EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

Data dodania: 23 lipca 2020 r. / Aktualizacja: 8 grudnia 2023 r.
obstawianie-piłki-nożnej-stadion

Niezwykła popularność piłki na świecie sprawia, że bardzo często sięgają po nią również gracze zakładów bukmacherskich. Niestety robią  to zwykle po omacku i bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, co bardzo często kończy się wyzerowaniem konta i koniecznością wpłacenia kolejnego depozytu. Jak zatem obstawiać mecze i jednocześnie czerpać z tego korzyści? Jakie są najczęściej popełniane błędy przez początkujących typerów? Jak wybrać najlepszego bukmachera online pod obstawianie meczów? Każdą z tych kwestii poruszamy w naszym najnowszym poradniku typera.

Teoria zakładów bukmacherskich – obstawianie meczy piłkarskich krok po kroku

Piłka nożna to zdecydowanie sport numer 1 w naszej części świata, nie może zatem dziwić fakt, że jest to przy okazji najchętniej typowana konkurencja na stronach legalnych bukmacherów w Polsce. Kibice topowych lig piłkarskich nie wyobrażają sobie weekendu bez obstawienia kilku kuponów u bukmachera na mecze z udziałem swojej ukochanej drużyny lub wytypowania kilku wyników w trakcie MŚ lub Euro.

W gronie typerów nie brakuje profesjonalnych graczy, którzy z obstawiania meczów uczynili swój sposób na życie i czerpanie regularnych profitów w dłuższej perspektywie czasu. Najlepsi gracze na rynku już dawno odnaleźli swoją złotą formułę, czyli skuteczny sposób na ogranie bukmachera w trakcie typowania wyników meczów.

Tego poradnika typera nie piszemy z myślą o nich, co nie oznacza rzecz jasna, że nie mogą go przeczytać. Ten artykuł powstał z myślą o typerach piłkarskich stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w świecie zakładów bukmacherskich na piłkę nożną. Czego dowiecie się czytając kolejne fragmenty naszego poradnika? Opiszemy m.in. krok po kroku:

 • Co oznaczają podstawowe pojęcia, na które traficie podczas typowania meczów piłki nożnej?
 • Jakie błędy popełniają najczęściej początkujący typerzy?
 • Jak skutecznie obstawiać mecze i zakłady na piłkę nożną w dłuższej perspektywie?
 • Jak krok po kroku obstawić zakład bukmacherski na piłkę nożną?
 • Jakie są główne wady i zalety obstawiania meczy piłkarskich?
 • Jak wybrać najlepszego bukmachera do typowania piłki nożnej?
 • U których legalnych bukmacherów w Polsce warto obstawiać mecze i zakłady na piłkę nożną?

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – słownik podstawowych pojęć

Nim na dobre zagłębimy się w tematykę obstawiania meczów piłki nożnej, warto poznać kilka zwrotów lub też rodzajów typów, o których choćby elementarną wiedzę powinien mieć każdy miłośnik zakładów wzajemnych. Oto i one:

 1. 1×2 – zdecydowanie najpopularniejszy zakład odnoszący się do spotkań piłki nożnej. Zakładamy się w nim z bukmacherem o to, jaki będzie rezultat meczu. Zwycięstwo gospodarzy jest oznaczone jako 1, remis to x, natomiast gdy uważamy, że triumfować powinni goście, to obstawiamy 2.
 2. Under/over – w tym pojęciu zawierają się typy na ilość bramek, kartek lub rzutów rożnych. Poniżej danej liczby to under, a powyżej over.
 3. Handicap – zakład stosowany często przez graczy w sytuacji, gdy jeden z zespołów jest zdecydowanym faworytem rywalizacji. Od końcowego wyniku tej drużyny odejmowana jest wtedy określona liczba goli.
 4. Strzelec bramki – tutaj nie ma zbyt wiele do wyjaśniania. Obstawiamy czy dany zawodnik zostanie strzelcem bramki.
 5. Dokładny wynik – zakład zarezerwowany raczej dla bardziej doświadczonych graczy. Typy na dokładny wynik meczu mają zwykle bardzo atrakcyjne kursy, jednak ich obstawianie musi być poparte mozolną i przemyślaną analizą.
 6. Obie drużyny strzelą – w tym zakładzie dostępne są tylko dwa warianty, czyli TAK oraz NIE. Zakład TAK oznacza, że obie drużyny strzelą min. 1 gola, natomiast typując zakład NIE gracz obstawia, że przynajmniej jeden lub dwaj bramkarze zachowają czyste konto. 
 7. Podwójna szansa – dostępne warianty to 1X (wygrana lub remis gospodarzy), X2 (wygrana lub remis gości) oraz 12 (wygrana gospodarzy lub gości). Z racji tego, że zwycięskie są aż dwa scenariusze, to znacznie wzrastają szanse na poprawny typ, jednak minusem są zauważalnie niższe kursy, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych zakładów 1X2.
 8. Zakład bez remisu – w tym przypadku zadanie typera polega na wskazaniu zwycięzcy meczu, jednak jego stawka zostaje ubezpieczona na wypadek remisu i jeśli mecz zakończy się podziałem punktów, wówczas cała inwestycja wróci z powrotem do budżetu. 
 9. Zakłady na statystyki meczowe – liczba dostępnych rynków i opcji zakładów uzależniona jest w tym przypadku tylko i wyłącznie od polityki bukmachera i pomysłowości jego analityków. Typować można dosłownie wszystko – od liczby strzałów celnych i podań, przez procentowe posiadanie piłki oraz liczbę goli danego piłkarza, aż po ilość autów, fauli, strzałów w słupek/poprzeczkę oraz obron bramkarzy. 
 10. Obstawianie rzutów rożnych – w przypadku cornerów do dyspozycji graczy jest kilka rynków zakładów. Typować można m.in. liczbę rzutów rożnych w meczu, w każdej z połów, ilość rogów poszczególnych drużyn oraz handicapy.

