Obstawianie Fame MMA – typowanie freak fightów bez tajemnic

Data dodania: 26 lutego 2024 r. / Aktualizacja: 26 lutego 2024 r.
Zawodnik MMA

Gale pod szyldem federacji Fame MMA biją rekordy popularności wśród polskich fanów, ale i typerów obstawiających walki typu freak fight z udziałem swoich ulubieńców, a my postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się temu zjawisku. Dlaczego obstawianie Fame MMA stało się takim fenomenem w polskim Internecie? Kogo można ujrzeć w klatce podczas gal tej organizacji, u których operatorów można typować legalne zakłady na Fame MMA i jak robić to na tyle skutecznie, aby zagwarantować sobie znakomitą rozrywkę i wpływy do budżetu w dłuższej perspektywie? O tym wszystkim przeczytacie w naszym najnowszym poradniku typera. 

Obstawianie Fame MMA – u których bukmacherów można typować walki?

Jak zapewne wiecie (a jeśli nie to za moment się dowiecie) każdy ranking legalnych bukmacherów posiadających odpowiednią licencję od Ministerstwa Finansów obejmuje ok. 15 pozycji, czyli licencjonowanych, działających zgodnie z polskim prawem operatorów. Oferta zakładów bukmacherskich każdej takiej firmy uwzględnia kursy i typy na ok. 30-35 konkurencji sportowych (w zależności od pory roku i sezonu), natomiast w ostatnich latach pojawiła się kolejna konkurencja. 

Są nią zakłady bukmacherskie na freak fighty, czyli pojedynki w formule MMA, w których udział biorą raperzy, YouTuberzy, influencerzy oraz wszelkiej maści internetowi celebryci (nie przepadamy za tym zwrotem, natomiast w naszej opinii najwierniej oddaje kwestię tego, kogo ujrzycie w klatce podczas gal Fame MMA). Gdzie zatem możliwe jest obstawianie Fame MMA i walk z udziałem najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego Internetu?

Okazuje się, że typy, zakłady bukmacherskie oraz Fame MMA kursy bukmacherskie są produktem bardzo mocno ekskluzywnym i posiada je w swojej ofercie tylko jedna firma z rankingu legalnych operatorów w Polsce. Tym serwisem jest bukmacher Betclic, który jest oficjalnym partnerem federacji Fame MMA i wystawia kursy na gale pod szyldem tej federacji na wyłączność, co oznacza, że nie odnajdziecie ich w ofercie żadnego innego polskiego bukmachera.  

Czy Betclic to legalny operator, a obstawianie Fame MMA na stronie tego serwisu jest zgodne z polskim prawem? Tak! Firma posiada licencję Ministerstwa Finansów, a aktualne zezwolenie bukmachera Betclic ma numer PS4.6831.11.2017 i obowiązuje do 2024 roku (nie sądzimy, żeby operator miał mieć jakiekolwiek trudności z przedłużeniem licencji na kolejne 6 lat). 

Jak obstawiać Fame MMA w Betclic? Rejestracja konta krok po kroku

Ustaliliśmy zatem, że zakłady bukmacherskie Fame MMA posiada w swojej ofercie kursowej firma Betclic oraz, że nie odnajdziecie ich w żadnym innym serwisie z polską licencją. To sprawia, że typowanie walk tej federacji będzie wymagało założenia konta w Betclic, czyli wypełnienia formularza rejestracyjnego, w którym bukmacher poprosi nowych klientów o kilka podstawowych danych osobowych. 

Jakich konkretnie? Jakie informacje oraz dokumenty są niezbędne do rejestracji u bukmachera Betclic, jak przebiega cały proces i po jakim czasie gracz będzie mógł obstawiać pierwsze zakłady na Fame MMA? Szczegółową instrukcję krok po kroku prezentujemy poniżej. 

