświadczonych graczy oczywistym jest, że bez nich ani rusz, a marża bukmacherska nie może zostać obliczona bez wiedzy na temat przeliczników przypisanych do konkretnego meczu. Drugim koniecznym parametrem jest z kolei rodzaj kuponu, gdyż inaczej wyliczana jest marża bukmacherska na zakłady dwudrogowe (tylko dwa możliwe scenariusze zakończenia meczu), niż na kupony trzydrogowe (dochodzi opcja remis, czyli mamy trzy możliwe scenariusze). 

Co wpływa na wysokość marży bukmacherskiej?

Marża niższa, gwarantująca najwyższy kurs, a może marża wyższa, przez którą kursy nie będą tak atrakcyjne? Od czego zależy wysokość prowizji , jaką naliczają legalni operatorzy? Marża bukmacherska i wysokość prowizji pobieranej przez legalnych bukmacherów w kontekście rozmaitych zakładów i rynków kursowych uzależniona jest od szeregu parametrów. 

Być może doświadczonym graczom są one doskonale znane, natomiast nasze poradniki typera piszemy również z myślą o graczach stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w zakładach, dla których nie musi być to aż taką oczywistością. Od czego zatem zależy wysokość marży na stronie legalnego bukmachera? Wpływają na nią następujące parametry:

 • Polityka bukmachera – to, ile wynosi marża bukmachera na poszczególnych zakładach uzależnione jest w dużej mierze od tego, jaką politykę ma dana firma i na jakim rodzaju graczy jej zależy. Serwisy o mniejszym prestiżu polują głównie na mniej doświadczonych graczach rekreacyjnych i kuszą ich wówczas atrakcyjną ofertą premiową. Z kolei liderzy każdego rankingu legalnych bukmacherów kierują swoje produkty w stronę typerów, którym zależy na atrakcyjnych wygranych w dłuższej perspektywie, a z ich punktu widzenia niska marża na stronie bukmachera jest na wagę złota, gdyż obstawienie zakładu z wyższą marżą nie zagwarantuje regularnych profitów do budżetu.
 • Rodzaj kuponu – kolejny parametr powiązany z marżą bukmachera to rodzaj kuponu. Inna marża naliczana będzie na pojedyncze zakłady bukmacherskie SOLO, z inną marżą spotkacie się w wielokrotnych zakładach bukmacherskich AKO, a jeszcze inna prowizja naliczana będzie na zakład systemowy. 
 • Zakłady 2-drogowe lub 3-drogowe – na zakłady bukmacherskie dwudrogowe oddsmakerzy naliczają niższą marżę, niż na zakłady z trzema możliwymi rozstrzygnięciami. Dlaczego te ostatnie obarczone są większą marżą? Dzieje się tak z racji tego, że im więcej możliwych wariantów, tym trudniejsze zadanie stoi przed analitykami ustalającymi kursy. Wysoką marżą, a co za tym idzie niższymi kursami legalny bukmacher zabezpiecza się na wypadek pomyłki oddsmakerów. 
 • Popularność danej konkurencji lub ligi wśród graczy – dość oczywistym jest dla nas fakt, że w zakładach bukmacherskich analitycy naliczą niską marżę na dyscypliny i turnieje, które cieszą się największym zainteresowaniem typerów (np. topowe ligi piłkarskie), a wysokość kursów nieco spadnie w przypadku rozgrywek niszowych, które nie mogą pochwalić się aż taką popularnością wśród graczy. Dzieje się tak dlatego, że w topowych ligach kursy są błyskawicznie zweryfikowane przez rynek, dzięki czemu bukmacher wystawia odpowiednie stawki, optymalne do rachunku prawdopodobieństwa. 
 • Liczba zakładów postawionych na dany mecz u konkretnego bukmachera – wysokość marży uzależniona jest również od popularności danego zakładu oraz konkretnego meczu. Jeśli analitycy bukmachera zauważą, że dany typ cieszy się anormalnym zainteresowaniem typerów (np. ktoś postawi mnóstwo pieniędzy na to, że Real Madryt przegra u siebie z ostatnią drużyną La Liga), wówczas automatycznie w głowach oddsmakerów zapali się czerwona lampka, a wysokość marży poszybuje w górę. 

