EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Rok 2020 oddzielił chłopców od mężczyzn. Podsumowanie minionych dwunastu miesięcy na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce

Data dodania: 9 stycznia 2021 r. / Aktualizacja: 13 lipca 2023 r.
2020-w-bukmacherce

Rok 2020 z perspektywy przedsiębiorcy można bez wątpienia spisać na straty. Pandemia dała się we znaki przedstawicielom w zasadzie każdej branży, nie omijając także rynku zakładów bukmacherskich. Czy dało się mimo wszystko odnotować jakieś plusy podczas tego niezwykle wymagającego i nerwowego okresu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem.

Rynkowe nowości

Miniony rok nie był zbyt obfity w nowe podmioty świadczące usługi związane z branżą bukmacherską. Warte odnotowania były w zasadzie tylko dwa debiuty. Do grona legalnych bukmacherów dołączyły kolejno Superbet oraz BetX.

Superbet, a więc marka z korzeniami w Rumunii, posiadała swoją stronę internetową już od blisko trzech lat. Do lutego 2020r. nie można było jednak zawierać na niej zakładów. Gdy dano użytkownikom taką możliwość, to okazało się, że choć sama strona jest dość mało intuicyjna i posiada kiepski interfejs, to Superbet nie sprawia raczej graczom zbytnich problemów, a opinie na jego temat są stosunkowo dobre.

Jeśli chodzi o BetX, to jego poczynania ze względu na staż (na rynku od końcówki maja 2020r.) trudno jeszcze poddawać ocenie. Po stronie plusów możemy zaobserwować bez wątpienia stosunkowo niskie marże oraz bardzo atrakcyjny dodatek powitalny. Niestety jak często ma to miejsce w podobnych przypadkach, także i tym razem gracze zgłaszają problemy co do jego obrotu. Czas pokaże, czy BetX ma szansę na podbój naszego krajowego podwórka. Początek jest dość obiecujący.

Największy wygrany – STS

stsPosiadanie blisko 50% udziałów w rynku zakładów bukmacherskich w roku, w którym pandemia siała spustoszenie na całym świecie, nie oszczędzając również Polski. Taki wynik to wielki sukces STS-a, a w szczególności osób odpowiedzialnych za jego zarządzanie.

W jednym z wywiadów udzielonych ogólnopolskim mediom Mateusz Juroszek (prezes STS) przyznał, że koronawirus nie oszczędził również jego firmy, a finansowe straty liczone były w milionach złotych. Druga połowa roku pozwoliła jednak polepszyć nieco kondycje firmy, co w ostateczności sprawiło, że Star-Typ Sport powiększył jeszcze przewagę nad drugim graczem w Polsce tj. Fortuną. Zobacz ofertę STS.

Największy przegrany – Millenium

Niestety nie wszystkie firmy oferujące zakłady wzajemne miały tyle szczęścia co wspomniany wyżej STS. Jedną z „ofiar” koronawirusa w 2020r. było Millenium. Jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce zmuszona była wstrzymać przyjmowanie zakładów. Było to równoznaczne z zawieszeniem działalności.

W październiku ogłoszono oficjalnie upadłość Millenium, co w środowisku bukmacherskim nie odbiło się raczej zbyt dużym echem. Jakość usług świadczonych przez tego bukmachera nie należała bowiem do najwyższych już we wcześniejszym okresie, a pandemiczne warunki przyśpieszyły tylko proces upadłościowy.

Nadzieja przyszłości – Totalbet

totalbetZ uwagi na charakter naszej działalności zmuszeni jesteśmy niemal codziennie weryfikować profesjonalizm oraz szybkość działania każdego z legalnych bukmacherów w Polsce. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy największe wrażenie zrobił na nas Totalbet.

Ten bukmacher z siedzibą w Warszawie ma w zasadzie wszystko, aby podbić polski rynek zakładów wzajemnych. Atrakcyjna strona, dobra aplikacja mobilna, atrakcyjne kursy i zadowalająca oferta promocyjna. Po ponad dwóch latach od debiutu posiadają 2% udziału w rynku i przy takim tempie rozwoju za dwa lub trzy lata śmiało mogą zostać trzecią siłą bukmacherską w Polsce.

Perspektywy na rok 2021

Zgodnie z zapowiedziami 2021 rok powinien przynieść nam kolejne podmioty na rodzimym rynku bukmacherskim. Lista legalnych bukmacherów ma poszerzyć się o co najmniej trzy nowe firmy. Wśród nich wymienia się:

  • Best Bet
  • GO BET
  • Mr Bet

Czy chęć pozyskania nowych klientów nad Wisłą zakończy się sukcesem ciężko w tej chwili weryfikować. Na pewno jeśli myślą o tym poważnie, to muszą zaoferować coś ekstra, bo konkurencja jest naprawdę ogromna. My z uwagą będziemy śledzić ich poczynania i na bieżąco Was informować.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.