Obstawianie meczów – najczęstsze błędy typerów

Obstawianie zakładów na piłkę nożną wydaje się być najłatwiejszym zadaniem pod słońcem, natomiast każdy typer, który choć raz stanął w szranki z bukmacherem doskonale wie, że w rzeczywistości nie ma wcale tak lekko. Co ciekawe, większość początkujących typerów popełnia na starcie te same błędy i mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego poradnika typera uda Wam się ich uniknąć. 

 • Brak konta u kilku bukmacherów – nie warto skupiać się tylko na jednym bukmacherze. Rejestracja konta w kilku firmach gwarantuje dostęp do szerokiej oferty zakładów, najwyższych kursów oraz największej liczby darmowych premii na piłkę nożną. 
 • Obstawianie meczów z udziałem zespołów, którym się kibicuje – większość graczy stawiających swoje pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich nie wyobraża sobie, żeby nie obstawić meczu z udziałem ukochanej drużyny. To spory błąd, gdyż bardzo trudno wówczas o obiektywizm, a takie typy piłka nożna nigdy nie będą optymalne. 
 • Próba odrobienia strat na jednym kuponie – chwilowe niepowodzenia i straty są wpisane w ten fach i należy się z nimi pogodzić. Najgorszą strategią jest próba natychmiastowego odrobienia strat poprzez podniesienie stawki zakładu o 300% lub więcej w stosunku do poprzednich kuponów i wcześniej lub później efektem takiej taktyki będzie wyzerowanie budżetu. 
 • Typowanie faworytów po niskich kursach – mniej doświadczonym typerom wydaje się, że faworyci wygrywają każdy mecz, a zatem typując ich kolejne zwycięstwa nawet po słabych kursach zapewnią sobie profity w dłuższej perspektywie. To gigantyczny błąd, a z racji tego, że w taki sposób zachowuje się mnóstwo typerów kursy na faworytów są zaniżone i pozbawione jakiegokolwiek value. 
 • Podążanie za tłumem – w zakładach bukmacherskich obowiązuje zasada przeniesiona żywcem z parkietów giełdowych, a zatem bądź pierwszy, albo odpuść! Przykładowo – informacja o kontuzjach trzech czołowych piłkarzy drużyny może być na wagę złota, ale tylko chwilę po jej ukazaniu się. Im więcej czasu minie, tym więcej typerów zagra przeciwko tej drużynie, przez co value takich kursów nie będzie atrakcyjne

Dekalog obstawiania meczów piłki nożnej

Jeśli zapamiętasz choć sześć z dziesięciu przedstawionych poniżej rad, a połowę z nich zaczniesz stosować podczas obstawiania, to będzie to nasz mały sukces. Uwierz nam, że dzięki nim będziesz zdecydowanie bliżej wygranych i na Twojej twarzy pojawi się uśmiech. Nic bowiem tak nie poprawia humoru, jak dodatkowy przypływ gotówki.

