EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na siatkówkę?

Data dodania: 21 lutego 2023 r. / Aktualizacja: 20 października 2023 r.
Obstawianie meczy siatkówki

Czy legalne zakłady bukmacherskie na siatkówkę są najważniejszą sekcją na stronie legalnych operatorów w naszym kraju, a obstawianie siatkówki bije rekordy popularności? Nie, tak się nie dzieje, a znacznie większym zainteresowaniem typerów cieszy się chociażby piłka nożna. Jednak również typowanie meczy siatkówki ma sporą rzeszę fanów, stąd pomysł na nasz najnowszy poradnik typera. Jakie są wady i zalety obstawiania siatkówki? Które firmy mają najlepsze zakłady na siatkówkę i jak ograć bukmachera typując mecze siatkówki? Za mniej, niż 5 minut poznacie odpowiedź na każde z tych pytań i dowiecie się jak skutecznie obstawiać siatkówkę. 

Rodzaje zakładów bukmacherskich na siatkówkę

Zanim zabierzemy się za tajniki skutecznego obstawiania siatkówki i sprawdzimy bukmacherów z najlepszą ofertą zakładów na siatkówkę przekonajmy się najpierw, jakie zakłady bukmacherskie można w ogóle obstawiać. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich dostępnych rynków i opcji kursowych, dlatego poniżej prezentujemy wyłącznie te najbardziej popularne. 

 • Zwycięzca meczu – podstawowy i najchętniej obstawiany rynek zakładów siatkarskich dotyczy triumfatora spotkania. Dobra wiadomość z perspektywy typerów jest taka, że nie ma opcji REMIS, a zatem przynajmniej na papierze prawdopodobieństwo skutecznego typu wynosi aż 50%. 
 • Zwycięzcy poszczególnych setów – w ofercie bukmacherów dostępne są także wysokie kursy na to, która ekipa okaże się górą w 1., 2. lub dowolnym innym secie.
 • Handicap punktowy – zadaniem gracza jest wytypowanie różnicy małych punktów w całym meczu (np. gospodarze handicap -10,5 punktów). 
 • Handicap setowy – kupon będzie zwycięski, kiedy gracz poprawnie wytypuje różnicę setów, jaką zakończy się mecz siatkówki (np. gospodarze handicap -1,5 setów lub goście handicap +1,5 seta).
 • Powyżej/Poniżej punktów – zadanie gracza polega na wytypowaniu, czy siatkarze pokryją zaproponowaną przez bukmachera linię małych punktów w meczu (np. Powyżej 155,5 punktów w meczu). 
 • Powyżej/Poniżej setów – zasada jest identyczna jak powyżej, z tą różnicą, że tym razem zakład dotyczy liczby setów w meczu (np. Poniżej 4,5 setów).  
 • Wynik po dwóch setach – w typ przypadku istnieją trzy możliwe scenariusze, czyli 2:0, 0:2 lub 1:1. 
 • Dokładny wynik – jak nietrudno się domyślić zakład będzie poprawny, kiedy typer poda dokładny wynik końcowy (np. 2:3).
 • Zakłady kombinacyjne – liczba kombinacji i dostępnych rynków zakładów zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej oraz pomysłowości oddsmakerów. Przykładowe zakłady łączone to m.in. Gospodarze wygrają 1. seta/Gospodarze wygrają cały mecz, albo Goście wygrają mecz/Poniżej 4,5 setów.
 • Zakłady na statystyki zawodników – w ofercie zakładów siatkarskich od najlepszych firm na rynku nie brakuje także kursów na statystyki poszczególnych zawodników. Najpopularniejszym rynkiem są rzecz jasna zakłady na liczbę punktów konkretnego siatkarza w meczu, ale sporo frajdy daje także typowanie kursów H2H. 

Jak skutecznie obstawiać mecze siatkówki? Plusy i minusy typowania meczy

Najlepsze zakłady bukmacherskie na siatkówkę posiadają dość długą listę zalet, natomiast jak się zapewne domyślacie można także doszukać się kilku mankamentów. Jakie są główne plusy i minusy obstawiania meczy siatkówki? Zarówno jedne, jak i drugie odnajdziecie poniżej.

Zalety

 • Zakłady na siatkówkę są 2-drogowe - sporym handicapem z perspektywy graczy jest fakt, że mecz siatkarski nie może zakończyć się remisem, a wszystkie zakłady są 2-drogowe. 
 • Dobra oferta legalnych bukmacherów - topowe serwisy z polską licencją doskonale zdają sobie sprawę ze sporej popularności, jaką cieszy się siatkówka w naszym kraju i opakowują rozgrywki siatkarskie w sposób atrakcyjny z punktu widzenia graczy. 
 • Sporo kursów na żywo i transmisje meczów - bardzo dobrą ofertę i mnóstwo opcji kursowych, a także przydatnych narzędzi dostają do ręki eksperci od typowania siatkówki na żywo. Mamy tu na myśli nie tylko statystyki meczowe, ale także setki darmowych transmisji w livestreamach. 
 • Oferta premiowa przy okazji popularnych wydarzeń - łowców darmowych środków z pewnością ucieszy fakt, że na najpopularniejsze turnieje, jak chociażby Igrzyska Olimpijskie, Liga Narodów, Mistrzostwa Świata oraz Liga Mistrzów dostępna jest specjalna oferta premiowa, dzięki której można zasilić swój budżet dodatkowymi środkami na grę. 
 • Słabsza wiedza bukmacherów, niż chociażby w przypadku piłki nożnej - fakt, że obstawianie meczów siatkówki nie jest tak popularne, jak chociażby piłkarskie zakłady sportowe może działać mocno na korzyść ekspertów od typowania tej pierwszej. Posiadając sporą wiedzę można błyskawicznie odnaleźć pomyłkę kursową bukmachera i postawić wartościowy zakład.

Wady

 • Niskie kursy na faworytów - jeśli Waszą strategią chcecie uczynić typowanie zwycięstw faworytów, to trudno będzie Wam wypracować profity w dłuższej perspektywie. Sposobem na to jest obstawianie handicapów po bardziej atrakcyjnych kursach, jednak…
 • Słaba przewidywalność wyników (szczególnie w meczach kobiet) - no właśnie… Pomimo, że w ostatecznym rozrachunku faworyci często wygrywają dane rozgrywki, to w ich trakcie nierzadko męczą się z teoretycznie słabszymi rywalami. Warto przy obstawianiu siatkówki mieć z tyłu głowy, że ta uwaga szczególnie tyczy się pań, które potrafią roztrwonić nawet najbardziej bezpieczną przewagę.

Zobacz także typy i kursy na siatkówkę

Obstawianie siatkówki online – jak wybrać najlepszego bukmachera?

Niełatwe zadanie czeka graczy, którzy zamierzają wybrać najlepszego bukmachera do obstawiania siatkówki. Ból głowy spowodowany jest jednak kłopotem bogactwa, a dzieje się tak dlatego, że większość serwisów z polską licencją proponuje naprawdę solidną ofertę zakładów na siatkówkę. Poniżej podzielimy się z Wami kilkoma elementami oferty, na który zwracamy uwagę w trakcie wybierania najlepszego bukmachera do typowania siatkówki. 

 • Liczba pokrywanych lig i rozgrywek siatkarskich – wiadomo, że im więcej siatkarskich rozgrywek ligowych znajduje się w ofercie bukmachera, tym łatwiej odnaleźć wysokie kursy na interesujące spotkanie. 

 • Wysokość marży – jakość kursów proponowanych przez bukmachera na konkretne mecze siatkarskie ma kolosalny wpływ na ewentualny sukces typera w dłuższej perspektywie. Rzecz jasna nie sposób wziąć pod lupę wszystkich lig siatkarskich dostępnych w ofercie legalnych bukmacherów, natomiast poniższa tabela prezentuje przybliżoną prowizję pobieraną przez poszczególne firmy na Polską Ligę Siatkówki. 

Zakłady bukmacherskie siatkówka – wysokość marży

BukmacherMarża
Fuksiarz6.97%
STS4.36%
Fortuna8.22%
Superbet 5.09%
Betfan7.09%
Betclic6.62%
Etoto4.36%
LV Bet5.24%
TOTALbet5.96%

Kursy bukmacherskie na losowy mecz PLS (stan na luty 2023).

 • Liczba dostępnych zakładów na mecz – im więcej dostępnych rynków i opcji zakładów, tym większe pole do popisu dla ekspertów od typowania siatkówki i większa szansa na znalezienie wartościowego kursu. Najlepsi legalni bukmacherzy wystawiają nawet ponad 40 opcji kursowych na mecz. 

Zakłady bukmacherskie siatkówka – liczba rynków na mecz

BukmacherIlość kursów
Fuksiarz29
STS23
Fortuna23
Superbet 12
Betfan49
Betclic41
Etoto44
LV Bet44
TOTALbet43

Liczba opcji kursowych na losowy mecz PLS (stan na luty 2023).

 • Jakość produktów w sekcji LIVE – im więcej statystyk na żywo, opcji kursowych oraz transmisji w livestreamach, tym łatwiejsze będzie skonstruowanie zwycięskiego kuponu na siatkówkę. Najlepsi bukmacherzy oddają w ręce typerów komplet z powyższych narzędzi, dlatego eksperci od typowania siatkarskich zakładów LIVE powinni to sprawdzić zawczasu. 

transmisje siatkówki na żywo w STS

Legalni bukmacherzy z najlepszą ofertą zakładów na siatkówkę

Każdy legalny bukmacher ma swoją specjalność, a jego znakiem firmowym jest oferta zakładów na dane rozgrywki ligowe. Przy okazji zazwyczaj jest tak, że liderzy rankingów i bukmacherzy z najlepszą sekcją PIŁKA NOŻNA posiadają przy okazji szeroką ofertę na pozostałe konkurencje, a zakłady na siatkówkę nie stanowią w tym gronie wyjątku. Poniżej prezentujemy kilku legalnych bukmacherów, których powinni wziąć pod uwagę eksperci od typowania zakładów na siatkówkę. 

Obstawianie siatkówki – oferta bukmachera STS

Jak na sponsora Polskiej Ligi Siatkówki przystało bardzo solidną ofertę zakładów na mecze siatkarskie oddaje w ręce klientów bukmacher STS. Klienci tej firmy dostają do ręki nie tylko atrakcyjne kursy na turnieje klubowe oraz najpopularniejsze rozgrywki reprezentacyjne, w których udział bierze Reprezentacja Polski (Igrzyska Olimpijskie, Liga Narodów, Mistrzostwa Świata oraz Liga Mistrzów), ale także niszowe ligi w najdalszych zakątkach świata. 

Oferta bukmachera STS na siatkówkę

Bardzo mocną stroną bukmachera STS są także siatkarskie zakłady na żywo z mnóstwem transmisji w darmowych livestreamach. Nowi gracze docenią z kolei fakt, że rejestrując się z kodem OMNET można obstawić powitalny zakład na siatkówkę bez ryzyka, a w przypadku niepowodzenia odzyskać 100 PLN. 

STS

Darmowe livestreamy 🏉

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Zakłady na siatkówkę – oferta bukmachera Fortuna

Właściwie wszystko to samo co powyżej, można napisać w kontekście drugiego z liderów polskiego rynku, czyli firmy Fortuna. Również klienci czeskiego giganta otrzymają do ręki szeroką ofertę zakładów przedmeczowych, znakomitą sekcję LIVE z mnóstwem transmisji w livestreamach, a przy okazji popularnego turnieju darmową ofertę premiową. 

