Legalne obstawianie – warto czy nie warto?

Data dodania: 19 lipca 2023 r. / Aktualizacja: 21 grudnia 2023 r.
Czy warto obstawiać u bukmachera ?

Jeżeli nigdy nie obstawiałeś zakładów bukmacherskich, z pewnością zadajesz sobie pytanie czy warto zacząć. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie może być jednoznaczna, ale postaramy się udzielić jak najpełniejszej informacji. Zaryzykujemy stwierdzenie, że warto obstawiać mecze online, ale należy też pamiętać o kilku rzeczach. Niniejszy artykuł pozwoli rozwiać Twoje wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję na ten temat.

Ranking legalnych bukmacherów – najlepsi są najpopularniejsi?

Listę legalnych bukmacherów bez trudu znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów. Jeżeli nie jesteś pewny czy dany podmiot ma licencję do działanie na rynku zakładów sportowych, najlepiej to sprawdzić. Listę legalnych bukmacherów tworzą w tym momencie: Superbet, Fortuna, STS, forBET, LVBET, TOTALbet, Go+Bet, Etoto, Betcris, Betters, Fuksiarz, BetX, Totolotek, Betfan, Betclic i PZBUK.

Każdy ma swój prywatny ranking legalnych bukmacherów, ale niekoniecznie ich popularność idzie w parze z jakością oferowanych usług. Duże znaczenie ma również to w jaki sposób obstawiamy. Gracz wolący obstawiać zakłady specjalne może stawiać jednego bukmachera wyżej w hierarchii niż tego, który w swojej ofercie bukmacherskiej nie ma podobnych selekcji.

Zalecamy, abyś przed przystąpieniem do procesu rejestracji, sprawdził czy bukmacher, którego wziąłeś na celownik, będzie spełniał Twoje oczekiwania, dla każdego najlepszy bukmacher może mieć inne cechy. Jednocześnie przypominamy, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś posiadał konta u przynamniej kilku polskich operatorów.

Warto obstawiać zakłady bukmacherskie, ale jeśli spełniasz pewne warunki

Na to czy odniesiesz sukces w zakładach bukmacherskich ma wpływ wiele czynników. Jeśli posiadasz większość z niżej wymienionych cech i umiejętności, warto spróbować i przekonać się czy potrafimy obstawiać zakłady:

1. Zakłady bukmacherskie wymagają wiedzy o sporcie 

To jeden z kluczowych czynników mający wpływ na częstotliwość sięgania po wygrane. Nie jest konieczne, aby znać realia w każdej sportowej dyscyplinie, ale specjalizacja w dwóch lub trzech jest już zupełnie wystarczająca do tego, aby mieć uzasadnione nadzieje, że obstawianie zakładów online to zadanie dla nas.

2. Analizowanie przy obstawianiu

Wiedza to jedno, ale umiejętność wyciągania wniosków z danych statystycznych również ma niebagatelne znaczenie. Nie należy jednak przeceniać wagi analizy, gdyż suche dane często nie uwzględniają czynników mających wpływ na wynik. Jeżeli potrafisz przewidzieć co się stanie na podstawie poprzednich rezultatów czy historii spotkań, będzie to Twoim dużym atutem. 

3. Rozwaga i chłodna głowa

Kto wie czy to nie jedne z najważniejszych cech osobowych, które decydują o tym, że zakłady bukmacherskie online jednym zapewniają wygrane, zaś innym permanentne przegrane. Cechą dobrego typera z pewnością jest kontrola emocji. Nie mniej ważne jest nie kierowanie się osobistymi sympatiami względem klubów i zawodników.

4. Umiejętność kontrolowania budżetu

Odpowiednie dostosowywanie stawki do ryzyka jakim obarczony jest zakład, jest absolutnie kluczową cechą dla profesjonalnego gracza zakładów bukmacherskich. Ważne, aby nie ulegać pokusie odgrywania się w przypadku przegranej na poprzednim zakładzie. 

