Obstawianie F1 – Formuła 1 jak i gdzie obstawiać

Data dodania: 6 sierpnia 2023 r. / Aktualizacja: 29 września 2023 r.
Formuła 1 obstawianie

W myśl zasady, że nie samą piłką nożną żyje człowiek, tym razem pochylamy się nad sportami motorowymi i Formułą 1. Warto, a może nie warto umieszczać zakłady sportowe na wyścigi F1 na kuponie? A jeśli warto, to jak robić to skutecznie i którzy legalni operatorzy mają najlepszą ofertę? Jakie są rodzaje kursów na F1 i które rynki dają graczowi największe szanse na ogranie bukmachera i dobrą zabawę w dłuższej perspektywie czasu? Wszystkiego tego dowiecie się czytając nasz najnowszy poradnik typera. 

Wyścigi Formuły 1 bez tajemnic – błyskawiczna historia dyscypliny

Zanim zajmiemy się tajnikami typowania F1 warto najpierw bliżej poznać samą dyscyplinę i jej historię. A ta jest bardzo ciekawa. Początki Formuły 1 sięgają okresu tuż po 2. wojnie światowej, kiedy to w 1946 roku reaktywowana została federacja zrzeszająca kluby samochodowe, czyli Federation Internationale de l’Automobile (w skrócie FIA). 

Chwilę później, bo w roku 1949 FIA ujednoliciła przepisy dotyczące bolidów F1 (m.in. pojemność silnika max. 1,5 litra), a w 1950 roku odbył się pierwszy oficjalny wyścig na legendarnym już obecnie Silverstone, czyli Grand Prix Wielkiej Brytanii i wyłoniono pierwszego mistrza świata F1, którym został Giuseppe Farina reprezentujący stajnię Alfa Romeo. 

Rzecz jasna wraz z upływem lat dyscyplina mocno ewoluowała. Obecne bolidy F1 mają pod maską blisko 350 koni mechanicznych, do “setki” przyspieszają w mniej niż 3 sekundy i rozpędzają się do 360 km/h. Najwybitniejszymi kierowcami w historii są Niemiec Michael Schumacher oraz Brytyjczyk Lewis Hamilton, którzy sięgnęli po mistrzostwo świata aż 7 razy. 

Obecnie rywalizacja przebiega w cieniu dominacji Holendra Maxa Verstappena ścigającego się dla Red Bull Racing, z kolei kilkanaście lat temu całkiem przyzwoitą kartę w Formule 1 zapisał i z powodzeniem rywalizował w GP F1 nasz Robert Kubica (wówczas popularność tego sportu w Polsce osiągnęła apogeum). 

Zakłady bukmacherskie na F1 – jak obstawiać  wyścigi Formuły 1?

Jak typować wyścigi Grand Prix Formuły 1 oraz w jaki sposób krok po kroku obstawić typy na F1? Całość jest banalnie prosta (przynajmniej na papierze) i sprowadza się do kilku błyskawicznych kroków, natomiast przypominamy, że zgodnie z polskim prawem można to robić wyłącznie na stronach legalnych bukmacherów posiadających aktualną licencję Ministerstwa Finansów. 

 1. Wybierz firmę z rankingu legalnych bukmacherów
 2. Załóż konto, czyli dokonaj rejestracji. 
 3. Wpłać depozyt, czyli zasil swój budżet na grę. 
 4. Wybierz typy bukmacherskie na F1 z listy konkurencji po lewej stronie. 
 5. Wybierz interesujące Cię selekcję i kliknij na kursy obok nich. 
 6. Podaj stawkę i obstaw kupon.
 7. Jeśli wszystkie selekcje na kuponie będą poprawne, to chwilę później wygrana pojawi się na koncie gracza.

Zakłady bukmacherskie Formuła 1 – rodzaje opcji kursowych

Aby obstawianie zawodów F1 mogło okazać się skuteczne i być gwarancją dobrej zabawy w dłuższej perspektywie, to nie obejdzie się bez dokładnego poznania podstawowych rynków na F1. Generalnie można je podzielić według trzech podstawowych kluczy (typy długoterminowe obejmujące rozstrzygnięcia w całym sezonie, zakłady przedmeczowe odnoszące się do konkretnego Grand Prix przed jego rozpoczęciem oraz kursy na żywo, które można typować w trakcie każdego wyścigu).

Obstawianie F1 u bukmachera Betters

 • Zwycięzca mistrzostw – podstawowy rynek długoterminowy przewiduje wytypowanie nowego mistrza świata, czyli zwycięzcę klasyfikacji generalnej. Z jednej strony jest to rynek dość atrakcyjny, gdyż kursy są zazwyczaj wysokie, z drugiej jednak ryzyko nieprzewidzianych wydarzeń w trakcie długiego sezonu również jest całkiem spore i faworyt nie zawsze sięga po tytuł. 
 • Zwycięzca wyścigu – w przypadku tego rodzaju kursów na Formułę 1 zadaniem typera jest wskazanie zwycięzcy danego wyścigu. Takie selekcje nie muszą odnosić się wyłącznie do niedzielnego wyścigu, lecz także do sobotnich kwalifikacji (tzw. pole position) oraz piątkowych treningów.
 • Top 3, Top 6, Top 10 – jeśli według Was tworzenie kuponów bukmacherskich na Formułę 1 w kontekście wskazania triumfatora jest zbyt ryzykowne, to u topowych operatorów margines błędu jest znacznie większy. Do Waszej dyspozycji będą wówczas kursy na Top 3 (podium zawodów), Top 6 lub Top 10 wyścigu, natomiast dość oczywistym jest, że im większe widełki, tym niższy kurs oraz ewentualna wygrana na kuponie.
 • Rynki H2H – kolejny bardzo ciekawy z perspektywy typerów rynek kursów bukmacherskich na F1 to selekcje H2H, czyli bezpośrednie pojedynki pomiędzy dwoma konkretnymi kierowcami lub zespołami. Zadaniem gracza może być chociażby wskazanie danego kierowcy, który ukończy wyścig na wyższej pozycji lub teamu, którego bolidy wygrają więcej wyścigów w całym sezonie. Zaletą tego rynku jest fakt, że bukmacherzy zazwyczaj parują ze sobą zbliżonych zawodników, dzięki czemu można złapać atrakcyjne kursy. 
 • Zakłady specjalne – to najbardziej obszerny rynek kursów na F1, a jego objętość zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości oddsmakerów danego operatora. Przykładowe kursy specjalne na Formułę 1 to m.in. najlepszy konstruktor sezonu, liczba kierowców F1 sklasyfikowanych na koniec ścigania, najszybsze okrążenie wyścigu, czy każdy kierowca ukończy 1. okrążenie lub czy na torze pojawi się samochód bezpieczeństwa (safety car). 

Na co zwrócić uwagę podczas obstawiania Formuły 1?

Skuteczne obstawianie kolejnych wyścigów GP oraz całego sezonu F1 sprowadza się do przeprowadzenia optymalnej analizy uwzględniającej kluczowe parametry, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik wyścigu. Rzecz jasna tych elementów i części składowych jest znacznie więcej (zdradzimy je za moment), natomiast w największym skrócie sprowadza się to do czterech aspektów: 

 • Tor 

Każdy kierowca oraz bolid inaczej radzi sobie na innym obiekcie. Zwrotne bolidy i dobrze wyszkoleni technicznie kierowcy doskonale poradzą sobie na krętych torach ulicznych, z kolei na obiektach z długimi prostymi i łagodnymi zakrętami lepiej sprawdzą się najszybsze maszyny.

 • Pogoda 

Nie wyobrażamy sobie obstawiania Formuły 1 bez zerknięcia na prognozę pogody na najbliższy weekend. Dobra aura sprzyja faworytom i logicznym rozstrzygnięciom rywalizacji, natomiast deszcz storpedował już niejeden wyścig, na torze raz za razem pojawiał się samochód bezpieczeństwa, a o przewidywalnych wynikach nie mogło być mowy.

 • Bolid 

Szybki samochód oraz zgrany team to połowa sukcesu podczas wyścigów Formuły 1. Nawet najlepszy kierowca na niewiele się zda, jeśli jego mechanicy nie staną na wysokości zadania i nie skonstruują mu szybkiej maszyny, a następnie nie udzielą błyskawicznego serwisu w trakcie pit stopu. Pamiętajcie również, że w każdym teamie jest zazwyczaj jeden kierowca wiodący, czyli lider, na którego sukces pracuje cała ekipa, niekiedy kosztem drugiego zawodnika. 

 • Kierowca 

Wreszcie na końcu całej układanki znajduje się kierowca bolidu. My zerkamy przede wszystkim na to, w jakiej formie znajduje się aktualnie dany kierowca, jak radził sobie w poprzednich sezonach na konkretnym obiekcie oraz przy określonych warunkach pogodowych, a także jakie są priorytety jego teamu i jaka atmosfera panuje w danej stajni. 

Obstawianie F1 u bukmachera Fuksiarz

Legalne obstawianie F1 online – tajniki skutecznego typowania

Aby wypracować zauważalne profity w budżecie gracza i cieszyć się sporą porcją rozrywki w każdy weekend, kiedy odbywają się zawody F1, warto wcielić w życie kilka uniwersalnych zasad. Tylko wówczas gra u bukmachera będzie przyjemnością i stanie się opłacalna w długiej perspektywie. 

 • Załóż konto u kilku bukmacherów – aby typy na Formułę 1 mogły przynieść profity w dłuższym okresie, to warto dokonać rejestracji w kilku serwisach. Typy na Formułę 1 znajdziesz w każdej firmie, a kilka kont to gwarancja najwyższych kursów i atrakcyjnej premii na start. 
 • Obserwuj wydarzenia ze świata Formuły 1 – nie skupiaj się wyłącznie na wyścigu, lecz śledź wydarzenia podczas treningów oraz kwalifikacji. Dzięki temu będziesz miał sporą wiedzę odnośnie aktualnej sytuacji w poszczególnych zespołach. 
 • Śledź wyniki z lat ubiegłych – rezultaty osiągane przez poszczególne zespoły i kierowców w poprzednich sezonach to prawdziwa skarbnica wiedzy odnośnie przyszłych wyników. 
 • Poznaj aktualne przepisy – w przypadku wyścigów samochodowych F1 co jakiś czas zmienia się regulamin. Radzimy trzymać rękę na pulsie i poznać obowiązujące przepisy. 
 • Sprawdzaj prognozę pogody – deszcz może w bardzo znaczący sposób wpłynąć na przebieg rywalizacji. Aktualna prognoza to jedna z kluczowych informacji z perspektywy gracza. 
 • Poznaj parametry obiektu – konkretne umiejętności kierowców Formuły 1 inaczej sprawdzają się na poszczególnych obiektach. Jedni zawodnicy wolą ciasne zakręty, a inni długie proste. Miej to na uwadze. 

Gdzie obstawiać wyścigi F1? Oferta legalnych bukmacherów

Pomimo, że Polska nie posiada aktualnie swojego reprezenta w cyklu, to Formuła 1 zakłady bukmacherskie online cieszą się coraz większym zainteresowaniem graczy. Jakiego operatora wybrać w tym kontekście? Na myśl przychodzą nam od razu dwa serwisy. 

Fortuna

Obstawianie F1 w Fortunie

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Zakłady na F1 znajdują się rzecz w ofercie serwisu Fortuna online. Czeski gigant od lat stara się oddać w ręce ekspertów od Formuły 1 jak najwięcej opcji (mnóstwo selekcji na treningi i kwalifikacje oraz kursy dotyczące konstruktorów F1), a przy okazji bukmacher Fortuna oferuje solidne kursy, dzięki czemu wygrane na kuponach będą zawsze atrakcyjne. 

Obstawianie F1 w Fortunie

STS to kolejny legalny bukmacher online, u którego możesz obstawiać F1 i nie sposób nie wspomnieć o tym serwisie w kontekście najlepszych wyścigów świata.

STS

Obstawianie F1 w STS

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Ten kolejny z liderów polskiego rankingu legalnych operatorów oferuje mnóstwo selekcji na każdy dzień rywalizacji w F1, a analitycy STS nie ograniczają się do samego wyścigu, ale wystawiają także ciekawe kursy specjalne (np. safety car podczas wyścigu). 

Obstawianie F1 w STS

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.