Podwójna szansa u bukmachera – jak obstawiać zakłady z podpórką?

Data dodania: 22 sierpnia 2024 r. / Aktualizacja: 22 sierpnia 2024 r.
Podwójna szansa u bukmachera

Zakład z podpórką to jeden z najpopularniejszych typów bukmacherskich, który w swojej ofercie posiada każdy legalny operator z polską licencją. Czym jest podwójna szansa? Jakie dyscypliny można obstawiać w ten sposób, jakie są wady i zalety takich zakładów oraz jak wykorzystać je w najbardziej optymalny sposób? Postanowiliśmy to sprawdzić w naszym najnowszym poradniku typera. 

Na czym polega podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

Typowanie zakładów bukmacherskich, w dużej mierze, polega na przewidywaniu ostatecznych rozstrzygnięć podczas rozmaitych wydarzeń sportowych. Pół biedy, kiedy jak chociażby w siatkówce lub tenisie ziemnym nie występuje opcja remis, a mecz musi zakończyć się zwycięstwem jednej ze stron. Wówczas na papierze szanse gracza na poprawny typ i zwycięski kupon wynoszą 50%. 

Poprzeczka wędruje jednak mocno w górę w momencie, gdy dostępne są trzy warianty zakończenia meczu, czyli kiedy dochodzi opcja remis. Wówczas prawdopodobieństwo celnego typu spada w teorii do 33%, natomiast można temu zaradzić stosując tzw. podwójną szansę (lub zakład z podpórką – jak kto woli). Co to takiego? 

To rodzaj zakładów gwarantujący poprawną selekcję w przypadku dwóch z trzech końcowych wyników (np. przy zwycięstwie lub remisie gospodarzy). To sprawia (oczywiście tylko w teorii), że prawdopodobieństwo celnego typu diametralnie wzrasta i nie wynosi 33%, lecz aż 66% (w powyższym przykładzie kupon będzie rozliczony jako przegrany tylko wówczas, gdy mecz zakończy się zwycięstwem gości). 

Podwójna szansa od bukmachera Fuksiarz

Podwójna szansa od bukmachera Fuksiarz

Jakie są rodzaje podwójnej szansy w zakładach bukmacherskich?

Jeśli jesteście początkującymi typerami stawiającymi swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów sportowych, to musicie poznać zapis odnoszący się do typowania wyników (np. piłki nożnej). Istnieją trzy kluczowe oznaczenia, a mianowicie typ 1, X oraz 2. Co oznacza każde z nich?

  • Typ 1 oznacza wygraną gospodarzy
  • Typ X oznacza remis
  • Typ 2 oznacza wygraną gości

Przykładowo – typując zakład 1 obstawiasz, że mecz padnie łupem gospodarzy, a jeśli spotkanie zakończy się remisem lub zwycięstwem gości, wówczas Twój kupon zostanie rozliczony jako przegrany. Chyba, że…

Chyba, że skorzystasz z tzw. zakładu z podpórką, czyli podwójnej szansy. Istnieją trzy podstawowe warianty takiego zakładu. Są to:

  • 1X – zakład będzie zwycięski, gdy mecz zakończy się wygraną gospodarzy lub remisem
  • X2 – zakład będzie zwycięski, gdy mecz zakończy się wygraną gości lub remisem
  • 12 – zakład będzie zwycięski, gdy mecz zakończy się wygraną gospodarzy lub gości

Zakłady podwójnej szansy – kombinacje z innymi rynkami

Ilu bukmacherów, tyle pomysłów na uatrakcyjnienie własnej oferty i wykorzystanie zakładów z podpórką w taki sposób, aby były one maksymalnie opłacalne z perspektywy typerów. W ten sposób powstają rozmaite kombinacje uwzględniające zakład z podpórką oraz inne rynki kursowe, a niewątpliwą zaletą z perspektywy gracza są oczywiście zauważalnie wyższe kursy (z drugiej strony rośnie także ryzyko wpadki). 

Oczywiście nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym miejscu, a poniżej prezentujemy dwie najpopularniejsze kombinacje i zakłady łączone. 

  • Podwójna szansa + Powyżej/Poniżej – w tym przypadku zadanie typera polega na wskazaniu drużyny, która na pewno nie przegra meczu oraz przewidzenie liczby goli w meczu (np. 1X/Powyżej 1,5 goli lub X2/Poniżej 4,5 goli).
  • Podwójna szansa + Obie drużyny strzelą – ta kombinacja wymaga od gracza wskazanie drużyny, która nie przegra w meczu oraz przewidzenie, czy w spotkaniu padną bramki w obie strony (np. 1X/BTTS – TAK lub X2/BTTS – NIE) 

Jakie dyscypliny obejmuje podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

W odniesieniu do jakich konkurencji sportowych można typować zakłady podwójnej szansy. Jak nietrudno się domyślić są to dyscypliny, w których jednym z możliwych rozstrzygnięć końcowych jest remis. Odpadają zatem sporty takie jak chociażby siatkówka lub tenis ziemny, gdyż w ich przypadku spotkanie musi zakończyć się zwycięstwem jednej lub drugiej strony. 

