Obstawianie skoków narciarskich – jak i gdzie typować skoki?

Data dodania: 15 listopada 2023 r. / Aktualizacja: 20 listopada 2023 r.
Jak i gdzie obstawiać skoki narciarskie?

O ile latem w ofercie najlepszych firm z polską licencją królują chociażby piłka nożna, tenis ziemny oraz żużel, tak każdej zimy gracze w naszym kraju wariują na punkcie typowania skoków narciarskich. Ilu graczy robi to skutecznie, a ilu tylko tak uważa? Gdzie leży klucz do skutecznego typowania zawodów o Puchar Świata w skokach narciarskich? U których legalnych bukmacherów na graczy czeka najlepsza oferta zakładów oraz jak obstawiać skoki narciarskie w ten sposób, aby zagwarantować sobie dobrą rozrywkę na długie zimowe wieczory? Każdą z tych kwestii wzięliśmy pod naszą bukmacherską lupę w najnowszym poradniku typera. 

Kulisy obstawiania skoków narciarskich – poradnik skutecznego typowania

Nie ulega cienia wątpliwości, że skoki narciarskie od zawsze cieszyły się sporą popularnością i zainteresowaniem widzów w naszym kraju. Popularność i zainteresowanie to jednak jedno, natomiast od kiedy na przełomie wieków największe sukcesy na światowych skoczniach święcił Adam Małysz, to Polaków ogarnęło istne szaleństwo, histeria na punkcie tej dyscypliny sportu. 

Polscy kibice zaczęli podróżować za swoimi ulubieńcami po całym świecie, aby nie tylko oglądać skoki narciarskie w najlepszym wydaniu, ale i dopingować reprezentantów Polski. Również typerzy w naszym kraju nie wyobrażają sobie niedzielnego popołudnia bez rosołu, schabowego oraz obstawienia zakładów bukmacherskich na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich z udziałem polskich skoczków. Jedni gracze robią to bardziej, a drudzy mniej skutecznie, natomiast skoro tu jesteście i czytacie nasz poradnik typera to zakładamy, że należycie do tej drugiej grupy i szukacie pomocy w kontekście skutecznego obstawiania skoków narciarskich. 

Obstawianie skoków narciarskich – najważniejsze turnieje

Zanim rozbierzemy na czynniki pierwsze kwestię tego, jak obstawiać skoki narciarskie oraz które zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie mogą zagwarantować graczowi sukces w dłuższej perspektywie przekonajmy się najpierw, które zawody i turnieje są kluczowe z perspektywy najlepszych zawodników na świecie. Pozwoli nam to nieco bardziej wczuć się w klimat typowania poszczególnych konkursów i bez dwóch zdań poprawi skuteczność naszych zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie. 

Igrzyska Olimpijskie

Kulminacyjnym punktem kariery każdego skoczka narciarskiego jest zdobycie olimpijskiego złota. Takie zawody odbywają się raz na cztery lata, a w ich trakcie rozgrywanych jest kilka konkursów (m.in. zawody na skoczni dużej oraz normalnej, a także konkurs drużynowy). Jeśli zatem zamierzasz obstawiać skoki narciarskie online to możesz mieć pewność, że w trakcie Igrzysk Olimpijskich najlepsi zawodnicy będą w swojej topowej formie. 

Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich 

Nieco częściej, bo co dwa lata odbywają się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, a jedną z dyscyplin w trakcie tej imprezy są skoki narciarskie właśnie. Również w tym przypadku odbywają się zarówno konkursy indywidualne, jak i drużynowe, a większość reprezentacji oraz zawodników bardzo serio traktuje rywalizację w takich zawodach. Warto także pamiętać, że w ofertach bukmacherów jest także możliwość obstawiania Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. 

Puchar Świata w skokach narciarskich

Cykl cotygodniowych zawodów odbywających się w niemalże każdy weekend na skoczniach całego świata, którego zwieńczeniem są marcowe konkursy na mamuciej skoczni w Planicy, gdzie najlepszy skoczek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na przestrzeni całego sezonu otrzymuje główne trofeum w Pucharze Świata, czyli tzw. Kryształową Kulę.

Turniej Czterech Skoczni

Triumf w Turnieju Czterech Skoczni to marzenie każdego chłopca, który zakłada na nogi narty do skoków narciarskich. Konkurs rozgrywany jest na przełomie roku, a ostatecznego triumfatora klasyfikacji generalnej wyłaniają cztery zawody na skoczniach w Niemczech oraz Austrii. 

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich

Jeśli chodzi o skoki narciarskie, to są to najmniej prestiżowe zawody spośród wszystkich wymienionych powyżej turniejów, natomiast sporo typerów obstawia zakłady bukmacherskie na letnie konkursy z jednej, prostej przyczyny – po kilku miesiącach oczekiwania są już mocno spragnieni wrażeń oraz emocji związanych z zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich. 

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie – rodzaje typów

Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z typowaniem występów Kamila Stocha, Piotra Żyły oraz pozostałych reprezentantów Polski i obawiacie się, że do Waszej dyspozycji będą wyłącznie podstawowe rynki i opcje kursowe (np. zwycięzca zawodów), to po wizycie na stronie dowolnego z legalnych operatorów w naszym kraju czeka Was przyjemne rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że zakłady bukmacherskie skoki narciarskie to znacznie, znaaacznie większy wybór rozmaitych typów oraz scenariuszy, a każdy ekspert od typowania skoków bez trudu odnajdzie wartościowe selekcje na swój kupon. Nie sposób wymienić ich wszystkich, dlatego poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych. 

Zwycięzca zawodów

Podstawowy rynek zakładów na skoki narciarskie to oczywiście ten dotyczący wskazania triumfatora konkretnego konkursu. Nie jest to być może zadanie łatwe, gdyż stawka jest bardzo wyrównana, natomiast wysoki kurs rekompensuje poniesione ryzyko. 

Top 3, Top 6, Top 10, Top 30

Jeśli przerasta Was wytypowanie jednego, konkretnego skoczka, to możecie zdecydować się na zakłady bukmacherskie ze znacznie większym marginesem błędu. Mamy na myśli zakłady Top 3, Top 6, itd., a liczba dostępnych przedziałów zależy od bukmachera. Rzecz jasna mniejsze ryzyko oznacza przy okazji niższy kurs. 

H2H

Sporą popularnością wśród typerów obstawiających regularnie skoki narciarskie zakłady bukmacherskie cieszą się rynki H2H, które w największym skrócie wyjaśnić można jako bezpośrednie pojedynki pomiędzy dwoma skoczkami. Analitycy bukmachera parują ze sobą zawodnika X oraz Y, a zadaniem typera jest wskazanie skoczka, który ukończy konkurs na wyższej pozycji. 

Triumfator 1. serii

W topowych firmach z czołowych pozycji rankingu bukmacherów typować można nie tylko zwycięzcę zawodów, ale także skoczka, który będzie liderem po 1. serii. 

Zwycięzca 1. serii wygra konkurs

W tego typu zakładach bukmacherskich na skoki narciarskie zadaniem typera jest obstawienie zawodnika, który wygra 1. serię oraz będzie górą na koniec zawodów. 

Zwycięzca wygra obie serie 

W przypadku tego rynku zakładów na skoki narciarskie poprzeczka wędruje w górę, ale i kurs w przypadku powodzenia na kuponie będzie znacznie atrakcyjniejszy. 

Zostanie pobity rekord skoczni

Takie zakłady bukmacherskie skoki narciarskie nie są dostępne u każdego z legalnych operatorów, natomiast w najlepszych firmach możecie chociażby obstawić, czy w trakcie danych zawodów pobity zostanie rekord skoczni. 

Liczba reprezentantów danego kraju w Top 3, Top 10, itd. 

Znakomitych zawodników nie brakuje tylko w szeregach reprezentacji Polski, ale także w Austrii, Niemczech oraz krajach skandynawskich. Typując zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie możecie obstawić liczbę reprezentantów konkretnego państwa w Top 3, Top 10, itd. 

Długość następnego skoku (zakłady LIVE)

Z perspektywy najbardziej doświadczonych typerów na rynku dobrą okazją na złapanie wartościowego kursu mogę być zakłady LIVE. Przykładowy typ to chociażby długość skoku kolejnego zawodnika (np. Powyżej/Poniżej 135,5 metra), tego typu rynek to gwarancja doskonałej zabawy przez całe zawody, a w ten sposób obstawiać skoki narciarskie zakłady bukmacherskie można na stronach najlepszych firm z polską licencją. 

Zwycięzca całego turnieju (zakłady długoterminowe)

Wszystkie powyższe rynki i opcje kursowe to tzw. zakłady krótkoterminowe, czyli typy odnoszące się do najbliższych zawodów. Musicie natomiast mieć świadomość, że obstawiając skoki narciarskie zakłady bukmacherskie do Waszej dyspozycji są również kursy dotyczące rozstrzygnięć na przestrzenii całego sezonu i wówczas określamy je jako zakłady długoterminowe. Przykładowe rynki to m.in. triumfator Pucharu Świata, IO, MŚ. 

Zakłady specjalne

Sporą popularnością wśród typerów cieszą się także zakłady specjalne na skoki narciarskie. Wybór dostępnych rynków zależy od pomysłowości oddsmakerów danego bukmachera, a przykładowe rynki to chociażby narodowość zwycięzcy lub przewaga punktowa triumfatora zawodów nad drugim zawodnikiem. 

Zakłady na skoki narciarskie – oferta najlepszych bukmacherów

Każda szanująca się firma z dowolnego rankingu najlepszych legalnych operatorów w naszym kraju posiada w swojej ofercie zakładów skoki narciarskie kursy bukmacherskie. Rzecz jasna oferta ofercie nierówna, a propozycje kursowe od jednych serwisów są nieco lepsze, niż zakłady dostępne w innej firmie. W naszej opinii na tle legalnych konkurentów wyróżnia się oferta poniższych bukmacherów.  

Bukmacher STS – zakłady na skoki narciarskie

Prawdopodobnie dla nikogo z Was nie będzie większym zaskoczeniem fakt, że jedna z najlepszych ofert zakładów na skoki narciarskie dostępna jest na stronie jednego z liderów rynku, czyli firmy STS. Analitycy tego operatora pokrywają nie tylko najważniejsze zawody (rzecz jasna wraz z Pucharem Świata, Turniejem Czterech Skoczni oraz MŚ w skokach narciarskich na czele), ale również mniej prestiżowe konkursy, jak chociażby Puchar Kontynentalny oraz Mistrzostwa Polski. Mało tego! W przypadku najpopularniejszych zawodów typować można nie tylko konkurs, ale i kwalifikacje oraz serię próbną, a prawdziwym majstersztykiem od włodarzy STS jest sekcja LIVE, która w naszej opinii bije na głowę wszystkich legalnych konkurentów w naszym kraju. 

STS

Zapoznaj się z ofertą powitalną STS

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Bukmacher Fortuna – zakłady na skoki narciarskie

Bukmacher Fortuna od lat jest jednym ze sponsorów Polskiego Związku Narciarskiego, a słabość włodarzy czeskiego giganta do skoków narciarskich widać na każdym kroku. Oferta zakładów na skoki narciarskie od Fortuny to rzecz jasna kursy na komplet zawodów Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni oraz wszystkich kluczowych konkursów w trakcie sezonu. Skoki narciarskie Fortuna to gwarancja dostępu do wysokich kursów oraz ciekawych rynków krótko- i długoterminowych, mnóstwa zakładów specjalnych, typów H2H oraz ciekawych kursów specjalnych (np. liczba reprezentantów Polski na podium). Warto także mieć z tyłu głowy, że klienci Fortuny będą mieli regularny dostęp do specjalnych ofert gwarantujących zastrzyki darmowych środków na dalszą grę. 

Fortuna

Zapoznaj się z ofertą powitalną Fortuny

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Bukmacher forBET – skoki narciarskie zakłady bukmacherskie

Oferta firmy forBET na skoki narciarskie to wszystkie najlepsze zakłady bukmacherskie (triumfator, H2H, rynki specjalne), typy na komplet prestiżowych turniejów (Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, itd.), a także atrakcyjne kursy bukmacherskie, które zawsze stanowiły mocną stronę tego operatora. Serwis oddaje w ręce swoich klientów nie tylko solidne rynki przedmeczowe, ale także skoki narciarskie zakłady bukmacherskie na żywo, a typować można nie tylko same zawody, ale także kwalifikacje.

ForBET

Zapoznaj się z ofertą powitalną forBET

Kod na start:
Tylko dla osób 18+. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych.

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie – sekrety skutecznego typowania

Aby skutecznie typować skoki narciarskie oraz poszczególne konkursy Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni, itd., niezbędny jest odpowiedni poziom wiedzy i doświadczenia. Rzecz jasna możecie uczyć się na swoich błędach i na własną rękę poszukiwać złotej metody na czerpanie profitów w dłuższej perspektywie, lecz możecie też skorzystać z naszych spostrzeżeń będących efektem wieloletnich doświadczeń w tej materii. Oto kilka z nich. 

Zdobądź wiedzę o poszczególnych zawodnikach

Wygrywanie w dłuższej perspektywie nie będzie możliwe, jeśli nie będziecie posiadali odpowiedniego poziomu wiedzy na temat konkretnych skoczków. Obstawiając skoki narciarskie musicie mieć świadomość, jakie są mocne, a jakie słabe strony danego zawodnika, gdyż tylko wówczas zdołacie odnaleźć wartościowy typ ze sporym value. 

Sprawdź klasyfikację i kalendarz

Sporo w kontekście typowania wyników kolejnych zawodów powie Wam aktualne miejsce skoczka w klasyfikacji generalnej. Wysoka pozycja lub odległe miejsce w rankingu Pucharu Świata nie jest efektem farta i dość wiernie obrazuje to, z jakiej klasy zawodnikiem mamy do czynienia.  

Rzuć okiem na aktualną formę skoczków

Błyskawiczny rzut okiem na wyniki osiągane przez konkretnych zawodników w poprzednich tygodniach będzie nie lada wskazówką w poszukiwaniu wartościowych typów na kupon. Dalekie skoki i wysoka forma nie są dziełem przypadku i gwarantują sporą szansę powodzenia w najbliższy weekend. 

Rozmiar skoczni ma znaczenie

Zakłady na skoki narciarskie mają to do siebie, że poszczególni zawodnicy różnie spisują się na rozmaitych obiektach. Jedni znacznie lepiej czują się na skoczniach normalnych i zawodzą na mamutach, z kolei inni uwielbiają szybować 200 metrów lub dalej i to właśnie loty są ich specjalnością. Posiadając taką wiedzę łatwiej będzie Wam o skonstruowanie zwycięskiego kuponu. 

Sprawdź, jak dany zawodnik radził sobie na danej skoczni w latach ubiegłych

Nawet najlepsi skoczkowie narciarscy nie radzą sobie w ten sam sposób na wszystkich obiektach na przestrzeni całego sezonu. Zawody Pucharu Świata rozsiane są po całym świecie, a każdy zawodnik ma swoje ulubione skocznie, gdzie co roku oddaje fenomenalne skoki, a na innych obiektach nie radzi sobie już tak doskonale. Mając taką wiedzę łatwiej odszukasz pomyłkę bukmachera i obstawisz wartościowe typy bukmacherskie

Nie sugeruj się kursami

Wielu mniej doświadczonych typerów przesadnie sugeruje się kursami. Przykładowo – jeśli w jakiejś parze H2H rozkład kursów prezentuje się np. 1.44 – 2.67, to zdaniem gracza mamy do czynienia z pewniakiem i zawodnik nr 1 z pewnością wyjdzie górą z takiego pojedynku. Nic bardziej mylnego i warto solidnie przeanalizować mocne oraz słabe strony obu skoczków, a nie opierać się tylko i wyłącznie na wysokości kursów bukmacherskich. 

Pamiętaj, że często karty rozdają warunki atmosferyczne na skoczni, dlatego warto sprawdzić prognozę pogody

Skoki narciarskie mają to do siebie, że na ich przewidywalność bardzo negatywny wpływ mają niesprzyjające warunki atmosferyczne. Przy silnych podmuchach wiatru trudno o przeprowadzenie sprawiedliwego konkursu, który w optymalny sposób oddawałby aktualną formę poszczególnych zawodników i układ sił na skoczni. Warto mieć to z tyłu głowy, gdyż wiatr wywrócił już do góry nogami ranking niejednych zawodów. 

Warto typować konkursy drużynowe

Typerzy, którym marzą się zauważalne profity w budżecie powinni nieco bardziej wziąć pod lupę zawody drużynowe. W przypadku konkursów indywidualnych bowiem wynik uzależniony jest od formy jednego skoczka, a jego słabsza dyspozycja w danym dniu sprawia, że nawet najbardziej pewny kupon chwilę później ląduje w koszu. W konkursach drużynowych wynik końcowy jest składową ośmiu skoków oddanych przez czterech zawodników, a przy takiej próbie nawet jeden słabszy wynik nie rzutuje aż tak bardzo na efekt finalny. 

Nie warto typować zakładów po niskich kursach

Tylko wysokie kursy bukmacherskie pozwolą typerowi wypracować solidny yield w długim okresie, a najlepiej przez cały zimowy sezon Pucharu Świata. Tego typu zakłady posiadają spore value, dlatego nawet przy niższej skuteczności kuponów graczowi uda się wypracować zysk. Unikaj zbyt niskich kursów, gdyż w skokach narciarskich nie ma pewniaków!

Nie sugeruj się sympatią 

Stali obserwatorzy wydarzeń na skoczniach narciarskich mają swoich pupili. Dość naturalną koleją rzeczy jest kibicowanie polskim zawodnikom, natomiast tego typu strategia raczej nie będzie sprzyjała rekordowym wynikom na kuponach. Radzimy odstawić na bok sympatie oraz antypatie, a w trakcie typowania kierować się chłodną i rzeczową analizą bukmacherską. Tylko taka strategia pozwoli cieszyć się odpowiedzialną i bezpieczną grą w długiej perspektywie. 

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie – FAQ

Czy zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie są w Polsce legalne?

Oczywiście, że tak, natomiast warunkiem jest typowanie skoków narciarskich na stronach legalnych operatorów z odpowiednią licencją Ministerstwa Finansów. 

Czy jest możliwe obstawianie skoków narciarskich w aplikacji mobilnej? 

Jeśli Twój bukmacher daje taką możliwość, to tak. Większość legalnych firm z rankingu polskich operatorów zakładów umożliwia typowanie skoków narciarskich w darmowych aplikacjach mobilnych. 

Obstawianie skoków narciarskich bez depozytu – czy to możliwe?

Tak, na polskim rynku działa kilka serwisów, które mają dla swoich nowych klientów powitalną ofertę bez konieczności wpłacenia chociażby złotówki depozytu. Rzecz jasna takie darmowe środki można wykorzystać na typowania skoków narciarskich.

Na co zwrócić uwagę obstawiając skoki narciarskie zakłady bukmacherskie?

Klasyfikacja Pucharu Świata, forma poszczególnych skoczków oraz aktualne warunki atmosferyczne to z pewnością aspekty, które mogą mieć wpływ na wyniki zawodów i zakłady bukmacherskie obstawione u legalnych operatorów. 

Jakie są najpopularniejsze zawody w ciągu sezonu?

Jeśli chodzi o skoki narciarskie, to szczególną popularnością wśród typerów cieszą się zakłady bukmacherskie na Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, IO oraz MŚ. 

Który zawodnik wygrywał najczęściej w historii Puchar Świata?

Najbardziej utytułowanym skoczkiem na tym polu jest Matti Nykanen z Finlandii, który wygrywał Puchar Świata aż 5 razy. 

Reprezentanci którego kraju wygrywali najczęściej klasyfikację generalną Pucharu Świata?

W klasyfikacji Pucharu Narodów bezkonkurencyjni są Austriacy, którzy triumfowali w tych zawodach aż 20 razy. 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam