Siatkówka typy i kursy bukmacherskie

Data dodania: 29 marca 2023 r. / Aktualizacja: 29 marca 2023 r.
Siatkówka typy i kursy

Być może lekkim nadużyciem byłoby stwierdzenie, że siatkówka to nasz sport narodowy, natomiast bez dwóch zdań Polacy kochają tę dyscyplinę, dlatego nie może dziwić fakt, że obstawianie siatkówki cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Zakłady bukmacherskie oraz siatkówka typy to jedna z kluczowych sekcji na stronie każdego legalnego operatora, a oferta bukmacherów na topowe rozgrywki takie jak PLS, Liga Narodów oraz Liga Mistrzów pęka w szwach. W tym poradniku typera sprawdzamy jak szukać atrakcyjnych kursów na siatkówkę, które wydarzenia cieszą się największą popularnością wśród graczy, którzy bukmacherzy mają najlepszą ofertę oraz jak sprawić, żeby siatkówka typy gwarantowały dobrą zabawę w dłuższej perspektywie.

Aktualne typy i kursy na mecze siatkówki

Siatkówka to bez dwóch zdań bardzo popularny sport w naszym kraju i nie inaczej dzieje się w przypadku zainteresowania, jakim cieszy się samo obstawianie meczów i turniejów, na które swoje kursy wystawiają najlepsi bukmacherzy w Polsce. Sporym handicapem w kontekście obstawiania meczów siatkarskich na stronach legalnych bukmacherów w Polsce jest fakt, że w przeciwieństwie do typowania innych konkurencji spotkania odbywają się praktycznie non stop. 

O ile przykładowo w przypadku piłki nożnej mamy do czynienia z tzw. martwymi okresami, tak jeśli chcesz obstawiać siatkówkę, to praktycznie przez okrągły rok będziesz miał do dyspozycji ofertę i kursy. 

Zakłady przedmeczowe kursy bukmacherskie

Kiedy bowiem kończą się rozgrywki Ligi Narodów, to chwilę później typować można Ligę Mistrzów. Następnie wracają krajowe rozgrywki ligowe, by kilka tygodni później rozpoczęły się Mistrzostwa Świata lub Igrzyska Olimpijskie. Siatkarski kalendarz nie cierpi próżni i niezależnie od tego, czy jest to siatkówka mężczyzn, czy też rozgrywki z udziałem pań, to praktycznie non stop coś się dzieje. 

Nie próżnujemy również i my, czyli ekipa typerów serwisu Obstawianie-Meczy. Nieważne, czy są to rozgrywki ligowe (Plus Liga, Tauron Liga, itd.), czy spotkania na arenie międzynarodowej, w których występują Biało Czerwoni (np. Liga Narodów) – za każdym razem kiedy na siatkarskich parkietach dzieje się coś ciekawego, to w naszym serwisie będą czekały na Was zawsze aktualne siatkówka typy i kursy na najpopularniejsze mecze i turnieje.  

Jeśli zatem podobnie jak i my lubicie obstawiać siatkówkę, natomiast nie zawsze macie inspirację i pomysły na wartościowe zakłady bukmacherskie oraz wysokie kursy na swój kupon, to w tym miejscu będą czekały na Was profesjonalne zapowiedzi oraz przedmeczowe analizy wraz z propozycjami gotowych typów na siatkówkę. 

Kursy bukmacherskie na siatkówkę- kulisy obstawiania siatkówki 

Jeśli stawiacie dopiero swoje pierwsze kroki w świecie internetowych zakładów bukmacherskich i zaczynacie obstawiać siatkówkę, to musicie wiedzieć, że kluczem do dobrej, a przy odrobinie szczęścia być może również całkiem opłacalnej zabawy w dłuższej perspektywie czasu są wartościowe siatkówka typy. Wartościowe, czyli jakie? 