 1. Obstawiaj to, co lubisz – jeśli jesteś miłośnikiem koszykówki, to szukaj typów na kosza. Gdy uwielbiasz oglądać mecze piłki nożnej, to obstawiaj tylko te zakłady, które jej dotyczą. Podstawowym warunkiem czerpania przyjemności z obstawiania jest typowanie tych dyscyplin, którymi na co dzień się interesujemy.
 2. Porównuj kursy – w przestrzeni internetowej znajdziesz mnóstwo porównywarek kursów, dzięki którym możesz wybrać właśnie tego bukmachera, który w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia interesującego Cię zakładu zapewni Ci najwyższą wygraną. Po co dać zarabiać tym, których kursy nie są dla nas atrakcyjne?
 3. Ustal swój budżet oraz stawkowanie– to w zasadzie jedno z najistotniejszych „przykazań” tego dekalogu. Kurczowe trzymanie się ustalonych stawek na pojedyncze zakłady, a także niewychodzenie poza ramy sztywnego budżetu pozwolą Ci z pewnością więcej zyskiwać na obstawianiu, aniżeli tracić.
 4. Unikaj zbyt wielu meczów na kuponie – obstawianie popularnych tasiemek, to dobry pomysł na zapewnienie sobie sporej dawki emocji podczas oczekiwania na rozstrzygnięcia kolejnych spotkań. Jeśli jednak chcesz osiągać podczas obstawiania jakieś profity, to radzimy Ci raczej skupić się na typowaniu mniejszej ilości zdarzeń. Masz wtedy większe prawdopodobieństwo osiągnięcia końcowego sukcesu.
 5. Ulubione drużyny – nierzadko można spotkać się z sytuacją, gdy zespół mający za sobą pasmo 10 zwycięstw z rzędu nagle ponosi porażkę ze zdecydowanie słabszą ekipą. Trzeba zatem uważnie przyglądać się historii bezpośrednich pojedynków pomiędzy konkretnymi drużynami. Czasem bowiem jeden zespół zupełnie drugiemu „nie leży”.
 6. Arbiter też człowiek – chyba każdy z nas przypomina sobie choćby jedno spotkanie, którego wynik został wypaczony przez sędziego. Analizując zatem konkretny mecz, warto przyjrzeć się bliżej osobie jego rozjemcy. Jedni arbitrzy pozwalają bowiem na bardzo ostrą grę, a inni zaś nawet najmniejszy faul karzą z miejsca napomnieniami.
 7. Sezonowe pułapki – jeśli możecie, to unikajcie obstawiania meczów na początku oraz w ostatniej fazie sezonu. Formy drużyn w pierwszych kolejkach ligowych, to zwykle wielkie niewiadome. Podobnie jest pod koniec rozgrywek. Często spora część zespołów nie ma już o co walczyć i decyduje się odpuszczać poszczególne mecze. Może to być dla Was wielką pułapką.
 8. Ani zimno, ani gorąco – gra przy 40 stopniowym upale, czy też kopanie piłki, która za chwilę może zamarznąć podczas lotu. J Logicznym jest, iż warunki atmosferyczne mogą czasem wpłynąć na wynik meczu. Należy więc brać na nie poprawkę podczas obstawiania i śledzić prognozy pogody na czas, w którym rozgrywane będzie spotkanie, o którego rozstrzygnięcie założyliście się z bukmacherem.
 9. Nie kieruj się emocjami – Twoja przygoda z zakładami bukmacherskimi nie będzie niestety wyłącznie pasmem zwycięstw. Gdy więc zdarzy Ci się przegrać kilka kuponów pod rząd, to nie próbuj za wszelką cenę się odegrać. To pierwszy krok ku uzależnieniu i przegraniu wszystkich środków, które przeznaczyłeś sobie wcześniej na obstawianie.
 10. Płatne typy to zło – choćby nie wiadomo jak źle wyglądała Twoja historia obstawiania na przestrzeni ostatnich tygodni, to za żadne skarby nie daj się nabrać oszustom oferującym płatne typy. Ich wiedza na temat zakładów wzajemnych jest często bardzo znikoma, a jedynym celem jest naciąganie innych grających.

Jak mówi pewne znane wszystkim przysłowie „Nie od razu Rzym zbudowano”. Pamiętaj zatem, że zdobyta wiedza i doświadczenie prędzej czy później zaprocentują. Nawet jeśli na początku swojej przygody z obstawianiem meczów nie będziesz osiągał profitów, to bądź cierpliwy. Wszystko przyjdzie z czasem.

Obstawianie meczy piłkarskich – wady i zalety

Wierzcie nam na słowo lub nie, natomiast zakłady bukmacherskie piłka nożna posiadają sporo atutów z perspektywy graczy marzących o regularnych wygranych na kuponach, natomiast przy okazji można także się doszukać kilku mankamentów. Jakie są największe zalety, a jakie wady typowania wyników meczów piłkarskich? Poniżej odnajdziecie zarówno jedne, jak i drugie. 

Zalety

 • Szeroka oferta zakładów - żadna dyscyplina w ofercie legalnych operatorów nie jest opakowana w tak znakomity sposób, jak piłka nożna. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać.
 • Mnóstwo opcji kursowych do wyboru - w przypadku najlepszych meczów i lig bukmacherzy wystawiają często nawet ponad pół tysiąca opcji kursowych, a zatem wybór jest naprawdę gigantyczny.
 • Spora wiedza na temat topowych lig - typerzy specjalizujący się w typowaniu piłki mają sporą łatwość w dostępie do bieżących informacji i wiadomości z pierwszej ręki, dzięki którym postawienie zakładu powinno być nieco łatwiejsze.
 • Piłka nożna to sport drużynowy - w przeciwieństwie chociażby do tenisa ziemnego piłka nożna to sport drużynowy, dzięki czemu słabsza forma jednego z piłkarzy nie musi oznaczać porażki na kuponie.
 • Możliwość korzystania ze statystyk i oglądania meczów na żywo - spory handicap mają po swojej stronie eksperci od typowania zakładów na żywo. Do ich dyspozycji jest bowiem mnóstwo narzędzi, a błyskawicznie przetworzone dane mogą skutkować zwycięskim kuponem.
 • Atrakcyjne premie - na stronach czołowych bukmacherów aż roi się od codziennych premii i akcji z dodatkowymi środkami na piłkę nożną, dlatego grzechem byłoby z nich rezygnować i nie sięgać po darmowe środki na dalszą grę (m.in. darmowe zakłady oraz cashback).

Wady

 • Błędne kursy są błyskawicznie weryfikowane przez rynek - fakt, że zakłady na piłkę nożną obstawia tak wielu graczy nie stanowi jednak handicapu z perspektywy typerów. Dlaczego? Chociażby dlatego, że jakakolwiek pomyłka kursowa nie ma szans przejść niezauważona i jeśli gracz nie złapie błędnych kursów otwarcia, to wówczas rynek (czyli pozostali typerzy) błyskawicznie zweryfikują kurs do optymalnego poziomu.
 • Poziom drużyn w topowych ligach bardzo się wyrównał - o ile jeszcze kilka sezonów wstecz można było mówić o kilku gigantach, którzy potrafili np. nie przegrać domowego meczu przez kilka sezonów, tak obecnie można zapomnieć o takim scenariuszu. Poziom w topowych ligach bardzo się wyrównał i nawet outsider tabeli może ograć zdecydowanego faworyta na jego terenie.
 • Olbrzymie natężenie meczów - włodarze światowej piłki mają na celu wyłącznie maksymalizację zysków, dlatego z roku na rok kalendarz meczów jest coraz bardziej napięty, a topowi piłkarze są szalenie przemęczeni, co nie sprzyja przewidywalności wyników, a niespodzianki są na porządku dziennym.

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – jak wybrać najlepszego bukmachera?

Gdzie obstawiać mecze i zakłady na piłkę nożną? Za każdym razem uczulamy Was i przypominamy, że obstawianie zakładów jest zgodne z polskim prawem tylko i wyłącznie wówczas, kiedy gracz robi to na stronie legalnego bukmachera posiadającego wymaganą licencję od Ministerstwa Finansów. W każdym innym wypadku typer naraża się na szereg nieprzyjemności, spośród których utrata wpłaconego depozytu będzie tą najmniej dotkliwą. 

Na szczęście dla polskich graczy każdy ranking legalnych bukmacherów zawiera ok. 20 pozycji, a jakość produktów i usług od większości z nich prezentuje dość zbliżony poziom. Tym razem postanowiliśmy wziąć pod lupę ofertę zakładów na mecze piłkarskie, a poniżej prezentujemy kryteria, którymi kierujemy się podczas wyboru najlepszego bukmachera do obstawiania piłki.

 • Jakie ligi i turnieje pokrywają analitycy bukmachera?

Jeśli zamierzacie skutecznie typować zakłady piłkarskie w dłuższej perspektywie czasu i marzą Wam się regularne wpływy do budżetu na koncie u bukmachera, to szeroka oferta zakładów piłkarskich jest absolutną podstawą.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce wystawiają kursy nie tylko na topowe ligi i turnieje, ale także na mnóstwo niszowych, a często wręcz egzotycznych rozgrywek z najdalszych zakątków świata. Wśród najskuteczniejszych typerów na rynku nie brakuje opinii, że im niższa liga, tym łatwiej odnaleźć pomyłkę bukmachera i wartościowe kursy na kupon. 

 • Jakie kursy wystawia bukmacher?

Kolejnym szalenie istotnym parametrem z punktu widzenia typerów są wysokie kursy na poszczególne mecze i turnieje. Każdy operator z polską licencją ma własną politykę odnośnie marży pobieranej na dane rozgrywki, dlatego może się okazać, że jeśli zamierzacie obstawiać mecze w sporej liczbie lig i turniejów, to konieczna będzie rejestracja w kilku serwisach. Poniżej prezentujemy przykładową prowizję pobieraną przez liderów rankingu bukmacherów na mecze angielskiej Premier League, natomiast należy pamiętać, że wysokość marży może się różnić w zależności od rynku zakładów (np. inna prowizja na zakłady 1X2, a inna na kursy dotyczące rzutów rożnych). 

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – marża bukmacherska na Premier League

Bukmacher

Marża

Fuksiarz

7.23%

STS

6.85%

Fortuna

3.80%

Superbet 

4.10%

Betfan

4.76%

Betclic

3.80%

Etoto

3.80%

LV Bet

3.09%

TOTALbet

3.05%

Kursy bukmacherskie na Premier League (stan na luty 2023). 

Przy okazji warto mieć z tyłu głowy, że bardzo często (lub nawet zawsze) ten sam bukmacher pobiera różną marżę na rozmaite rozgrywki piłkarskie. Generalna zasada jest taka, że im niższy poziom rozgrywek, tym mniejsza wiedza bukmachera na temat tego turnieju i tym wyższa marża, która ma chronić operatora przed stratami na wypadek pomyłki oddsmakerów. Jako przykład prezentujemy prowizję pobieraną przez najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce na regionalne rozgrywki w Australii. 

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną – wysokość marży na ligę Queensland w Australii

Bukmacher

Marża

Fuksiarz

10.07%

STS

10.16%

Fortuna

11.13%

Superbet 

10.71%

Betfan

10.16%

Betclic

10.39%

Etoto

11.44%

LV Bet

10.18%

TOTALbet

7.89%

Kursy bukmacherskie na Queensland League w Australii (stan na luty 2023). 

 • Ile zakładów na mecz jest dostępnych w ofercie bukmachera?

Skonstruowanie zwycięskiego kuponu z miejsca stanie się o niebo łatwiejsze, jeśli gracz będzie miał do dyspozycji szeroki wybór zakładów w obrębie konkretnego spotkania. Nie zrozumcie nas źle – każdy operator z czołowych pozycji rankingu bukmacherów ma w swojej ofercie wszystkie kluczowe i najpopularniejsze rynki zakładów, natomiast przyznacie sami, że lepiej dostać do ręki 500, niż 200 opcji kursowych. 

U topowych operatorów obstawiać zakłady można nie tylko wynik i liczbę goli, ale także chociażby zakłady na statystyki poszczególnych piłkarzy w trakcie meczu (np. liczbę strzałów celnych piłkarza X lub procentową skuteczność podań piłkarza Y lub liczbę fauli zawodnika Z). W poniższej tabeli prezentujemy przybliżoną liczbę zakładów na mecze w topowych ligach piłkarskich (rzecz jasna im niższa ranga meczu, tym mniej rynków kursowych). 

kursowych). 

