EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Na czym polega obstawianie zakładów u bukmachera

Data dodania: 2 lutego 2020 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
zakład-na-rękę

Zakłady bukmacherskie w ostatnim czasie stały się praktycznie integralną częścią sportu. Stadiony, tory wyścigowe, korty tenisowe a nawet wydarzenia kulturalne objęte są patronatem, sponsorem firm bukmacherskich. Znane twarze ze świata sportu chętnie sygnują swoim nazwiskiem firmy na których skupimy się w tym artykule. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak skutecznie poruszać się w gąszczu dostępnych możliwości. Zanim przejdziemy do opisu poszczególnych możliwości powiedzmy o typach kuponów.

Typy kuponów

Kupony bukmacherskie dzielimy na tzw. solo oraz akumulowane w skrócie AKO.

Kupon solo

kupon-solo

Jak możemy się domyślić zakłady solo to nic innego jak jedno zdarzenie na kuponie. W tym przypadku obstawiamy jedno wydarzenie, wygrywamy po poprawnym zakończeniu.

Kupon AKO

kupon-ako

AKO polega na zagraniu więcej niż jednego zdarzenia na kuponie. Każde kolejne dodane zdarzenie jest mnożone przez siebie przez co przewidywana wygrana znacznie się zwiększa. Pamiętajmy jednak że w tym przypadku nasz kupon jest wygrany tylko po wytypowaniu 100% poprawnych wyników.

Skoro wiemy już o rodzajach kuponów skupmy się na oferowanych zakładach.

Zakład 1×2 lub 12

zakład-1x2

Cyfry 1 i 2 oznaczają drużyny tj. 1 jest zawsze drużyną gospodarzy, 2 drużyną gości. Najprostsze zakłady to 1 – czyli wygrana gospodarzy, 2 – wygrana gości, x oznacza remis. Pamiętajmy że zakłady liczymy do końca regulaminowego czasu gry, każdy wynik po dogrywce, rzutach karnych nie będzie rozliczony jako wygrany w typach 1 lub 2. Więcej o zakładzie 1×2

Zakład under/over

under-over

Jest to zakład w którym typujemy ilość goli w regulaminowym czasie gry, ilość żółtych kartek, rzutów rożnych. Pamiętajmy że w tego typu zakładzie ilość goli czy żółtych kartek sumujemy dla obu drużyn. Zakład tego rodzaju wyjaśnimy na przykładzie strzelonych bramek.

Under 0,5 oznacza że w meczu padnie mniej niż 1 bramka. W praktyce oznacza to że w meczu nie padnie żaden gol.

Over 0,5 oznacza że w meczu padnie 1 bramka lub więcej. W tym przypadku wygrywa każdy wynik inny niż 0:0

Under 1,5 oznacza że w meczu padnie poniżej 2 bramek.

Over 1,5 oznacza że w meczu padną 2 bramki lub więcej.

Analogicznie wyglądają zakłady 2,5 3,5 i powyżej.  

Bukmacherzy oferują również zakłady under / over z podziałem na drużyny. Typujemy w nich ile bramek strzeli drużyna gospodarzy, gości.

Więcej o pojęciu under/over

Zakłady podwójna szansa

podwójna-szansa

Jest to nic innego jak połączenie zakładów opisanych w punkcie 1.

Łączone są tu zakłady:

  • 1x – co oznacza wygraną lub remis drużyny gospodarzy
  • 2x – wygrana lub remis drużyny gości
  • 12 – zakład w którym wygra drużyna gospodarzy lub gości i nie padnie remis.

Pamiętajmy że opisane tu zakłady bukmacherzy wystawiają z niższym kursem niż podstawowe 1, 2, X.

Zakład handicap

Jest to nic innego jak dodawanie lub odejmowanie bramek 1 lub 2 drużynie przed rozpoczęciem spotkania. Zobrazujemy to na przykładzie meczu Pucharu Ligi Angielskiej pomiędzy Evertonem a Manchesterem United:

handicap

Handicap 1:0

Handicap 1:0 oznacza, że mecz zaczyna się wynikiem 1:0 dla Evertonu. Jeśli wniesiemy zakład że Manchester United pokona Everton, to nasz zakład wygrywa jeśli Czerwone Diabły wygrają przynajmniej 2 bramkami.

Handicap 0:1

Sytuacja analogiczna, z tym że spotkanie rozpoczyna się rezultatem 0:1 dla przyjezdnych z Manchesteru. Jeśli chcielibyśmy postawić na wygraną Evertonu, to The Toffees musieliby strzelić co najmniej dwa gole.

Handicapy dzielimy na:

Europejskie (EH)

Azjatyckie (AH)

Handicap Europejski jest „bogatszą” wersją Azjatyckiego. Handicap Europejski daje nam możliwości 1 X 2, Azjatycki jedynie 1 i 2 Oba polegają na dodaniu lub odjęciu goli przed rozpoczęciem spotkania. Bukmacherzy kuszą nas tu wyższym kursem niż zakładu opisanie w punkcie 1.

Przeczytaj więcej o pojęciu handicap.

Zakład dokładny wynik

dokładny-wynik

Zakłady tego typu są dość trudne, trafienie graniczny wręcz z cudem. Bukmacher daje nam tu możliwość obstawienia wszystkich możliwych wyników. Typujemy tu dokładny wynik do zakończenia spotkania łącznie z doliczonym czasem gry, nie mylić z dogrywką i karnymi. Szeroki wachlarz od 0:0 po 3:2 czy 1:5. W tego typu zakładach kuszeni jesteśmy wysokimi kursami dlatego że prawdopodobieństwo wytypowania wyniki jest bardzo niskie.

Zakład BTS

BTS-przykład

Nazwa tego zakładu pochodzi od słów Both Team to Score co oznacza że obie drużyny strzelą gola. Liczymy tu bramki również samobójcze, wygrywa każdy wynik bez zera. Firmy bukmacherskie chętnie łączą zakład BTS ze wspomnianym w punkcie drugim zakładem na ilość strzelonych goli. Zwiększa to znacznie stawki za dany zakład. Przykładem jest typ BTS + over 2,5- obie drużyny strzelą gola i padną przynajmniej trzy gole w meczu. BTS i wygrana drużyny gospodarzy lub gości. 

Więcej o pojęciu BTS

Podsumowanie

Opisane powyżej zakłady dają nam ogromne możliwości finansowe, pamiętajmy jednak o rozsądnym dysponowaniem przeznaczonych środków. Warto jest przed rozpoczęciem zaplanować budżet żeby łatwiej kontrolować wygrane i przegrane. Obecnie każdy szanujący się na rynku bukmacher posiada stronę internetową, aplikację mobilną. Również nasz banki oferują przelewy online, ekspresowe płatności kartą. Co oznacza to w praktyce? Nic innego jak zasilenie naszego konta gracza środkami w dosłownie kilka sekund.

Rynek zakładów bukmacherskich rozwija się bardzo dynamicznie, co za tym idzie kuszeni jesteśmy promocjami, nowymi możliwościami obstawiania spotkań sportowych.

Pamiętajmy jednak żeby w każdym momencie gry zachować zdrowy rozsądek i mądrze dysponować naszymi pieniędzmi.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.