Value Betting – jak obstawiać, by przechytrzyć bukmachera?

Data dodania: 8 października 2020 r. / Aktualizacja: 13 września 2023 r.
biegaczki wyścigi

Podczas swojej przygody z zakładami bukmacherskimi często spotkaliście się pewnie z sytuacją, w której bukmacher na interesujące Was spotkanie wystawił kurs, który był zdecydowanie wyższy, niż powinien. W takim wypadku mamy do czynienia z tzw. valuebetem.

Umiejętne wykorzystanie takiego błędu bukmachera jest dla nas doskonałą okazją do osiągnięcia zysku. Warto jednak wiedzieć, jak wyliczyć nasze szanse na ewentualną wygraną. Jeśli chcecie posiąść taką wiedzę, to zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Value Bet – przykłady

Pojęcie value bettingu nie należy do najprostszych. By dokładnie Wam go zobrazować, musimy posłużyć się przykładem. W tym celu weźmiemy pod uwagę kursy, jakie bukmacher STS wystawił na spotkanie pomiędzy Leeds oraz Burnley:

valuebet-przykład

W ustaleniu, czy dany zakład będzie value betem pomoże nam konkretny wzór matematyczny:

p * k = value

p – jest oszacowanym prawdopodobieństwem wygrania zakładu. Wyraża się je w procentach i dzieli przez 100.

k – kurs, jaki bukmacher zdecydował się wystawić na interesujące nas zdarzenie.

Z value betem będziemy mieć więc do czynienia, gdy wynik naszego działania będzie miał wartość większą niż 1.

Wracając do powyższego przykładu, przyjmijmy, że gracze Leeds mają około 70 % szans na wygraną. Należy więc sprawdzić, czy w tym wypadku daje nam to value bet:

p = 70% : 100 = 0.70

k = 1.75

p * k = 0.70 * 1.75 = 1.22 > 1

Widzimy więc doskonale, że przy oszacowaniu szans podopiecznych Marcelo Bielsy na 70% i kursie na ich zwycięstwo wynoszącym 1.75 zakład ten będzie vaule betem, albowiem jego wartość po zastosowaniu specjalnego wzoru jest większa aniżeli 1.

Pamiętajmy jednak, że umiejętne wytypowanie prawdopodobieństwa pozytywnego rozstrzygnięcia danego zdarzenia leży w naszej gestii i wbrew pozorom proces ten należy do bardzo skomplikowanych. Czasem ciężkim zadaniem jest również znalezienie value bet-a w ofercie bukmacherskiej. O tym, jak tego dokonać przeczytacie w akapicie poniżej.

Jak znaleźć value bet?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić podczas wyszukiwania value bet-a jest wybór konkretnej dyscypliny, na której się skupimy. Ciężko byłoby bowiem przeszukiwać wszystkie spotkania piłkarskie, siatkarskie bądź też koszykarskie, gdyż w trakcie weekendu ich liczba oscyluje zwykle wokół kilku tysięcy.

Gdy więc zdecydujemy się jako swoją koronną dyscyplinę wybrać piłkę nożną, to nasze poszukiwania w głównej mierze powinny skupić się na tych mniej popularnych rozgrywkach. To podczas wystawiania kursów chociażby na spotkania ligi boliwijskiej czy też albańskiej łatwiej o błąd w wykonaniu bukmachera, aniżeli na starcia Premier League lub Bundesligi.

Kilka akapitów wyżej wspomnieliśmy również, że podczas wyszukiwania value bet-a bardzo ważna jest dokładna analiza bukmacherska. Co więc powinno się składać na taką analizę? Oto kilka najważniejszych aspektów:

  • historia bezpośrednich pojedynków
  • aktualna forma
  • dyspozycja na własnym boisku, a także w spotkaniach wyjazdowych
  • przewidywane składy (bierzemy pod uwagę także graczy kontuzjowanych oraz pauzujących za kartki)
  • pozycja w tabeli

Często od momentu włączenia spotkania do swojej oferty aż do faktycznego rozpoczęcia meczu bukmacherzy decydują się manipulować kursami. Trzeba więc uważnie obserwować zachowania poszczególnych firm i być zdecydowanie uczulonym na te, które próbują takimi poczynaniami zadziałać na niekorzyść graczy.

Value betting – czy warto?

Jak każda metoda stosowana podczas obstawiania zakładów bukmacherskich, także granie value betów ma swoje plusy i minusy. Gorąco zachęcamy jednak do zastosowania którejś z tych metod, albowiem bezsensowne zawieranie zakładów bez wcześniej obranej taktyki zawsze zadziała na naszą niekorzyść, a jedynym beneficjentem takiego stanu rzeczy będzie bukmacher.

Value betting to tylko jedna z wielu dostępnych metod. Jeśli chcielibyście poczytać na łamach naszego portalu o kolejnych, to zapraszamy do pozostawienia stosownej oceny poniżej.

Ocena artykułu
4.9/5 (głosów: 12)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.