Jaka marża bukmacherska jest atrakcyjna z perspektywy graczy?

Wysokości marży bukmacherskiej mają olbrzymie znaczenie w kontekście dobrej zabawy na stronie internetowego operatora przez dłuższy czas. Wyższe kursy to spora szansa na stabilny budżet i regularne profity, dlatego bukmacherzy pobierający mniejszą marżę regularnie zajmują czołowe pozycje w rozmaitych rankingach. Jaką marżę z oferty legalnych bukmacherów można uznać za wartościową z perspektywy typera, a która marża sprawi, że kursy będą nieopłacalne i graczowi trudno będzie o skuteczną grę przez dłuższy czas?

Sporo zależy od polityki poszczególnych bukmacherów na danym rynku, natomiast przyjmuje się, że marża poniżej 5% jest bardzo atrakcyjna z punktu widzenia graczy, prowizja w granicach 5-10% oznacza marżę rozsądną, natomiast jeśli marża przekroczy wartość 10% to mówimy o wysokiej prowizji danego bukmachera. 

O każdej z tych wartości poinformuje Was nasz kalkulator marży bukmacherskiej. W zależności od wyniku tuż pod wartością procentową informującą o kwocie prowizji otrzymacie także gotowy komunikat, a cztery możliwe warianty to:

 1. Jeśli nie pomyliłeś nic w parametrach – to mamy surebet.
 2. Twój bukmacher ma naprawdę niskie marże.
 3. Marża jest w normie.
 4. Twój bukmacher ma bardzo wysokie marże.

Jak obliczyć marżę bukmachera? Kalkulator surebetów

No właśnie, surebety. Musicie bowiem wiedzieć, że nasze kalkulatory nie tylko potrafią wskazać bukmacherów, którzy pobierają mniejszą marżę i oferują wyższe kursy na danym rynku, lecz przy odrobinie szczęścia pozwolą Wam wychwycić surebet. 

Co to takiego? To zakład, w przypadku którego (z różnych przyczyn) bukmacher wystawił błędne kursy na dane zdarzenie, dzięki którym gracz nie może przegrać. Wystarczy obstawić oba możliwe scenariusze za odpowiednią stawkę, a niezależnie od wyniku meczu w budżecie gracza pojawi się profit. 

Kalkulator wygranych u bukmachera – poznaj kwotę wygranej, podatku, zysku oraz yield na zakładzie SOLO

Myślicie, że to wszystko, co potrafią nasze kalkulatory? Jeszcze czego?! Kolejna funkcjonalność dotyczy błyskawicznego kalkulatora bukmacherskiego z podatkiem czyli obliczenia kwoty wygranej oraz kilku innych parametrów na zakładzie SOLO. Wystarczy podstawić dane do tabeli, a system w mgnieniu oka wyliczy kwotę wygraną, wartość 12% podatku obrotowego oraz 10% podatku od wygranej, ale również zysk na czysto oraz yield, czyli skuteczność typów gracza. 

Kalkulator bukmacherski – oblicz wygraną na kuponie AKO

Skala trudności wędruje w górę, jeśli pragniecie obliczyć każdy z parametrów, o których wspomnieliśmy wyżej w kontekście do wielokrotnych kuponów AKO. Na szczęście żadnego problemu nie stanowi to dla naszego kalkulatora. System błyskawicznie oblicza wszystkie ww. parametry, a na kuponie może znaleźć się aż 20 rozmaitych typów bukmacherskich. 

Kalkulator bukmacherski – legalni operatorzy z najniższą prowizją

Wszystkie powyższe narzędzia zostały skonstruowane z myślą o Was – graczach, a dzięki nim błyskawicznie sprawdzicie, na stronach których bukmacherów prowizja prezentuje się solidnie, a którzy legalni operatorzy muszą nieco zastanowić się nad swoją polityką na tym polu. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w trakcie naszych testów nie sprawdzili, jaką marżę pobierają poszczególni bukmacherzy z czołowych pozycji naszego rankingu, a pod naszą bukmacherską lupę wzięliśmy kursy na najchętniej wybierane przez Was rynki zakładów w danym momencie. 