5. Rozważny wybór bukmachera

Oferty zakładów bukmacherskich potrafią w znacznym stopniu różnić się pomiędzy sobą. Operator „X” może proponować zdecydowanie liczniejsze i opatrzone lepszymi kursami zakłady na tenis, podczas gdy Bukmacher „Y” specjalizuje się w zakładach na piłkę nożną. Warto zatem wcześniej zorientować się, czy firma bukmacherska będzie spełniać nasze oczekiwania. 

6. Dostosowanie strategii gry

Systemy bukmacherskie nie są gwarantem sięgania po wygrane, ale są czymś co w wydatny sposób zwiększa na to szanse. Wskazane jest, aby zainteresować się zagadnieniem systemów bukmacherskich i wdrożyć taki, który jest najlepiej dopasowany do naszego stylu gry. 

7. Specjalizacja

Wielu typerów ma problem, aby przyznać się przed samym sobą, że nie na wszystkim się zna. Uświadomienie sobie, że specjalizacja w kierunku 2 lub 3 dyscyplin wyjdzie nam na dobre, jest pierwszym krokiem ku sięganiu po wygrane. 

Dlaczego warto obstawiać zakłady bukmacherskie?

Bukmacherzy internetowi są szansą na wykorzystanie wiedzy

Oferta zakładów bukmacherskich daje graczom sposobność wykorzystania swojej sportowej wiedzy na wiele sposobów. W ofercie bukmachera bez trudu znajdziemy inne rynki niż bezpośrednie rozstrzygnięcie, dlatego możemy wykorzystać np. swoje obserwacje dotyczące rzutów rożnych, fauli itp. 

Najlepsi bukmacherzy szybko przelewają wygraną

Zakłady bukmacherskie online już jakiś czas temu wprowadziły usługę błyskawicznych transferów gotówki. Przelew zlecony na nasze konto bankowe nierzadko trafia do nas w ciągu zaledwie kilku minut i powoli staje się to wręcz standardem na polskim rynku bukmacherskim. Istnieje niewiele sposobów na to, aby wygrać pieniądze w stosunkowo krótkim czasie, dlatego zakłady bukmacherskie są pod tym względem wyjątkowe. 

Zacząć jest bardzo łatwo

Bukmacherzy online oferują usługę szybkiej rejestracji, dzięki której nowych graczy zakładów zyskują w ciągu kilku minut. Legalne obstawianie można rozpocząć błyskawicznie i sprawdzić się czy to coś w czym czujemy się dobrze. W sieci aż roi się od poradników jak zarejestrować się w danym serwisie bukmacherskim, dlatego nie powinno to nastręczać żadnych problemów. Zanim rozpoczniesz proces rejestracji, znajdź koniecznie kod promocyjny, który zapewni Ci dodatkowe benefity na start.

Dajesz sobie dreszczyk emocji

Bukmacherskie zakłady online oferują szereg promocji bukmacherskich, które sprawiają, że wejście w świat zakładów wzajemnych jest łagodniejsze. Nie musisz obstawiać za duże kwoty. Pamiętaj, że masz możliwość gry za symboliczne stawki, które dadzą dodatkowy dreszczyk emocji podczas oglądania spotkania. 

Nie musisz nawet wychodzić z domu

Bukmacherskie zakłady sportowe to w dzisiejszych czasach w dużej mierze rozrywka w sieci. Bukmacherzy online oferują zawieranie zakładów bez wychodzenia z domu. Potrzebny jest tylko dostęp do Internetu oraz komputer bądź urządzenie, na którym zainstalowana jest odpowiednia aplikacja mobilna. Apka pozwala też na zawieranie zakładów live.

Zakłady bukmacherskie online nie chcą żebyś się uzależnił

Każda polska firma bukmacherska daje możliwość obstawiania zakładów przy udziale mechanizmów, które kontrolują, aby nasza gra nie przerodziła się w uzależnienie. Legalny bukmacher ma wręcz obowiązek, żeby na swojej stronie internetowej zapewnić odpowiednie rozwiązania.

