EURO 2024 📅 godz. 18:00 18-06-2024

Kursy i typy na mecz Turcja - Gruzja

Czym są surebety? – przykłady

Data dodania: 17 czerwca 2020 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
surebety-co-to

Każdy kto nie miał nigdy kontaktu z zakładami bukmacherskimi zastanawia się pewnie, jaki cel przyświeca wszystkim graczom, którzy zdecydowali się zająć takiego rodzaju rozrywką. Odpowiedź jest krótka i banalnie prosta. Adrenalina i dobra zabawa. Te dwie rzeczy towarzyszą zwykle każdemu typerowi. Gdy w parze z tym idą jeszcze wysokie wygrane, to wtedy nic więcej już do szczęścia nie potrzeba.

Co zatem zrobić, aby na zakładach wzajemnych się wzbogacać? Można zacząć obstawiać surebety. Czym one są i jak należy tego dokonywać? Kilka słów o tym w poniższym artykule.

Surebet – definicja

Zgodnie z książkową definicją surebet (zwany też zakładem arbitrażowym) to taka sytuacja w trakcie obstawiania interesującego nas zakładu, w której bez względu na wynik spotkania i tak zanotujemy wygraną. Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Jasne, że tak.

Aby tak się stało, musimy zawrzeć dwa przeciwstawne zakłady u dwóch różnych bukmacherów. Jak powinien wyglądać taki zakład? Śpieszymy Wam to wyjaśnić.

Surebety – przykłady

By dokładnie zobrazować, jak działają surebety, warto przedstawić je na konkretnym przykładzie. My w tym celu posłużymy się spotkaniem Brazylia – Argentyna. Oto jak wygląda proceder obstawiania surebetów na przykładzie zdarzenia dwudrogowego:

Bukmacher X oferuje kurs 1.7 na zwycięstwo Brazylii oraz 2.05 na triumf Argentyny. U bukmachera Y wartości kursów na te same zdarzenia są natomiast odwrotne tj. 2.05 na Brazylię oraz 1.7 na drużynę Argentyny.

Gdy więc zdecydujemy się równocześnie obstawić 100 zł na zwycięstwo Argentyny u bukmachera X oraz 100 zł na triumf Brazylii u bukmachera Y, to inwestując w sumie 200 zł, mamy pewny zysk wynoszący 210 zł.

Znalezienie dobrych i opłacalnych surebetów zwykle graniczy z cudem, jednak do szybkiego obliczenia opłacalności takich zakładów mogą nam posłużyć kalkulatory surebetów, których w Internecie jest w tej chwili na pęczki.

Do czego mogą posłużyć surebety?

Surebety to jedna z najpopularniejszych form obrotu dodatków bukmacherskich. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, w której warto skorzystać z tej formy obstawiania zakładów.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, podczas grania surebetów właściwie w każdym przypadku jesteśmy na wygranej pozycji. Jest to więc dobra forma gry do budowania kapitału. Istotnym jej minusem jest tylko to, iż na początku przygody z surebetami konieczne jest posiadanie dużej ilości środków finansowych.

Czy podczas grania surebetów istnieje jakieś ryzyko?

Niestety tak. Mamy nadzieję, że jesteście świadomi tego, iż bukmacher bardzo nielubi, gdy ktoś go ogrywa. W przypadku surebetów zawsze zanotujemy wygraną w firmie X bądź Y. Stąd też z biegiem czasu możemy u któregoś z nich doczekać się nałożenia limitów.

Inne ryzyko ma miejsce w sytuacji, gdy regulaminy bukmacherów różnią się w przypadku przerwania lub przełożenia konkretnego spotkania. Bukmacher X może zwrócić nam zainwestowaną stawkę, natomiast buk Y poczeka do ponownego rozpoczęcia pojedynku.

Obstawianie surebetów to przede wszystkim misja dla doświadczonych i sprawnych graczy. Gdy więc jesteście początkującymi entuzjastami zakładów wzajemnych, to zdecydowanie nie polecamy Wam tej formy gry.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.