Zakłady bukmacherskie siatkówka – liczba opcji zakładów na losowy mecz La Liga

Bukmacher

Liczba kursów

Fuksiarz

186

STS

262

Fortuna

160

Superbet 

166

Betfan

474

Betclic

371

Etoto

448

LV Bet

513

TOTALbet

245

Liczba rynków zakładów na losowy mecz La Liga (stan na luty 2023). 

 

 • Jakie produkty są dostępne w ofercie zakładów przedmeczowych?

W myśl zasady, że liczy się jakość, a nie ilość warto także zerknąć na narzędzia i opcje zakładów, jakie oddaje w ręce graczy dany bukmacher. Mamy tu na myśli m.in. ofertę na ćwiartkowe handicapy azjatyckie oraz ćwiartkowe azjatyckie linie goli, ale również możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu dzięki opcji Cashout oraz szansę skonstruowania wielokrotnego kuponu AKO w obrębie jednego meczu dzięki funkcji BetBuilder. 

 • Jakie narzędzia w ręce typerów oddaje bukmacher w sekcji na żywo?

Jakość produktów dostępnych w sekcji z zakładami na żywo na stronie bukmachera internetowego to klucz do skutecznego typowania kuponów LIVE, jeśli uważacie siebie za eksperta od tego rodzaju rynków. 

Najlepsi bukmacherzy w Polsce opakowują każde wydarzenie i zakłady na żywo mnóstwem przydatnych i zawsze aktualnych statystyk meczowych, przebieg boiskowych zdarzeń można śledzić za pomocą Match Trackera, a setki meczów tygodniowo pokazywanych jest w darmowych transmisjach w livestreamie. Z taką paczką narzędzi skonstruowanie zwycięskiego kuponu, na którym znajdą się zakłady LIVE, przynajmniej na papierze, powinno stać się o niebo łatwiejsze. 

 • Jak działa aplikacja mobilna bukmachera?

Solidna i sprawnie działająca aplikacja mobilna na smartfony i tablety jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Zabójcze tempo, z jakim przychodzi nam się mierzyć na co dzień sprawia, że coraz więcej kuponów typujemy na ekranie smartfona, a żeby gra była jak najbardziej komfortowa konieczna jest ku temu nowoczesna aplikacja mobilna.

Oprogramowanie od najlepszych bukmacherów na piłkę nożną gwarantuje nie tylko dostęp do wszystkich funkcji i opcji zakładów dostępnych w tradycyjnym serwisie, ale wręcz tych narzędzi jest więcej, niż w wersji desktopowej (m.in. logowanie się odciskiem palca, powiadomienia PUSH na smartwatch oraz błyskawiczne postawienie kuponu poprzez przytrzymanie palca na kursie). 

Gdzie obstawiać mecze piłki nożnej? Oferta najlepszych bukmacherów

Każdy ranking legalnych bukmacherów zawiera ok. 20 pozycji, a oferta każdego z takich operatorów pęka w szwach od zakładów na piłkę nożną. Jak to jednak w życiu bywa niektóre firmy oferują lepsze zakłady bukmacherskie na piłkę nożną, a oferta innych jest minimalnie słabsza. Poniżej prezentujemy nasz subiektywny ranking najlepszych bukmacherów na piłkę nożną. 

 • Obstawianie meczy online – zakłady bukmacherskie Fortuna

Fortuna od lat, zupełnie słusznie zresztą, uważana jest za bukmachera niemalże idealnego z perspektywy ekspertów od typowania piłki nożnej. Mnóstwo pokrywanych lig i rozgrywek (często z najdalszych zakątków świata), ciekawe zakłady długoterminowe, solidne kursy i aplikacja mobilna, a także znakomite zakłady LIVE. Czego chcieć więcej?!!!

 • Obstawianie meczów online piłki nożnej – oferta bukmachera STS

Właściwie wszystko to samo można napisać w kontekście drugiego z liderów polskiego rynku, czyli firmy STS. O ile większość produktów z piłkarskiej oferty STS zasługuje na co najmniej bardzo solidne noty, tak oferta zakładów LIVE jest absolutnym majstersztykiem i właściwie nie ma słabych punktów. 

 • Zakłady bukmacherskie piłka nożna – dlaczego warto typować mecze w Superbet?

Bardzo dużo ciekawych zakładów na piłkę nożną dostaną do ręki gracze po rejestracji konta w Superbet. Znakiem rozpoznawczym tego bukmachera online są znakomite zakłady długoterminowe, atrakcyjne kursy na większość lig dostępnych w ofercie zakładów, a także ciekawe zakłady łączone (np. Gospodarze wygrają/Poniżej 2,5 goli). Eksperci, których konikiem są zakłady na żywo mogą liczyć na środki dodatkowe oraz transmisje w darmowych livestreamach (również na pełnym ekranie smartfona). 

 • Obstawianie meczy piłkarskich – oferta bukmachera LV Bet

Kolejna firma z bardzo dobrą ofertą na piłkę nożną to bukmacher LV Bet. Nad rejestracją konta w tym serwisie powinni zastanowić się m.in. eksperci od ćwiartkowych handicapów azjatyckich oraz ćwiartkowych azjatyckich linii goli, które na polskim rynku stanowią nie lada rarytas, a w LV Bet jest ich naprawdę mnóstwo. Poza tym funkcja Bet Builder umożliwia skonstruowania wielokrotnego kuponu AKO w obrębie jednego meczu. 

Obstawianie meczy na piłkę nożną – zawarcie zakładu krok po kroku

Mając na uwadze olbrzymią popularność piłki nożnej, bardzo często zdarza się, iż pierwszym zakładem obstawionym przez świeżo upieczonych graczy jest zakład na piłkę nożną. Brak doświadczenia może często skutkować nieodwracalnymi błędami. Co zrobić, aby się przed nimi uchronić? Poświęcić chwilę na lekturę naszego poradnika. W kilku zdaniach przedstawiamy Wam w nim proces zawarcia premierowego zakładu. Zachęcamy do rzucenia okiem.

zakład-na-piłkę-nożną-totalbet-logowanie

Bukmacherem, z którego usług korzystaliśmy podczas tworzenia tego artykułu był Totalbet. Podmiot ten mimo krótkiej obecności na polskim rynku zdążył wyrobić sobie już dość dobrą markę. Głównie dzięki atrakcyjnym kursom i bardzo atrakcyjnej ofercie. Tu możesz zobaczyć jak wygląda proces rejestracji w Totalbet.

Pierwszym krokiem po wejściu na stronę bukmachera jest rzecz jasna zalogowanie się na swoje konto gracza. W tym celu należy kliknąć w specjalną ikonę „Zaloguj”, znajdującą się w prawym górnym rogu.

Wybór-ligi-mistrzów-forbet

Nie ma chyba na świecie kibica piłki nożnej, którego nie interesowałyby rozgrywki Ligi Mistrzów. Nasz wybór co do kategorii, z której będzie pochodził nasz premierowy zakład, był zatem oczywisty.

wybór-zdarzenia-do-obstawienia-forbet

Pośród spotkań dostępnych w dniu opracowywania poradnika najciekawiej zapowiadało się starcie pomiędzy ekipami RB Lipsk oraz Manchesteru United. Zarówno podopieczni Juliana Nagelsmanna, jak i gracze z czerwonej części Manchesteru bardzo pragnęli bowiem awansu do 1/8 finału Champions League.

kurs-meczu-totalbet

Potyczka na niemieckim obiekcie była drugim pojedynkiem pomiędzy tymi zespołami na przestrzeni kilku tygodni. W pierwszej odsłonie zdecydowane zwycięstwo odniosły Czerwone Diabły, gdyż udało im się zaaplikować swoim rywalom aż pięć bramek. Tym tropem poszliśmy także podczas drugiego spotkania, stąd też nasz wybór padł na zakład mówiący o tym, iż w meczu padnie powyżej 2,5 bramki.

kupon-liga-mistrzów-totalbet

Krokiem zwieńczającym krótki proces zawarcia pierwszego zakładu jest zwykle chwila wpisania stawki, za która zdecydowaliśmy się zagrać. Dobrze, aby ta kwota pozostawała na stałym, niezmienionym poziomie. Dla tych z Was, którzy spędzili kilka minut na lekturze całego powyższego tekstu jest to jednak sprawa oczywista.

Jeśli chcielibyście kolejnych wydań naszego poradnika, to dajcie znać przy pomocy oceny pozostawionej poniżej. Zdopinguje nas to z pewnością do jeszcze cięższej i bardziej wytężonej pracy.

Ranking drużyn piłki nożnej

 • 1. Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok 63 pkt.
 • 2. Śląsk WrocławŚląsk Wrocław 63 pkt.
 • 3. Legia WarszawaLegia Warszawa 59 pkt.
 • 4. Pogoń SzczecinPogoń Szczecin 55 pkt.
 • 5. Lech PoznańLech Poznań 53 pkt.
 • 6. Górnik ZabrzeGórnik Zabrze 53 pkt.
 • 7. Raków CzęstochowaRaków Częstochowa 52 pkt.
 • 8. Zagłębie LubinZagłębie Lubin 47 pkt.
 • 9. Widzew ŁódźWidzew Łódź 46 pkt.
 • 10. Piast GliwicePiast Gliwice 43 pkt.

 • 1. ŁKS ŁódźŁKS Łódź 66 pkt.
 • 2. Ruch ChorzówRuch Chorzów 62 pkt.
 • 3. Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza 61 pkt.
 • 4. Wisła KrakówWisła Kraków 60 pkt.
 • 5. Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice 58 pkt.
 • 6. Stal RzeszówStal Rzeszów 51 pkt.
 • 7. Podbeskidzie Bielsko BiałaPodbeskidzie Bielsko Biała 49 pkt.
 • 8. Arka GdyniaArka Gdynia 48 pkt.
 • 9. Chrobry GłogówChrobry Głogów 46 pkt.
 • 10. GKS KatowiceGKS Katowice 44 pkt.

 • 1. Real MadrytReal Madryt 95 pkt.
 • 2. FC BarcelonaFC Barcelona 85 pkt.
 • 3. Girona FCGirona FC 81 pkt.
 • 4. Atletico MadrytAtletico Madryt 76 pkt.
 • 5. BilbaoBilbao 68 pkt.
 • 6. Real SociedadReal Sociedad 60 pkt.
 • 7. Real BetisReal Betis 57 pkt.
 • 8. VillarrealVillarreal 53 pkt.
 • 9. ValenciaValencia 49 pkt.
 • 10. Deportivo AlavesDeportivo Alaves 46 pkt.

 • 1. LeverkusenLeverkusen 90 pkt.
 • 2. StuttgartStuttgart 73 pkt.
 • 3. Bayern MonachiumBayern Monachium 72 pkt.
 • 4. RB LipskRB Lipsk 65 pkt.
 • 5. Borussia DortmundBorussia Dortmund 63 pkt.
 • 6. Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt 47 pkt.
 • 7. HoffenheimHoffenheim 46 pkt.
 • 8. HeidenheimHeidenheim 42 pkt.
 • 9. BremenBremen 42 pkt.
 • 10. FreiburgFreiburg 42 pkt.

 • 1. Manchester CityManchester City 91 pkt.
 • 2. ArsenalArsenal 89 pkt.
 • 3. LiverpoolLiverpool 82 pkt.
 • 4. Aston VillaAston Villa 68 pkt.
 • 5. TottenhamTottenham 66 pkt.
 • 6. ChelseaChelsea 63 pkt.
 • 7. NewcastleNewcastle 60 pkt.
 • 8. Manchester UnitedManchester United 60 pkt.
 • 9. West HamWest Ham 52 pkt.
 • 10. Crystal PalaceCrystal Palace 49 pkt.

 • 1. Inter MediolanInter Mediolan 94 pkt.
 • 2. AC MilanAC Milan 75 pkt.
 • 3. Juventus TurynJuventus Turyn 71 pkt.
 • 4. AtalantaAtalanta 69 pkt.
 • 5. BolognaBologna 68 pkt.
 • 6. RomaRoma 63 pkt.
 • 7. LazioLazio 61 pkt.
 • 8. FiorentinaFiorentina 60 pkt.
 • 9. TorinoTorino 53 pkt.
 • 10. NapoliNapoli 53 pkt.

 • 1. ArgentynaArgentyna 1858 pkt.
 • 2. FrancjaFrancja 1840.59 pkt.
 • 3. BelgiaBelgia 1795.23 pkt.
 • 4. AngliaAnglia 1794.9 pkt.
 • 5. BrazyliaBrazylia 1788.65 pkt.
 • 6. PortugaliaPortugalia 1748.11 pkt.
 • 7. HolandiaHolandia 1742.29 pkt.
 • 8. HiszpaniaHiszpania 1727.5 pkt.
 • 9. WłochyWłochy 1724.6 pkt.
 • 10. ChorwacjaChorwacja 1721.07 pkt.

Polska Polska28. miejsce1531.49 pkt.

 • 1. HiszpaniaHiszpania 2099.89 pkt.
 • 2. FrancjaFrancja 2029.52 pkt.
 • 3. AngliaAnglia 2023.47 pkt.
 • 4. NiemcyNiemcy 2018.49 pkt.
 • 5. Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone 2015.95 pkt.
 • 6. SzwecjaSzwecja 1995.33 pkt.
 • 7. JaponiaJaponia 1975.97 pkt.
 • 8. KanadaKanada 1951.64 pkt.
 • 9. BrazyliaBrazylia 1948.87 pkt.
 • 10. Korea PółnocnaKorea Północna 1943.66 pkt.

Polska Polska32. miejsce1658.3 pkt.

 • 1. AngliaAnglia 104.303 pkt.
 • 2. WłochyWłochy 90.284 pkt.
 • 3. HiszpaniaHiszpania 89.489 pkt.
 • 4. NiemcyNiemcy 86.624 pkt.
 • 5. FrancjaFrancja 66.831 pkt.
 • 6. HolandiaHolandia 61.3 pkt.
 • 7. PortugaliaPortugalia 56.316 pkt.
 • 8. BelgiaBelgia 48.8 pkt.
 • 9. TurcjaTurcja 38.6 pkt.
 • 10. CzechyCzechy 36.05 pkt.

Polska Polska21. miejsce25.375 pkt.

 • 1. Manchester CityManchester City 148 pkt.
 • 2. Bayern MonachiumBayern Monachium 144 pkt.
 • 3. Real Madrid C.F.Real Madrid C.F. 136 pkt.
 • 4. Paris Saint-GermainParis Saint-Germain 116 pkt.
 • 5. LiverpoolLiverpool 114 pkt.
 • 6. RomaRoma 101 pkt.
 • 7. Inter MediolanInter Mediolan 101 pkt.
 • 8. Borussia DortmundBorussia Dortmund 97 pkt.
 • 9. RB LipskRB Lipsk 97 pkt.
 • 10. ChelseaChelsea 96 pkt.

Lech Poznań Lech Poznań86. miejsce19 pkt.Legia Warszawa Legia Warszawa90. miejsce18 pkt.Raków Częstochowa Raków Częstochowa164. miejsce8 pkt.Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin266. miejsce5 pkt.KS Lechia Gdańsk KS Lechia Gdańsk267. miejsce3 pkt.Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław268. miejsce2 pkt.Piast Gliwice Piast Gliwice269. miejsce3.5 pkt.Cracovia Cracovia270. miejsce2 pkt.

