EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Sezon skoków narciarskich rozpoczęty

Data dodania: 28 listopada 2023 r. / Aktualizacja: 22 grudnia 2023 r.
Puchar Świata w skokach narciarskich

Rozpoczyna się kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na zimnym Rukatunturi, położonym pod Kuusamo, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i inni rozpoczną pierwszy sezon w historii, podczas którego najlepsi skoczkowie świata odwiedzą aż trzy polskie skocznie. Do tradycyjnych miejsc w kalendarzu, czyli Zakopanego i Wisły, dołączy teraz Szczyrk. Z tej okazji przeprowadziliśmy wywiad z prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, Adamem Małyszem. – Ten sezon zapowiada się niezwykły dla naszej drużyny – przewiduje legenda polskich skoków.

Dzięki dodaniu trzeciej polskiej skoczni, czyli Szczyrku, do kalendarza zawodów Pucharu Świata, powstał Polski Turniej, który aspiruje do tego, aby dorównać prestiżowi Turnieju Czterech Skoczni czy norweskiego Raw Air. Konkursy w Polsce odbędą się w dniach 13-20 stycznia, bezpośrednio po rywalizacji w TCS. Czy jest to jedno z kluczowych celów naszej kadry na nadchodzący sezon, zwłaszcza w kontekście braku innych mistrzowskich imprez poza Mistrzostwami Świata w Lotach Narciarskich?

Cieszymy się, że zawody Pucharu Świata odbędą się również w Szczyrku. Na pewno głównym celem dla skoczków będą Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, jednak zawodnicy trenują po to, aby osiągać jak najlepsze wyniki przez cały sezon. Każdy z zawodników ma inne cele na sezon, ale każdy z nich chce wygrywać to naturalne. Oprócz Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich będziemy walczyli również o dobre wyniki w Turnieju Czterech Skoczni , Raw Air oraz w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Narodów, a także w naszym polskim turnieju – mówi Małysz.

Skoki narciarskie bardzo popularne w Polsce

Polskie zawody będą istotne nie tylko dla samych zawodników, ale przede wszystkim dla kibiców. Ci ostatni mogą spodziewać się niezwykłej atmosfery, także dzięki partnerom Polskiego Związku Narciarskiego. To już drugi sezon współpracy między Superbet a PZN. W nadchodzących miesiącach bukmacher planuje intensywnie rozwijać dodatkowe inicjatywy dla kibiców na skoczniach.

Superbet przygotował ofertę na rozpoczynający się sezon również dla swoich klientów. Po raz pierwszy w historii, w indywidualnych konkursach Pucharu Świata, będzie obowiązywać Superprzewaga. W ramach tejże promocji, przy określonej przewadze danej drużyny czy zawodnika, kupony w wybranych dyscyplinach są rozliczane jako wygrane, niezależnie od ostatecznego rezultatu. Na przykład, klienci obstawiający zwycięstwo Kamila Stocha w Kuusamo mogą cieszyć się wygraną już po pierwszej serii, jeśli mistrz Polski prowadzi z przynajmniej trzypunktową przewagą, nawet jeśli w drugiej serii osiągnie niższe wyniki. Jak zatem Adam Małysz ocenia szanse Stocha na sukces w nadchodzącym sezonie?

Oczywiście, że Kamila stać na wygrywanie i zdobywanie miejsc na podium, ale czy wskoczy na nie w tym sezonie, tego nie wiem. Sport jest nieprzewidywalny i bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wierzymy, że w to i bardzo życzymy tego Kamilowi, abyśmy mogli zobaczyć go na podium zawodów Pucharu Świata – mówi legenda polskich skoków o swoim następcy.

Zobacz także jak obstawiać skoki narciarskie ?

Piotr Żyła porównywany do Noriakiego Kasai

W poprzednim sezonie Piotr Żyła prezentował wyższą formę niż Kamil Stoch. Żyła obronił tytuł mistrza świata na normalnej skoczni i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co było drugim najlepszym wynikiem w jego karierze. To osiągnięcia, na dodatek, gdy miał już 36 lat. Adam Małysz, zamykając swoją karierę, był o trzy lata młodszy od swojego rodaka z Wisły, który nie ma w planach zakończenia kariery na skoczniach!

Zapytany o swoje dość wczesne z dzisiejszej perspektywy zakończenie kariery, Małysz podkreśla różnice między skokami dawniej a dzisiaj. Jeszcze 10-15 lat temu zawodnicy latali znacznie wyżej nad zeskokiem, co mocniej obciążało stawy i cały organizm. W ciągu ostatnich lat trening bardzo się zmienił, a sprzęt startowy rozwija się, oferując inne możliwości. Zmieniła się cała dyscyplina; może dzisiaj nie trenuje się mniej, ale bardziej skoncentrowano się na tym, co jest ważne w danej dziedzinie, pomijając to, co jest zbędne. Ponadto, regeneracja ma ogromny wpływ, co pozwala zawodnikom być coraz lepszymi pomimo postępującego wieku. Czekamy ciągle na tych, którzy zaskoczą i zdołają naturalnie zastąpić naszych najlepszych, a zarazem najstarszych zawodników kadry.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.