W największym skrócie wartościowe typy i kursy na siatkówkę to takie, w przypadku których analitycy bukmachera się pomylili i albo niedoszacowali jednej ze stron zakładu, albo przeszacowali drugą, czyli mówiąc krótko błędnie ocenili ryzyko dotyczące zaistnienia konkretnych scenariuszy w danym meczu.

scenariuse bukmacherskie na mecz siatkówki

Przykładowo – jeśli gracz uzna, że jego drużyna ma 50% szans na zwycięstwo w jakimś meczu, wówczas teoretycznie kurs na taki scenariusz powinien wynieść 2.00 (pomijamy marżę, czyli prowizję bukmachera oraz 12% podatek obrotowy na każdym kuponie). Tymczasem bukmacherzy wycenili taki zakład po kursie 2.50, co z automatu oznacza, że jest to prognoza zawyżona, a takie siatkówka typy posiadają spore value, czyli kursy są wartościowe.

Im częściej typer będzie obstawiał zakłady bukmacherskie na siatkówkę, w których będzie plusowe value, tym większe będą jego szanse na końcowy sukces i znakomitą rozrywkę przez długie miesiące bez konieczności wpłacania kolejnych depozytów. 

Którzy legalni bukmacherzy mają najlepsze kursy na siatkówkę?

Zanim przeprowadzimy nasze testy i sprawdzimy, którzy legalni bukmacherzy z czołowych miejsc każdego rankingu legalnych operatorów mają najlepsze kursy, a co za tym idzie, które serwisy powinni rozważyć fani siatkówki w kontekście rejestracji konta, wyjaśniamy najpierw, jak ocenić, czy dane kursy są wartościowe, czy też nie. 

Wszystko uzależnione jest od wysokości marży, czyli prowizji bukmachera na danym rynku zakładów. Musicie bowiem mieć świadomość, że wszyscy legalni bukmacherzy wystawiają za każdym razem ciut zaniżone kursy na obie strony zakładu, a ta różnica to ich prowizja gwarantująca im profit niezależnie od wyniku meczu. Im wyższa marża bukmachera, tym niższe i mniej atrakcyjne kursy, a co za tym idzie niższa wygrana na kuponie. 

zaniżone kursy na siatkówkę

Jaka marża jest atrakcyjna z perspektywy typera? Za bardzo wartościowe uznaje się kursy z prowizją poniżej 5%, akceptowalna marża wynosi ok. 5-6%, natomiast kursy obarczone prowizją ok. 7% nie będą posiadały większego value z perspektywy typera, któremu trudno będzie wypracować profity w dłuższej perspektywie. 

Spójrzmy zatem jak prezentuje się orientacyjna marża pobierana przez liderów rankingu legalnych bukmacherów na najpopularniejsze turnieje i rozgrywki siatkarskie. 

Typy siatkówka – marża bukmacherska na mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet

Bukmacher

Wysokość marży

STS

4,60%

Fortuna

6,44%

Fuksiarz

8,17%

PZBuk

9,99%

Superbet

4,60%

Betfan 

8,17%

Betclic

8,17%

Etoto 

5,04%

forBET

3,61%

 

Typy siatkówka – marża bukmacherska na mecze siatkarskiej Plus Ligi

Bukmacher

Wysokość marży

STS

5,26%

Fortuna

5,26%

Fuksiarz

6,95%

PZBuk

5,26%

Superbet

5,26%

Betfan 

6,14%

Betclic

5,02%

Etoto 

4,47%

LV Bet

5,82%

forBET

3,93%

 

Typy na najważniejsze wydarzenia na siatkówkę

O ile piłka nożna i piłkarski kalendarz posiada cykliczne przerwy w rozgrywkach, to tak jak już ustaliliśmy na wstępie obstawiać siatkówkę można praktycznie przez okrągły rok i bez dwóch zdań jest to spory handicap z perspektywy typerów. Fani siatkówki mogą mieć niemalże pewność, że niezależnie od pory dnia i roku odwiedzając stronę legalnego bukmachera dostaną do ręki solidne kursy na drużyny narodowe oraz dowolne rozgrywki klubowe. 