 • Grupa A
 • 1. Bayern Monachium 16 pkt.
 • 2. Copenhagen 8 pkt.
 • 3. Galatasaray 5 pkt.
 • 4. Man United 4 pkt.
 • Grupa B
 • 1. Arsenal 13 pkt.
 • 2. PSV 9 pkt.
 • 3. Lens 8 pkt.
 • 4. Sevilla 2 pkt.
 • Grupa C
 • 1. Real Madryt 18 pkt.
 • 2. Napoli 10 pkt.
 • 3. Braga 4 pkt.
 • 4. Union Berlin 2 pkt.
 • Grupa D
 • 1. Real Sociedad 12 pkt.
 • 2. Inter Mediolan 12 pkt.
 • 3. Benfica 4 pkt.
 • 4. Salzburg 4 pkt.
 • Grupa E
 • 1. Atletico Madryt 14 pkt.
 • 2. Lazio 10 pkt.
 • 3. Feyenoord 6 pkt.
 • 4. Celtic 4 pkt.
 • Grupa F
 • 1. Borussia Dortmund 11 pkt.
 • 2. Paris 8 pkt.
 • 3. AC Milan 8 pkt.
 • 4. Newcastle 5 pkt.
 • Grupa G
 • 1. Manchester City 18 pkt.
 • 2. RB Lipsk 12 pkt.
 • 3. Young Boys 4 pkt.
 • 4. Crvena zvezda 1 pkt.
 • Grupa H
 • 1. FC Barcelona 12 pkt.
 • 2. FC Porto 12 pkt.
 • 3. Shakhtar Donetsk 9 pkt.
 • 4. Antwerp 3 pkt.

 • Liga A
 • Grupa 1
 • 2. PortugaliaPortugalia
 • 3. SzkocjaSzkocja
 • 4. ChorwacjaChorwacja
 • Grupa 2
 • 1. BelgiaBelgia
 • 2. FrancjaFrancja
 • 3. IzraelIzrael
 • 4. WłochyWłochy
 • Grupa 3
 • 1. NiemcyNiemcy
 • 2. WęgryWęgry
 • 3. HolandiaHolandia
 • 4. Bośnia i HercegowinaBośnia i Hercegowina
 • Grupa 4
 • 1. DaniaDania
 • 2. HiszpaniaHiszpania
 • 3. SzwajcariaSzwajcaria
 • 4. SerbiaSerbia
 • Liga B
 • Grupa 1
 • 1. AlbaniaAlbania
 • 2. GruzjaGruzja
 • 3. UkrainaUkraina
 • 4. CzechyCzechy
 • Grupa 2
 • 1. AngliaAnglia
 • 2. FinlandiaFinlandia
 • 3. GrecjaGrecja
 • 4. IrlandiaIrlandia
 • Grupa 3
 • 1. AustriaAustria
 • 2. NorwegiaNorwegia
 • 3. SłoweniaSłowenia
 • 4. KazachstanKazachstan
 • Grupa 4
 • 1. IslandiaIslandia
 • 2. TurcjaTurcja
 • 3. WaliaWalia
 • 4. CzarnogóraCzarnogóra
 • Liga C
 • Grupa 1
 • 1. SzwecjaSzwecja
 • 2. EstoniaEstonia
 • 3. AzerbejdżanAzerbejdżan
 • 4. SłowacjaSłowacja
 • Grupa 2
 • 1. CyprCypr
 • 2. RumuniaRumunia
 • 3. LitwaLitwa
 • 4. KosowoKosowo
 • Grupa 3
 • 1. BułgariaBułgaria
 • 2. Irlandia PółnocnaIrlandia Północna
 • 3. LuksemburgLuksemburg
 • 4. BiałoruśBiałoruś
 • Grupa 4
 • 1. Wyspy OwczeWyspy Owcze
 • 2. ŁotwaŁotwa
 • 3. ArmeniaArmenia
 • 4. Macedonia PółnocnaMacedonia Północna
 • Liga D
 • Grupa 1
 • 1. LiechtensteinLiechtenstein
 • 2. San MarinoSan Marino
 • 3. GibraltarGibraltar
 • Grupa 2
 • 1. MaltaMalta
 • 2. MołdawiaMołdawia
 • 3. AndoraAndora

Polska1. miejsce

Poradnik obstawiania meczów piłkarskich – FAQ

Czy obstawianie meczy piłki nożnej w Polsce jest legalne?

Oczywiście, że tak. Warunkiem jest rejestracja i depozyt u jednego z operatorów z odpowiednią licencją od Ministerstwa Finansów. Komplet legalnych firm w Polsce odnaleźć można w naszym rankingu bukmacherów. 

Jak skutecznie obstawiać zakłady na piłkę nożną?

Nie ma w tym miejscu jednoznacznej odpowiedzi. Typowanie piłki nożnej może przynosić zauważalne profity i wpływy do budżetu w dłuższej perspektywie, a kilka wskazówek jak je wypracować odnajdziecie w powyższym poradniku typera. 

Jacy są najlepsi bukmacherzy na piłkę nożną?

Na polskim rynku działa mnóstwo solidnych firm ze znakomitą ofertą zakładów na piłkę nożną. Według nas warto obstawiać mecze piłkarskie m.in. w serwisach Fuksiarz, STS, Fortuna, Superbet oraz Betfan. 

Kursy wydarzeń na żywo piłki nożnej u bukmachera Fortuna

Trwa ładowanie danych...

Kursy bukmacherskie Betfan nadchodzących meczy piłki nożnej

Trwa ładowanie danych...
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 7)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.