Najczęściej zakłady z podpórką stosowane są w odniesieniu do meczów piłki nożnej, to nie ulega żadnej wątpliwości. Można je jednak typować także przy okazji innych konkurencji, a pełna lista dostępna jest poniżej. 

  • Piłka nożna 
  • Hokej na lodzie
  • Piłka ręczna
  • Koszykówka 
  • Żużel
  • Rugby

Który bukmacher oferuje zakład na podwójną szansę? Gdzie obstawiać zakłady z podpórką?

Kluczowe pytania z perspektywy polskich typerów brzmią – gdzie typować zakłady podwójnej szansy i czy typy z podpórką są w ogóle legalne? Zacznijmy od końca – tak, zakłady podwójna szansa są w 100% zgodne z polskim prawem, natomiast warunek jest taki, aby typować je wyłącznie na stronach legalnych operatorów, którzy posiadają aktualną licencję do polskiego Ministerstwa Finansów. 

Komplet takich firm poznacie odwiedzając nasz ranking legalnych bukmacherów, w którym bierzemy pod lupę mocne oraz słabe strony poszczególnych firm, sprawdzamy jakość oferowanych produktów oraz wysokość pakietu na start. Warto zaznaczyć, że zakłady na podwójną szansę ma w swojej ofercie KAŻDY legalny bukmacher w Polsce. 

Dlaczego warto obstawiać podwójną szansę? 5 głównych korzyści z perspektywy typerów

Zakłady podwójnej szansy posiadają sporo atutów korzystnych z perspektywy graczy, które w długiej perspektywie powinny sprawić, że budżet typera będzie nieco stabilniejszy i nie będzie w nim tak sporych wahań. Z drugiej strony należy mieć jednak świadomość, że kurs na zakład z podpórką będzie zauważalnie niższy od przeliczników dostępnych w momencie klasycznego typowania wyników 1X2 (wygrana gospodarzy lub remis lub wygrana gości). 

Dlaczego warto typować zakład podwójnej szansy? Według nas przemawia za tym pięć argumentów. 

  1. Zakład dostępny w ofercie każdego bukmachera – ten rodzaj zakładów można obstawić u każdego z legalnych bukmacherów z naszego rankingu.
  2. Mniejsze ryzyko porażki – czysto teoretycznie szanse niepowodzenia oraz utraty kapitału spadają w tym przypadku z 66% do 33%. Różnica jest zatem kolosalna.
  3. Większa stabilizacja budżetu – w dłuższym okresie czasu typerzy, którzy będą korzystali z zakładów z podpórką powinni mieć mniej dotkliwie wahania w budżecie. Być może ich zwycięskie kupony nie będą rekordowo wysokie, ale z drugiej strony ryzyko porażki jest znacznie mniejsze.
  4. Szansa na podbicie kursu łącznego na kuponie AKO – zakłady z podwójną szansą to znakomity sposób na podbicie kursu łącznego na kuponie wielokrotnym. Faworyci nie zawsze wygrywają, jednak porażki topowych zespołów zdarzają się znacznie rzadziej. 
  5. Możliwość typowania underdogów – typowanie porażek faworyta nie jest zadaniem łatwym. Co innego zakładów z podpórką, dzięki którym można obstawić, że niżej notowana drużyna napsuje u siebie krwi faworyzowanemu rywalowi i nie przegra spotkania przed własną publicznością. 

Kiedy warto obstawiać zakład z podpórką?

Zakłady z podpórką doskonale sprawdzą się w przypadku meczów, w których faworyt bukmacherów może się potknąć i zgubić punkty. Istnieje szereg sytuacji i wskazówek sugerujących, że lepsza drużyna może mieć w zbliżającym się spotkaniu kłopoty, a wówczas lepiej ubezpieczyć stawkę i obstawić zakład z podpórką. A te sytuacje to:

  • Faworyt grający na wyjeździe – wiadomo, że własne ściany i doping kibiców dodają skrzydeł gospodarzowi i nawet słabsza na papierze drużyna może u siebie urwać punkty faworytowi.
  • Dobra forma underdoga/słabszy moment faworyta – jeśli potencjalny underdog ma za sobą niezłą serię dobrych meczów, a faworyt nie zachwyca, to również nie warto polować na “czyste” zwycięstwo lecz postawić zakład 1X lub X2.
  • Napięty terminarz spotkań faworyta – faworyt gra w środku tygodnia w europejskich pucharach? Możliwe, że podczas weekendu jego piłkarze będą zmęczeni i zgubią punkty na krajowym podwórku.
  • Kontuzje w drużynie faworyta – seria kontuzji liderów drużyny potrafi położyć plan taktyczny każdego trenera. Jeśli w jakimś zespole ma zabraknąć najlepszego strzelca lub bramkarza, to również warto podeprzeć zakład na wypadek remisu. 