 1. Wejdź na oficjalną stronę bukmachera (www.betclic.pl) lub pobierz aplikację mobilną Betclic. 

 2. Kliknij button ZAREJESTRUJ SIĘ widoczny na górze strony. 

 3. Wpisz imię, nazwisko, datę urodzenia oraz adres email. 

 4. Przejdź do kolejnego etapu rejestracji i wpisz PESEL, adres zamieszkania oraz numer telefonu. 

 5. Przejdź do kolejnego etapu i wpisz wymyślone nick oraz hasło do konta, a także podaj odpowiedź na jedno z pytań bezpieczeństwa zadawanych w momencie zapomnienia loginów (np. nazwisko panieńskie matki). 

 6. Wpisz specjalny kod promocyjny. 

 7. Chwilę później Twoje konto tymczasowe w Betclic będzie aktywne, a Ty będzie mógł wpłacić pierwszy depozyt i obstawiać zakłady bukmacherskie Fame MMA. 

Powyższy proces nie zajmuje dłużej, niż 3-4 minuty, natomiast jak zapewne zauważyliście w jego trakcie nie zostaliście poproszeni o żaden dokument potwierdzający Waszą tożsamość oraz fakt, że jesteście osobą pełnoletnią i możecie legalnie obstawiać Fame MMA i pozostałe zakłady z oferty Betclic. Stało się tak dlatego, że dokonaliście póki co błyskawicznej rejestracji konta tymczasowego, które co prawda pozwala typować mecze, jednak posiada kilka mankamentów. 

Pierwszym, dość sporym, jest brak możliwości wypłacenia wygranych środków i przelania ich na rachunek bankowy. Jeśli zatem Wasz bukmacherski nos Was nie zawiedzie i poprawnie obstawicie wyniki kilku walk Fame MMA, to i tak nie będziecie mogli wypłacić wygranych środków, dopóki nie zweryfikujecie danych osobowych i nie założycie konta stałego (jak to zrobić zdradzimy za moment). 

Kolejne niedogodności, z którymi muszą liczyć się posiadacze tymczasowego konta u bukmachera Betclic jest limit stawek na poziomie 5000 PLN (w ujęciu łącznym rzecz jasna) oraz ważność konta tymczasowego, które przestanie być aktywne po 90 dniach i będzie można jedynie zalogować się celem dokonania weryfikacji. No właśnie, jak to zrobić?

To bardzo proste! Wszystko, czego wymaga Betclic w kontekście rejestracji konta stałego jest przesłanie skanów lub zdjęć obu stron dowodu osobistego oraz podanie numeru rachunku bankowego, który należy do typera. Chwilę później pracownicy Betclic poinformują gracza o poprawnej weryfikacji konta, którego status automatycznie zmieni się na “stałe”, a typer będzie miał nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji i opcji zakładów na Fame MMA.  

Obstawianie Fame MMA bez ryzyka – oferta powitalna Betclic

Wierzcie nam na słowo lub nie, natomiast nowi klienci Betclic w ramach pakietu powitalnego mają do dyspozycji obstawianie Fame MMA bez ryzyka utraty środków. Chociaż na pierwszy rzut oka może zabrzmieć to jak piękny i nierzeczywisty sen, to naprawdę jest to możliwe, a jeśli zabraknie Wam szczęścia na pierwszym kuponie, to cała przegrana stawka wróci na konto! 

Taką gwarancję daje pierwszy zakład bez ryzyka na Fame MMA, czyli premia na start od bukmachera Betclic. Zasady są bajecznie proste – gracz zakłada konto, wpłaca depozyt i obstawia dowolne Fame MMA zakłady bukmacherskie za środki własne, a w przypadku niepowodzenia otrzymuje z powrotem przegraną stawkę. Zwrot pojawia się w budżecie w formie freebetu, czyli darmowego zakładu, który można wykorzystać na kolejne kupony bez konieczności angażowania środków zgromadzonych na głównym saldzie depozytowym.

 1. Załóż konto gracza w Betclic. 

 2. Wpłać depozyt na konto bukmachera. 

 3. Obstaw dowolny kupon z oferty Betclic (np. Fame MMA zakłady bukmacherskie). 

 4. Jeśli wygrasz, wówczas chwilę później możesz przelać środki na konto w banku?

 5. Przegrałeś? Otrzymasz zwrot stawki aż do 200 PLN. 

 6. Bukmacher potrąca 12% podatek obrotowy, dlatego polując na maksymalny zwrot powinieneś zagrać pierwszy kupon za min. 227 PLN. 

 7. Freebet Betclic można wykorzystać na dowolne zakłady po kursie min. 1.14. 

 8. Ewentualna wygrana za freebet trafia od razu na główne saldo depozytowe i nie wymaga obrotu, czyli można ją natychmiast wypłacić. 

Obstawianie Fame MMA w Betclic – jak postawić zakład?

Większych trudności nie powinno Wam także sprawić obstawienie zakładu bukmacherskiego na Fame MMA. Typowanie gal oraz walk mieszanych sztuk walki nie różni się w żaden sposób od obstawiania kuponów chociażby na piłkę nożną, tenis ziemny lub koszykówkę i sprowadza się do kilku błyskawicznych kroków. 

 1. Zaloguj się na swoje konto gracza u bukmachera Betclic. 

 2. Wpłać depozyt jedną z dostępnych metod płatności. 

 3. Rozwiń listę dyscyplin po lewej stronie. 

 4. W sekcji SPORTY WALKI odszukaj Fame MMA zakłady bukmacherskie. 

 5. Wybierz interesujące Cię pojedynki i umieść je na kuponie. 

 6. Podaj stawkę zakładu i potwierdź obstawienie kuponu. 

 7. Jeśli wszystkie Fame MMA typy będą poprawne, wówczas chwilę po zakończeniu ostatniej na kuponie walki wygrane środki zostaną zaksięgowane na głównym saldzie depozytowym, skąd możesz je wypłacić lub obstawiać kolejne zakłady. 

Obstawianie Fame MMA – rodzaje zakładów bukmacherskich

Karta walk Fame MMA w trakcie każdej gali to zazwyczaj kilka pojedynków, a każdy pojedynek opakowany jest przez oddsmakerów bukmachera w kilka rynków zakładów. Efekt tego jest taki, że Fame MMA obstawianie możliwe jest w kontekście nie tylko zwycięstwa danego zawodnika w konkretnym starciu, ale również rozmaite scenariusze, jakimi walka się zakończy. 

Typerzy interesujący się sportami walki nie od dzisiaj nie będą z pewnością zaskoczeni dostępnymi typami, jakie oferuje każda gala Fame MMA, natomiast jeśli stawiacie pierwsze kroki we freak fightach, to koniecznie sprawdźciem jakie Fame MMA typy będą czekały na Was w ofercie bukmachera Betclic. 

Zwycięzca walki 

Większość typerów sprawdzających kursy bukmacherskie na Fame MMA w głównej mierze interesują przeliczniki na zwycięzcę walki. Zadanie gracza jest dość oczywiste i polega na wskazaniu triumfatora konkretnego pojedynku, a tego rodzaju sposób, aby obstawić Fame MMA to gwarancja gigantycznych emocji i atrakcyjnej wygranej w przypadku powodzenia. 

Liczba rund (Powyżej/Poniżej)

W sportach walki, nie wyłączając z tego grona freak fightów oraz gal Fame MMA typować można nie tylko triumfatora walki, ale również długość danego pojedynku. Służą temu specjalne rynki Powyżej/Poniżej, na których bukmacher wystawia jaką linię rozpoczętych rund (np. 1,5 rundy), a zadaniem typera jest przewidzieć, czy danym starciu będzie ich Powyżej (2 lub 3 rundy), czy może Poniżej (1 runda) zaproponowanej linii. 

