EURO 2024 📅 godz. 21:00 14-07-2024

Kursy i typy na mecz Hiszpania - Anglia

Limit bukmacherski – wysokości stawek u bukmachera

Data dodania: 18 listopada 2023 r. / Aktualizacja: 18 listopada 2023 r.
Limit bukmacherski - czym jest i jak się nie narazić na limit

Gra u polskich bukmacherów jest w ostatnich latach naprawdę popularną rozrywką. Niestety obstawiający napotykają na swojej drodze całą masę przeszkód. Są nimi między innymi limity stawek oraz limity wygranej. Spróbujmy przeanalizować, czym one tak naprawdę są i czy rzeczywiście można ich w jakiś sposób uniknąć.

Czym są limity bukmacherskie?

Określenie limitu nie kojarzy się jakoś specjalnie dobrze. Gracze wiążą je zwykle z mniejszymi bądź większymi ograniczeniami, co w praktyce jest działaniem jak najbardziej słusznym.

Gdybyśmy mieli przedstawić książką definicję limitów bukmacherskich, to byłaby to prawdopodobnie najwyższa możliwa wygrana z konkretnego zakładu, ustalona wcześniej odgórnie przez bukmachera.

Bardzo często można spotkać także limity stawek u bukmacherów. One natomiast sprowadzają się do wyznaczenia maksymalnej kwoty, za jaką to klient może zawrzeć swój zakład.

Istnieją także limity czasu gry oraz kwot przeznaczonych na grę. Te jednak tuż po rejestracji konta ustala sam użytkownik. Podczas określania ich wysokości ma całkowitą dowolność.

Większość bukmacherów twierdzi, że limity ustala się w celu ochrony graczy przed uzależnieniem. Jest w tym na pewno sporo prawdy, ale głównym celem jest oczywiście ochrona własnych interesów. Zakłady bukmacherskie to aczkolwiek czysty biznes. Nie ma się więc zupełnie czemu dziwić.

Rodzaje limitów – maksymalne stawki

Limity bukmacherskie można podzielić wedle kilku różnych kryteriów. Klasyfikacja spotykana zdecydowanie najczęściej wygląda jednak następująco:

  • limity wpłat
  • limity wypłat
  • limity wygranych 
  • limity stawek

Jeśli chodzi o limity, to limit minimalnej wpłaty jest zdecydowanie tym najmniej uciążliwym dla użytkowników. Ciężko nam sobie bowiem wyobrazić, że ktoś chciałby zasilać swoje konto gracza kwotą niższą aniżeli 1 PLN. Tyle wynosi bowiem dolny próg zasilenia konta u bukmachera.

Co natomiast z najwyższą możliwą wypłatą? Każda z firm bukmacherskich ustala ją indywidualnie. Co ciekawe znaczna większość z nich nie posiada w tej kwestii ograniczeń. W forBET jest to np. 50 000 PLN, w przypadku Betcirs oraz Betters 100 000 PLN, natomiast LVBET ustalił limit wypłat na 300 000 PLN.

Zobacz recenzję i opinie o bukmacherze Betters

Zdecydowanie najwięcej obwarowań dotyczy limitu maksymalnej wygranej u bukmacherów. Tutaj rozstrzał kwotowy jest ogromny. Aby dobrze go zobrazować, postanowiliśmy stworzyć specjalne zestawienie. Po jego lekturze limity wygranych u bukmacherów nie będą miały przed Wami tajemnic:

BukmacherLimit maksymalnej wygranej na kuponie
Betcrisbrak ograniczeń
Betclic800 000 PLN
Superbet650 000 PLN
Fortuna601 000 PLN
STS505 000 PLN
Etoto505 000 PLN
Totalbet303 000 PLN
LVBET300 000 PLN
Betters300 000 PLN
BetX264 000 PLN
GO+bet200 000 PLN
Fuksiarz200 000 PLN
forBET200 000 PLN
PZBUKzależny od rodzaju kuponu

Stosunkowo często bukmacher ustala także limit dotyczący stawki. Większość graczy obstawiających typowo amatorsko raczej nie ma większych szans, by doświadczyć go na własnej skórze. Firmy bukmacherskie nakładają go bowiem w odniesieniu do spotkań, co do których istnieje podejrzenie o ich ustawienie. W posiadaniu podobnych informacji jest zwykle tylko garstka osób.

Nim zostanie przeprowadzona pełna weryfikacja nowego konta gracza, każdy legalny operator daje możliwość obstawiania na koncie tymczasowym. Tam także można się spotkać z licznymi limitami. Począwszy od limitu depozytów wynoszącego często około 5000 PLN aż po limity czasowe dotyczące okresu ważności konta (zwykle od 30 do nawet 90 dni).

Limity personalne polegają natomiast na tym, że to gracz sam ustala sobie, ile czasu dziennie, tygodniowo czy też miesięcznie przeznacza na grę, a także jaką kwotę może maksymalnie przeznaczyć na jeden zakład. Potoczna nazwa tych limitów to Odpowiedzialna gra.

Jak nie narazić się na limit u bukmachera?

Czy istnieje metoda, która pozwoli uchronić się przed limitami nakładanymi przed bukmacherów? Naturalnie. Wystarczy trzymać się tylko kilku prostych zasad. Oczywiście stosowanie takiej strategii nie da 100% pewności, ale pozwoli z pewnością ograniczyć ewentualne ryzyko do absolutnego minimum.

Nie zlecaj wypłat zbyt często

Żaden z bukmacherów nie lubi, gdy wygrywa się u niego zbyt często, a już w szczególności, kiedy zleca się częste wypłaty. Jeśli nie chcecie przekonać się na własnej skórze, jak działają limity, to wypłaty depozytów na konto bankowe warto zlecać tylko wtedy,  kiedy jest to naprawdę konieczne.

Unikaj dużych stawek

Jesteście w posiadaniu dwóch tysięcy złotych, które możecie przeznaczyć na pojedynczy zakład? To ekstra! Znaczy to mniej więcej tyle, że jesteście osobami majętnymi. Dla samego bukmachera to jednak wyraźny sygnał, że ma do czynienia z graczem zaliczanym raczej do tych zawodowych. Nie należy zatem zbytnio szaleć z tak wysokimi stawkami, gdyż to prosta droga do nałożenia limitu.

Zaokrąglaj stawki do liczb całkowitych

Zawarcie zakładu za 19,39 nie jest raczej dobrym pomysłem. Legalni bukmacherzy wiedzą doskonale, jak wygląda granie surebetów, a stosowanie podobnych stawek jednoznacznie taką formę obstawiania sugeruje. Polecamy zatem pograć ten sam kupon za równe 20 PLN. W ten sposób nikt nie będzie podejrzewał Was o jakieś złe zamiary.

Ogranicz zakłady na mniej popularne dyscypliny

Istnienie zakładów bukmacherskich oparte jest na częstych porażkach graczy. Taka jest niestety prawda. Gdyby każdy obstawiony kupon kończył się wygraną, to bukmacherzy ogłaszaliby upadłość jeszcze zanim udałoby im się na dobre rozwinąć skrzydła. Z tego też powodu na przysłowiowym cenzurowanym bardzo często znajdują się klienci zawierający kupony na niezbyt popularne dyscypliny oraz wyjątkowo egzotyczne ligi. 

Nie dokonuj płatności z innego konta

Nie bez powodu podczas rejestracji konta podaje się numer swojego indywidualnego rachunku bankowego. To właśnie z niego w późniejszym czasie korzysta się podczas zlecania wpłat oraz wypłat. Jak może zakończyć się wysłanie przelewu z konta należącego do członka rodziny bądź znajomego? Oczywiście błyskawicznym oraz permanentnym limitem. Podobnych sytuacji należy więc kategorycznie unikać.

Limity u polskich bukmacherów – podsumowanie

Czy tego chcemy, czy też nie, limity są nieodłącznym elementem świata zakładów sportowych. U niektórych bukmacherów występują one pod nieco bardziej rygorystyczną postacią, a u innych można je spotkać tylko sporadycznie. 

Bukmacher nakłada limity, gdyż chce zadbać o swój interes. Obstawianie z przysłowiową głową to jedna z najprostszych opcji, dzięki której gracz chociaż w jednym aspekcie ma szansę być o krok przed bukiem. Wojny z bukmacherem nie wygrał jeszcze nikt, ale zawsze można przecież zostać zwycięzcą małej bitwy. Wtedy do wielkiego sukcesu pozostaje już bardzo niewiele.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam