KSW typy i kursy bukmacherskie

Data dodania: 2 listopada 2023 r. / Aktualizacja: 2 listopada 2023 r.
Walka KSW / MMA

Federacja KSW jest najbardziej znaną w Polsce organizacją zawodów MMA (Mixed Martial Arts), która w ciągu ostatnich kilku lat bardzo wyraźnie zyskała na popularności. Można wyróżnić co najmniej kilka powodów takiego stanu rzeczy.

Przede wszystkim jest to sport dynamiczny, wymagający świetnej kondycji, siły, szybkości i zwinności, co przyciąga fanów z różnych grup wiekowych. Duży wpływ miały też sukcesy polskich zawodników, takich jak Mamed Khalidov czy Jan Błachowicz. Wiele walk KSW jest niezwykle widowiskowych i często kończy się nokautami lub poddaniem przeciwnika. Takie scenariusze przyciągają uwagę i zapewniają fanom emocje.

Niebagatelne znaczenie ma też promocja i marketing. KSW prowadzi szeroko zakrojoną promocję swoich wydarzeń, co pozwala na dotarcie do szerszej publiczności i przyciągnięcie nowych kibiców tej dyscypliny.

KSW – kursy bukmacherskie i aktualne typy

Współtwórca federacji – Martin Lewandowski, wykonał w zakresie promocji Mixed Martial Arts kawał dobrej roboty. Popularność KSW w naturalny sposób przekłada się więc na zainteresowanie dyscypliną u bukmacherów. Zakłady bukmacherskie, KSW traktują jak oczko w głowie i skrupulatnie przygotowują się na każdą gale KSW. Warto zatem wiedzieć, gdzie obstawiać KSW, u których bukmacherów kursy KSW są najbardziej atrakcyjne oraz którzy operatorzy wystawiają największą liczbę rynków na walki. W ostatniej z tych kategorii, prym wiedzie Fortuna, gdzie nierzadko mamy do dyspozycji około 25 selekcji.

Tabela MMA i KSW bukmachera Fortuna

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w przypadku KSW, typy bukmacherskie o dużej skuteczności są w sieci wciąż towarem deficytowym. Konfrontacja Sztuk Walki nie ma przed naszymi redaktorami tajemnic, dlatego na naszej stronie typy bukmacherskie na KSW będą pojawiały się regularnie.

Sporty walki i obstawianie KSW to wciąż temat, w którym gracze zakładów bukmacherskich potrzebują pomocy. W tym miejscu znajdziesz kompleksowe informacje na temat walk KSW, typy bukmacherskie i najwyższe kursy bukmacherskie na KSW. Mamy nadzieję, że nasze zapowiedzi i analizy sprawią, że obstawianie KSW stanie się dla Ciebie łatwiejsze!

Zakłady bukmacherskie na KSW – typy i kursy

KSW kursy bukmacherskie i typy na gale KSW to bez wątpienia te kwestie, które są najczęstszym tematem dyskusji typerów. Znalezienie takich selekcji, których pozytywne rozstrzygnięcie jest relatywnie prawdopodobne, a jednocześnie są opisane wysokim kursem, jest celem każdego gracza zakładów bukmacherskich.

Rodzaje zakładów bukmacherskich MMA

Kluczem do wygrywania jest znajdowanie takich pojedynków i ich obstawianie, w przypadku których bukmacher nie doszacował szans zawodnika na zwycięstwo. Posłużmy się przykładem:

Kurs bukmacherski 1,70 odpowiada około 59% szans wystąpienia danego zdarzenia. Jeżeli w naszym mniemaniu, zawodnik X ma np. 80% szans na tryumf, to okazuje się, że właśnie odnaleźliśmy value bet. W takim układzie kurs winien wynosić 1.25, zatem przelicznik 1.70 jest wyraźnie zawyżony.

Które zakłady bukmacherskie mają najlepsze kursy na KSW?

Aby ocenić które kursy KSW są wysokie, należy poznać pojęcie marży bukmacherskiej. Najprościej rzecz ujmując, jest to prowizja bukmachera, która gwarantuje mu zysk z danej walki niezależnie od jej rozstrzygnięcia.

Zasada jest więc prosta: im niższa jest marża na zakłady bukmacherskie KSW, tym bardziej opłacalna jest to opcja dla gracza. U których bukmacherów wskaźnik ten prezentuje się zatem najkorzystniej?

Marża bukmacherska na obstawianie MMA
Fortuna5,30%
STS5,35%
Betters5,40%
Betcris5,40%
forBET5,40%
Superbet5,55%
Etoto5,58%
Fuksiarz6,09%
LV Bet8,00%
Total Bet8,04%

Jak na dłoni widać, że zakłady bukmacherskie toczą rynkową walkę o to, aby oferować graczom jak najbardziej atrakcyjną usługę i wielu z nich prezentuje pod kątem marży bukmacherskiej bardzo zbliżony poziom.

Typy KSW – jaka jest alternatywa?

Gale KSW odbywają się dość regularnie, ale nie ma sposobności obstawiania walk KSW tak często, jak można typować choćby mecze piłki nożnej. Nasuwa się więc zasadne pytanie: jaką alternatywę dla KSW proponują zakłady bukmacherskie.

Fani KSW i MMA w Polsce nie mogą czuć się zawiedzeni. U większości polskich bukmacherów obstawiać można również walki MMA w ramach UFC, Bellator, Cage Warriors, Oktagon MMA czy Legacy Fighting Alliance.

Gdzie najlepiej typować legalne zakłady bukmacherskie na KSW?

Gdzie typować walki MMA i KSW? Odpowiedz na tak skonstruowane pytanie nie jest prosta. W zależności od tego czy najważniejsze dla nas są najwyższe kursy, bogactwo rynków czy oferty powitalne, odpowiedź może być inna. Z czystym sumieniem możemy jednak polecić kilku bukmacherów, których oferta wybija się ponad przeciętność.

Jeżeli najbardziej zależy nam na promocjach, dobrym wyborem do obstawiania KSW jest forBET. W ofercie tego bukmachera często znajdujemy promocje specjalne typu Maxi Zysk lub gra bez podatku.

Kursy bukmacherskie na sporty walki

Patrząc pod kątem kursów bukmacherskich, najlepiej obstawiać KSW w STS i Fortunie, które wykazują najniższy wskaźnik marży w zestawieniu wszystkich legalnych w Polsce bukmacherów. To w Fortunie mamy największą szansę na to, aby uzyskać darmowe zakłady na KSW.

Dobre kursy KSW, ale i niemały wybór rynków znajdziemy także w Superbet. Wśród możliwych do obstawienia zdarzeń możemy wyróżnić m.in.:

 • Zwycięzca walki
 • Wygrana w konkretnej rundzie
 • Runda, w której zakończy się walka
 • Under/over rozpoczętych rund
 • Sposób zakończenia walki
 • Czy walka zakończy się przed czasem?

Zapewne oczekujesz od nas bardziej jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli mielibyśmy wskazać jednego operatora, u którego warto typować KSW powiedzielibyśmy: zarejestruj konto w Fortunie. To bukmacher u którego relacja liczby promocji, do proponowanych kursów i rynków zakładów jest jedną z najlepszych.

Ranking zawodników KSW

 • 🏆 Philip De FriesPhilip De Fries
 • 1. Darko StošićDarko Stošić
 • 2. Ricardo PraselRicardo Prasel
 • 3. Michal MartinekMichal Martinek
 • 5. Viktor PestaViktor Pesta
 • 7. Štefan VojčákŠtefan Vojčák

Szymon Bajor Szymon Bajor4. miejsceFilip Stawowy Filip Stawowy6. miejsceArtur Szpilka Artur Szpilka8. miejsce

 • 🏆 Ibragim ChuzhigaevIbragim Chuzhigaev
 • 1. Ivan ErslanIvan Erslan
 • 2. Oumar SyOumar Sy
 • 3. Bohdan GnidkoBohdan Gnidko
 • 4. Kleber Raimundo SilvaKleber Raimundo Silva
 • 5. Henrique da SilvaHenrique da Silva

Damian Piwowarczyk Damian Piwowarczyk6. miejsceRafał Kijańczuk Rafał Kijańczuk7. miejsceŁukasz Sudolski Łukasz Sudolski8. miejsce

 • 3. Tom BreeseTom Breese
 • 4. Scott AskhamScott Askham

Paweł Pawlak Paweł Pawlak🏆 miejsceMamed Khalidov Mamed Khalidov1. miejsceTomasz Romanowski Tomasz Romanowski2. miejsceMichał Materla Michał Materla5. miejsceDamian Janikowski Damian Janikowski6. miejsceRadosław Paczuski Radosław Paczuski7. miejsceMichał Michalski Michał Michalski8. miejsce

 • 4. Brian HooiBrian Hooi
 • 7. Emil Weber MeekEmil Weber Meek

Adrian Bartosiński Adrian Bartosiński🏆 miejsceAndrzej Grzebyk Andrzej Grzebyk1. miejsceArtur Szczepaniak Artur Szczepaniak2. miejsceIgor Michaliszyn Igor Michaliszyn3. miejsceMarcin Krakowiak Marcin Krakowiak5. miejsceMichał Pietrzak Michał Pietrzak6. miejsceWiktor Zalewski Wiktor Zalewski8. miejsce

 • 🏆 Salahdine ParnasseSalahdine Parnasse
 • 2. Valeriu MirceaValeriu Mircea
 • 4. Rauli TutarauliRauli Tutarauli
 • 5. Donovan DesmaeDonovan Desmae
 • 7. Leo BrichtaLeo Brichta

Marian Ziółkowski Marian Ziółkowski1. miejsceRoman Szymański Roman Szymański3. miejsceBorys Mańkowski Borys Mańkowski6. miejsceMaciej Kazieczko Maciej Kazieczko8. miejsce

 • 🏆 Salahdine ParnasseSalahdine Parnasse
 • 3. Lom-Ali EskievLom-Ali Eskiev
 • 8. Daniel TărchilăDaniel Tărchilă

Robert Ruchała Robert Ruchała1. miejsceDaniel Rutkowski Daniel Rutkowski2. miejsceDawid Śmiełowski Dawid Śmiełowski4. miejsceDamian Stasiak Damian Stasiak5. miejscePatryk Kaczmarczyk Patryk Kaczmarczyk6. miejsceAdam Soldaev Adam Soldaev7. miejsce

 • 2. Zuriko JojuaZuriko Jojua
 • 3. Werlleson MartinsWerlleson Martins
 • 4. Filip MacekFilip Macek
 • 6. Miljan ZdravkovićMiljan Zdravković
 • 8. Gustavo OliveiraGustavo Oliveira

Jakub Wikłacz Jakub Wikłacz🏆 miejsceSebastian Przybysz Sebastian Przybysz1. miejsceKamil Szkaradek Kamil Szkaradek5. miejscePatryk Surdyn Patryk Surdyn7. miejsce

Skuteczne obstawianie KSW – jak szukać skutecznych typów bukmacherskich

 1. Wybierz odpowiedniego bukmachera 

  Podczas poszukiwania typów bukmacherskich na KSW, często zapominamy, jak ważne jest to, w których zakładach bukmacherskich decydujemy się na obstawianie. W przypadku KSW w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę Fortuny- partner federacji KSW. Nie dziwi więc, że często spotykamy tam wyższe kursy na walki i większe bogactwo rynków. Wielu bukmacherów zachęca do obstawiania w swoim serwisie, proponując rozmaite programy powitalne dla nowych graczy. Dzięki nim potencjalna wygrana z typowania KSW może być jeszcze wyższa.

 2. Sprawdź w jakiej dyspozycji jest Twój faworyt

  O tym czy dany zawodnik okaże się górą w pojedynku, decyduje wiele czynników. W pierwszej kolejności bierzemy jednak pod uwagę formę w jakiej znajdują się główni aktorzy wieczoru. Pamiętaj jednak, że sporty walki rządzą się swoimi prawami. Nie każdy fighter wchodzi do klatki co tydzień lub dwa, dlatego jego dyspozycję czasami trudno ocenić. Nie zakładaj zatem ze 100% pewnością, że twój faworyt wygra dany pojedynek, tylko dlatego że jego przeciwnik od dawna nie walczył. Pod rozwagę należy również brać klasę rywali, gdyż seria zwycięstw z mało doświadczonymi oponentami, na niewiele się zda, jeśli naprzeciw stanie np. Mamed Khalidow, Jan Błachowicz, Mariusz Pudzianowski czy Phil de Fries. 

 3. Uwzględnij czy to walka o pas mistrzowski

  Karta walk to coś, z czym koniecznie powinieneś się zapoznać przed galą. Dowiesz się z niej jaka jest walka wieczoru i co jest stawką pojedynku. Typowanie KSW bez takich informacji może być loterią. Dla niektórych zawodników gale są okazją na pokaźny zarobek przed przejściem na sportową emeryturę, dać zaś dla innych zawodników, dana walka może być niezwykle prestiżowa.  Typy bukmacherskie na KSW bezwzględnie powinny uwzględniać takie okoliczności.

 4. Poznaj komplet rynków zakładów bukmacherskich

  Czy musisz typować wyłącznie zwycięzcę walki? Oczywiście, że nie. Sposób zakończenia walki to tylko jedna z możliwości jakie dają zakłady bukmacherskie. Kiedy obstawiasz ksw kursy bukmacherskie nie zawsze spełniają Twoje oczekiwania. Gale KSW pełne są walk, w których można rozpoznać wyraźnego faworyta. Jeśli jego rywalem jest kiepski zawodnik, pozostaje szukać innych rozwiązań niż bezpośrednie rozstrzygnięcie np. liczbę rozpoczętych rund lub wygraną decyzją sędziów.

 5. Nie kieruj się osobistymi sympatiami sympatiami podczas typowania KSW

  Jeżeli decydujesz się już na obstawianie KSW, rób to z chłodną głową. Najlepsze typy KSW to takie, które są wynikiem trzeźwej oceny sytuacji i układu sił. Jeżeli Twoim ulubionym zawodnikiem jest Mamed Chalidow, zastanów się, na ile typowanie jego zwycięstwa wynik ze zwyczajnej sympatii, a na ile z wnikliwej analizy.

 6. Weź pod uwagę w jakiej kategorii wagowej odbywa się dana walka

  Każdy kto regularnie ogląda dale KSW wie, że w historii wagi ciężkiej KSW nietrudno znaleźć przypadki, kiedy fighter mający wyraźną inicjatywę, ostatecznie przegrał. nawet najlepszy zawodnik może stracić koncentrację, nagle opaść z sił i ostatecznie polec. W przypadku KSW, takie sytuacje najczęściej mają miejsce w wadze ciężkiej, gdyż siła pojedynczego ciosu potrafi w jednym momencie zakończyć walkę. 

 7. Miej na uwadze jakie sporty walki są wiodące dla danego zawodnika

  Walki w KSW to pojedynki między zawodnikami, którzy są specjalistami różnych dziedzin sztuk walki, takich jak boks, kickboxing, muay thai, zapasy, brazylijskie jiu-jitsu i wiele innych. Każdy zawodnik ma więc swoje silne strony i słabości, które wpływają na szanse na zwycięstwo. Ostateczny wynik walki zależy również od tego, jak zawodnik będzie potrafił wykorzystać swoje atuty i zminimalizować wady swojego przeciwnika.

Gdzie oglądać KSW?

Na ten moment, żaden z bukmacherów nie posiada praw do streamingu walk KSW. Śledzenie rywalizacji na żywo jest możliwe po zakupieniu abonamentu Viaplay. Jego koszt to w tym momencie 55 PLN/miesięcznie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.