Zakłady online dają oferty powitalny

Od depozytu, zakład bez ryzyka czy darmowy zakład (freebet) to tylko niektóre z promocji, które mają za zadanie zachęcić gracza do rejestracji w serwisie. W wielu przypadkach oferty są imponujące i w znaczącym stopniu ograniczają ryzyko całkowitego bankructwa.

 

Legalne zakłady bukmacherskie – rozrywka tylko dla dorosłych

Polskie przepisy są bardzo klarowne, ale i bezwzględne. Obstawianie meczy jest dozwolone tylko dla osób pełnoletnich i nie gra roli czy mowa o grze w punkcie stacjonarnym czy przez stronę internetową. Każdy legalny polski bukmacher, zanim zezwoli na wypłatę ewentualnych wygranych, prosi o to, aby potwierdzić konto gracza poprzez przesłanie skanów dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Jest to kwestia uregulowana prawnie, dlatego bukmacher ma obowiązek podejmowania tego typu działań.

Warto obstawiać zakłady, ale nie traktować tego jako sposobu na życie

Z pewnością spotkałeś w swoim życiu osobę, która deklarowała, że obstawianie meczy online jest dla niej sposobem na relaks. Niektórzy twierdzą również, że pragną zapewnić sobie większe emocje podczas oglądania jednej z dyscyplin sportowych. Legalne obstawianie rzeczywiście może spełniać takie funkcje, ale niekiedy tłumaczenie jest nieco prostsze. Atrakcyjna oferta zakładów popycha nas do myślenia, że możemy czerpać stałe zyski dzieki swoim zainteresowaniom. To naturalne szczególnie dla nowych graczy, bowiem zakłady wzajemne dają szansę na to, aby poczuć się ekspertem w danej dziedzinie. 

Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że niewielki odsetek graczy zakładów bukmacherskich faktycznie na tym zarabia. Twarde dane mówią o tym, że polscy gracze, którzy wygrywają więcej niż przegrywają, stanowią około 2% ogółu. Gdyby legalne obstawianie meczów było źródłem łatwych pieniędzy, internetowe zakłady bukmacherskie okazywałyby się działalnościami nierentownymi, zamykanymi po kilku tygodniach. Jak wyglądają realia? Czy każda osoba, której konikiem jest piłka nożna czy siatkówka, może obstawiać zakłady bukmacherskie z powodzeniem? Okazuje się, że na sukces składa się o wiele więcej czynników niż sama wiedza. 

Zakłady online nie mogą wpływać na nasze życie prywatne i zawodowe czy na rozwijanie naszych pasji. Legalni bukmacherzy często mają dobrą ofertę powitalną, która umożliwia nam niekiedy nawet podwojenie początkowego kapitału na grę, ale powinniśmy twardo trzymać się pewnych zasad. Zanim zaczniesz obstawiać zakłady, ustal dokładnie kwotę jaką na to przeznaczysz i bezwzględnie jej nie przekraczaj. Tylko wówczas obstawianie wyników meczów będzie rozrywką, a nie nałogiem.  

Legalne obstawianie meczów – obalamy mity

W przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele nieprawdziwych stwierdzeń. Zakłady bukmacherskie online to zagadnienie, wokół którego narosło wiele mitów. Postanowiliśmy rozprawić się choćby z częścią z nich.

Wiedza jest gwarantem, że bukmacherzy online dadzą Ci zarobić

Typując zakłady bukmacherskie, przede wszystkim kierujemy się naszą wiedzą i przekonaniem, że wiemy więcej niż bukmacherzy internetowi. Praktyka pokazuje, że wiedza i znajomość danej dyscypliny jest tylko jednym z czynników, który decyduje o tym, że wygrywamy. Niebagatelne znaczenie ma po prostu szczęście, umiejętność zarządzania budżetem czy nasze cechy osobowe. Reasumując, wiedza sprawia że zakłady online rzeczywiście mogą przynieść nam zyski, ale absolutnie nie jest tego gwarancją. 

Bukmacherzy Internetowi nie wypłacają wysokich wygranych

To kompletna bzdura, szerzona przez graczy, którym nie udaje się wygrywać. Co jakiś czas legalni bukmacherzy online prezentują w social mediach dowody wygranych na kilkaset tysięcy złotych. Informacje, jakoby takie spektakularne kwoty nie były ostatecznie wypłacane są wyssane z palca. Na rynku zakładów bukmacherskich bardzo dba się o własną reputację i renomę, dlatego takie sytuacje byłyby niedopuszczalne nie tylko z prawnego punktu widzenia, ale miałyby również bardzo zły wpływ na opinię o danym operatorze. 

Żeby wygrywać trzeba posiadać spory kapitał

To kolejne nieprawdziwe, niepoparte dowodami stwierdzenie. Firmy bukmacherskie dają możliwość gry za minimalne stawki, a na końcowe rozstrzygnięcia kompletnie nie ma wpływu stawka zakładu. Co więcej, bukmacher oferuje zakłady licząc się z tym, że jest to dla Ciebie wyłącznie rozrywka. W tym celu, w ramach odpowiedzialnej gry możesz ustawić własne limity dobowe i miesięczne na bardzo niskim poziomie kwot. 

Obstawianie zakładów sportowych kończy się uzależnieniem

Jeżeli decydujesz się obstawiać zakłady online, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ostatecznie możesz przegrać wpłacone środki. Najlepsi bukmacherzy online proponują jednak szereg mechanizmów, dzięki którym nie musisz stracić kontroli nad swoim budżetem.

Legalni bukmacherzy są ogrywani przez systemy

Musimy Cię rozczarować – takie rozwiązania nie istnieją. Systemy bukmacherskie należy traktować wyłącznie jako narzędzie wspomagające grę, a nie jak złoty środek do zarabiania pieniędzy. Legalne obstawianie zakładów zawsze obarczone jest ryzykiem i jak do tej pory nie opracowano takiej metodologii gry, która byłaby niezawodna i każdorazowo dawała graczowi powodzenie. 

Obstawianie meczy online to wyłączne liczenie na szczęście

Wbrew opinii naczelnych sceptyków, zakłady bukmacherskie różnią się w pewien sposób od choćby ruletki. Kursy bukmacherskie są pewnym odzwierciedleniem tego, jakie szanse mamy na to, aby nasz zakład okazał się zwycięski. Nawet legalne obstawianie wciąż jest hazardem i w dużym stopniu jest naznaczone czynnikiem losowości, ale trudno je porównywać z grami typowo kasynowymi. 

Warto obstawiać, ale może niekoniecznie… piłkę nożną?

Na stronach bukmacherskich zakłady na piłkę nożną cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Oczywiście jest to związane z tym, że futbol uprawia się w każdym zakątku świata i trudno pod tym względem wskazać inną dyscyplinę, która budzi takie emocje. Niestety, ulegamy złudnemu wrażeniu, że lepiej znamy się od innych na sporcie, który uważnie śledzimy. 

Najlepsi bukmacherzy online umożliwiają zawieranie zakładów na kilkadziesiąt sportów. Niewielu graczy zdaje sobie sprawę z tego, że najczęściej wygrywa się obstawiając zakłady dwudrogowe. Do takich zaliczamy siatkówkę czy tenis, w których nie występują remisy. Relatywnie rzadki jest brak rozstrzygnięcia w meczu koszykówki czy piłki ręcznej. Jak dobrze wiesz, remisy w piłce nożnej padają relatywnie często, dlatego wytypowanie jednego z trzech możliwych rozstrzygnięć jest nieporównywalnie trudniejsze.

Ze względu na szeroką ofertę zakładów, możliwe jest znalezienie swojej specjalizacji poza piłką nożną, która nie tylko będzie istotną alternatywą dla zakładów piłkarskich, lecz z czasem może się stać naszym sposobem na regularne wygrane.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.