EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Obstawianie meczy – czy to się opłaca?

Data dodania: 13 stycznia 2024 r. / Aktualizacja: 13 stycznia 2024 r.
Czy zakłady bukmacherskie mogą się opłacać ?

Wielu typerów, którzy obstawiają wyniki meczów, walk oraz wyścigów zadaje sobie pytanie – czy w ogólnym rozrachunku to się w ogóle opłaca? Czy można ograć bukmachera i czerpać regularne profity w dłuższej perspektywie? Tak, taki scenariusz jest możliwy, natomiast z pewnością nie jest to zadanie łatwe i należy nastawić się na ogrom pracy. Jakie pułapki czekają na typerów pragnących skutecznie typować wyniki meczów u bukmacherów? W jaki sposób zakłady bukmacherskie obstawiają najlepsi gracze na rynku? Czym kierować się podczas doboru typów na kupon oraz jakich błędów unikać podczas obstawiania meczy? Oddajemy w Wasze ręce nasz najnowszy poradnik typera.

Legalne zakłady bukmacherskie – gdzie obstawiać mecze?

Naszego poradnika typera dotyczącego skutecznego typowania zakładów bukmacherskich w długiej perspektywie nie możemy rozpocząć inaczej, niż od sprawdzenia gdzie w ogóle można obstawiać mecze. Musicie bowiem wiedzieć, że w internecie swoją ofertę proponują setki operatorów, co nie oznacza, że u wszystkich polscy typerzy mogą się legalnie zarejestrować i typować kupony zgodnie z prawem. 

Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku sprawia bowiem, że od tej pory na terenie Polski zakłady bukmacherskie można typować WYŁĄCZNIE na legalnych stronach do obstawiania meczy posiadających odpowiednią licencję od Ministerstwa Finansów, których oferta skierowana jest do osób pełnoletnich. Komplet takich serwisów odnajdziecie chociażby w naszym rankingu legalnych bukmacherów, a do dyspozycji typerów, którzy chcą grać odpowiedzialnie jest ok. 20 serwisów posiadających odpowiednie zezwolenie na polskim rynku. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich – jak wybrać najlepszego operatora?

Jak spośród tak wielu operatorów wybrać ten najlepszy serwis, który zapewni graczowi dostęp do kompletu narzędzi niezbędnych w kontekście skutecznej i bezpiecznej gry w dłuższym okresie czasu? Który bukmacher jest najlepszy? Polskich typerów czeka nie lada ból głowy zanim obstawią pierwszy kupon, gdyż oferta kursowa i produkty dostępne na stronach większości legalnych bukmacherów w Polsce prezentują się bardzo podobnie i są zazwyczaj na bardzo wysokim poziomie. 

Czym zatem kierować się w momencie wyboru najlepszego bukmachera oraz rejestracji konta? Nie sposób wziąć pod lupę wszystkich sekcji i produktów dostępnych w ofercie poszczególnych firm, a z naszego punktu widzenia kluczowe są poniższe aspekty. 

 • Licencja Ministerstwa Finansów – absolutna podstawa w kontekście bezpiecznej i skutecznej gry w długiej perspektywie. Tylko taki bukmacher może zgodnie z prawem organizować i rozliczać zakłady sportowe w naszym kraju. 

 • Łatwa rejestracja konta – najlepsi bukmacherzy w Polsce umożliwiają błyskawiczną rejestrację konta tymczasowego bez konieczności przesyłania skanów dowodu osobistego.

 • Pozytywne opinie typerów – w momencie wyboru optymalnego operatora zakładów warto zerknąć na dowolne forum bukmacherskie i sprawdzić opinie i komentarze typerów.

 • Atrakcyjny pakiet powitalny – solidna oferta na start to gwarancja stabilnego budżetu na grę od pierwszych dni po rejestracji konta.

 • Szeroka oferta zakładów – bogaty wachlarz zakładów i spory wybór dyscyplin, lig oraz turniejów zapewni graczowi dostęp do kursów na wszystkie odbywające się akurat mecze, walki i wyścigi.

 • Wysokie kursy – tylko rejestracja u bukmacherów pobierających niską marżę na kluczowych z perspektywy gracza rynkach zapewni mu dostęp do wysokich kursów, dzięki którym możliwe będą regularne profity w dłuższej perspektywie czasu.

 • Solidna aplikacja mobilna – w obecnych czasach mnóstwo kuponów typowanych jest w darmowych aplikacjach mobilnych. Najlepsi bukmacherzy oddają w ręce swoich klientów niezawodne oprogramowanie na smartfony, dzięki czemu typerzy mają nieograniczony dostęp do oferty zakładów wszędzie tam, gdzie akurat się znajdują.

 • Bezpieczne opcje płatnicze – liderzy polskiego rankingu legalnych operatorów respektują wyłącznie bezpieczne i szybkie opcje płatności. Dzięki nim błyskawicznie wpłacicie depozyt na grę, a następnie bez trudu przelejecie wygrane środki na konto w banku.

 • Łatwy dostęp do supportu – pomocne Biuro Obsługi Klienta bywa niekiedy na wagę złota. Najlepsi bukmacherzy w Polsce gwarantują dostęp do konsultantów w kilkanaście sekund dzięki czatowi na żywo.

 • Jakość produktów w sekcji na żywo – spory wybór zakładów, na żywo, aktualne statystyki meczowe oraz możliwość obejrzenia meczu w darmowym livestreamie może okazać się bezcenna z punktu widzenia graczy, których specjalnością są typy na żywo. 

Jak traktować zakłady bukmacherskie – jako źródło dochodu, czy dobrą zabawę?

Wielu typerów zastanawia się w jaki sposób powinni traktować obstawianie meczy u bukmachera – jako formę rozrywki i dobry sposób na miłe spędzenie czasu, czy też jako metodę zarabiania pieniędzy? Nasza rada jest wówczas zawsze taka sama – internetowe zakłady sportowe należy traktować wyłącznie jako dobrą zabawę, a jeśli przy okazji uda się wypracować jakieś profity do budżetu, to tylko się cieszyć! 

Stąd też nasza rada wynikająca z wieloletnich doświadczeń ekipy typerów tworzących ten serwis żeby nigdy, ale to przenigdy nie obstawiać typów sportowych za środki, których ewentualna utrata stanowiłaby spory kłopot dla typera. Dlatego też zakłady bukmacherskie powinny być finansowane jedynie ze środków przeznaczonych na rozrywkę, a nigdy za pieniądze odłożone na spłatę raty kredytu, czynsz, żywność lub rachunki. 

Czy da się zarabiać na bukmacherce w dłuższej perspektywie?

Powyższe pytanie nieustannie nęka zdecydowaną większość typerów, którzy zabierają się za typowanie wyników sportowych. Czy wypracowanie regularnych profitów do budżetu podczas obstawiania meczy jest w ogóle możliwe i komukolwiek się udaje? Oczywiście, że tak! Czy jest to przy okazji najłatwiejsza do zrobienia rzecz pod słońcem? Niestety nie jest. 

W każdym przypadku, a znamy dziesiątki skutecznych typerów, którzy z obstawiania meczy uczynili swój sposób na życie, nie było to dziełem zrządzenia losu, lecz wynikiem ciężkiej i mozolnej pracy. Każdy z ww. graczy poświęcił mnóstwo czasu na pogłębianie własnej wiedzy na temat zakładów i obstawianych rozgrywek, a także potrafił wyciągać wnioski z własnych pomyłek i uczyć się na swoich błędach.

Tylko tacy typerzy mają szansę zostać skutecznymi graczami w dłuższej perspektywie, którzy poza sporą porcją dobrej zabawy będą przy okazji mieli szansę cieszyć się wymiernymi efektami swoich typów, czyli regularnymi zastrzykami wygranych środków w budżecie u bukmachera. 

Dlaczego wypracowanie profitów w długim okresie jest tak trudne?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego tak trudne jest odniesienie sukcesu w zakładach bukmacherskich? Dlaczego tak ciężko jest utrzymać się na powierzchni i cieszyć się z własnych kuponów w dłuższej perspektywie oraz grać odpowiedzialnie bez konieczności ciągłego zasilania budżetu gracza kolejnymi depozytami? Okazuje się, że na typerów zamierzających obstawiać rozmaite wydarzenia sportowe czeka szereg pułapek, które w ostatecznym rozrachunku mają ich pozbawić takiej okazji i sprawić, że w ich budżecie na koncie u danego bukmachera będzie pustka. Oto kilka z nich. 

