Popularne oferty polskich bukmacherów – wyjaśniamy pojęcia

Data dodania: 3 lutego 2021 r. / Aktualizacja: 9 października 2023 r.
popularne-oferty-bukmacherskie-pojęcia

Obstawianie zakładów wzajemnych nie jest raczej zajęciem zbyt skomplikowanym. Właściwie każdy, kto na co dzień interesuje się konkretną dyscypliną sportu jest w stanie założyć się z bukmacherem o wynik wybranego wydarzenia. Podczas przeszukiwania ofert bukmacherów można jednak natrafić na kilka zwrotów, które dla początkujących mogą być nie do końca zrozumiałe. Postanowiliśmy zatem opisać dla Was te pojawiające się najczęściej.

Freebet – darmowy zakład. Czym jest i gdzie możemy go spotkać?

Najlepszy sposób na pozyskanie nowych klientów? Polscy bukmacherzy mają ich całe mnóstwo. Pośród tych kilku najczęściej stosowanych trików na pozycje nieformalnego lidera wychodzi ostatnio tzw. freebet. Czym on tak naprawdę jest i w ofertach jaki legalnych firm bukmacherskich możemy go znaleźć? O tym kilka słów poniżej.

Co to jest freebet?

Część z Was kojarzy pewnie kultowe memy z nosaczami sundajskimi. Na jednym z nich znaleźliśmy swojego czasu pewno zdanie, które jak ulał pasuje do definicji freebet-a:

za-darmo-to-uczciwa-cena

Freebet nie jest bowiem niczym innym jak darmowym zakładem. W skrócie oznacza to, iż otrzymujemy od bukmachera darmowe środki na grę. Czasem przed wypłaceniem ich na konto bankowe zmuszeni jesteśmy kilkukrotnie nimi obrócić. Jest to zwykle zależne od uwarunkowań zawartych w regulaminie konkretnej firmy oferującej zakłady wzajemne.

Zwykle takie freebet-y to jeden z elementów składowych pakietów powitalnych. Którzy bukmacherzy oferują je aktualnie swoim graczom? Krótkie podsumowanie znajdziecie w kolejnym akapicie.

Freebet w ofertach polskich bukmacherów

BukmacherFreebet
Fortuna20 PLN
LVBET20 PLN
STS25 PLN
Totalbet20 PLN+ 20 PLN (po spełnieniu kilku warunków)

 

Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż to właśnie obecność freebet-u w ofercie jest jedną z najczęściej wyszukiwanych opcji podczas analizy tego, co poszczególni bukmacherzy mają do zaproponowania swoim nowym graczom. Decyzja o tym czy konkretny użytkownik zdecyduje się z niego skorzystać czy też nie, należy już do niego samego.

Od freebet-a wszystko się zaczeło

Często od freebet-a zaczyna się przygoda z zakładami bukmacherskimi. Nim więc rozpoczniecie tę niełatwą drogę, warto zapoznać się z kilkoma poradnikami, które znajdziecie na naszej stronie. Dowiecie się z nich między innymi:

  1. Na czym polega obstawianie meczy piłki nożnej?
  2. Jak obstawiać mecze na żywo?
  3. Czym są kursy bukmacherskie i jak je odczytywać?

Zapewniamy Was, że taka wiedza to absolutne minimum dla każdego bukmacherskiego laika. Pamiętajcie, że dobre przygotowanie teoretyczne to podstawa!

Cashback – zwrot kasy za przegrany kupon

Jedną z najczęściej oferowanych opcji przez bukmacherów podczas tworzenia pakietów powitalnych jest tzw. cashback. Nie jest on co prawda tak popularny jak ekstra środki od depozytu czy też freebet, jednak wśród sporego grona użytkowników cieszy się ogromną popularnością. Jakie są jego zalety? Czy posiada w ogóle jakieś wady? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Czym jest cashback?

Cashback może być inaczej nazywany zakładem bez ryzyka. Jakkolwiek to zabrzmi, jest to swoisty zakład „zabezpieczony”. Środki, za które decydujemy się obstawić interesujące nas spotkani, zostają pobierane z naszego konta gracza.

W przypadku niepowodzenia bukmacher zwraca nam je jednak w całości. Czasem robi to wprost na konto główne, a czasem równowartość zakładu otrzymujemy w formie środków tylko do wykorzystania na kolejny zakład. Widać więc gołym okiem, że ryzyko straty gotówki ograniczone jest praktycznie do zera.

Oczywiście jak każda podobna oferta także cashback ma pewne warunki zawarte w jego regulaminie. Różnią się one od siebie w zależności od konkretnego bukmachera.

Cashback wśród polskich bukmacherów

Jak już wspomnieliśmy wyżej, cashback w ofercie polskich bukmacherów pojawia się stosunkowo często. Postanowiliśmy więc zebrać informacje o takich ofertach od wszystkich legalnych podmiotów dostępnych na naszym rynku. Oto garść informacji przedstawiona w formie tabeli:

BukmacherKwota
Betfan600 PLN
Betclic550 PLN
Fortuna200 PLN
LVBET333 PLN

 

Powyższa czwórka w chwili tworzenia tego artykułu miała opisywaną ofertę na stałe w swojej ofercie. Pozostali bukmacherzy dołączają ją do swoich propozycji okresowo. Warto zaznaczyć, iż w głównej mierze możemy ją ujrzeć jako część z pakietów powitalnych. Nie od dziś bowiem wiadomo, że cashback to jedna z najlepszych form pozyskiwania nowych klientów.

