Kim jest analityk sportowy? Jak pracuje i ile zarabia?
Data dodania: 21 sierpnia 2023 r. / Aktualizacja: 21 sierpnia 2023 r.
Działy bukmacherskie często budowane są w oparciu o specjalistów z danej dziedziny. Osoby będące za pan brat z matematyką często pracują w roli analityków sportowych. Kim tak właściwie jest taka osoba i na jakie zarobki może liczyć? O tym w paru poniższych akapitach.
Atrakcyjna oferta jest dla bukmachera kluczem do sukcesu. Pośród całej armii pracowników odpowiedzialnych za jej tworzenie znajduje się ktoś taki jak analityk sportowy.
Analityk sportowy to osoba odpowiedzialna za proces tworzenia oferty bukmacherskiej. Do jego głównych zadań należy oszacowanie prawdopodobieństwa i wystawienie kursów na dane zdarzenie, a także późniejsza kontrola nad kursami.
Grafik pracy analityka jest zwykle bardzo ruchomy. Jest oczywiście zatrudniony na podstawie umowy o pracę, ale przy okazji wielkich imprez sportowych zdarzają się przypadki, w których to musi być aktywny właściwie 24 godziny na dobę.
Osoba na tym stanowisku oprócz sporej wiedzy matematycznej powinna mieć także niemałą znajomość podstawowych dyscyplin sportowych. Bez tego kariera analityka jest właściwie niemożliwa.
Wbrew pozorom do pracy na opisywanym stanowisku nie nadaje się każdy. Jeśli chcemy pracować dla legalnych bukmacherów musimy spełnić szereg wymogów, profesjonalny analityk sportowy musi bowiem posiadać określone cechy. Do tych najbardziej pożądanych należą m.in.:
Dobrze, aby osoba odpowiedzialna za proces tworzenia kursów bukmacherskich posiadała przynajmniej podstawową wiedzę matematyczną. Procentowe szanse na zwycięstwo danej drużyny oblicza się bowiem za pomocą rachunku prawdopodobieństwa. Jeśli zatem problemy stwarza Wam dokładne zapamiętanie tabliczki mnożenia, to praca w podobnym charakterze zdecydowanie nie jest dla Was.
Pracę z branży sportowej bądź jej pokrewnych trudno będzie uzyskać bez choćby elementarnej wiedzy o sporcie. Znajomość wyjściowego składu reprezentacji Polski w piłce nożnej z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie nie jest może konieczna, ale już zasady panujące w poszczególnych dyscyplinach są jak najbardziej pożądane.
Błyskawiczna umiejętność analizy sytuacji, a także konieczność stanowczej reakcji na zachodzące zmiany. Te dwa atrybuty każdy dobry oddsmaker musi mieć opanowane wręcz do perfekcji. Gdy dodamy do tego odporność na stres, to wyłoni nam się obraz analityka wręcz idealnego. O takiego będzie bez wątpienia zabiegała większość zakładów bukmacherskich.
Nawet we współczesnym świecie, w którym to wszystko jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu, nic niestety nie możemy otrzymać za darmo. Wszyscy marzący o pracy w roli ekspertów od tworzenia kursów, muszą więc przygotować się na sporo wysiłku. Wrodzona pracowitość jest zatem jak najbardziej wskazana.
Ogłoszenie o pracę z branży bukmacherskiej, w którym to poszukiwani są analitycy sportowi, pojawia się stosunkowo rzadko. Czy oznacza to, że uzyskanie zatrudnienia na takim stanowisku jest skomplikowane? Jak mawia pewne kultowe marketingowe powiedzenie „to zależy”.
Z jednej strony większość firm bukmacherskich nie wymaga specjalnego kierunkowego doświadczenia, ale z drugiej umiejętność oszacowania prawdopodobieństwa i co za tym idzie zdolność do obsługi narzędzi analitycznych, są absolutnie konieczne.
Oferty pracy analityka sportowego można zwykle znaleźć w branżowych mediach. Publikują je także sami bukmacherzy na swoich stronach internetowych. Monitorowanie takich miejsc jest zatem jak najbardziej wskazane.
Pracownik na stanowisku analityka sportowego podczas swoich pierwszych kroków w tym zawodzie nie może liczyć na przysłowiowe „kokosy”. Większość firm oferuje na start wynagrodzenie zbliżone do 4000 PLN netto.
Wraz z biegiem czasu oraz zdobywanym doświadczeniem pensja analityka rośnie. Dochodzą do tego premie wynikające z osiąganych wyników oraz liczne benefity. Przyjmuje się, że po pięciu latach pracy na podobnym stanowisku średnie zarobki wynoszą około 7000 PLN.
Serwis tylko dla osób 18+
Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.Oświadczenie
STS