 • 12% podatek obrotowy na każdym kuponie – jedną z większych niedogodności czekających na polskich typerów jest 12% podatek od obrotu na każdym kuponie. Obowiązek pobierania takiej opłaty nakłada na serwisy z licencją Ministerstwa Finansów nowelizacja ustawy hazardowej (tego problemu nie mielibyście rejestrując się u nielegalnego bukmachera zagranicznego – co z całego serca jednak odradzamy). A zatem grając w legalnych firmach, to za każdym razem, gdy będziecie typowali jakiś zakład bukmacherski, to od stawki potrącony będzie 12% podatek. Przykładowo – grając za 100 PLN realna stawka wyniesie tylko 88 PLN, a 12 PLN bukmacher potrąci jako podatek. Rzecz jasna efektem tego będzie także niższa wygrana na kuponie, co może być dość odczuwalne w dłuższej perspektywie.

 • Marża bukmachera – w wypracowaniu regularnych profitów w dłuższym okresie z pewnością nie pomaga marża bukmacherska. Co to takiego? To rodzaj prowizji, opłaty, którą serwis pobiera za organizowanie i rozliczanie typów sportowych. Im wyższa klasa bukmachera i pozycja w rankingu legalnych operatorów, tym niższa marża oraz bardziej atrakcyjne kursy, które w ogólnym rozrachunku gwarantują dość zauważalne wpływy do budżetu.

 • Doskonale zweryfikowane kursy w topowych ligach – pomimo, że najlepsi bukmacherzy na rynku wystawiają swoje kursy na często ponad 30 dyscyplin sportowych, to umówmy się – większość typerów obstawia najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie (np. Ligę Mistrzów, Premier League, La Ligę, Mistrzostwa Świata, itd.). Nie zrozumcie nas źle, nie ma niczego złego w tak obranej strategii, natomiast musicie mieć świadomość, że w przypadku takich meczów odnalezienie pomyłki bukmachera graniczy niemalże z cudem, a jeśli oddsmakerzy na moment się zagapią i wystawią błędny, zawyżony kurs bukmacherski na jakiś mecz, to chwilę później rynek go zweryfikuje i będzie on doskonale oddawał realne ryzyko, jakim obarczone jest dane zdarzenie.

 • Nieprzewidywalność wyników sportowych – i wreszcie największa niedogodność odnosząca się do typowania zakładów bukmacherskich, a mianowicie gigantyczna nieprzewidywalność. Z jednej strony niespodziewane wyniki i zaskakujące rozstrzygnięcia są tym, co najbardziej kochamy w sporcie, z drugiej jednak jest to zmorą typerów, gdyż niejednokrotnie sytuacja na boisku staje na głowie w ciągu kilkunastu sekund i trudno za tym nadążyć. 

Piłka nożna, tenis, wyścigi konne, a może MMA? Które zakłady bukmacherskie są najłatwiejsze do obstawiania?

Wspominaliśmy przed momentem, że w ofercie zakładów na stronach najlepszych firm z rankingu legalnych firm bukmacherskich dostępne są kursy na ponad 30 konkurencji stricte sportowych, do tego mnóstwo turniejów e-sportowych, a także kilka sportów wirtualnych oraz gier karcianych. To sprawia, że początkujący gracze mogą mieć spory mętlik w głowie i gigantyczne trudności z wyborem optymalnej dyscypliny do typowania (gracze zawodowi nie mają zresztą wcale łatwiej). 

Mecze piłki nożnej, popularne turnieje tenisowe, rozgrywki siatkarskie, hokejowe oraz koszykarskie, gale MMA – oferta legalnych bukmacherów pęka w szwach, a z perspektywy początkującego gracza wybór tej najłatwiejszej do obstawiania wydaje się być misją z gatunku tych niemożliwych. Uspokajamy, nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać, a odpowiedź jest całkiem oczywista. 