Czy zakład z podwójną szansą jest tym samym co zakład bez remisu?

Nie, to dwa kompletnie różne rodzaje zakładów. O typach z podpórką przeczytasz więcej w powyższych sekcjach, natomiast musimy wyjaśnić Wam na czym polega tzw. zakład bez remisu. To całkiem proste!

Zadaniem typera na tym rynku zakładów jest wskazanie zwycięzcy meczu, natomiast jeśli spotkanie zakończy się remisem, wówczas do jego budżetu wróci cała stawka zainwestowana w kupon. A zatem – jeśli drużyna wytypowana przez gracza zwycięży, to zakład będzie wygrany, remis oznacza zwrot stawki, a jeśli spotkanie zakończy się zwycięstwem drugiej drużyny, to gracz traci 100% stawki. 

Przewaga zakładu bez remisu nad zakładem podwójna szansa jest taka, że gracz może liczyć na wyższy kurs w przypadku powodzenia. Z drugiej strony w przypadku podziału punktów ten pierwszy rodzaj zakładu oznacza “pusty przelot”, z kolei typ z podpórką gwarantuje wygrany kupon w przypadku dwóch z trzech możliwych wyników końcowych. 

Czy zakład z podpórką jest tym samym co zakład bez ryzyka?

Nie, po raz kolejny są to dwie różne kwestie. Zakład bez ryzyka to rodzaj oferty skierowanej do nowych graczy, w ramach której typer może obstawić dowolny kupon bez ryzyka utraty środków, a w razie niepowodzenia odzyskać część lub całość stawki. 

Zasady są bardzo proste – gracz zakłada konto (można wykorzystać kod OMNET podczas rejestracji), wpłaca depozyt i typuje wyniki w wybranych przez siebie zdarzeniach sportowych. Jeśli nie wszystkie selekcje okażą się prawidłowe, wówczas bukmacher zwraca mu stawkę, a cashback można wykorzystać na kolejnych kuponach. 

Dlaczego warto typować podwójną szansę w zakładach sportowych? Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy wolisz obstawić mecz w polskiej ekstraklasie, czy też Twoją specjalnością są rozgrywki Ligi Mistrzów, to warto mieć z tyłu głowy, że niespodzianki zdarzają się we wszystkich turniejach i nie zawsze końcowy wynik meczu jest taki, jaki zakładaliśmy przed pierwszym gwizdkiem. 

Nawet jeśli spotkanie ma dość zauważalnego faworyta, to zawsze może paść remis, a typy z podwójną szansą doskonale nadają się do tego, aby ubezpieczyć stawkę na wypadek przypadkowego gola i remisu. Ten rynek kursowy sprawia, że być może kwoty zwycięskich kuponów nie będą rekordowo wysokie, ale szanse na wygraną w dłuższej perspektywie zauważalnie rosną. A przecież o to w całej zabawie chodzi, prawda?

Na koniec przypominamy o zasadach bezpiecznej i odpowiedzialnej gry u bukmachera. Zbiór takich reguł odnaleźć można na stronie każdego legalnego operatora i warto się zaznajomić z treściami dostępnymi w tej sekcji, gdyż dzięki temu dowiecie się jakich pułapek unikać. 

Zakład podwójnej szansy – FAQ

Czym jest podwójna szansa u bukmachera?

To rodzaj zakładów polegający na wytypowaniu dwóch z trzech możliwych wyników końcowych, co sprawia, że szansa poprawnego zakładu wynosi (w teorii) 66% zamiast 33%. 

U którego bukmachera można obstawiać ten rodzaj zakładów?

Zakłady podwójnej szansy posiada w swojej ofercie każdy legalny bukmacher z polskiego rankingu firm z polską licencją Ministerstwa Finansów (m.in. Fortuna, STS, Fuksiarz, LV Bet, Superbet, Betters). 

Czy warto korzystać z podwójnej szansy w zakładach bukmacherskich?

W naszej opinii jest to jeden z bardziej opłacalnych rodzajów zakładów bukmacherskich, który zauważalnie obniża ryzyko porażki i sprawia, że Twój budżet u bukmachera będzie znacznie stabilniejszy. 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam