Najczęstsze błędy w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Jak grać, by nie zbankrutować?

Data dodania: 28 listopada 2020 r. / Aktualizacja: 13 lipca 2023 r.
Błędy-przy-obstawianiu-meczy

Wbrew pozorom obstawianie zakładów bukmacherskich nie należy do najprostszych czynności. Zdaniem niewtajemniczonych to zapewne tylko krótki proces polegający na wybraniu teoretycznie lepszej drużyny i założeniu się z bukmacherem o wynik starcia jej starcia. W rzeczywistości jednak podczas obstawiania należy zwrócić uwagę na wiele dodatkowych czynników. Dziś podpowiemy Wam czego unikać, aby podczas przygody z zakładami wzajemnymi nie zostać bez przysłowiowego„grosza przy duszy”.

Sportowy eurydyta

Wielu z Was ma zapewne wśród swoich znajomych osoby, które uważają się za znawców w każdej możliwej dyscyplinie sportu. W przypadku zakładów bukmacherskich taka postawa jest niestety bardzo niepożądana. Jeśli chcecie osiągnąć sukces podczas obstawiania, to warto pogłębić swoją wiedzę w jednej konkretnej dziedzinie/sporcie i zakładać się z bukmacherem wyłącznie o wyniki wydarzeń w obrębie tejże dziedziny.

Przede wszystkim wiedza

Znajomość obstawianej dyscypliny to niejedyna wiedza, jaką powinniśmy posiąść przed rozpoczęciem gry w zakładach wzajemnych. Ważne jest również, aby znać podstawowe pojęcia ze świata bukmacherskiego. Ciężko bowiem brać się za obstawianie koszykówki, jeśli nie mamy pojęcia co oznaczają takie zwroty jak handicap czy też over bądź under.

bukmacherskie-abc-obstawianie-meczy

Wiele informacji odnośnie poszczególnych rodzajów zakładów znajdziecie na naszej stronie w zakładce „Bukmacherskie ABC”.

Po drugie chciwość

Jednym z siedmiu grzechów głównych według katechizmu kościoła katolickiego jest chciwość. Niestety ta brzydka cecha jest powodem wielu niepowodzeń także podczas przygody z zakładami wzajemnymi. Bukmacherzy kuszą graczy dodatkowymi środkami w przypadku zawarcia na kuponie większej ilości zdarzeń. Mimo iż teoretycznie narażają się na stratę dodatkowej ilości gotówki, to w ostateczności i tak pozostają jedynymi wygranymi tej sytuacji. Rzadko zdarza się bowiem, że popularne „taśmy” zostają rozstrzygnięte pozytywnie.

Stalowe nerwy

Nie da się ukryć, że w sytuacjach gdy górę u człowieka biorą emocje wyłącza się trzeźwe myślenie. Z podobnymi sytuacjami spotkacie się także podczas obstawiania. Kilka przegranych kuponów może wywołać lekkie zdenerwowanie. Warto jednak utrzymać wtedy nerwy na wodzy, gdyż w przeciwnym wypadku może się to w zdecydowanym stopniu odbić na naszym budżecie.

Ulubiona nie znaczy najlepsza

Mnogość klubów sportowych na świecie sprawia, że właściwie każdy z nich ma swoje wierne grono kibiców. Część z nich ślepo zapatrzona w swoich idoli często zakłada się z bukmacherem o ich wygraną. Nie zważa jednocześnie na aktualną formę zespołu, sytuację kadrową czy też przewidywaną aurę podczas trwania meczu. Jedną z najważniejszych zasad podczas obstawiania zakładów bukmacherskich jest więc unikanie zawierania na kuponie zdarzeń związanych ze swoją ulubioną drużyną, gdyż nie jest się w takiej sytuacji obiektywnym.

Brak określonego budżetu oraz stawki

Biznesmeni podczas planowania kolejnej ze swoich inwestycji skrupulatnie dbają o kwestę finansową całego przedsięwzięcia, ustalając wysokość środków, jakie chcieliby przeznaczyć na jego realizację. Podobne podejście powinien reprezentować każdy gracz zakładów bukmacherskich. Już na początku obstawiania należy ustalić budżet, z którego będziemy zawierać zakłady. Istotne jest również określenie stawek na pojedynczy zakład i trzymanie się ich bez względu na okoliczności.

Bukmacherskie bogactwo

jaki-bukmacherPo kilku latach posuchy związanej z wprowadzeniem w Polsce ustawy hazardowej rynek bukmacherski powoli odżywa. Z dnia na dzień rośnie liczba firm oferujących swoim użytkownikom możliwość obstawiania zakładów wzajemnych. Bardzo zgubną rzeczą jest jednoczesna gra u kilku takich bukmacherów. W zdecydowanym stopniu utrudnia to bowiem wspomnianą powyżej kontrolę budżetu. Polecamy zatem, aby dokładnie zapoznać się z ofertami wszystkich dostępnych podmiotów i ostatecznie wybrać tylko ten, który naszym zdaniem jest najodpowiedniejszy. Zapewniamy, że „wyjdzie Wam to na zdrowie”. Pomocnym narzędziem w wyborze odpowiednich zakładów może być nasze porównanie polskich bukmacherów, gdzie skrupulatnie opisujemy punkt po punkcie firmy z najlepszymi ofertami.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.