Które dyscypliny dadzą Ci szansę na ogranie bukmachera? Te, którymi najmocniej się interesujesz, śledzisz wyniki i posiadasz najlepszą wiedzę. Jeśli oglądasz mecze piłki nożnej, to typuj piłkę nożną. Jeśli kochasz tenis, to skup się na tenisie. Śledzisz wyniki gal freak fightowych? Znajdź operatora z najlepszą ofertą kursów bukmacherskich na freak fighty!

Pamiętaj, że poza dość oczywistym aspektem finansowym obstawianie meczy ma być przede wszystkim dobrą rozrywką i w tych kategoriach należy postrzegać typowanie zakładów sportowych. Skup się zatem na sportach, które kochasz i w odniesieniu do których posiadasz największą wiedzę. 

Obstawianie meczy – jak przygotować się do typowania zakładów?

Otwierając konto bukmacherskie i zabierając się za typowanie zakładów sportowych warto zrobić to z głową i solidnie przygotować się do debiutu na rynku. Wszak w grze są prawdziwe środki finansowe i dość nierozsądnym byłoby ryzykowanie pieniędzy bez solidnych podstaw ku temu. Jakie działania sprawią, że rozpoczęcie typowania wyników nie przerośnie nowych graczy, a zakłady sportowe będą źródłem głównie pozytywnych wrażeń zamiast pasma rozczarowań? Na bazie naszych doświadczeń w tej materii uważamy, że warto skupić się na kilku kwestiach. 

Poznaj rodzaje zakładów bukmacherskich 

Z perspektywy nowych klientów polskich firm bukmacherskich absolutnym kluczem do sukcesu jest poznanie wszystkich rodzajów zakładów na konkretną dyscyplinę. Musicie bowiem wiedzieć, że kursy bukmacherskie na piłkę nożną różnią się od typów na tenis ziemny lub zakładów na MMA, dlatego koniecznym jest zapoznanie się z ofertą danej firmy i wiedza na temat sposobów rozliczania poszczególnych zakładów.

Zdobądź niezbędną wiedzę

Zabierając się za obstawianie meczy poznaj ligę i rozgrywki, które zamierzasz typować i zgromadź niezbędne informacje o charakterystyce konkretnego turnieju. Przykładowo – eksperci piłkarscy doskonale wiedzą, że niektóre ligi charakteryzują się ofensywnym stylem gry, dzięki czemu pada sporo goli, z kolei w innych rozgrywkach sędziowie pokazują mnóstwo kartek. To bezcenne informacje z punktu widzenia typera, który chce z powodzeniem obstawiać zakłady bukmacherskie.  

Skorzystaj z ofert bukmacherów bez wpłacania depozytu

Wiele firm bukmacherskich oferuje darmowe PLNy za pierwszą rejestrację konta. Nie są to duże kwoty 20-50 pln ale według nas wystarczające żeby spróbować swoich sił w bukmacherce nie ryzykując własnego kapitału. Właśnie tak sprawdzimy czy typowanie to nasza bajka.

Zgromadź budżet na grę – przeznaczony tylko na grę

Aby wysokie wygrane były w ogóle możliwe, to najpierw konieczna jest inwestycja, czyli wpłacenie depozytu i zasilenie swojego budżetu na grę u bukmachera. Legalne polskie firmy bukmacherskie respektują wyłącznie bezpieczne metody płatności, dlatego o swoje środki możesz być spokojny, a w trakcie wpłacania depozytu warto przy okazji skorzystać z oferty powitalnej, dzięki której można otrzymać sporą pulę darmowych środków na grę.

Wybierz najlepszego legalnego bukmachera

Z perspektywy nowych typerów kluczowym momentem ich przygody z zakładami sportowymi jest wybór najlepszego operatora. Musicie bowiem wiedzieć, że pomimo iż oferta większości legalnych serwisów w naszym kraju prezentuje się bardzo solidnie, to jeden polski bukmacher będzie lepszy dla ekspertów od typowania piłki nożnej, a inna firma będzie miała lepszą ofertę na sporty walki i MMA. To jak dany bukmacher prezentuje się w rozmaitych aspektach możesz sprawdzić w naszym rankingu najlepszych polskich operatorów oraz na dowolnym forum bukmacherskim.