Walka zakończy się w rundzie X

Jeśli posiadacie tego rodzaju wiedzę oraz aktywne konto gracza w Betclic, to w trakcie każdej gali Fame MMA możecie obstawić dokładny moment zakończenia walki (przykładowo – pojedynek zakończy się dokładnie w 2. rundzie). 

Sposób zakończenia walki

Eksperci to typowania Fame MMA dostaną także do ręki typy bukmacherskie na konkretny sposób zakończenia każdego pojedynku. Do wyboru jest kilka rozmaitych scenariuszy (m.in. decyzja sędziów, nokaut, nokaut techniczny oraz dyskwalifikacja), a przy poprawnym typie zakład będzie zwycięski niezależnie od tego, który fighter wygra walkę. 

Zawodnik X wygra w rundzie Y

Schody zaczynają się w momencie, gdy typer próbuje obstawić kombinację na zwycięstwo konkretnego zawodnika w konkretnej rundzie (np. Marta Linkiewicz wygra w 1. rundzie). Wytypowanie takiego scenariusza nie jest zadaniem łatwym, ale z drugiej strony wyższy kurs rekompensuje poniesione ryzyko. 

Zawodnik X wygra poprzez decyzję/KO/TKO/DSQ

Kolejny wariant dostępnych kombinacji to zakład na triumf konkretnego fightera w konkretny sposób (np. Lil Masti wygra w walce wieczoru Fame MMA poprzez techniczny nokaut). To atrakcyjny rynek zakładów dla typerów, którzy potrafią prawidłowo oszacować potencjał obu zawodników i przewidzieć długi pojedynek w parterze lub błyskawiczny nokaut po zabójczym ciosie w stójce. 

Wady i zalety obstawiania Fame MMA 

Obstawianie sportów walki oraz gal, jakie organizuje federacja Fame MMA może okazać się źródłem gigantycznych emocji, a przy odrobinie szczęścia także zauważalnych profitów na głównym saldzie depozytowym. Przy okazji nie dzieje się rzecz jasna tak, że Fame MMA obstawianie jest pewnym przepisem na sukces i gwarancją, że bukmacher zostanie w mgnieniu oka puszczony z torbami. Z jakimi plusami i minusami muszą liczyć się gracze, którzy zamierzają obstawiać Fame MMA? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Zalety

 • Niewielki zakres informacji do przyswojenia - W porównaniu chociażby do typerów piłkarskich, to gracze, którzy zamierzają spełniać się w zakładach bukmacherskich na Fame MMA mają bardzo skromnych rozmiarów paczkę wiadomości do przyswojenia. Karta walk Fame MMA podczas każdej gali tej federacji zawiera 7-8, maksymalnie 10 pojedynków, dlatego jeśli zamierzacie obstawiać Fame MMA i analizować poszczególnych fighterów, to czeka Was znacznie mniej pracy, niż gdybyście chcieli typować wyniki Premier League. 
 • Gwarancja znakomitej rozrywki - Fame MMA typy i obstawianie wyników poszczególnych walk to gwarancja skoków adrenaliny i doskonałej zabawy nie tylko w dniu gali, ale i podczas licznych konferencji poprzedzających główny event. Na konferencjach oraz podczas ceremonii ważenia naprzeciwko siebie stają często fighterzy wywodzący się z kompletnie odmiennych światów, a ich konfrontacja face to face bywa często zaskakująca.
 • Możliwość wytypowania wygranej underdoga po wysokim kursie - Typując Fame MMA warto mieć z tyłu głowy, że w klatce nie obejrzymy profesjonalnych sportowców, lecz totalnych amatorów, dla których występ na gali Wojciecha Goli może być pierwszą stycznością ze sportami walki. To sprawia, że przebieg wielu walk jest dość zaskakujący, a to znakomita okazja na zagranie przeciwko faworytowi i złapanie wartościowego kursu. 

Wady

 • Niespodzianki są na porządku dziennym - To, co dla jednych typerów jest zaletą, dla innych graczy będzie prawdziwą zmorą. Typowanie Fame MMA nie jest najbardziej przewidywalnym zajęciem pod słońcem, dlatego kiepskim pomysłem jest umieszczanie kilku selekcji na kuponie, a bardziej opłacalne może okazać się wytypowanie pojedynczego zakładu SOLO po wyższym kursie.  
 • Oferta zakładów na Fame MMA dostępna tylko w Betclic - Dla posiadaczy konta w innym serwisie nieco kłopotliwy może być fakt, że kursy bukmacherskie Fame MMA posiada w swojej ofercie na wyłączność firma bukmacherska Betclic. Konieczna będzie zatem rejestracja u tego operatora, natomiast sam proces rejestracji przebiega bardzo sprawnie, pierwszy kupon można typować po upływie 3-4 minut, a premierowy zakład bez ryzyka sprawia, że gracz nie musi obawiać się niecelnych typów na Fame MMA. 
 • Gale Fame MMA pokazywane są w systemie PPV - Jeśli poza typowaniem zakładów bukmacherskich na Fame MMA pragniecie także obejrzeć galę i zajrzeć za kulisy wydarzenia, to nie umożliwi Wam tego żadna telewizja, ani darmowy stream na stronie bukmachera, lecz będziecie zmuszeni wykupić płatny pakiet PPV. Nie mówimy tu o dużych kwotach, jednak dla niektórych typerów może to być mankamentem. 

Skuteczne obstawianie Fame MMA – jak typować walki?

Jak obstawiać Fame MMA, aby ograć bukmachera w dłuższej perspektywie czasu? Czy Fame MMA obstawianie może być w ogóle opłacalne? Oczywiście, że tak, a warunkiem jest wcielenie w życie kilku poniższych wskazówek. 

Sprawdź wyniki poprzednich walk

Obstawiając typy bukmacherskie na Fame MMA koniecznie należy zerknąć na wydarzenia z poprzednich gal oraz wyniki osiągane przez poszczególnych fighterów. Nie zaszkodzi także rzucić okiem na zapisy wideo pozwalające ocenić styl walki poszczególnych zawodników, co może okazać się na wagę złota w obstawianiu Fame MMA. 

Zdobądź informacje o przygotowaniach do walki

W przypadku sportów walki kluczową informacją dla typera powinien być sposób przygotowań do następnego pojedynku. Warto mieć z tyłu głowy, że nie mamy do czynienia z profesjonalistami, a zatem chociażby zbijanie wagi do odpowiedniego limitu może okazać się nie lada wyzwaniem. 

Doświadczenie we freak fightach ma kolosalne znaczenie

Gigantyczny wpływ na przebieg pojedynku oraz finalnie na skuteczne Fame MMA typy ma doświadczenie obu zawodników. Niejednokrotnie włodarze federacji angażują totalnych debiutantów, dla których starcie z rywalem posiadającym chociażby minimalne doświadczenie w klatce może okazać się szalenie trudne. 

Porównaj warunki fizyczne obu fighterów

Warunki fizyczne odgrywają kolosalną rolę w sportach walki, a jeśli mówimy o freak fightach, gdzie umówmy się, umiejętności zawodników nie zawsze powalają na kolana, są one jeszcze istotniejsze. Znacznie większy i silniejszy fighter, który dodatkowo posiada spory zasięg ramion będzie na uprzywilejowanej pozycji w starciu z wątłym rywalem. 

W Fame MMA nie ma pewniaków

Być może kursy bukmacherskie na Fame MMA oddają w pewnym stopniu układ sił w klatce i szanse obu zawodników w zbliżającym się pojedynku, natomiast z pewnością nie dzieje się tak, że fighter, za którego triumf bukmacher płaci po kursie 1.20 – 1.30 na 100% wyjdzie z klatki jako zwycięzca. We freak fightach nie warto typować zakładów za całość budżetu zgromadzonego na saldzie depozytowym.  