Transmisja LIVE siatkówka bukmacher Fortuna

To, na co my zwróciliśmy uwagę w kontekście Fortuny podczas naszych testów, to mnóstwo przedmeczowych statystyk siatkarskich obejmujących wszystkie, nawet najbardziej niszowe turnieje. 

Turnieje siatkarskie fortuna

Fortuna

Mnóstwo przedmeczowych statystyk siatkarskich 🏉

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Obstawianie meczów siatkarskich – oferta bukmachera Fuksiarz

Dlaczego warto typować siatkówkę na stronie bukmachera Fuksiarz? Powodów jest całkiem sporo, od solidnej oferty zakładów, po bardzo sprawna aplikację mobilną gwarantującą dostęp do typowania siatkówki o każdej porze dnia i nocy. Musicie również wiedzieć, że eksperci od siatkarskich wielokrotnych kuponów AKO mogą odzyskać 50% przegranej stawki na każdym kuponie, a maksymalny cashback to każdorazowo aż 200 PLN. Więcej szczegółów na stronie bukmachera Fuksiarz. 

Cashback Fuksiarz

Fuksiarz

Porządna oferta na mecze siatkówki 🧨

Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Zakłady bukmacherskie siatkówka online – dlaczego warto grać w Superbet?

Nieco inna, ale równie atrakcyjna oferta premiowa czeka na klientów bukmachera Superbet. Gracze posiadający konto w tym serwisie nie muszą czekać z rozliczeniem kuponu do końca spotkania, a ich zakład podświetli się na zielono chwilę po tym, jak ich zespół będzie prowadził 2:0 w setach (nawet jeśli ostatecznie przegra 2:3). Aktywne konto w Superbet to także  i mnóstwo darmowych transmisji siatkarskich. 

Superbet oferta na siatkówkę

Superbet

Solidne zakłady LIVE🧨

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Obstawianie siatkówki krok po kroku – jak to robić ?

Obstawianie siatkówki może być nie tylko dobrą zabawą, ale i zagwarantować typerowi zauważalne profity do budżetu w dłuższej perspektywie. Aby tak się jednak stało warto pamiętać o kilku dość ważnych zasadach, dzięki którym skuteczność Waszych typów przy obstawianiu siatkówki powinna stawać się coraz wyższa. 

 • Konto u kilku bukmacherów to podstawa – jeśli pragniesz, aby obstawianie zakładów na siatkówkę było opłacalne i gwarantowało bezpieczną rozrywkę w dłuższej perspektywie, to warto założyć konto u kilku bukmacherów. Taka strategia to nie tylko dostęp do najszerszej oferty zakładów, ale także możliwość typowania zakładów po najwyższych kursach na rynku. 
 • Skup się na kilku ligach – nie warto typować wszystkich turniejów reprezentacyjnych i klubowych dostępnych w siatkarskiej ofercie bukmacherów. Znacznie skuteczniejsze będzie skupienie uwagi na kilku rozgrywkach i poszukanie przewagi nad bukmacherem dzięki insiderskiej wiedzy na ich temat. 
 • Warto typować niespodzianki w meczach kobiet – mecze z udziałem pań to prawdziwa wylęgarnia niespodzianek, a wygrana 25:10 w 1. secie i porażka 10:25 w partii numer 2. nie jest niczym nadzwyczajnym. Według nas typowanie wygranych faworytek po kursie ok. 1.30 nie ma najmniejszego sensu (siatkówka mężczyzn jest znacznie bardziej przewidywalna). 
 • Atut własnej hali to spory handicap w siatkówce – być może polska siatkówka to nie żużel, jednak własny obiekt gwarantuje niemały handicap z perspektywy gospodarza. To nie tylko gwarancja sprzyjających trybun, ale także szybsze oswojenie się m.in. z oświetleniem w danej hali (tak, tak, układ lamp ma spore znaczenie, chociażby w momencie zagrywki). 
 • Typując na żywo masz znacznie większą wiedzę – marząc o byciu skutecznym typerem od siatkówki warto próbować swoich sił w sekcji LIVE. Dostęp do statystyk meczowych, transmisji na żywo, a także wiedza odnośnie formy dnia obu ekip może okazać się bezcenna w kontekście skutecznego typu. 
 • Nie obstawiaj meczów siatkówki z udziałem swoich ulubionych zespołów – z naszych doświadczeń wynika, że nie warto typować wyników spotkań z udziałem ukochanego zespołu. Z jednej strony gracz ma wówczas sporą wiedzę, z drugiej jednak bardzo trudno zdobyć się na obiektywną ocenę ryzyka i optymalne typy bukmacherskie (np. kibic Resovii nigdy nie zagra zakładu przeciwko swoim pupilom).  