Odnośnie obstawiania meczów siatkarskich musicie bowiem wiedzieć, że o ile w piłce nożnej nieco bardziej na świeczniku są turnieje klubowe, tak w siatkówce największym prestiżem i zainteresowaniem kibiców cieszą się rozgrywki reprezentacyjne. Na stronach legalnych bukmacherów odnajdziecie rzecz jasna kursy zarówno na jedne, jak i drugie, podobnie rzecz się ma w kontekście darmowych typów dostępnych na naszej stronie. Jeśli zatem chcecie typować siatkówkę lub poszukujecie wartościowych kursów na kupon odnośnie poniższych rozgrywek, to trafiliście w dobre miejsce. 

 • Igrzyska Olimpijskie

 • Liga Narodów

 • Mistrzostwa Świata

 • Mistrzostwa Europy

 • Liga Mistrzów

 • PLK

Ekipa naszych typerów regularnie bierze na warsztat nie tylko piłkę nożną i najlepsze mecze piłki nożnej, ale także każdy popularny mecz siatkówki, a jeśli zdarzy się tak, że w trakcie przedmeczowej analizy natrafimy na wartościowe typy siatkówka, to bardzo chętnie się tą wiedzą z Wami podzielimy. 

Typowanie meczów siatkówki krok po kroku – jak szukać skutecznych typów?

Obstawianie siatkówki może być nie tylko dobrą zabawą, ale i zagwarantować typerowi zauważalne profity do budżetu w dłuższej perspektywie. Aby tak się jednak stało warto pamiętać o kilku dość ważnych zasadach, dzięki którym skuteczność Waszych typów przy obstawianiu siatkówki powinna stawać się coraz wyższa. 

Konto u kilku bukmacherów to podstawa 

Jeśli pragniesz, aby obstawianie zakładów na siatkówkę było opłacalne i gwarantowało bezpieczną rozrywkę w dłuższej perspektywie, to warto założyć konto u kilku bukmacherów. Taka strategia to nie tylko dostęp do najszerszej oferty zakładów, ale także możliwość typowania zakładów po najwyższych kursach na rynku. 

Skup się na kilku ligach

Nie warto typować wszystkich turniejów reprezentacyjnych i klubowych dostępnych w siatkarskiej ofercie bukmacherów. Znacznie skuteczniejsze będzie skupienie uwagi na kilku rozgrywkach i poszukiwanie przewagi nad bukmacherem dzięki insiderskiej wiedzy na ich temat. 

Warto typować niespodzianki w meczach kobiet 

Mecze z udziałem pań to prawdziwa wylęgarnia niespodzianek, a wygrana 25:10 w 1. secie i porażka 10:25 w partii numer 2. nie jest niczym nadzwyczajnym. Według nas typowanie wygranych faworytek po kursie ok. 1.30 nie ma najmniejszego sensu (siatkówka mężczyzn jest znacznie bardziej przewidywalna). 

Atut własnej hali to spory handicap w siatkówce 

Być może polska siatkówka to nie żużel, jednak własny obiekt gwarantuje niemały handicap z perspektywy gospodarza. To nie tylko gwarancja sprzyjających trybun, ale także szybsze oswojenie się m.in. z oświetleniem w danej hali (tak, tak, układ lamp ma spore znaczenie, chociażby w momencie zagrywki).

Typując na żywo masz znacznie większą wiedzę 

Marząc o byciu skutecznym typerem od siatkówki warto próbować swoich sił w sekcji LIVE. Dostęp do statystyk meczowych, transmisji na żywo, a także wiedza odnośnie formy dnia obu ekip może okazać się bezcenna w kontekście skutecznego typu. 

Nie obstawiaj meczów siatkówki z udziałem swoich ulubionych zespołów 

Z naszych doświadczeń wynika, że nie warto typować wyników spotkań z udziałem ukochanego zespołu. Z jednej strony gracz ma wówczas sporą wiedzę, z drugiej jednak bardzo trudno zdobyć się na obiektywną ocenę ryzyka i optymalne typy bukmacherskie (np. kibic Resovii zawsze będzie stawiał, że jego drużyna wygra mecz i nigdy nie wytypuje przeciwko swoim pupilom).  