Poznaj zasady pojedynku Fame MMA

Każda gala Fame MMA rządzi się swoimi prawami, a organizatorzy freak fightów robią co w ich mocy, aby proponować ciekawy content i nowatorskie, kontrowersyjne rozwiązania. Dlatego też niektóre walki mogą odbywać się na gołe pięści, a inne w klatce rzymskiej, przypominającej bardziej… budkę telefoniczną, niż ring bokserski. 

Nie kieruj się sentymentami 

Fakt, że Twój ulubieniec okazał się górą w ostatnim pojedynku i znokautował swojego rywala na poprzedniej gali Fame MMA nie oznacza wcale, że tak samo stanie się podczas kolejnego starcia. W świecie freak fightów wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nie warto typować zakładów wyłącznie ze względu na sentymenty. 

Sprawdź inne rynki zakładów Fame MMA

Nie za każdym razem musisz typować walkę wieczoru i obstawiać Fame MMA typy na triumfatora pojedynku. Każdy bukmacher wystawia kursy na kilka opcji, dlatego poszukaj wartościowych zakładów na Fame MMA również w mniej prestiżowych pojedynkach oraz na nieco mniej obleganych rynkach, gdzie łatwiej o pomyłkę oddsmakerów i błędne kursy.

Fame MMA zakłady bukmacherskie – gdzie oglądać walki?

Pierwsza gala Fame MMA oraz kilka premierowych eventów tej federacji pokazywał na swojej stronie bukmacher Betclic. Ta polityka zakończyła się wraz z wzrostem zainteresowania fanów freak fightami, a obecnie żeby obejrzeć każdą galę Fame MMA konieczne będzie wykupienie transmisji PPV.

Z jakimi kosztami muszą wiązać się fani freak fightów? Na szczęście nie ma mowy o zaporowych kwotach. W chwili pisania tego poradnika typera (czerwiec 2023) pakiet standardowy kosztuje ok. 35 PLN, a na pakiet Premium pozwalający zajrzeć za kulisy Fame MMA trzeba wydać ok. 40 PLN. 

Obstawianie Fame MMA – FAQ

Jacy są właściciele Fame MMA?

Twarzą projektu jest Wojciech Gola, szerszej publiczności znany z telewizyjnych programów typu reality show. 

Czy obstawianie Fame MMA jest zgodne z polskim prawem?

Tak, o ile robisz to na stronie legalnego bukmachera posiadającego licencję Ministerstwa Finansów. Polscy typerzy mogą typować walki Fame MMA na stronie Betclic. 

Obstawianie Fame MMA bez ryzyka utraty środków. Czy to możliwe?

Tak, taką gwarancję daje oferta powitalna bukmachera Betclic, który zwraca nowym graczom 200 PLN w przypadku niepowodzenia na pierwszym kuponie. 

Gdzie oglądać transmisje Fame MMA?

Wszystkie gale i pojedynki pod szyldem tej federacji pokazywane są w systemie PPV. Więcej szczegółów dotyczących transmisji Fame MMA w powyższym tekście. 

Czy obstawianie Fame MMA jest możliwe w aplikacji mobilnej Betclic? 

Oczywiście, że tak. Wyniki wszystkich walk możesz typować zarówno w wersji desktopowej, jak również na ekranie swojego smartfona. 

Czy w Betclic mogę typować tylko Fame MMA, czy są też kursy na inne sporty walki w formule MMA?

Bukmacher wystawia także swoje kursy na inne sporty walki w formule MMA, a oferta kursowa Betclic obejmuje m.in. typy na UFC oraz KSW. 

Gdzie dostępna jest transmisja Fame MMA?

Wszystkie gale i walki Fame MMA relacjonowane są w systemie PPV, a koszt takiego pakietu to ok. 35-40 PLN.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.