Odpowiedzialna gra - na czym polega?

Na czym polega odpowiedzialna gra

Odpowiedzialna gra u bukmachera może być źródłem znakomitej rozrywki, a przy odrobinie szczęścia także zauważalnych profitów w dłuższej perspektywie. Należy jednak mieć świadomość, że istnieje również czarny scenariusz, a utrata kontroli nad grą u bukmachera może mieć opłakane skutki. Czym jest odpowiedzialna gra i skąd wiadomo, gdzie leży granica pomiędzy dobrą zabawą, a problemem uzależnienia od hazardu? Co robią najlepsi bukmacherzy oferujący zakłady wzajemne w Polsce, aby uchronić swoich klientów przed negatywnymi skutkami hazardu? O wszystkim tym opowiemy Wam za moment w najnowszym poradniku typera na naszej stronie internetowej.  

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie? Graj odpowiedzialnie w legalnych firmach!

Zanim sprawdzimy na czym polega odpowiedzialna gra u bukmachera sprawdźmy najpierw, gdzie w ogóle można obstawiać zakłady sportowe i typować wyniki meczów. Jak zapewne doskonale wiecie w internecie aż roi się od rozmaitych firm oferujących swoje usługi i wystawiających kursy, co nie oznacza wcale, że w każdej z nich można legalnie i bezpiecznie grać. 

Kluczowym elementem w momencie wyboru bukmachera i rejestracji konta powinna być legalność firmy. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że taki serwis powinien posiadać odpowiednią licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Tylko wówczas gracz będzie mógł spać spokojnie i w żaden sposób nie będzie naruszał prawa obowiązującego w naszym kraju. 

Na ten moment lista legalnych bukmacherów w Polsce liczy ok. 20 pozycji, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej konkretów i lepiej poznać ofertę poszczególnych operatorów to zapraszamy do odwiedzenia naszego rankingu bukmacherów

Odpowiedzialna gra u bukmachera – co to takiego?

Zabierając się za typowanie zakładów bukmacherskich musicie mieć z tyłu głowy fakt, że gra u bukmachera ma być w pierwszej kolejności dobrą zabawą i szansą na sprawdzenie poziomu swojej wiedzy, a nie próbą poprawienia swojej sytuacji materialnej. Oczywiście, aspekt finansowy jest szalenie istotny i bardzo dobrze, jeśli gracz potrafi wypracować profity w dłuższej perspektywie, natomiast nie może być też tak, że będzie to robił za wszelką cenę. 

Odpowiedzialna gra strona totalbet

Aby tak się stało, a gra u bukmachera była świadoma, bezpieczna i kontrolowana, to warto mieć z tyłu głowy, aby co jakiś czas sprawdzać poziom swojego zaangażowania w zakłady i badać, czy mowa jest ciągle o tylko i wyłącznie dobrej rozrywce, czy też typowanie meczów przeradza się w formę hazardu i próbę odrobienia poniesionych przed momentem strat.

Wszystkie mechanizmy gwarantujące odpowiedzialną grę znakomicie opisane zostały na stronie jednego z liderów polskiego rynku, czyli firmy Fortuna. Według Fortuny misja bukmachera polega w tym kontekście m.in. na:

 • Propagowaniu bezpiecznego, jasnego i zrozumiałego korzystania z gier hazardowych

 • Rozwijaniu świadomości na temat ryzyka i zagrożeń związanych z hazardem

 • Minimalizowaniu skutków zagrożeń związanych z hazardem i wspieraniu graczy w odpowiedzialnej grze

Odpowiedzialna gra bukmacher fortuna

Z kolei włodarze bukmachera Superbet odpowiedzialną grę oraz swoje obowiązki na tym polu rozumieją jako m.in.:

 • Zapewniamy bezpieczne i korzystne środowisko naszym Klientom

 • Zapewniamy, że w żadnym wypadku nie zezwalamy na dostęp do naszych usług osobom poniżej 18 roku życia

 • Zapewniamy, że wszyscy Klienci są informowani o odpowiedzialnej grze i niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą udział w grach hazardowych

 • Zapewniamy, że personel Superbet jest przeszkolony i przygotowany w dziedzinie odpowiedzialnej gry

 • Zapewniamy możliwość ustawienia ograniczeń na koncie gracza

Odpowiedzialna gra bukmacher superbet

Jakie obowiązki w ramach odpowiedzialnej gry nakłada na bukmachera ustawa hazardowa?

Tak jak zdążyliśmy już to ustalić przed momentem zgodna z polskim prawem jest gra na stronach bukmacherów działających na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministerstwo Finansów. Proces licencyjny jest szalenie skomplikowany i nakłada na firmy szereg obowiązków, a wszystko po to, aby dane osobowe i środki finansowe graczy były maksymalnie bezpieczne, a produkty dostępne na stronie bukmachera gwarantowały dostęp do odpowiedzialnej gry. 

Najnowsza nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce pochodzi z 2017 roku, a jakie obowiązki w kontekście odpowiedzialnej gry nakłada ona na legalnych bukmacherów? Są to m.in.:

 

 • Pobieranie 12% podatku obrotowego od każdego kuponu

 • Pobieranie 10% podatku od wygranych powyżej 2279,99 PLN

 • Udostępnianie zakładów bukmacherskich wyłącznie zarejestrowanym graczom

 • Weryfikowanie pełnoletności klientów

 • Gwarancja bezpieczeństwa danych osobowych klientów

 • Gwarancja wypłacalności, którą daje wymagany kapitał zakładowy

 • Informowanie graczy o negatywnych skutkach hazardu

 • Udostępnianie narzędzi gwarantujących bezpieczną i odpowiedzialną grę

Zasady odpowiedzialnej gry – jakie narzędzia oddają w ręce klientów legalni bukmacherzy?

Wiemy zatem, że najlepsi legalni bukmacherzy mają obowiązek zagwarantować swoim klientom dostęp do odpowiedzialnej gry, dzięki czemu typowanie wyników meczów będzie źródłem sporej porcji dobrej rozrywki, a nie finansowych tarapatów i finalnie uzależnienia od zakładów bukmacherskich. O jakich narzędziach konkretnie mowa i w jaki sposób korzystanie z limitów gry gwarantuje bezpieczną grę u bukmachera. Oto kilka przykładów. 

Limity czasowe

Na stronie każdego legalnego bukmachera dostępny jest licznik odmierzający czas, jaki gracz spędza na stronie. Typer może ustalić poziom limitów gry wedle własnego uznania (np. 10 godzin w skali tygodnia), a po ich przekroczeniu nie będzie miał możliwości zalogowania się na konto gracza. 

Limity finansowe

Identycznie działają mechanizmy odpowiedzialnej gry w kontekście limitów stawek lub depozytów na koncie gracza. Typer może ustalić maksymalny poziom depozytów (np. 200 PLN tygodniowo) lub łącznej sumy stawek (np. 10000 PLN miesięcznie), a jeśli przekroczy ustalony pułap, to będzie czekała go chwilowa przerwa od typowania zakładów wzajemnych. 

Zawieszenie konta

Bardzo skutecznym narzędziem w kontekście odpowiedzialnej gry u bukmachera jest strategia samowykluczenia, czyli chwilowego zawieszenia konta. Typerzy, którzy czują, że potrzebują chwili oddechu mogą zawiesić konto na jakiś czas (np. 2 tygodnie), a później wrócić z czystą głową i nową energią do pracy. 

Blokada konta

Ostatecznym krokiem w przypadku odpowiedzialnej gry jest zablokowanie konta gracza. Jeśli typer czuje, że poziom jego uzależnienia od hazardu niebezpiecznie urósł, to w każdej chwili może poprosić pracowników supportu bukmachera o zablokowanie konta, co będzie skutkowało brakiem dostępu do oferty zakładów danej firmy. 

Bezpieczne zakłady bukmacherskie – jak grać odpowiedzialnie?

Odpowiedzialna gra i zachowanie odpowiedniego poziomu samokontroli to klucz do doskonałej i bezpiecznej zabawy w typowanie meczów, a przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi. W jaki sposób grać bezpiecznie i odpowiedzialnie i jak mieć pewność, że gra nie wymknie się spod kontroli i nie będzie prowadziła do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji (nie tylko finansowych)? Oto kilka wskazówek dostępnych na stronie legalnego bukmachera forBET. 

Odpowiedzialna gra bukmacher forbet

 • Nigdy nie traktuj grania w zakładach bukmacherskich jako sposobu na zarabianie pieniędzy

 • Staraj się utrzymać równowagę pomiędzy graniem w zakładach wzajemnych, a swoimi innymi aktywnościami życiowymi i rób częste przerwy

 • Obstawiając zakłady wzajemne korzystaj wyłącznie z pieniędzy przeznaczonych na rozrywkę

 • Nigdy nie pożyczaj pieniędzy na granie u bukmachera

 • W przypadku zauważenia pierwszych symptomów uzależnienia skorzystaj z dostępnych limitów i odpocznij od zakładów

 • Zachowaj kontrolę i nigdy nie próbuj odegrać się za wszelką cenę

 • Skorzystaj z darmowej i profesjonalnej pomocy jeżeli masz problem z hazardem

Odpowiedzialna gra bukmacher betcris

Kiedy kończy się zabawa, a zaczyna hazard?

Jeśli zauważycie u siebie pierwsze symptomy świadczące o tym, że Wasza gra przestaje być bezpieczna i zmierza w niebezpiecznym kierunku, to czym prędzej powinniście rozważyć zaprzestanie gry. Zanim to jednak zrobicie rozwiążcie błyskawiczny test składający się z 20 następujących pytań, chociażby taki, jaki odnaleźliśmy na stronie legalnego bukmachera Betclic. Jeśli przynajmniej 7 odpowiedzi na poniższe pytania będzie twierdzących, to bardzo możliwe, że macie problem z uzależnieniem od hazardu. 

Odpowiedzialna gra bukmacher STS

1. Czy kiedykolwiek traciłeś czas przeznaczony na pracę lub szkołę z powodu hazardu?

2. Czy uprawianie hazardu powodowało kiedykolwiek, że twoje życie rodzinne stawało się nieszczęśliwe?

3. Czy hazard wpływał na twoją reputację?

4. Czy kiedykolwiek odczuwałeś wyrzuty sumienia po grze?

5. Czy kiedykolwiek uprawiałeś hazard, aby zdobyć pieniądze na spłatę długów albo by rozwiązać finansowe trudności?

6. Czy uprawianie hazardu powodowało zmniejszenie się twojej ambicji lub skuteczności? 

7. Czy po przegranej czułeś, że musisz wrócić, tak szybko jak to możliwe, by odrobić swoje straty i spłacić długi hazardowe?

8. Czy po wygranej miałeś silny przymus, aby wrócić i wygrać więcej?

9. Czy często uprawiałeś hazard dopóki twoja ostatnia złotówka została przegrana?

10. Czy kiedykolwiek brałeś pożyczki, aby sfinansować swój hazard?

11. Czy kiedykolwiek sprzedałeś coś, aby sfinansować hazard?

12. Czy byłeś niechętny, aby użyć „hazardowych pieniędzy” na normalne wydatki?

13. Czy w związku z problemami hazardowymi przestawałeś dbać o dobrobyt własny lub swojej rodziny?

14. Czy kiedykolwiek obstawiałeś zakłady bukmacherskie dłużej niż zaplanowałeś?

15. Czy kiedykolwiek grałeś, aby uciec od zmartwień i kłopotów?

16. Czy kiedykolwiek popełniłeś lub rozważałeś popełnienie nielegalnego czynu, aby sfinansować hazard?

17. Czy w związku z problemami hazardowymi miałeś kłopoty ze snem?

18. Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje wywołują w twoim wnętrzu impuls do hazardu?

19. Czy kiedykolwiek miałeś pragnienie, aby świętować szczęśliwe wydarzenia przez uprawianie hazardu przez kilka godzin?

20. Czy kiedykolwiek brałeś pod uwagę autodestrukcję lub samobójstwo w wyniku twojego hazardu? 

Uzależnienie od hazardu – gdzie szukać pomocy?

Przyznanie się przed samym sobą do problemu jest najtrudniejszym krokiem na drodze do wyleczenia choroby. Zakłady bukmacherskie mają być dobrą zabawą, a jeśli tak się nie dzieje, to nie warto kontynuować gry w nieskończoność. 

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samemu uporać się z tym problemem, to warto skorzystać z pomocy specjalistów. Poradnia leczenia uzależnień dostępna jest w każdym województwie i bezpłatnie pomoże Ci uporać się demonami czyhającymi w grach hazardowych. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło UZALEŻNIENIE OD HAZARDU lub CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ, a błyskawicznie odnajdziesz kontakt do specjalistów w Twojej okolicy. 

Stać nas na to byś grał bezpiecznie STS

FAQ Odpowiedzialna gra u bukmachera – pytania i odpowiedzi

Czy obstawianie zakładów bukmacherskich jest zgodne z polskim prawem?

Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że zakłady obstawiane są na stronach legalnych bukmacherów posiadających specjalną licencję od Ministerstwa Finansów. 

Co oznacza termin odpowiedzialna gra w kontekście zakładów bukmacherskich?

Odpowiedzialna gra u bukmachera to obstawianie zakładów w sposób świadomy, bezpieczny i kontrolowany, a także traktowanie zakładów jako rozrywki, a nie źródła dochodu. 

Jakie narzędzia oddają legalni bukmacherzy w ręce graczy w ramach odpowiedzialnej gry?

Jest ich całkiem sporo. Poczynając od limitów na koncie, aż po samowykluczenie, czyli zawieszenie lub zamknięcie konta. Więcej dowiesz się czytając powyższy poradnik typera. 

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.