Gdzie najlepiej typować legalne zakłady bukmacherskie na siatkówkę? Oferta bukmacherów z polską licencją

Gdzie typować siatkówkę i u których bukmacherów online siatkówka mężczyzn oraz kobiet, rozgrywki klubowe, mecze reprezentacyjne, a także zakłady live zostały opakowane w najlepszy sposób? Prawdopodobnie dla nikogo z Was nie będzie większym zaskoczeniem fakt, że oferta kursowa i typy siatkówka najlepiej prezentują się na stronach firm z czołowych pozycji rankingu legalnych bukmacherów z licencją nadawaną przez Ministerstwo Finansów w naszym kraju. 

Oferta Superbet na siatkówkę

W ofercie większości bukmacherów, w których siatkówka i typy bukmacherskie są dostępne w pełni legalnie dostaniecie do ręki komplet kursów na wszystkie najważniejsze turnieje. W zależności od popularności rozgrywek i prestiżu meczu dostępne są kursy bukmacherskie na takie oto rodzaje zakładów (wszystkie poniższe siatkówka typy bukmacherskie można obstawiać przed rozpoczęciem meczu siatkówki lub w trakcie gry):

 • Kto wygra mecz?

 • Liczbę punktów zdobytych przez poszczególne drużyny i zawodników

 • Liczbę małych punktów w całym spotkaniu (under over) 

 • Zakłady specjalne (liczbę bloków lub asów serwisowych)

 • Liczbę punktów w danym secie 

 • Dokładny wynik

 • Kto wygra pierwszego seta?

 • Bukmacher
 • Polska licencja
 • Pochodzenie bukmachera
 • Szybka rejestracja
 • Minimalna
  wpłata / stawka
 • Kod dla nowych graczy
 1. 🥉 3. miejsce w rankingu
  Zmiana -2

  STS

  STS opinie i analiza bukmachera

  Więcej o STS

  • TAK Star-Typ Sport S.A. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
  • Polska
  • TAK
   • Niewymagany skan dowodu osobistego
   • Limit wygranych 500 tys. PLN
   • Brak maksymalnego depozytu
   • Limit stawek 8000 PLN
  • 1 zł / 2 zł
  • NIE
   • Piłka nożna, UFC, Wybory Prezydenckie
  • Dodaj opinię w analizie bukmachera
   4,79/5
  • Miejsce w rankingu3 miejsce w rankingu. Oddaj swój głos:   4,79/5 (260 głosów)
  • Strona internetowasts.pl
  • Siedziba firmy Polska
  • Rok powstania1997
  • Pełna nazwa firmyStar-Typ Sport S.A.
  • Kapitał zakładowy4 486 000,00 PLN
  • Licencja Ministra Finansów TAK
  • ZezwolenieSC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
  • Założenie oraz posiadanie konta0 PLN
  • Minimalny depozyt1 PLN
  • Maksymalny depozytBrak
  • Minimalna wypłata1 PLN
  • Maksymalna wypłata500 000 PLN
  • Minimalna stawka2 PLN
  • Maksymalna stawkaBrak
  • Rodzaje wpłat
   • BLIK,
   • Dotpay,
   • karty VISA oraz MasterCard,
   • Netteller,
   • PayPal,
   • Paysafecard,
   • PayU,
   • Skrill,
   • Tpay
  • Rodzaje wypłat
   • przelew bankowy
  • Średnia marża bukmacheraZależy od wydarzenia, rynku, dostawcy, ligi
  • Rodzaje dostępnych kuponówSINGIEL, AKO, MAXIKOMBI
  • Szybka rejestracja (konto tymczasowe) TAK
  • Konto tymczasowe (PLUSY)
   • Brak maksymalnego depozytu
  • Konto tymczasowe (MINUSY)
   • Limit stawek ograniczony do 8 000 PLN
  • Aplikacja mobilna TAK
  • Obsługa ilość dni w tygodniu24h / 7 dni w tygodniu
  • Kontakt telefoniczny NIE
  • Kontakt e-mail TAK
  • Czat TAK
  • Formularz kontaktowy TAK
  • Punkty stacjonarne TAK
  • Zakłady live TAK
  • Transmisje na żywo TAK
  • Esport
   • TAK:
   • CS:GO,
   • LoL,
   • Dota 2,
   • Valorant,
   • Starcraft II,
   • Rainbow Six,
   • Warcraft 3,
   • Rocket League,
   • Wild Rift,
   • CoD,
   • Mobile Legends,
   • Age of Empires
  • Wirtualne sporty
   • TAK:
   • piłka nożna,
   • koszykówka,
   • wyścigi konne,
   • wyścigi psów
  • Oferta powitalna TAK dla zweryfikowanych kont
  • Specjalny kod TAK
  • Inne udogodnieniaBet Booster (podparty statystykami specjalny widżet podpowiadający najciekawsze typy na dane spotkanie)
  • Zalety

   • Błyskawiczna rejestracja
   • Sprawnie funkcjonujący dział obsługi klienta
   • Spora ilość transmisji live
  • Wady

   • Brak możliwości łączenia zakładów prematch oraz live
   • Wymagające warunki obrotu
   • Ograniczona liczba ofert

Wszystkie te zakłady bukmacherskie oraz kursy i typy siatkówka dostępne są w ofercie m.in. firm STS, Fortuna, Superbet, Betfan oraz Fuksiarz. Być może trudno jest wskazać jednego najlepszego bukmachera na siatkówkę, gdyż jedna firma będzie miała więcej rynków zakładów i kursy na mecze Ligi Mistrzów, podczas gdy specjalnością drugiej będzie oferta na mecze reprezentacyjne. 

Faktem jest natomiast, że w trakcie naszych testów bardzo solidnie zaprezentowała się oferta zakładów od serwisów STS, Fortuna oraz Superbet. W każdej z nich siatkówka została opakowana bardzo solidnie, dzięki czemu znajdziecie kilkadziesiąt rynków kursowych na mecze w topowych ligach, solidne kursy z dość niską marżą, atrakcyjne premie dla nowych i stałych klientów, a także będziecie mogli oglądać setki meczów miesięcznie w darmowych livestreamach. Czego chcieć więcej?!!!

Livestreamy na siatkówkę

Gdzie oglądać mecze siatkówki?

Obstawianie meczów siatkówki może stać się znacznie skuteczniejsze w momencie, gdyż przy okazji gracz będzie miał szansę obejrzeć takie spotkanie i mieć podgląd na przebieg boiskowych wydarzeń. Szczególnie istotne będzie to z perspektywy ekspertów od obstawiania siatkówki na żywo, gdyż sytuacja na parkiecie może w mgnieniu oka obrócić się o 180 stopni. Gdzie oglądać mecze siatkarskie?

Fani siatkówki w naszym kraju mają do wyboru dwa warianty, tzn. mogą oglądać najpopularniejsze turnieje i mecze w telewizji lub w darmowych livestreamach na stronach najlepszych legalnych bukmacherów z polską licencją. Jeśli chodzi o telewizję – najważniejsze turnieje reprezentacyjne (Liga Narodów, MŚ oraz IO) obejrzycie w TVP Sport, nieco spotkań siatkarskich odnajdziecie również na sportowych kanałach C+, natomiast najwięcej powodów do zadowolenia fani siatkówki będą mieli dzięki ofercie Polsat Sport, który transmituje naprawdę sporo meczów. 

Livestreamy na siatkówkę Superbet

Mnóstwo darmowych transmisji siatkarskich czeka na Was również na stronach najlepszych legalnych bukmacherów z polską licencją. Topowe serwisy z czołowych pozycji rankingu, takie jak m.in. Fortuna, STS, Superbet oraz Betclic każdego tygodnia pokazują setki meczów, a najlepsze turnieje siatkarskie można oglądać nie tylko w tradycyjnej wersji desktopowej, lecz również za pomocą aplikacji mobilnej na pełnym ekranie smartfona. 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

Fuksiarz

Sprawdzam