EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Książki o zakładach bukmacherskich. Tytuły, którymi warto się zainteresować

Data dodania: 8 września 2023 r. / Aktualizacja: 8 stycznia 2024 r.
Książki o temetyce bukmacherskiej

Stare polskie porzekadło mówi, że czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Jest w tym mnóstwo prawdy. Zwłaszcza gdy książki dotyczą dziedziny, która wyjątkowo nas interesuje. Wbrew pozorom na rynku znajduje się całkiem sporo tytułów, które warto przeczytać jeszcze przed procesem obstawiania zakładów. O jakich książkach dokładnie mowa? O tym w paru niniejszych akapitach.

Polskie książki o bukmacherce

Bardzo często można spotkać się z krzywdzącą opinią, jakoby światowe bestsellery (także poruszające tematykę bukmacherską) były wyłącznie pozycjami zagranicznymi. Nic bardziej mylnego. Także polscy autorzy potrafią stworzyć dzieła, których przynajmniej najważniejsze fragmenty fani zakładów bukmacherskich powinni znać niemal na pamięć. Sprawdźcie, o jakie dokładnie tytuły chodzi.

Bukmacherski profesjonalizm – Arkadiusz Kwiatkowski 

Bukmacherski profesjonalizm, czyli bezpieczny wzrost Twojego kapitału. Pełna nazwa książki autorstwa Arkadiusza Kwiatkowskiego jest już raczej wyraźną podpowiedzią, że ta pozycja to raczej lektura dla osób wolących spokojny wzrost zainwestowanych środków.

Sama książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej autor wyjaśnia początkującym ogólne zasady, którymi rządzi się hazard, a także podpowiada, jak pozbyć się w typowaniu kiepskich nawyków, w wyniku których obstawianie staje się niezbyt skuteczne.

Druga część to już konkretne wskazówki związane grą w zakładach bukmacherskich. Kwiatkowski zdradza swoim czytelnikom autorską „zwycięską metodę” oraz przybliża kluczowe strategie i systemy bukmacherskie, dzięki którym prawdopodobieństwo wygranej staje się zdecydowanie większe.

🛒 Kup książkę

Stań się postrachem bukmacherów – Bartłomiej Boruta

Mimo iż druga z propozycji to także tytuł dla użytkowników niemających zbyt rozległej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich, to także osoby mogące pochwalić się sporym stażem w obstawianiu także powinny znaleźć w niej coś dla siebie. 

Pan Bartłomiej wyjaśnia, co w głównej mierze składa się na zyski firm bukmacherskich, a także podpowiada, jak dobrze przygotować się do obstawiania i tym samym zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy niemalże do zera. 

W książce zamieszczono również treści opisujące systemy obstawiania oraz strategie gry. Nie wytłumaczono tego jednak w sposób tak obszerny, jak w kolejnej z wymienianych lektur.

🛒 Kup książkę

Systemy bukmacherskie – Marcin Opaliński

Jak nietrudno się domyślić publikacja autorstwa Marcina Opalińskiego to swoiste kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych systemami bukmacherskimi. 

Po tradycyjnym wstępie i krótkim opisie ogólnej działalności bukmacherów Marcin Opaliński w swojej książce pochyla się bardzo głęboko nad każdym z najpopularniejszych systemów. Płaska stawka, ciąg Fibonacciego, system Kelly’ego oraz Martingale’a. Wszystkie te strategie bukmacherskie prześwietlone są w zasadzie od góry do dołu. 

W świecie bukmacherki, a konkretniej w wymiarze książkowym próżno szukać lektury, która w równie znaczącym stopniu skupia się na temacie strategii gry u bukmachera. Jesteśmy wręcz przekonani, że żaden inny polski autor nie zgłębił tego tematu aż tak wyraźnie.

🛒 Kup książkę

Recepta na bukmacherski sukces – Mateusz Macek

Dzieła, których tematem jest obstawianie zakładów bukmacherskich wcale nie muszą składać się paru tomów i posiadać kilkuset stron. Dobitnym tego przykładem jest „Recepta na bukmacherski sukces” Mateusza Macka.

Krótkie zdefiniowanie hazardu, subiektywne doświadczenia z zakładami bukmacherskimi, a także garść informacji na temat kursów, rodzajów zakładów oraz lig, które warto obstawiać. 

Oczywiście nie możemy zapewnić, że zgodnie z tytułem po lekturze tej publikacji upragnione wygrane wreszcie się w Waszym przypadku pojawią, ale z całą pewnością dokładna analiza tego woluminu przyniesie całkiem sporo korzyści.

Perfekcyjny zakład – Adam Kucharski

O ile wyżej wymieniane bestsellery były czymś w rodzaju poradników, o tyle ostatnie z polecanych dzieł można śmiało określić literaturą popularnonaukową. 

Pan Kucharski będący z zawodu matematykiem wyjaśnia czytelnikom w swojej książce, jak ta dziedzina nauki przy odpowiednim zastosowaniu przybliży gracza do pasma regularnych i pewnych zwycięstw w zakładach bukmacherskich.

Jednocześnie jest to bez wątpienia pozycja pełna humoru oraz mnóstwa anegdot, dzięki czemu dystans pomiędzy czytelnikiem a autorem skraca się do absolutnego minimum.

🛒 Kup książkę

Światowe bestsellery bukmacherskie, które warto przeczytać

Zaglądając do anglojęzycznej literatury, także można znaleźć przynajmniej kilka publikacji, które pomogą stać się prawdziwym postrachem organizatorów zakładów wzajemnych. W niniejszym zestawieniu wymieniamy te zdecydowanie najważniejsze oraz najpopularniejsze:

New Complete Guide to Gambling – John Scarne

Na przestrzeni ponad 60 lat w grach hazardowych zmieniło się naprawdę sporo. To nie przeszkadza jednakże w tym, by „New Complete Guide to Gambling” było absolutnym number one dla każdego marzącego o wysokich wygranych podczas uprawiania hazardu.

Konsultantem ds. hazardu w kilku państwach na świecie i doradcą największych kasyn nie zostaje byle kto. John Scarne to gwarant wysokiej jakości treści oraz masy interesujących historii, jakich doświadczył podczas kilkudziesięciu lat obecności w branży.

Mathematics in Games, Sports, and Gambling – R.J. Gould

W rolę Adama Kucharskiego, a więc popularyzatora bezpośredniego łączenia matematyki oraz bukmacherki wciela się także Richard Gould znany pod pseudonimem R.J. Gould.

Anglik poczynił jednak taki książkowy hit jako pierwszy. Już w 2009 udało mu się stworzyć lekturę, od przeczytana której swoją przygodę z obstawianiem powinien zacząć każdy początkujący gracz.

Jest tylko jeden, ale dość wyraźny minus. Dzieło to dostępne jest wyłącznie w języku angielskim. Zarówno wydanie pierwsze z 2009 roku, jak i wersja druga, rozszerzona z roku 2017.

Sports Betting: Profiting from Point Spread – Daniel Fabrizio, Joseph Hunter

Powyższa publikacja to swoisty biały kruk na rynku literackim poświęconym bukmacherce. Tylko Daniel Fabrizio oraz Joseph Hunter podchodzą bowiem do tematu zakładów wzajemnych od strony ekonomicznej i biznesowej. Graczy przedstawia się jako inwestorów, a nie hazardzistów, co mówi dość sporo na temat formy, w jakiej napisano tę publikację.

Każdy, kto dobrnie do ostatniej strony książki, powinien spojrzeć nieco szerzej na temat gry u legalnych bukmacherów i co za tym idzie zmienić swoje podejście do rynku zakładów.

Fixed Odds Sports Betting – Joseph Buchdahl

Na zgłębieniu tajników kursów bukmacherskich powinno w zasadzie zależeć każdemu obstawiającemu. Zaawansowani wiedzą bowiem dokładnie, że pod pojęciem kursu bukmacherskiego kryje się całe mnóstwo istotnych informacji.

Podtytuł „Statistical Forecasting and Risk Management” to oznaka tego, że swoje wyraźne miejsce w niniejszym dziele ma również statystyka. Joseph Buchdahl skupią się na temacie prognozowania statystycznego oraz zarządzania ryzykiem w trakcie bardzo istotnego procesu, jakim bez wątpienia jest obstawianie zakładów.

Sharp Sports Betting – Stanford Wong

Pośród dobrych książek poruszających tematykę bukmacherską nie mogło rzecz jasna zabraknąć bestsellera od Stanforda Wronga. „Sharp Sports Betting” pośród obstawiających określa się jako swoiste typerskie vademecum. 

Z uwagi na debiut książki na rynku w 2001 roku część informacji z pewnością nie jest już aktualna, co oczywiście nie oznacza, że należy przejść obok niej obojętnie. Wręcz przeciwnie. Jeśli macie chwilę czasu, to zdecydowanie warto się z nią „zaprzyjaźnić”.

Czy warto przeczytać książki o bukmacherce?

Z ogólnodostępnych statystyk wynika, że w 2022 roku blisko połowa Polaków nie przeczytała na przestrzeni ostatniego roku nawet jednej książki. Jest to fakt nie tyle zaskakujący, ile smutny. 

Wiele mądrości jest bez wątpienia w powiedzeniu, że ludzie przestają myśleć, gdy rezygnują z czytelnictwa. Książki o zakładach bukmacherskich warto zatem czytać, gdyż poszerzają one wiedzę gracza na temat tej dziedziny i pozwalają mu zyskać pewną przewagę nad bukmacherem. 

Odnieść sukces podczas obstawiania jest piekielnie trudno. Garść porad jak zainwestować swój kapitał oraz zbiór informacji na temat tego, jak działają skuteczne systemy bukmacherskie to zatem kwestie niezwykle istotne.

Nawet najbardziej uparci powinni spróbować tej formy edukacji. Zapewniamy, że jej efekty będą aż nadto widoczne już po bardzo krótkim czasie.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.