EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

MMA – obstawianie spotów walki | Zakład Fame MMA

Data dodania: 14 stycznia 2021 r. / Aktualizacja: 20 października 2023 r.
MMA-obstawianie

MMA to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sportów na świecie. Aktualnie mija ponad 27 lat od pierwszej oficjalnej walki MMA. W 1993r. na terenie Stanów Zjednoczonych zorganizowany został turniej o nazwie UFC 1. Na kolejnych kontynentach gale mieszanych sztuk walki pojawiały się w późniejszych latach, aby ostatecznie trafić do Europy na początku XXI wieku.

W Polsce niekwestionowanym liderem rynku organizacja o nazwie Konfrontacja Sztuk Walki. KSW obchodziło zresztą w tym roku szesnaste urodziny.

Dynamiczna popularyzacja tego sportu sprawiła jednocześnie, iż zaczął on się cieszyć sporym zainteresowaniem graczy trudniących się grą w zakładach bukmacherskich. W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc Wam dobrze się przygotować do rozpoczęcia przygody z obstawianiem MMA. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje zakładów w MMA

Żadną tajemnicą nie jest fakt, iż każda dyscyplina sportowa posiada charakterystyczne rodzaje zakładów, które bukmacherzy oferują swoim klientom. W przypadku mieszanych sztuk walki oferta ta jest stosunkowo skromna.

Do najpopularniejszych zakładów związanych z obstawaniem MMA zaliczymy między innymi:

 1. Końcowy rezultat walki – zadaniem gracza jest wytypowanie zwycięzcy walki. Istnieje również możliwość postawienia remisu, jednak podobnie jak chociażby w piłce ręcznej czy koszykówce zdarza się on bardzo rzadko.
 2. Zakład na rundy – w tej sytuacji bukmacherzy przedstawiają zwykle swoim użytkownikom kilka alternatywnych propozycji. Najczęściej spotykane to np.:
    • w której rundzie zakończy się walka
    • liczba rozpoczętych rund
    • wygrana zawodnika w konkretnej rundzie
  1. Zakończenie walki przez nokaut – bukmacher daje tu graczom dwie możliwości. Można obstawić, iż pojedynek zakończy się poprzez KO, a więc zwykły nokaut, bądź też TKO zwany inaczej nokautem technicznym.
  2. Koniec walki w wyniku poddania – gdy na ringu MMA spotyka się ze sobą dwóch przedstawicieli sportów chwytanych, to wielce prawdopodobnym jest, że będą dążyć do tego, żeby walka odbywała się w parterze. W tej płaszczyźnie chwila nieuwagi może skończyć się poddaniem.
  3. Wygrana na punkty – jeśli naprzeciw siebie staje dwóch zawodników o porównywalnych umiejętnościach, to nierzadko zdarza się, że o końcowym rezultacie walki muszą decydować sędziowie. Czasem takie werdykty bywają kontrowersyjne, jednak z takimi sytuacjami spotykamy się na szczęście sporadycznie.

Jak obstawiać MMA, aby zwyciężać?

Kilka podstawowych rad, które poniżej Wam przedstawimy, to wynik naszych rozmów z graczami, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w obstawianiu MMA. Oto najważniejsze wskazówki, dzięki którym przybliżycie się do upragnionych wygranych:

 • Wybór odpowiedniego bukmachera – kluczowa sprawa podczas obstawiania mieszanych sztuk walki, to wybór tej firmy bukmacherskiej, której oferta na MMA jest najatrakcyjniejsza. Na polskim rynku zakładów bukmacherskich takimi podmiotami są między innymi Fortuna, Totalbet oraz eTOTO.
 • Styl walki zawodników – gdy w oktagonie spotkają się ze sobą zawodnicy wywodzący się ze sportów stójkowych, to możemy być pewni, że walka będzie obfitowała w dużą ilość ciosów i bardzo prawdopodobne, iż skończy się nokautem. Jeśli natomiast po obu stronach klatki znajdą się przedstawiciele sportów chwytanych, to bez wątpienia będą dążyć do poddania swojego przeciwnika, o czym wspominaliśmy już kilka akapitów wyżej. Warto więc dokładnie przeanalizować styl walki interesujących nas zawodników nim zdecydujemy się obstawić zwycięstwo jednego z nich.
 • Warunki fizyczne żadną tajemnicą nie jest fakt, że wraz z wiekiem spada nasza sprawność oraz trudniej nam wskoczyć na pewien poziom przygotowania kondycyjnego. Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku zawodników MMA. Gdy więc w interesującej Cię walce uczestniczy 35-latek mierzący 185cm, a także 22-latek, który ma około 2m wzrostu, to bardzo możliwym jest fakt, iż młodzieniaszek nie da najmniejszych szans starszemu koledze. Powyższy przykład będzie miał jednak zastosowanie głównie w przypadku walk, w których udział biorą zawodnicy na podobnym poziomie zaawansowania. Dlaczego? O tym kilka słów poniżej.
 • Doświadczenie niebagatelne znaczenie podczas walki ma staż zawodniczy uczestników. Z biegiem lat każdy z nich uczy się bowiem pewnych zachowań przeciwników i wie co ma robić w określonych sytuacjach. Czasem zatem mimo różnicy wieku faworytem walki może być ten starszy.
 • Śledź wydarzenia przed walką – podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, także podczas obstawiania MMA, należy mieć baczne oko na to, co dzieje się wokół zawodników. Czasem bowiem może zdarzyć się, że w życiu jednego z nich stanie się coś, co może wpłynąć na jego przygotowanie mentalne do walki. Choroba bliskiej osoby, niespodziewane rozstanie z trenerem, czy też problemy ze zbijaniem wagi. Rzeczy z pozoru mało istotne, które w ostatecznym rozrachunku mogą diametralnie zmienić szanse uczestników pojedynku.
 • Przywiązanie na boknie obstawiaj spotkań swojego ulubionego klubu. Ta zasada wyjęta wprost z poradnika dla obstawiających piłkę nożną ma również swoje zastosowanie podczas obstawiania MMA. Unikajcie zatem zawierania zakładów na walki z udziałem zawodników, których darzycie sympatią.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, to Wy za kilka lat będziecie mogli stać się takimi ekspertami. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze to nie dać ponieść się emocjom i obstawiać z głową. To Wasz klucz do sukcesu.

Fame-mma-logowanie-betclic

Pierwszym krokiem musi być rzecz jasna zalogowanie się na swoje konto u bukmachera. W tym celu klikamy w małą ikonę „Zaloguj”, która znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej.

Wybór-fame-mma-betclic

Jako że nasz zakład ma dotyczyć mieszanych sztuk walki, a dokładniej organizacji FAME MMA, to pośród dostępnych dyscyplin sportowych w ofercie Betclica zmuszeni jesteśmy poszukać tej nazwanej „Sztuki walk”.

Wybór-walki-betclic

Na dzień 23 grudnia 2020r. Betclic oferuje nam zakłady związane z trzema walkami organizacji FAME MMA, jakie mają odbyć się w kolejnym roku kalendarzowym. My postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się pojedynkowi pomiędzy Jakubem „Kubańczykiem” Flasem, a Marcinem Malczyńskim.

Wybór-walki-betclic-2

Z uwagi na to, że obaj zawodnicy biorący udział w tej walce nie mają raczej ze sportami walki zbyt dużo wspólnego, to dokładne typowanie zwycięzcy jest bardzo utrudnione. Mimo tego zdecydowaliśmy, że założymy się z bukmacherem o wygraną Jakuba Flasa.

kupon-fame-mma-betclic

Po odznaczeniu ikony z kursem na zwycięstwo naszego faworyta pozostało tylko wprowadzić stawkę, za jaką zostanie zawarty nasz zakład. W odpowiednie okienko na kuponie wpisaliśmy kwotę i tym samym w ekspresowym tempie zakończyliśmy zawarcie pierwszego zakładu na mieszane sztuki walki.