Cashout – wyjmujesz kasę kiedy chcesz

Bukmacherzy co do zasady nie przejmują się losem swych klientów. Dla nich najważniejsze jest to, aby osiągać jak największe zyski. Czasem jednak dla zachowania pozorów proponują graczom pewne funkcje, które mogą ułatwiać uzyskiwanie wygranych. Jedną z takich opcji jest właśnie cashout. Czym on tak naprawdę jest i jak używać? Tego dowiecie się z poniższego tekstu. Zapraszamy do lektury.

Co to jest cashout?

Cashout to jeden z najlepszych wynalazków oferowanych graczom zakładów bukmacherskich. W wolnym tłumaczeniu zwrot ten oznacza „wypłatę gotówki”. Dzięki niemu gracz ma możliwość wcześniejszego wycofania zakładu lub też jak kto woli jego zamknięcia.

Jeśli więc podczas obserwacji jednego ze spotkań znajdujących się na Waszym kuponie stwierdzicie, że wybrana przez Was drużyna nie ma szans na wygraną, to śmiało możecie przedwcześnie zakończyć „żywot” Waszego zakładu. Przynajmniej w teorii, gdyż co do zasady tryb działania cashout-u nie jest tak przewidywalny i oczywisty.

Jak działa cashout?

Wielu z Was niejednokrotnie denerwowało się zapewne tym, że bukmacher nie daje Wam możliwości zamknięcia zakładu w dogodnym dla Was momencie. Niestety taka opcja udostępniania jest zwykle w ściśle określonych momentach, które zależne są między innymi od wyniku samego spotkania, kursów oraz czasu, jaki pozostał do końcowego gwizdka.

Podczas naszych redakcyjnych testów zauważyliśmy, że większość bukmacherów uaktywnia cashout w drugich połowach meczów. Najczęściej robi to pomiędzy 60 a 80 minutą.

Oferowana wtedy przez bukmachera kwota zależna jest od kilku czynników. Do tych najważniejszych należą:

  • ilość zdarzeń na kuponie
  • kursy zdarzeń (zwłaszcza tych trafionych, ale również tych, które pozostały jeszcze nierozegrane)
  • stawka
  • maksymalna wygrana

Niestety nie ma na ten moment opcji negocjacji kwoty cashout-u. Często zdarza się tak, że jest ona dramatycznie niska i nieopłacalna. Spotkaliśmy się jednak również z takimi przypadkami, w których była tylko niewiele niższa od ewentualnej wygranej. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Idealnie pasuje więc tu powiedzenie, iż „jest się kowalem swojego losu”. Należy bowiem pamiętać, że decyzja o zamknięciu zakładu jest ostateczna i nieodwracalna. Warto ją zatem dwa razy przemyśleć, aby później nie żałować.

Przeczytaj więcej o cashout

Bezpieczny kupon – czyli jak wygrać, gdy nie wszedł jeden mecz?

Nikt z nas nie lubi przegrywać. Podczas obstawiania zakładów bukmacherskich zdecydowanie częściej musimy niestety pogodzić się z porażką, aniżeli cieszyć z pozytywnie rozstrzygniętego kuponu. Taka jest przykra kolej rzeczy. Bukmacherzy starają się jednak czasem stanąć po stronie gracza i udostępnić mu opcje, dzięki którym może przybliżyć się do upragnionej wygranej. Jedną z takich metod jest bezpieczny kupon.

Czym jest bezpieczny kupon?

Bezpieczny kupon bukmacherski czy też bezpieczny zakład to nic innego, jak możliwość błędnego obstawienia jednego ze zdarzeń. Na pewno znaczna część z Was miała podczas swojej bukmacherskiej przygody sytuację, w której ostatni mecz na kuponie pozbawił Was wygranej. Nie miałoby to miejsca, gdybyście skorzystali wtedy z opcji bezpiecznego kuponu.

Opcja bezpiecznego kuponu oferowana jest wśród polskich bukmacherów zwykle w sytuacjach, w których:

  1. Kupon dotyczy zakładów akumulowanych.
  2. Kurs tego kuponu jest wyjątkowo duży i w zależności od bukmachera waha się od 100 do 180.
  3. Maksymalny kurs na pojedyncze zdarzenie nie może być wyższy niż określona wartość.

Jak obstawić bezpieczny kupon?

Skorzystanie z opcji bezpiecznego kuponu w przypadku STS-a jest banalnie proste. Wystarczy pośród oferty bukmachera wybrać kilka interesujących zdarzeń. Ich ostateczny kurs całkowity musi wynosić co najmniej 175. W naszym przypadku było to 176.66.

bezpieczny-kupon

Następnie wystarczy wyrazić chęć zastosowania bezpiecznego zakładu za pomocą specjalnego przycisku dostępnego w dolnej części kuponu. Od tej chwili ten jeden błąd nie pozbawi nas już zastrzyku gotówki.

Jak widzicie na załączonym obrazku, ewentualna wygrana jest w takich sytuacjach bardzo niska. Jest to jednak zdecydowanie więcej aniżeli okrągłe zero, o które moglibyśmy się „wzbogacić”, gdyby nasz kupon okazał się przegrany.

Bezpieczny kupon jak wiele innych bukmacherskich funkcjonalności ma swoje plusy i minusy. Których jest więcej? Na to pytanie musicie już odpowiedzieć sobie sami.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.