Obstawianie meczy LOL – jak i gdzie obstawiać?

Data dodania: 11 maja 2021 r. / Aktualizacja: 20 października 2023 r.
laptop-lol-esport-2

Jedną z najbardziej popularnych gier e-sportowych jest League of Legends, zwana też potocznie LOL-em. Coraz więcej zakładów z nią związanych zaczęło pojawiać się w ofertach bukmacherów. Czy warto zwrócić na nie uwagę? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Historia i reguły League of Legends

League of Legends to sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena (MOBA). Jej rynkowy debiut przypadł na rok 2009, a konkretnie na dzień 27 października.

Sama rozgrywka dzieli się na kilka trybów. Wśród tych najbardziej popularnych wymienia się np.:

 • tryb zwykły
 • tryb rankingowy
 • All Random All Mid
 • Teamfight Tactics

W trybie zwykłym naprzeciw siebie stają dwie drużyny składające się z pięciu graczy. Zadaniem każdej z nich jest zniszczenie Nexus przeciwników tj. swoistej bazy. Po drodze zmuszeni są pokonać rozmaite stwory oraz inne czyhające na nich trudności. Dla oczywistego utrudnienia wspomniane bazy są umieszczone w dwóch przeciwległych krańcach mapy.

LOL-gra-esport

W każdej drużynie występuje podział ról. Wyróżnić można między innymi solo linerów, strzelca, wspierającego, a także dżunglera.

Co do zasady istnieją dwa typy trybu zwykłego. Pierwszy charakteryzuje się możliwością wyboru roli. Jest to zależne od umowy pomiędzy graczami. W drugim natomiast otrzymuje się rolę zadeklarowaną przed grą. Podczas wyboru postaci obowiązuje zaś system banowania, a także wyboru bohaterów po kolei.

Tryb rankingowy dostępny jest dla graczy, którzy osiągnęli już pewien poziom i odblokowali część bohaterów. Podzieleni są oni na ligi oraz dywizje. W trybie rankingowym gracz może brać udział solo, jak również wraz ze swoim zespołem.

Tryb rozgrywki All Random All Mid (ARAM) jest zdecydowanie najpopularniejszym wśród fanów LOL-a. Nie obowiązuje w nim proces wyboru postaci. Gracz dostaje z góry narzuconego bohatera, jednak może się nim wymienić z innymi grającymi. ARAM wyróżnia się też szybkością rozgrywki. Średnia długość meczu waha się pomiędzy 10 a 30 minutami.

Teamfight Tactics to najmłodszy z trybów, gdyż dodano go oficjalnie dopiero w 2019r. Analogicznie jak w innych automatycznych bitwach, gracze rywalizują w nim ze sobą, tworząc drużynę z aktualnie dostępnych kompozycji o zróżnicowanych klasach oraz umiejętnościach. Gracze nie mają bezpośredniego wpływu na walkę, lecz zamiast tego umieszczają swoich bohaterów na planszy, aby Ci mogli walczyć w każdej z rund. Rozgrywkę zwycięża czterech najlepszych graczy.

Przeczytaj również o ogólnych zasadach obstawiania esportu

Najpopularniejsze zakłady na League of Legends

Choć sama rozgrywka w LoL-u jest bardzo rozbudowana, to ilość zakładów oferowanych przez polskich bukmacherów nie jest na tę chwilę zbyt duża. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć między innymi zakłady na:

 • zwycięzcę meczu
 • triumfatora mapy
 • dokładny wynik
 • handicap
 • suma map
 • pierwsza krew
 • kto pierwszy dokona 5, 10 bądź 15 zabójstw

Liczba zakładów jest oczywiście zależna od rangi spotkania czy też turnieju. Oczywiście im ważniejsze wydarzenie, tym większa i bogatsza jest oferta bukmacherska.

Zawarcie zakładu

Gdy już wiemy co nieco o samych zasadach gry League of Legends oraz o najpopularniejszych zakładach, to warto także dowiedzieć się, jak dobrze obstawiać jej mecze. Spróbujmy zatem zawrzeć pierwszy zakład na LoL-a z pomocą bukmachera forBET.

Wybór-lol-forbet

W tym celu z rozwijanego menu znajdującego się w lewej części strony internetowej bukmachera wybieramy zakładkę Esport LoL.

Wybór-lol-LEC-Europa

Następnie klikamy w LEC Europa. Pod tą nazwą kryje się zawodowa liga e-sportowa sponsorowana przez Riot Games. Konkuruje w niej ze sobą dziesięć najlepszych zespołów.

Wybór-spotkania-lol-esport

Spośród pięciu dostępnych spotkań decydujemy się na ten, który odbędzie się jako drugi. Spotkają się w nim ekipy Team Vitality oraz exceL eSports.

Wybór-spotkania-lol-esport-2

Jak widzicie powyżej oferta forBET-a na wydarzenia związane z grą League of Legends jest bardzo bogata, jednak my upatrzyliśmy sobie tradycyjny zakład, bo odnoszący się do zwycięstwa jednej z drużyn.

kupon-lol-esport

Do pełni szczęścia pozostało więc tylko wpisanie stawki w odpowiednią rubrykę i oczekiwanie na rozstrzygnięcie obstawionego zakładu.

Na powyższym przykładzie widać doskonale, że zawarcie zakładu na LoL nie różnimy się praktycznie niczym od zakładów związanych z piłką nożną czy też inną dyscypliną sportową. Łączy je bez wątpienia jedno. Aby w ogóle brać się za ich obstawianie, należy znać zasady gry i posiadać elementarną wiedzę o poszczególnych drużynach.

Ranking League of Legends

 • 1. Dr Natrium #KeriaDr Natrium #Keria 1390 pkt.
 • 2. dxszekk #EUNEdxszekk #EUNE 1328 pkt.
 • 3. 寻短见 #000寻短见 #000 1244 pkt.
 • 4. 将承诺 #1v0将承诺 #1v0 1190 pkt.
 • 5. Just Empty #WódaJust Empty #Wóda 1072 pkt.
 • 6. Zeri AbuserZeri Abuser 957 pkt.
 • 7. BrutalStrikeBrutalStrike 937 pkt.
 • 8. Luxuria #クィーンLuxuria #クィーン 934 pkt.
 • 9. Ellutiini #EUNEEllutiini #EUNE 925 pkt.
 • 10. prim0 #pompaprim0 #pompa 896 pkt.

Jeśli chcielibyście kolejnych artykułów o podobnej tematyce, to dajcie znać przy pomocy oceny, jaką pozostawicie pod tym tekstem. Do następnego!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.