Sprawdź jak typują mecze najlepsi gracze na rynku

Nie ma niczego złego w podglądaniu najskuteczniejszych typerów, którzy latami zdobywali bezcenne doświadczenia i obecnie wykorzystują je na własną korzyść. Sukces oraz ewentualna wygrana w zakładach bukmacherskich jest jak najbardziej możliwa, natomiast jeśli chcesz obstawiać mecze i zarabiać na bukmacherce, to warto wykorzystać ogromne doświadczenie swoich nieco starszych kolegów po fachu i zamiast popełniać własne błędy, to uczyć się na ich pomyłkach.

Trening czyni mistrza

Możliwość sprawdzenia poziomu swojej wiedzy i skuteczności typów może okazać się bezcenna w kontekście regularnych wygranych w przyszłości. Dlatego też, zanim założysz konto i dokonasz pierwszej wpłaty spróbuj grać “na sucho”, czyli bez inwestowania realnych środków. Obstawiaj zakłady, poznawaj specyfikę danych wydarzeń sportowych i śledź wyniki swoich kuponów, a na koniec okresu próbnego zrób bilans finansowy i sprawdź, czy warto typować konkretne kupony w przyszłości. Dowiesz się dzięki temu (zupełnie za darmo i bez ryzyka utraty środków) co najlepiej obstawiać, które zakłady bukmacherskie mogą być opłacalne w przyszłości i czy będziesz mógł zarabiać na bukmacherce w dłuższej perspektywie. 

Poradnik skutecznego typowania – jak ograć bukmachera?

Skoro okres próbny mamy już za sobą, to czas przejść do konkretów i zabrać się za skuteczne typowanie meczy, wyścigów, walk i innych wydarzeń sportowych. Jak tego dokonać i odpowiedzialnie spróbować swoich sił w bukmacherce? Co najlepiej obstawiać i na co w kontekście wysokich wygranych w zakładach bukmacherskich powinni zwrócić szczególną uwagę nowi gracze debiutujący na rynku? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje i bardzo chętnie podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami na tym polu. 

Załóż konto u kilku legalnych bukmacherów 

Który polski bukmacher ma najlepszą bazę zakładów, który najbardziej atrakcyjną ofertę powitalną, który najwyższe kursy, a który to ulubiony bukmacher typerów w naszym kraju? Na tak zadane pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każda firma ma swoje mocne i nieco słabsze elementy. Dlatego też planując sukces w zakładach bukmacherskich warto rozważyć rejestrację i depozyt u kilku legalnych operatorów, a zalet takiej strategii jest naprawdę sporo (od możliwości skorzystania z kilku ofert powitalnych, przez dostęp do szerokiego wachlarza zakładów, aż po szansę typowania swoich kuponów po najwyższych kursach na rynku).

Korzystaj z pakietów powitalnych i ofert dla stałych graczy 

Debiutanci w zakładach bukmacherskich mają szansę skorzystać z bardzo atrakcyjnej zazwyczaj oferty powitalnej dla nowych graczy. Wartość darmowych środków liczona jest bardzo często w tysiącach złotych i grzechem byłoby z niej nie skorzystać, gdyż robiąc to typer pozbawiłby się doskonałej okazji na zagwarantowanie sobie stabilnego i solidnego budżetu już na starcie przygody z nowym bukmacherem.

Skup się na kilku ligach 

Pragnąc zarabiać na bukmacherce i czerpać sporo satysfakcji z obstawiania meczów na stronach najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce nie warto grać i typować wyników wszystkich rozgrywek dostępnych w ofercie. Fakt, że bukmacher wystawia kursy na wyścigi koni lub piłkę wodną nie oznacza przecież, że musisz typować te konkurencje. Warto skupić się na jednej konkretnej dyscyplinie i kilku ligach w jej obszarze, a następnie krok po kroku stawać się ekspertem znającym te rozgrywki na wylot i posiadającym przewagę nad oddsmakerami ustalającymi kursy bukmacherskie.

