Jak obstawiać wyścigi konne? | Zakłady bukmacherskie

Autor: Wojciech Szeląg / Data dodania: 23 października 2020 r. / Aktualizacja: 26 lutego 2025 r.
wyścigi konne

Wyścigi konne są w Polsce dyscypliną sportową należącą raczej do gatunku tych niszowych. Większości z Was kojarzą się zapewne z prestiżem i bogactwem osób, które udawały się na tory wyścigowe, aby oglądać najszybsze konie w akcji.

Aktualnie sport ten jednak delikatnie spowszechniał, a na trybunach ujrzeć możemy nawet rodziny z dziećmi oraz kibiców o przeciętym statusie majątkowym. Czy obstawianie zakładów na wyścigi konne jest zadaniem, którego podjąć może się każdy z nas? Kilka słów porad od bardziej doświadczonych znajdziecie w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Historia wyścigów konnych

Pierwsze skojarzenie z wyścigami konnymi? Zakłady bukmacherskie. Już w XVIII wieku na terenie Wielkiej Brytanii organizowane były bowiem gonitwy konne i podczas jednego z takich wyścigów miał zostać rzekomo zawarty pierwszy zakład bukmacherski w historii.

W Polsce wyścigi konne pojawiły się troszkę później, bo dopiero około lat 30-tych XIX wieku. Z początku obstawianie zakładów na wyścigi konne odbywało się nieoficjalnie, a cała sytuacja miała miejsce między innymi na Polach Mokotowskich oraz Służewcu.

Szczyt popularności wyścigów konnych w Polsce datuje się na lata 70-te. O wyniki wyścigów konnych zakładali się wtedy wszyscy. Bez względu na to, z jakiego środowiska się wywodzili. Co ciekawe władze PRL-u wprowadziły całkowity zakaz udziału w zakładach bukmacherskich. Jedynym wyjątkiem były właśnie wyścigi konne.

Zdaniem wielu doświadczonych graczy na obstawianiu wyścigów konnych można bardzo dobrze zarobić, lecz tylko w przypadku doskonałego przygotowania do tego procesu. Jak więc tego dokonać?

Zobacz także nasz poradnik: Jak obstawiać wyścigi psów?

Wyścigi konne – zasady

Zasady, na jakich odbywają się gonitwy konne na torach wyścigowych, nie należą raczej do zbyt skomplikowanych. Polegają one rzecz jasna na rywalizacji dwóch bądź większej liczby jeźdźców, którzy dosiadają poszczególnych koni.

Gonitwy róźnią się zwykle od siebie m.in. :

  • dystansem wyścigu
  • rasą koni
  • sposobem ich poruszania
  • rodzajem nawierzchni

Zwycięzcą wyścigu jest oczywiście ten koń, który jako pierwszy przekroczy swym łbem linię mety. Do najpopularniejszych rodzajów gonitw konnych zaliczamy np. :

  1. Boxed racing – wyścigi na krótkich dystansach, zwane również sprinterskimi.
  2. Flat racing – wyścig podstawowy, bez przeszkód dla koni.
  3. Jump racing (Hurdling) – wyścig z przeszkodami.

Rodzaje zakładów

Każda z dyscyplin sportowych charakteryzuje się konkretnymi rodzajami zakładów, jakie możemy w jej obrębie obstawiać. W przypadku wyścigów konnych ta lista jest raczej stosunkowo krótka, jednak same zakłady należą raczej do dość skomplikowanych. Poniżej przedstawimy Wam te najpopularniejsze z nich:

  • zakład zwyczajny – typujemy zwycięzce gonitwy
  • zakład porządek – wskazujemy, które dwa konie zajmą dwa pierwsze miejsca, jednak bez określenia kolejności
  • zakład dwójka – zakład analogiczny do poprzednika z tą różnicą, iż określamy konkretną kolejność
  • zakład trójka – tożsamy do „dwójki” poszerzony o przymus wytypowania konia z najniższego stopnia podium
  • zakład czwórka – ta sama historia co powyżej, lecz typujemy także konia z pozycji czwartej

Zakłady na wyścigi konne. Jak obstawiać?

Nie da się ukryć, iż także w przypadku zakładów na wyścigi konne doświadczeni gracze trzymają się kilku podstawowych zasad podczas obstawiania. Oto i one:

  1. Śledzenie statystyk – w dzisiejszej dobie wszechobecnej cyfryzacji znalezienie informacji odnośnie dotychczasowych wyników konkretnego jeźdźca bądź konia nie powinna zająć Wam więcej niż kilka minut.
  2. Miejsce wyścigu oraz pogoda – poszczególne konie lepiej radzą sobie podczas opadów deszczu, a inne natomiast osiągają znakomite rezultaty, gdy temperatura oscyluje wokół 30 stopni Celcjusza. Takie uwarunkowania dotyczą również dżokejów. Niektórzy wolą rywalizować na torze wolniejszym, a ich koledzy po fachu na szybszym.
  3. Więcej nie znaczy lepiej – zasada, którą należy stosować podczas obstawiania każdej dyscypliny sportowej. Ilość zakładów, jakie decydujemy się umieszczać na naszych kuponach, powinna być ograniczona do absolutnego minimum.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby zachowywać zimną krew podczas gry w zakładach bukmacherskich. Jeśli nie posiądziemy tej jakże pożądanej umiejętności, to bardzo prawdopodobne, iż prędzej czy później nasza przygoda z obstawianiem skończy się niemiłym rozczarowaniem.

Zawarcie zakładu na wyścigi konne

Ze względu na swą niezwykłą dynamikę zakłady na wyścigi konne wymagają od grających nieco sprytu i zdolności do szybkiego podejmowania decyzji. W tej części artykułu w kilku krótkich zdaniach podpowiemy Wam, jak dokonać zawarcia pierwszego zakładu na wyścigi konne.

zakład-wyścigi-konne-logowanie-sts

Rozpoczynamy rzecz jasna od zalogowania się na swoje konto bukmacherskie. Aby tego dokonać, wystarczy kliknąć w ikonę „Zaloguj”, która na stronie internetowej praktycznie każdego bukmachera znajduje się w prawym górnym rogu. Pod tym linkiem została opisana rejestracja u bukmachera STS.

zakład-wyścigi-konne-wybór-sporty-wirtualne-sts

Zakłady na wyścigi konne należą do podkategorii „Sporty wirtualne”, dlatego też konieczne jest przeniesienie się tam w celu sprawdzenia oferty bukmachera na konkretny dzień.

wybór-wyścigów-konnych-sts

W przypadku STS-a oferta na sporty wirtualne obejmuje pięć dyscyplin. Są to kolejno:

  • piłka nożna
  • tenis
  • koszykówka
  • wyścigi koni
  • wyścigi psów

Nas interesują wyłącznie zakłady na wyścigi koni. Zastanawiacie się pewnie, co oznaczają minuty oraz sekundy umieszczone za każdą z dyscyplin. Jest to czas, jaki pozostał do końca aktualnie trwającego wydarzenia. To informacja o tyle ważna, że np. pod koniec wyścigu 4/9 bukmacher wystawiał już kursy na wyścig 5/9. My ze względu na naszą nieuwagę przegapiliśmy moment, w którym można było zawrzeć zakład na wyścig 5/9 i zawarliśmy go dopiero na wyścig 6/9. Udokumentowaliśmy to nawet na poniższym screenie.

wybór-wyścigów-konnych-sts-69

zwycięzca-wyścigów-konnych-sts-69

Pośród dwunastu dostępnych koni wybraliśmy tego o wdzięcznym imieniu Brygida. Kurs, jaki bukmacher STS wystawił na jego zwycięstwo wynosił 6.

kupon-wyścigi-konne-sts

Ostatnim krokiem w przypadku takich poradników jest samo zawarcie zakładu. Standardowo wypełniliśmy więc rubrykę ze stawką, a następnie dokonaliśmy samego obstawienia.

Niestety jak to często zdarza się podczas gry sportów wirtualnych, nasz zakład okazał się niestety przegrany. Nie warto się jednak podłamywać, gdyż jest to chleb powszedni podczas przygody z bukmacherką. Pamiętajcie o tym!

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 4)

Serwis tylko dla osób 18+

Serwis obstawianie-meczy.net jest prowadzony legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy, ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Gra u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Oświadczenie

Serwis tylko dla pełnoletnich. To pole jest wymagane.
🥇 1. miejsce

STS