Cały proces nie był oczywiście zbyt skomplikowany. Jedyną kwestią, która już na samym wstępie warta jest zastanowienia to stawka. Pamiętajcie, że określenie swojego budżetu oraz ustalenie stawki to jedne z najważniejszych aspektów podczas przygody z zakładami bukmacherskimi!

Ranking zawodników MMA

 • 🏆 Philip De FriesPhilip De Fries
 • 1. Darko StošićDarko Stošić
 • 2. Ricardo PraselRicardo Prasel
 • 3. Michal MartinekMichal Martinek
 • 5. Viktor PestaViktor Pesta
 • 7. Štefan VojčákŠtefan Vojčák

Szymon Bajor Szymon Bajor4. miejsceFilip Stawowy Filip Stawowy6. miejsceArtur Szpilka Artur Szpilka8. miejsce

 • 🏆 Ibragim ChuzhigaevIbragim Chuzhigaev
 • 1. Ivan ErslanIvan Erslan
 • 2. Oumar SyOumar Sy
 • 3. Bohdan GnidkoBohdan Gnidko
 • 4. Kleber Raimundo SilvaKleber Raimundo Silva
 • 5. Henrique da SilvaHenrique da Silva

Damian Piwowarczyk Damian Piwowarczyk6. miejsceRafał Kijańczuk Rafał Kijańczuk7. miejsceŁukasz Sudolski Łukasz Sudolski8. miejsce

 • 3. Tom BreeseTom Breese
 • 4. Scott AskhamScott Askham

Paweł Pawlak Paweł Pawlak🏆 miejsceMamed Khalidov Mamed Khalidov1. miejsceTomasz Romanowski Tomasz Romanowski2. miejsceMichał Materla Michał Materla5. miejsceDamian Janikowski Damian Janikowski6. miejsceRadosław Paczuski Radosław Paczuski7. miejsceMichał Michalski Michał Michalski8. miejsce

 • 4. Brian HooiBrian Hooi
 • 7. Emil Weber MeekEmil Weber Meek

Adrian Bartosiński Adrian Bartosiński🏆 miejsceAndrzej Grzebyk Andrzej Grzebyk1. miejsceArtur Szczepaniak Artur Szczepaniak2. miejsceIgor Michaliszyn Igor Michaliszyn3. miejsceMarcin Krakowiak Marcin Krakowiak5. miejsceMichał Pietrzak Michał Pietrzak6. miejsceWiktor Zalewski Wiktor Zalewski8. miejsce

 • 🏆 Salahdine ParnasseSalahdine Parnasse
 • 2. Valeriu MirceaValeriu Mircea
 • 4. Rauli TutarauliRauli Tutarauli
 • 5. Donovan DesmaeDonovan Desmae
 • 7. Leo BrichtaLeo Brichta

Marian Ziółkowski Marian Ziółkowski1. miejsceRoman Szymański Roman Szymański3. miejsceBorys Mańkowski Borys Mańkowski6. miejsceMaciej Kazieczko Maciej Kazieczko8. miejsce

 • 🏆 Salahdine ParnasseSalahdine Parnasse
 • 3. Lom-Ali EskievLom-Ali Eskiev
 • 8. Daniel TărchilăDaniel Tărchilă

Robert Ruchała Robert Ruchała1. miejsceDaniel Rutkowski Daniel Rutkowski2. miejsceDawid Śmiełowski Dawid Śmiełowski4. miejsceDamian Stasiak Damian Stasiak5. miejscePatryk Kaczmarczyk Patryk Kaczmarczyk6. miejsceAdam Soldaev Adam Soldaev7. miejsce

 • 2. Zuriko JojuaZuriko Jojua
 • 3. Werlleson MartinsWerlleson Martins
 • 4. Filip MacekFilip Macek
 • 6. Miljan ZdravkovićMiljan Zdravković
 • 8. Gustavo OliveiraGustavo Oliveira

Jakub Wikłacz Jakub Wikłacz🏆 miejsceSebastian Przybysz Sebastian Przybysz1. miejsceKamil Szkaradek Kamil Szkaradek5. miejscePatryk Surdyn Patryk Surdyn7. miejsce

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.