W ofertach legalnych bukmacherów znajduje się obecnie mnóstwo ciekawych propozycji. Jedną z nich jest zakład bez remisu. Sprawdź, na czym polega zakład DNB i jak go stosować.
Bukmacherzy do nazywania poszczególnych zakładów lubią często stosować określenia pochodzące wprost z języka angielskiego. Nie inaczej jest także i w tym przypadku. Zakład bez remisu znany jest więc potocznie jako „draw no bet„.
DNB to zakład dwudrogowy. Jako obstawiający możesz więc wytypować wyłącznie wygraną drużyny A bądź też triumf zespołu B. Remis nie jest tym razem w ogóle brany pod uwagę.
Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, kiedy to mecz, o którego wynik się założyłeś, zakończył się bez rozstrzygnięcia. Wtedy bukmacher rozlicza Twoje zdarzenie po kursie 1.0. Jeśli jest to jedyne zdarzenie na kuponie, to wszystkie zainwestowane środki do Ciebie wracają. Gdy selekcji jest więcej, to ta obstawiona przy użyciu zakładu DNB nie jest brana pod uwagę przy rozliczaniu kuponu.
Typowanie przy użyciu zakładu draw no bet nie odnosi się wyłącznie do wyniku całego meczu. Istnieje także opcja obstawienia rezultatu konkretnego wycinka spotkania. Oto kilka najczęściej stosowanych odmian zakładu bez remisu:
Już sam wybór propozycji odnoszącej się do wyniku pełnych 90. minut wymaga od gracza sporej wiedzy na temat obu stron pojedynku. Poprawne wytypowanie triumfatora pierwszej bądź drugiej połowy to już natomiast zadanie tylko dla wyjątkowo doświadczonych obstawiających. Warto mieć to na uwadze.
Zobacz także: Jak obstawiać remisy w zakładach bukmacherskich?
Aby dokładnie zrozumieć schemat działania zakładu bez remisu, należy zobrazować go na konkretnym przykładzie. Weźmy więc pod lupę jedno z hitowych starć 5. kolejki Serie A pomiędzy Juventusem a Napoli. Na początek rzuć okiem, jak wyglądają tzw. zwykłe kursy na tę potyczkę, a więc takie uwzględniające także podział oczek.
Przyjmując, że zainwestujesz 100 zł w zakład na triumf gospodarzy, to wygrana trafi na Twoje konto tylko wtedy, gdy mecz padnie łupem Starej Damy. Z matematycznego punktu widzenia masz 33% szans na zwycięstwo.
Wybierając pozycje z tej części oferty zatytułowanej zakład bez remisu, masz już tylko dwie opcje do wyboru. Tym razem stawiając 100 zł, posiadasz aż 50% szans na końcowy sukces. Pamiętaj, że gdyby pojedynek zakończył się bez rozstrzygnięcia, to wszystkie środki trafiłyby z powrotem do Ciebie. Brzmi dużo lepiej, prawda?
W szczególności Ci gracze o nieco mniejszej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich niestety stosunkowo często mylą zakłady bez remisu z tzw. podwójną szansą.
Zakłady podwójnej szansy nazywane są także zakładami z podpórką. Dzięki nim masz opcję wyboru dwóch z trzech możliwych wyników danego wydarzenia. Mowa tu konkretnie o:
Co przede wszystkim odróżnia podwójną szansę od DNB? Twój kupon nie zostanie anulowany, jeśli mecz zakończy się remisem. Kurs na zakład podwójnej szansy jest również znacznie mniej atrakcyjny od tego oferowanego przy okazji zakładów draw no bet.
Jeśli zdecydujesz się obstawiać zakład bez remisu, to możesz być pewien, że środki, które zainwestujesz, wrócą do Ciebie w przypadku ewentualnego niepowodzenia. Daje to spory psychiczny komfort w trakcie gry. Tak już wspomnieliśmy wyżej, podobną strategię poleca się zwłaszcza użytkownikom początkującym.
Czy DNB mają zatem jakieś wady? Jedną wyraźną na pewno. Mamy tu na myśli niski kurs na zakład bez remisu. Jest on bezpośrednio związany ze znacznie mniejszym prawdopodobieństwem porażki, aniżeli przy okazji zakładów trzydrogowych. Bukmacherzy muszą jednak w jakiś sposób osiągać zyski. To jest właśnie jedna z metod.
Niestety nie istnieje idealna metoda to stosowania tego typu strategii podczas obstawiania. Z całą pewnością możesz jednak wdrożyć do swojej gry kilka rad, dzięki którym Twoje szanse na wygrane nieco wzrosną.
Pamiętaj przede wszystkim o tym, że wybierając typ draw no bet musisz posiadać elementarną wiedzę o wybranych rozgrywkach, a już najlepiej o konkretnych drużynach biorących udział w danym spotkaniu. Pozwoli Ci to dużo lepiej oszacować szanse triumfu jednej ze stron pojedynku.
Intuicja w zakładach bukmacherskich to coś niezwykle istotnego. Gracze nią obdarzeni są w stanie czasem uchronić się przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Co ciekawe jest ona w pewnym sensie połączona także z zakładami bez remisu.
Jeżeli bowiem masz przeczucie, że potencjalny faworyt może niespodziewanie stracić punkty w meczu piłki nożnej z ligowym beniaminkiem, to właśnie dzięki DNB w przypadku remisu Twój kupon zostanie rozliczony po kursie 1.00.
Zakład DNB w bukmacherce jest niezwykle popularny. Pośród swoich propozycji ma go więc każda z firm świadczących legalnie usługi w naszym kraju. Jedyna różnica pomiędzy poszczególnymi ofertami polega prawdopodobnie na tym, jak tenże zakład jest nazywany.
Czołowi polscy bukmacherzy tj. STS, Superbet oraz Betfan stosują określenie „zakład bez remisu”. Forbet, Totalbet czy też PZBUK opatrują podobne opcje nazwą „remis – nie ma zakładu”. Z jeszcze innym terminem spotkają się wszyscy klienci firm Betclic, Etoto oraz LVBET. Tam używa się nazwy „remis – zwrot”.
Dość istotne z punktu widzenia gracza powinno być zapoznanie się z powyższymi tytułami. Pozwoli tu uniknąć pomyłki już w trakcie zawierania zakładów.
Serwis tylko dla osób 18+
Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.Oświadczenie
Betters