Typuj mecze tylko po wartościowych kursach

Nowym graczom może się wydawać, że minimalne różnice kursowe nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Tymczasem w dłuższej perspektywie wyższy kurs chociażby o kilka procent gwarantuje znacznie wyższe profity w długim okresie i małe prawdopodobieństwo bankructwa, czyli wyzerowania budżetu na grę. O wartościowych kursach (typach ze sporym value) mówimy wtedy, gdy zdaniem typera ryzyko zajścia jakiegoś scenariusza jest wyższe, niż wynikałoby to z kursów proponowanych przez bukmachera

Nie umieszczaj zbyt wielu zdarzeń na jednym kuponie

Niektórzy typerzy są ekspertami od wielokrotnych kuponów AKO, natomiast inni gracze uważają, że to pojedynczy kupon SOLO gwarantuje wymierne korzyści w długiej perspektywie. Nie nam oceniać, która strategia jest bardziej opłacalna, natomiast jeśli musicie już typować kupony AKO, to nie twórzcie niekończących się taśm zbudowanych z kilkunastu typów, lecz postarajcie ograniczyć się do 5-6 selekcji na kuponie. Być może wygrana nie będzie aż tak rekordowa, natomiast zwiększą się szanse na to, że bukmacher znajdzie się w pokonanym polu.

Nie próbuj odegrać się za wszelką cenę

Jednym z częściej popełnianych błędów przez graczy typujących mecze u bukmacherów jest próba natychmiastowego odrobienia poniesionych przed momentem strat. W zdecydowanej większości przypadków taka strategia przynosi efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego, a zamiast odzyskać przegrane środki gracz pogrąża się jeszcze bardziej i błyskawicznie zeruje budżet na grę.

Naucz się najpierw nie tracić, a dopiero później zarabiać

Aby regularnie zarabiać na bukmacherce konieczne jest posiadanie odpowiedniej puli środków w budżecie. A żeby tak się stało, to musicie najpierw nauczyć się nie tracić środków i utrzymywać się na powierzchni przez jak najdłuższy czas, a dopiero później postarać się o wypracowanie zauważalnych wpływów do budżetu. Testuj zatem różne systemy i strategie, sprawdzaj skuteczność rozmaitych typów, ale przede wszystkim próbuj utrzymać Twój budżet w ryzach tak, żeby nie musieć wpłacać kolejnych depozytów.

Korzystaj z systemów bukmacherskich

Istnieją dziesiątki systemów na skuteczną grę u bukmacherów internetowych. Jedne z nich działają lepiej, a inne gorzej, natomiast z pewnością warto przynajmniej je przetestować i przekonać się na własnej skórze, jak sprawdzają się one w kontekście danego gracza. 

Ustal strategię doboru stawek 

Sukces w zakładach bukmacherskich to w dużej mierze efekt umiejętnego doboru stawek na kuponach. Powstaje zatem pytanie, jaka jest idealna stawka i jaką kwotę należy inwestować na kolejne zakłady? To kwestia bardzo indywidualna i w głównym stopniu zależy od tego, jaki budżet na grę i styl typowania posiada dany gracz, natomiast przyjmuje się, że stawka pojedynczego zakładu u bukmachera nie powinna przekraczać 5% bankrolla (optymalna inwestycja to 2-3% budżetu).

Nie podążaj ślepo za innymi typerami 

Podglądanie najlepszych graczy na forach bukmacherskich, albo wręcz korzystanie z płatnych typów w internecie może okazać się dobrą lekcją, natomiast na pewno nie stanowi gwarancji regularnych i rekordowych wpływów do budżetu. Warto zerkać, jak swoje kupony typują najskuteczniejsi gracze na rynku (np. sporo zawodowych typerów nie skupia się na tradycyjnych zakładach 1X2, lecz obstawia zakłady dotyczące strzałów, jakie odda dana drużyna lub konkretny piłkarz, albo posiadanie piłki konkretnego zespołu), natomiast nie warto ślepo podążać za innymi typerami, a zamiast tego wyrobić swój styl obstawiania.   

Typowanie “pewniaków” po niskich kursach to kiepski pomysł 

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że typy z niskimi kursami to niemalże “pewniaki”, czyli zakłady, które zagwarantują graczowi profity. Tymczasem z naszych wieloletnich obserwacji rynku wynika, że nie warto grać takich typów, gdyż nie posiadają one żadnej wartości w długim okresie. Jeśli zatem zamierzaliście umieszczać na kuponie po kilkanaście selekcji po kursie 1.20, to raczej nie rozbijecie w ten sposób banku u bukmachera.

Nie skupiaj się na meczach swojej ulubionej drużyny 

Nasza złota zasada jest taka, że gdy obstawiamy mecze w piłce nożnej i wszelkie inne spotkania sportowe, to szerokim łukiem omijamy mecze z udziałem naszej ulubionej drużyny, której na co dzień kibicujemy (np. reprezentacji Polski). Z prostej przyczyny – szalenie trudno wówczas o obiektywną ocenę szans poszczególnych drużyn, a serce zawsze będzie wtedy górowało nad rozumem. Oferta zakładów w najlepszych firmach jest na tyle szeroka, że można typować inne mecze, a niekoniecznie te z udziałem ukochanej drużyny.

Obstawiaj na żywo 

Typowanie kuponów na żywo to jedna ze skuteczniejszych metod na czerpanie profitów z bukmacherki. Ofertę LIVE posiada na swojej stronie każdy bukmacher internetowy, a poza tym, że obstawisz dany mecz i obejrzysz go w darmowym livestreamie, to przy odrobinie szczęścia chwilę później będziesz mógł od razu wypłacić wygrane środki na konto w banku. 

Internetowe zakłady bukmacherskie – obstawianie meczy czy się opłaca? Podsumowanie

Każdego tygodnia na stronach najlepszych legalnych firm bukmacherskich z polską licencją rejestrują się setki nowych graczy, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z typowaniem wyników meczów. Czy obstawianie typów sportowych może okazać się zajęciem opłacalnym w dłuższej perspektywie? Oczywiście, że tak, natomiast nie warto ich traktować w ten właśnie sposób. 

Typowanie meczy, wyścigów, walk, itd. powinno być przede wszystkim dobrą zabawą i skutecznym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a jeśli przy okazji okaże się, że typy gracza są na tyle skuteczne, aby zagwarantować mu wpływy do budżetu, to należy się z takiego scenariusza tylko i wyłącznie cieszyć. 

Skuteczne obstawianie meczów u bukmacherów – FAQ

Czy typowanie wyników meczów u bukmachera jest w Polsce legalne?

Tak, pod warunkiem, że dany bukmacher posiada odpowiednią licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Nie można natomiast rejestrować się u zagranicznych operatorów bez polskiej licencji. 

Jak wybrać najlepszego bukmachera internetowego?

Każdy bukmacher ma inne zalety oraz wady, dlatego w momencie rejestracji warto skupić się na tych produktach z oferty firmy, które będą istotne dla konkretnego typera. Dla jednego gracza będzie to atrakcyjny pakiet powitalny, dla innego wysokie kursy, a dla jeszcze innego darmowe transmisje meczów na żywo. 

Jakie zakłady są najłatwiejsze do typowania?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystkie konkurencje, rynki kursowe i opcje typów gwarantują bardzo podobne szanse na czerpanie profitów, natomiast każdy typer musi odnaleźć swoja niszę i stać się ekspertem od konkretnych kuponów. 

Na czym polega odpowiedzialna gra w zakłady bukmacherskie?

Odpowiedzialne typowanie kuponów bukmacherskich to przede wszystkim rozsądne dysponowanie budżetem i optymalny system doboru stawek na kolejnych kuponach, dzięki czemu gracz będzie posiadał stabilny bankroll gwarantujący doskonałą rozrywkę w długiej perspektywie. 

Czy obstawianie kuponów bukmacherskich na aplikacji mobilnej jest zgodne z prawem i bezpieczne?

Oczywiście, że tak, natomiast warunkiem jest posiadanie przez bukmachera polskiej licencji. 

Wygrałem zakład, lecz nie mogę wypłacić środków. Dlaczego?

Prawdopodobnie nie dokonałeś weryfikacji danych osobowych, czyli nie potwierdziłeś swojej tożsamości. W tym celu wyślij bukmacherowi skany obu stron dowodu osobistego. 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.