Marża najlepszych bukmacherów w Polsce na najpopularniejsze turnieje

Marża od legalnych bukmacherów na el. Euro 2024

Bukmacher

Marża zakładów

STS

4,96%

Fortuna

4,84%

Fuksiarz

6,97%

PZBuk

4,95%

Superbet

4,27%

forBET

4,16%

Betclic

4,16%

Betfan

4,95%

 

Marża od legalnych bukmacherów na Ligę Mistrzów

Bukmacher

Marża zakładów

STS

6,89%

Fortuna

5,80%

Fuksiarz

7,08%

PZBuk

6,05%

Superbet

3,95%

Betfan

7,08%

Betclic

5,80%

 

Marża od legalnych bukmacherów na Premier League

Bukmacher

Marża zakładów

STS

6,70%

Fortuna

5,93%

Fuksiarz

6,91%

PZBuk

6,00%

Superbet

4,27%

Betfan

4,90%

Betclic

5,93%

 

Marża od legalnych bukmacherów na polską Ekstraklasę

Bukmacher

Marża zakładów

STS

7,01%

Fortuna

4,95%

Fuksiarz

6,64%

PZBuk

5,88%

Superbet

4,58%

Betfan

6,92%

Betclic

5,08%

 

Marża od legalnych bukmacherów na NBA

Bukmacher

Marża zakładów

STS

5,05%

Fortuna

5,02%

Fuksiarz

5,42%

PZBuk

4,17%

Superbet

4,17%

forBET

4,85%

Betclic

4,85%

 

Marża od legalnych bukmacherów na tenis ziemny

Bukmacher

Marża zakładów

STS

5,29%

Fortuna

4,91%

Fuksiarz

4,67%

PZBuk

5,95%

Superbet

4,67%

forBET

4,91%

Betclic

4,91%

 

Marża od legalnych bukmacherów na Dota 2

Bukmacher

Marża zakładów

STS

8,54%

Fortuna

8,68%

Fuksiarz

9,36%

TOTALbet

8,70%

Superbet

8,17%

Betfan

8,08%

Etoto

8,08%

 

Marża od legalnych bukmacherów na UFC

Bukmacher

Marża zakładów

Fortuna

7,52%

TOTALbet 

5,79%

Superbet

4,78%

Betclic

5,32%

 

Kalkulator marży bukmacherskiej – podsumowanie

Mamy nadzieję, że od tego momentu kalkulatory bukmacherskie dostępne na portalu Obstawianie-Meczy nie będą miały przed Wami tajemnic i bez trudu obliczycie nie tylko marżę zakładu, ale również zysk, yield oraz podatki dotyczące każdego kuponu, jaki obstawicie na stronach legalnych bukmacherów. Głęboko wierzymy, że każde w powyższych narzędzi sprawi, że z dnia na dzień będziecie stawali się coraz skuteczniejszymi typerami, a w Waszej historii zakładów regularnie będzie gościł kolor zielony.  

Kalkulatory bukmacherskie – FAQ

Co to jest marża bukmacherska?

To prowizja, którą legalny bukmacher pobiera za każdy zakład, coś w rodzaju gratyfikacji za obsługiwanie i rozliczanie kuponów bukmacherskich. 

Jak obliczyć marżę, jaką bukmacherzy pobierają w przypadku konkretnego kuponu?

Można to zrobić na dwa sposoby, a mianowicie dokonując dość skomplikowanych obliczeń ręcznych lub korzystając z naszych w 100% darmowych, precyzyjnych i błyskawicznych kalkulatorów.

Skąd wiadomo, że marża na dany zakład jest opłacalna, a kiedy prowizja na kuponie jest zbyt wysoka? 

Bardzo solidne prowizje to te poniżej 5%. Wartość marży mieszcząca się w przedziale 5-10% jest akceptowalna z perspektywy gracza, natomiast wszystko co powyżej oznacza wysoką marżę i niskie, mało opłacalne kursy. 

Kiedy zakład jest opłacalny z perspektywy typera?

Dzieje się tak wówczas, gdy kupon posiada tzw. value. Zakład z value to kupon, w przypadku którego analitycy bukmachera pomylili się i wystawili zbyt wysokie kursy. 

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.