Obstawianie rzutów rożnych – jak to robić?

Data dodania: 12 czerwca 2023 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
Jak obstawiać rzuty rożne ?

Z roku na rok zakłady na rzuty rożne zyskują kolejne rzesze zagorzałych fanów. Obstawianie rzutów rożnych nie jest jednak wbrew pozorom zbyt proste, gdyż podczas całego procesu należy ściśle trzymać się kilku określonych zasad. O czym dokładnie mowa? Sprawdźcie to w niniejszym tekście.

Rodzaje zakładów na rzuty rożne

Ciągły rozwój branży bukmacherskiej sprawił, że liczba rzutów rożnych nie jest już jedyną wartością, o jaką może założyć się każdy z zainteresowanych graczy. Lista najpopularniejszych zakładów związanych z tymi stałymi fragmentami gry przedstawia się w tej chwili następująco:

  1. Poniżej/powyżej (under-over) określonej liczby rzutów rożnych – tego typu zakład jest chyba wybierany przez użytkowników zdecydowanie najczęściej. Chodzi w nim o typowanie rzutów rożnych poniżej bądź powyżej danej liczby (np. +8.5 lub -8.5 kornera).

  2. Kto więcej rzutów rożnych – zakłady trójdrogowe na zwycięstwo gospodarzy, remis lub triumf gości do absolutnie podstawowe propozycje w ofercie każdego legalnego bukmachera. W niniejszym zakładzie chodzi dokładnie o to samo. Z tą małą różnicą, że tym razem należy wskazać, na koncie którego z zespołów łączna liczba rzutów rożnych będzie ostatecznie większa.

  3. Rzuty rożne gospodarzy – określenie zbliżonej liczby wykonywanych rzutów rożnych przez obie strony pojedynku jest wyjątkowo trudne, a co dopiero, gdy mowa jest wyłącznie o drużynie gospodarzy. To misja wyłącznie dla największych wyjadaczy.

  4. Rzuty rożne gości – zadaniem gracza jest wskazanie orientacyjnej ilości rzutów rożnych. Tym razem dla ekipy gości.

  5. Rzuty rożne handicap – podczas tej formy obstawiania rzutów rożnych zdecydowanie warto wziąć pod uwagę predyspozycję każdego z zespołów do egzekwowania tego rodzaju stałych fragmentów gry. W zależności od częstotliwości ich wykonywania należy dodać bądź odjąć wybrany handicap.

  6. Pierwszy rzut rożny – dany zespół rozpoczyna zwykle pojedynek od huraganowych ataków na bramkę przeciwnika? Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że uda mu się wykonać pierwszy rzut rożny w spotkaniu. Gracz powinien zwrócić w takiej sytuacji uwagę, jak wygląda strategia określonych drużyn w początkowych fragmentach meczów.

  7. Ostatni rzut rożny – tutaj użytkownik winien jest wskazać, która z ekip wykona ostatni rzut rożny w spotkaniu. W znacznej większości przypadków jest to niestety loteria.

  8. Rzuty rożne przedziały – w tego typu zakładzie liczba rożnych musi zmieścić w odgórnie określonych granicach. np. 8-10 bądź 9-11.

Jak obstawiać zakłady rzuty rożne?

Większość z czytających ten tekst jest pewnie zdania, że obstawianie meczów nie sprawia im najmniejszych kłopotów. Odpowiedzią na pytanie, czy jest tak w rzeczywistości, niech będzie procent pozytywnie rozstrzygniętych kuponów na przestrzeni kilku ostatnich tygodni. Nawet jeśli widnieje tam stosunkowo wysoka wartość, to przecież zawsze może być lepiej, prawda?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że analiza spotkań pod kątem rzutów rożnych jest zadaniem dość karkołomnym. Nikt nie powiedział jednak, że będzie łatwo.

Przeczytaj również jak obstawiać piłkę nożną ?

Podstawowe zasady obstawiania rzutów rożnych

Oto kilka prostych zasad, których należy się bezwzględnie trzymać, aby skutecznie obstawiać zakłady związane z rzutami rożnymi:

Styl gry

Jedna ze stron pojedynku opiera swoją grę na żelaznej defensywie, a druga pragnie przez 90. minut meczu znajdować się w okolicach pola karnego przeciwnika? Z dużą dozą prawdopodobieństwa ilość rzutów rożnych podyktowanych tym drugim będzie zdecydowanie większa. Pamiętajcie więc, aby zwracać uwagę na styl, jaki prezentuje każdy z wybranych zespołów.

Stawka meczu

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu faworyt poległ dwoma bramkami w starciu z outsiderem. W rewanżu wszystkie ręce (a przede wszystkim nogi) muszą pójść na pokład. Wtedy ze strony atakujących na pewno nie będzie brakowało rzutów rożnych. Każda analiza musi więc mieć bezwzględnie na uwadze stawkę omawianego meczu.

Fragment spotkania

Mecze piłki nożnej mają to do siebie, że momentami rozgrywane są w bardzo spokojnym tempie, a czasem na boisku dzieje się tyle, że przeciętnemu kibicowi trudno je ogarnąć. W takich przypadkach średnia rzutów rożnych może drastycznie wzrosnąć właściwie w mgnieniu oka. Trzy rzuty rożne w przeciągu zaledwie minuty? Żaden problem. Zwykle podobne sytuacje zdarzają się w końcowych fragmentach pojedynków.

Regulaminowy czas gry

Wszystkim tym, którzy lubią obstawiać typy bukmacherskie, warto na sam koniec przypomnieć, że do każdego zakładu związanego z kornerami liczy się wyłącznie liczbę podyktowanych rzutów rożnych w regulaminowym czasie gry. Dogrywka nie jest już absolutnie brana pod uwagę.

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na rzuty rożne?

W dzisiejszych czasach zakłady na rzuty rożne pojawiają się na kuponach graczy tak często, że brak ich w ofercie skreśla bukmachera właściwie już na samym starcie. Żadna z firm poważnie traktujących misję podbicia polskiego podwórka na podobną wpadkę absolutnie nie może sobie pozwolić.

Oferta na rzuty rożne dostępna w Fuksiarzu

Mimo stosunkowo krótkiego stażu w Polsce Fuksiarz zdołał już przekonać do swoich usług całą rzeszę klientów. W jaki sposób tego dokonał? Ano chociażby poprzez interesujące oferty, a także niezwykle bogatą ofertę, w której zakłady dotyczące rzutów rożnych grają jedną z pierwszoplanowych ról. Zobacz opinie i recenzję o bukmacherze Fuksiarz.

Typowanie rzutów rożnych w STS

Czy warto obstawiać rzuty rożne u bukmachera STS? Oczywiście, że tak! Lider rodzimego rynku posiada w swojej ofercie właściwie wszystkie możliwe warianty takiego typu zakładów. Handicapy rzutów rożnych, gra na liczbę rzutów rożnych poszczególnych drużyn oraz wiele, wiele innych. To wszystko oferuje swoim klientom STS. Dodatkowo kursy należą do ścisłej krajowej czołówki. Nic tylko grać. Zobacz opinie i recenzję o bukmacherze STS.

Obstawianie rzutów rożnych w Fortunie

Suma rzutów rożnych, większa liczba rzutów rożnych na koncie konkretnego zespołu, jak również ilość rzutów rożnych wykonywanych w pierwszej oraz drugiej połowie spotkania. O to wszystko można się zakładać z Fortuną. Wystarczy tylko zostać jej wiernym i zadowolonym użytkownikiem. Żaden fan piłki nożnej nie powinien być zawiedziony podczas korzystania z usług tego podmiotu. Oferta na tę dyscyplinę na tle konkurencji wypada bowiem wyjątkowo dobrze. Zobacz opinie i recenzję o bukmacherze Fortuna.

Zakłady bukmacherskie na rzuty rożne – podsumowanie

Obstawiać zakłady bukmacherskie mogą wszyscy. Dobrze robią to jednak tylko nieliczni. Tę starą prawdę powinien znać absolutnie każdy, kto trudnił się typowaniem liczby rzutów rożnych, a także innych zakładów związanych z kornerami choćby przez moment.

Taka forma gry wymaga doskonałego przygotowania i jeszcze większej wiedzy. Doświadczeni użytkownicy, którzy na rynku zakładów wzajemnych czują się jak ryby w wodzie, mają z pewnością tego świadomość. Początkujący niech wezmą sobie tę radę do serca. W innym wypadku ich przygoda z bukmacherką może skończyć się szybko i bardzo boleśnie.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.