Obstawianie siatkówki – jak stworzyć kupon krok po kroku?

Obstawienie zakładu bukmacherskiego na siatkówkę jest najłatwiejszą rzeczą pod słońcem… pod warunkiem, że wie się, jak to zrobić! Jeśli zatem mieliście już jakąkolwiek styczność z zakładami sportowymi online, to możecie pominąć ten fragment, który jest dedykowany totalnym nowicjuszom, czyli graczom stawiającym swoje pierwsze kroki w bukmacherce. Jak obstawić zakład na siatkówkę? Instrukcja krok po kroku znajduje się poniżej. 

Pierwszym krokiem jest rzecz jasna wybór bukmachera i rejestracja konta. Jeśli nie wiecie, którzy bukmacherzy cieszą się największym zaufaniem typerów, to być może pomocny będzie dla Was ranking najlepszych operatorów z polską licencją. My na potrzeby tego poradnika typera korzystamy z oferty bukmachera Fuksiarz. 

Bukmacher Fuksiarz rejestracja

Klikając czerwony button REJESTRACJA znajdujący się w prawym górnym rogu gracz zostanie przeniesiony do formularza, w którym bukmacher poprosi go o podanie kilku podstawowych danych osobowych. Kilka minut później konto będzie aktywne i gracz będzie mógł typować dowolne kupony z oferty zakładów. 

Okno rejestracji Fuksiarz

Aby było to jednak możliwe, to konieczne jest zasilenie budżetu na grę. W tym celu należy kliknąć button WPŁATA, a następnie jedną z dostępnych opcji płatniczych dokonać depozytu środków na konto.

Wpłata depozytu Fuksiarz

Kolejnym krokiem jest odnalezienie wartościowego zakładu siatkarskiego. Interesujący mecz można znaleźć korzystając z wyszukiwarki zakładów (lewy górny róg) lub po prostu rozwinąć wszystkie ligi siatkarskie z listy dyscyplin sportowych widocznych po lewej stronie. Mając podgląd na swój wybrany mecz wystarczy wybrać pożądaną opcję zakładu, podać stawkę kuponu i kliknąć button POSTAW KUPON. 

Wybór kuponu Fuksiarz

Kupon został zaakceptowany przez bukmachera i od tej pory nic już nie zależy od typera, a wszystko jest w rękach (dosłownie) zawodników, których zwycięstwo obstawił gracz. Jeśli jego bukmacherski nos go nie zawiódł, to kilka chwil po zakończeniu meczu kupon zostanie rozliczony jako zwycięski, a środki wylądują na głównym saldzie depozytowym, skąd gracz będzie mógł przelać je na rachunek bankowy lub obstawiać kolejne zakłady na siatkówkę. 

zaakceptowany kupon Fuksiarz

Ranking drużyn siatkarskich

 • 1. MKS Będzin 80 pkt.
 • 2. Bogdanka Arka Chełm 69 pkt.
 • 3. BBTS Bielsko-Biała 62 pkt.
 • 4. BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz 62 pkt.
 • 5. PZL LEONARDO Avia Świdnik 57 pkt.
 • 6. KKS Mickiewicz Kluczbork 56 pkt.
 • 7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 53 pkt.
 • 8. MKST Astra Nowa Sól 50 pkt.
 • 9. REA BAS Białystok 50 pkt.
 • 10. PSG KPS Siedlce 40 pkt.

 • 2. Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone 391 pkt.
 • 3. WłochyWłochy 342 pkt.
 • 4. JaponiaJaponia 340 pkt.
 • 5. BrazyliaBrazylia 338 pkt.
 • 6. ArgentynaArgentyna 314 pkt.
 • 7. SłoweniaSłowenia 307 pkt.
 • 8. FrancjaFrancja 307 pkt.
 • 9. SerbiaSerbia 253 pkt.
 • 10. NiemcyNiemcy 249 pkt.

Polska Polska1. miejsce421 pkt.

 • 1. TurcjaTurcja 397 pkt.
 • 2. Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone 359 pkt.
 • 3. BrazyliaBrazylia 353 pkt.
 • 4. SerbiaSerbia 351 pkt.
 • 5. WłochyWłochy 339 pkt.
 • 69. ChinyChiny 38 pkt.
 • 8. DominikanaDominikana 309 pkt.
 • 9. JaponiaJaponia 305 pkt.
 • 10. HolandiaHolandia 288 pkt.

Polska Polska7. miejsce328 pkt.

 • 1. WłochyWłochy 31 pkt.
 • 3. Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone 27 pkt.
 • 4. FrancjaFrancja 28 pkt.
 • 5. JaponiaJaponia 27 pkt.
 • 6. BrazyliaBrazylia 24 pkt.
 • 7. IranIran 20 pkt.
 • 8. HolandiaHolandia 17 pkt.
 • 9. ArgentynaArgentyna 18 pkt.
 • 10. SłoweniaSłowenia 15 pkt.

Polska Polska2. miejsce31 pkt.

 • 1. Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone 32 pkt.
 • 2. BrazyliaBrazylia 29 pkt.
 • 3. WłochyWłochy 29 pkt.
 • 4. ChinyChiny 26 pkt.
 • 5. JaponiaJaponia 25 pkt.
 • 6. SerbiaSerbia 23 pkt.
 • 7. TurcjaTurcja 23 pkt.
 • 8. TajlandiaTajlandia 15 pkt.
 • 9. DominikanaDominikana 14 pkt.
 • 10. NiemcyNiemcy 14 pkt.

Polska Polska13. miejsce12 pkt.

Kursy wydarzeń na żywo siatkówki u bukmachera Fortuna

Trwa ładowanie danych...

Kursy bukmacherskie Betfan nadchodzących meczy siatkarskich

Trwa ładowanie danych...

Zakłady bukmacherskie siatkówka – FAQ

Czy obstawianie siatkówki jest legalne?
Oczywiście, że tak! Warunkiem jest rejestracja konta u legalnego bukmachera z polską licencją Ministerstwa Finansów. 

Czy mogę obstawiać siatkówkę za darmowe środki?
Tak, o ile regulamin oferty nie mówi inaczej, to każdą premię możesz wykorzystać w kontekście typowania siatkówki. 

Jak ograć bukmachera obstawiając siatkówkę?
Czerpanie profitów z zakładów bukmacherskich na siatkówkę jest możliwe w takim samym stopniu, jak w przypadku pozostałych dyscyplin dostępnych w ofercie zakładów najlepszych bukmacherów online. Więcej szczegółów w powyższym poradniku typera. 

Jaki jest najlepszy bukmacher do obstawiania siatkówki?
Sporo legalnych operatorów oferuje bardzo dobre zakłady bukmacherskie na siatkówkę, natomiast gdybyśmy mieli wskazać tych najlepszych, to nasz wybór padłby na firmy STS, Fortuna oraz Fuksiarz. 

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 3)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.