Liga Narodów – jak obstawiać?

Autor: Mateusz Adamek / Data dodania: 31 maja 2022 r. / Aktualizacja: 17 lipca 2023 r.
Co najlepiej obstawiać ? Piłka nożna ?

Choć początkowo miała zdecydowanie większe grono przeciwników aniżeli zwolenników, to aktualnie zainteresowanie nią wykazuje naprawdę spora rzesza kibiców. Liga Narodów 2022 zbliża się już naprawdę wielkimi krokami. Co należy o niej wiedzieć i jakie zakłady z nią związane warte są największej uwagi? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu.

Liga Narodów zasady

Międzynarodowe rozgrywki piłkarskie dla wszystkich 55 europejskich federacji krajowych organizowane pod egidą UEFA. Tak brzmi oficjalna definicja Ligi Narodów, z którą można spotkać się zdecydowanie najczęściej.

Zasady Ligi Narodów dla osoby nieco mniej zorientowanej w temacie mogą wydać się nieco skomplikowane. 55 wspomnianych wyżej reprezentacji narodowych jest podzielone na cztery kolejne dywizje (A, B, C, D).

W dywizji A, B oraz C znajduje się po szesnaście drużyn podzielonych na cztery równe grupy. Dywizja D to natomiast jedna grupa składająca się czterech zespołów i jedna z trzech.

Ekipy z dywizji A rywalizują o tytuł mistrza Ligi Narodów. Awans do fazy play-off uzyskują rzecz jasna zwycięzcy każdej z grup. Drużyny, które wypadły w danej edycji najgorzej spadają o dywizję niżej. W odwrotną stronę wędrują oczywiście triumfatorzy swoich grup w dywizji B, C, a także D.

Liga Narodów – zakłady warte uwagi

Osoby mające zamiar obstawiać Ligę Narodów zastanawiają się pewnie, jakiego typu zakładom warto przyjrzeć się z największą uwagą. Postanowiliśmy zatem wybrać kilka zdecydowanie najciekawszych propozycji i poddać je Waszej ocenie:

Zwycięzca Ligi Narodów

Osoby, które zdecydują się na wybór tego zakładu, nie mogą liczyć rzecz jasna na natychmiastowy zysk. Jest to raczej inwestycja wielomiesięczna o dość dużym ryzyku. Kursy na zwycięzcę Ligi Narodów 2022 są jednak na tyle atrakcyjne, że bez wątpienia warto mieć je na oku.

Zwycięzca grupy

Składy poszczególnych grup są już znane od dawna. Przez ten czas każdy z grających mógł wyrobić sobie swoją indywidualną opinię na temat tego, kto jego zdaniem ma największe szanse na zwycięstwo w każdej z nich. Sytuacja może oczywiście zmienić się diametralnie już po pierwszej serii gier, ale taka przecież jest piłka nożna. Piękna oraz nieprzewidywalna. I za to ją kochamy.

Król strzelców

Trzecim zakładem długoterminowym cieszącym się zdecydowanie największą popularnością jest ten, który odnosi się do najlepszego strzelca całej Ligi Narodów. Kandydatów do tego miana jest co najmniej kilku, lecz naturalnie czołowa trójka to Benzema, Ronaldo oraz Lewandowski.

Liga Narodów 2022 – faworyci

Czesław Michniewicz stwierdził w jednym z wywiadów, że Liga Narodów 2022 będzie dla niego idealną okazją do tego, aby przetestować różne warianty ustawienia drużyny, a także dać szansę kilku graczom tzw. drugiego garnituru.

Niewykluczone, że podobną strategię zastosują także szkoleniowcy innych europejskich reprezentacji, stąd też potencjalni faworyci Ligi Narodów 2022 mogą ostatecznie dać przysłowiową plamę.

Mimo to podejmiemy próbę wskazania dwóch zespołów, które naszym skromnym zdaniem zameldują się w wielkim finale trzeciej odsłony tych międzynarodowych zmagań.

Pierwszą z drużyn powinni być aktualni mistrzowie świata oraz zwycięzcy Ligi Narodów 2020/2021 tj. popularni Trójkolorowi. Les Bleus posiadają zdecydowanie najrówniejszy skład pośród całej szesnastki ekip dywizji A. Tacy zawodnicy jak Karim Benzema czy też Kylian Mbappe są po prostu zaprogramowani do wygrywania. Dopisanie do swojego dorobku kolejnej statuetki nie będzie raczej stanowiło dla nich problemu.

Skład finału mogą uzupełnić Włosi. Mistrzowie Europy sensacyjnie nie zakwalifikowali się na mundial w Katarze i każdy występ na arenie międzynarodowej będzie dla nich w tym momencie prawdziwą walką o honor. Aby udowodnić swoją wartość, postarają się na pewno pokazać na Lidze Narodów 2022 z jak najlepszej strony.

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania Ligi Narodów

Z uwagi na odpoczynek od piłki w formacie klubowym każdy szanujący się bukmacher musi wzbogacić swoją ofertę o parę konkretnych zakładów związanych z futbolem reprezentacyjnym.

Betclic proponuje np. ciekawą promocję na premierowy mecz reprezentacji Polski z Walią. W zależności od wysokości kursu na konkretny zakład ostateczna wygrana może zostać powiększona nawet o 100%!

U bukmachera forBET można się natomiast spotkać z rankingiem na Ligę Narodów. Pięćdziesięciu najaktywniejszych graczy w okresie od 31 maja do 14 czerwca podzieli się tam pulą 10 000 PLN.

Lubiących tzw. boosty zapraszamy natomiast do Totalbet-a. Tam kurs na wygraną Biało-czerwonych podczas wspomnianego starcia z Walią został powiększony aż do 25!

Jak widać kilka firm bukmacherskich przygotowało się do najbliższych tygodni stosunkowo umiejętnie. Czy z biegiem czasu do tego grona dołączą także pozostałe podmioty? Mamy taką nadzieję, gdyż większa konkurencja w tym aspekcie oznacza zwykle dużo większe korzyści dla graczy. A to nam przecież wszystkim chodzi, prawda?

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam