EURO 2024 📅 godz. 21:00 14-07-2024

Kursy i typy na mecz Hiszpania - Anglia

Jak bukmacherzy obstawiają wybory parlamentarne 2023? Aktualne kursy i typy

Data dodania: 15 września 2023 r. / Aktualizacja: 21 lutego 2024 r.
Wybory Parlamentarne w Polsce 2023

Obstawianie zakładów na stronach legalnych bukmacherów z polską licencją to nie tylko typowanie meczów z udziałem Realu Madryt i Barcelony oraz kolejnych goli Roberta Lewandowskiego. To także kursy i typy na wybory parlamentarne 2023, które lada moment odbędą się w naszym kraju, dlatego tym razem pod naszą bukmacherską lupę bierzemy zakłady dotyczące polityki. Gdzie obstawiać wybory? Czy jest to zgodne z polskim prawem? I wreszcie najważniejsze – kto wygra wybory w Polsce? Sprawdzamy! 

Zakłady na wybory parlamentarne 2023 – czy typowanie wyborów jest legalne w Polsce?

Państwowa Komisja Wyborcza zatwierdziła wniosek prezydenta Andrzeja Dudy i wyznaczyła datę wyborów parlamentarnych w 2023 roku. Kiedy pójdziemy do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie? Stanie się to w trzecią niedzielę października, a konkretnie 15.10.2023 roku. Zanim jednak sprawdzimy faworytów oraz rozmaite scenariusze wyborcze, to przekonajmy się najpierw, czy typowanie wyników wyborów jest w ogóle zgodne z polskim prawem. 

Tak, obstawianie wyborów do Sejmu i Senatu jest w 100% legalne, pod warunkiem, że odbywa się na stronach operatorów posiadających aktualną licencję od Ministerstwa Finansów. Pełen wykaz takich firm oraz kluczowe informacje o takich serwisach odnajdziecie w naszym rankingu legalnych bukmacherów, a my bez zbędnego przedłużania sprawdzamy, jakich scenariuszy spodziewają się analitycy ustalający kursy bukmacherskie na wybory parlamentarne w Polsce.

Jaka partia wygra Wybory Parlamentarne w Polsce 2023? Typy bukmacherów

Kluczowe pytanie, jakie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi zadają sobie miliony Polaków brzmi – co mówią sondaże i która partia otrzyma najwięcej głosów i będzie miała misję sformowania nowego rządu? Sytuacja jest dynamiczna, a w polityce nigdy nie ma 100% pewniaków, natomiast gdyby wybory odbyły się dziś, to zdaniem najlepszych firm bukmacherskich wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. 

Analitycy ustalający kursy bukmacherskie są zdania, że każdy inny wynik, niż zwycięstwo obozu Zjednoczonej Prawicy (czyli aktualnej partii rządzącej) należałoby rozpatrywać w kategoriach niemałej sensacji. Druga w typowaniu bukmacherów jest Koalicja Obywatelska, a dalej mamy Konfederację ze Sławomirem Mentzenem na czele, Lewicę oraz Trzecią Drogę Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Szymona Hołowni.

Kursy bukmacherskie na wynik procentowy poszczególnych partii politycznych w Polsce 2023

Równie ważną kwestią, co sam wynik wyborów jest procentowy wynik poszczególnych partii. Dlaczego to tak istotne? Z prostej przyczyny – zwycięska partia musi osiągnąć odpowiednio wysoką przewagę nad politycznymi rywalami, aby mieć możliwość samodzielnego sformowania rządu bez konieczności zawierania sojuszy. Jaki procentowy wynik jest w zasięgu poszczególnych partii? W tym celu zerknęliśmy na ofertę zakładów od najlepszych bukmacherów w naszym kraju. 

Gdyby do wyborów miało dojść dzisiaj, to zdaniem analityków ustalających kursy dla liderów rankingu wynik Prawa i Sprawiedliwości oscylowałby wokół ok. 36%, Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na poparcie ok. 31% wyborców, wynik Konfederacji zakręciłby się ok. 12%, a Lewica i Trzecia Droga mogłaby liczyć na elektorat na poziomie ok. 9% głosów. 

Kto będzie premierem po wyborach w 2023? Typowanie legalnych bukmacherów

Sporych emocji dostarczy zapewne wyścig po tekę nowego premiera. Zazwyczaj dzieje się tak, że to lider zwycięskiej partii otrzymuje misję sformowania nowego rządu, jednak nie jest to żelazną regułą i premierem może zostać polityk z drugiego szeregu. Kto zdaniem polskich bukmacherów zostanie nowym premierem po jesiennych wyborach? 

Według analityków stanowisko utrzyma obecny premier, czyli Mateusz Morawiecki, który dość wyraźnie wyprzedza lidera opozycji Donalda Tuska. W typowaniu bukmacherów nie brakuje również mniej oczywistych kandydatów, więc jeśli macie przecieki, że nowym premierem zostanie Włodzimierz Czarzasty, Rafał Trzaskowski lub Jarosław Kaczyński, to pozostało jedynie stworzyć zwycięski kupon i cieszyć się z wygranej. 

Zakłady bukmacherskie na frekwencję w wyborach do Sejmu i Senatu 2023

W poprzednich wyborach do Sejmu i Senatu w 2019 roku frekwencja przy urnach wyniosła 61,74%. Cztery lata wcześniej było to 50,92%, a w 2011 roku do urn poszło zaledwie 48,92% osób uprawnionych do głosowania. Jak będzie tym razem? Zerkamy na ofertę zakładów od topowych firm w Polsce. 

Patrząc na kursy bukmacherskie frekwencja wyborcza powinna być najwyższa od… 1989 roku i zdaniem analityków wynik zakręci się w granicach 60,50%. Jeśli te domysły się potwierdzą, to Polacy zdadzą test na społeczeństwo obywatelskie i udowodnią, że doceniają reguły demokratycznego państwa. 

Obstawianie wyborów 2023 – typy bukmacherskie na referendum

Przy okazji wyborów parlamentarnych odbędzie się również ogólnopolskie referendum dotyczące kluczowych spraw naszej państwowości. Oto pytania, na które każdy z nas będzie mógł odpowiedzieć w lokalu wyborczym 15 października 2022 roku:

  1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
  2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
  3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
  4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Aby referendum zostało uznane za ważne i prawnie wiążące musi w nim wziąć udział połowa uprawnionych do głosowania osób. Czy tak się stanie? Według polskich bukmacherów o niczym takim nie może być mowy, a kursy jasno pokazują, że część społeczeństwa zbojkotuje referendum i nie weźmie udziału w tej dobrowolnej ankiecie. 

Skoro jesteśmy przy temacie referendum, to jeden z legalnych bukmacherów oddaje w ręce swoich klientów kursy na zakład dotyczący pytania, które uzyska najwięcej odpowiedzi TAK w głosowaniu obywateli. Niekwestionowanym liderem jest tutaj pytanie nr 2. dotyczące podniesienia wieku emerytalnego. 

Legalne zakłady bukmacherskie na wybory parlamentarne w Polsce – FAQ

Kiedy odbędą się wybory parlamentarne w Polsce?

Państwowa Komisja Wyborcza wyznaczyła datę wyborów do Sejmu i Senatu na niedzielę 15 października 2023 roku. 

Wybory parlamentarne 2023 – gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Pamiętajcie, że obstawianie wyborów w Polsce jest zgodne z obowiązującym w naszym kraju prawem WYŁĄCZNIE na stronach legalnych bukmacherów posiadających aktualną licencję od Ministerstwa Finansów. 

Czy w 2023 roku odbędą się również wybory prezydenckie w Polsce? 

Nie, kadencja urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy wygasa dopiero w 2025 roku i to właśnie wtedy wybierzemy nową głowę państwa. 

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 135)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam